Apollo 20

Postsantiago | 05 Lis 2012, 10:07

Witam was ostatnio czytalem kilka tematow na temat tej tajemniczej misji jaka zekoma NASA wyslala ale zaprzecza wszystkiemu jakie jest wasze zdanie w tym temacie moze wy macie jakies ciekawe informacje .
Najbardziej zastanawiajace jest to ze znalezili tam jakis statek kosmiczny .
Apollo 20: monalisa.size_[1].gif

Apollo 20: monalisacomposite1[1].gif




I jeszcze cos mam nie zastanawia was dlaczego czlowiek nie lata juz na ksiezyc ?? niby znamy go bardzo dobrze ale to jest nie mozliwe zeby poznac lysego tylko w 2 misjach oczywiscie tych jawnych . Biorac sie na logike prwda czlowiek chce sie wybrac na marsa ale dlaczego minelo juz ponad grubo 40 lat a my nie latamy tam . Moje zdanie jest takie ze cos tam jest nie tak ..............
 
Posty: 209
Rejestracja: 25 Paź 2012, 15:20
Miejscowość: Gliwice

 

PostPulsar | 05 Lis 2012, 15:33

Ja też kiedyś bardzo interesowałem się tym zeznaniami świadków i astronautów oglądałem nawet filmik z rzekomego "Statku obcych który eksplorował naszą galaktykę przez około 50 tys. lat." no i wydaje mi się że na księżycu są jakieś pozostałości po budowlach "obcych" różne kształty przypominające budynki, pojazdy itp. a co najbardziej mnie zaciekawiło to "Szklane Miasto". Co o tym myślę? no to jest nie możliwe żeby byliśmy sami we wszechświecie i NASA już odkryła życie i kontaktuje się z nimi lecz my nie mamy żadnego prawa żeby o tym wiedzieć, pewnie nigdy się o tym nie dowiemy chyba że "obcy" ze chcą się z nami skontaktować. Dlaczego nie latamy na księżyc? tam na pewno coś musi być kiedyś znalazłem świetny materiał jak ktoś przechwycił transmisję z księżyca do Houston, bardzo dziwne (jak znajdę to podeślę). A na Marsie moim zdaniem ludzie już byli i tam jest jakieś życie.

Hmm wiem 13-latek może mieć wybujałą fantazję lecz to jest moje zdanie i tego nie zmienię.

#Edit
Zostaje też sprawa dlaczego gdy jakiś naukowiec chce skierować Hubble'a na księżyc dostaje odmowę której powodem jest to że niczego ciekawego tam nie ma.

#Edit2 a tu troszkę lektury mnie osobiście bardzo w ciągła
http://www.przyszloscwprzeszlosci.pl/re ... 18-19-i-20
http://pozaziemskie.blogspot.com/2011/1 ... ny-na.html
Orion ED 80
AZ-ATM
Awatar użytkownika
 
Posty: 91
Rejestracja: 05 Wrz 2012, 18:28
Miejscowość: Graboszyce

 

PostHawkeye | 05 Lis 2012, 16:04

santiago napisał(a):czytalem kilka tematow na temat tej tajemniczej misji jaka zekoma NASA wyslala ale zaprzecza wszystkiemu jakie jest wasze zdanie w tym temacie moze wy macie jakies ciekawe informacje .

Portale piszące o realizowanych misjach jak Apollo 20 powinny dostawać kary za szerzenie ciemnoty, zwłaszcza wśród najmłodszych odbiorców. Ale chwilę się zastanawiając, nawet nad sposobnością rozpoczęcia w tajemnicy takiej misji - uważasz, że NASA zdołałaby ukryć start czegoś takiego jak Saturn V? Że dosłownie nikt, ani jeden człowiek miałby nie zauważyć startu takiego olbrzyma? Szansa zerowa.
santiago napisał(a):Najbardziej zastanawiajace jest to ze znalezili tam jakis statek kosmiczny .

Proszę o link/źródło do takiej informacji z portalu agencji (http://www.nasa.gov), która ten program realizowała. Nie do jakichś farmazonów na niewiarygodne.pl, paranormalne.pl czy innego środka masowej destrukcji umysłów czytelników 8)
santiago napisał(a):I jeszcze cos mam nie zastanawia was dlaczego czlowiek nie lata juz na ksiezyc ??

Może mam śmieszne myślenie, ale sądzę że najpierw trzeba mieć opracowany, skonstruowany i przetestowany pojazd do takich lotów. Chyba że da się radę bez pojazdu.
santiago napisał(a):niby znamy go bardzo dobrze ale to jest nie mozliwe zeby poznac lysego tylko w 2 misjach oczywiscie tych jawnych .

Nikt w świecie naukowców nie twierdzi, że Księżyc poznaliśmy dobrze, to raz. Dwa -nie wiem, jak doliczyłeś się dwóch misji, skoro samych załogowych w programie Apollo było 6, nie wspominając o bezzałogowych realizowanych do dzisiaj.
-----
sorry za wydźwięk moich odpowiedzi, ale na pewne wątki nie umiem reagować inaczej.

pozdro!

Pulsar napisał(a):Hmm wiem 13-latek może mieć wybujałą fantazję lecz to jest moje zdanie i tego nie zmienię.

Jeśli nadal będziesz polegać tylko na takich i przytoczonych wyżej źródłach, to istotnie zdania pewnie nie zmienisz. Ale spokojnie. Póki co Twój młody wiek usprawiedliwia Cię wobec takich ciekawych wywodów :)
SW Fraunhofer 3,5'' | travelerek 80/400 | jakieś szkiełka i barlow nawet | ND-5 & 3,8 | lidletka | Sony DSC-H20 | Olympus E420 i LP=11/10...
polskiastrobloger.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 941
Rejestracja: 06 Cze 2009, 14:32
Miejscowość: Tczewskie Imperium Light Pollution

Postmax337 | 05 Lis 2012, 16:17

Transformers? :lol: :lol:
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 Sie 2011, 17:40

 

PostPulsar | 05 Lis 2012, 16:20

No tak może jakieś portale nie mogą całej prawdy ujawnić i za równo NASA jak i łowcy UFO mogą coś kombinować lecz nikt nie ma na nic dowodów (utajnionych). Lecz zdrowy rozum (bez obrazy dla nikogo) musi coś podejrzewać nawet w najmniejszym stopniu no przecież to nie możliwe żebyś my byli sami we wszechświecie, a po za tym co zrobiła NASA? no tak wysłała Voyager'a ze złotą płytą czy są to przyjaźni obcy czy wrogo nastawieni sprzedali nas. Nie wiadomo kto lub co dostanie się do tej płyty.
Orion ED 80
AZ-ATM
Awatar użytkownika
 
Posty: 91
Rejestracja: 05 Wrz 2012, 18:28
Miejscowość: Graboszyce

 

PostReXaS | 05 Lis 2012, 16:23

max337 napisał(a):Transformers? :lol: :lol:

no raczej dark of the moon
SkyMaster 15x70
 
Posty: 65
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 14:28
Miejscowość: Nowy Targ

 

PostAstroHornet | 05 Lis 2012, 16:39

Pulsar napisał(a):No tak może jakieś portale nie mogą całej prawdy ujawnić i za równo NASA jak i łowcy UFO mogą coś kombinować lecz nikt nie ma na nic dowodów (utajnionych). Lecz zdrowy rozum (bez obrazy dla nikogo) musi coś podejrzewać nawet w najmniejszym stopniu no przecież to nie możliwe żebyś my byli sami we wszechświecie, a po za tym co zrobiła NASA? no tak wysłała Voyager'a ze złotą płytą czy są to przyjaźni obcy czy wrogo nastawieni sprzedali nas. Nie wiadomo kto lub co dostanie się do tej płyty.


Kolego, na razie nie mamy praktycznie żadnej możliwości aby nawiązać kontakt z jakąś obcą cywilizacją.
Istoty, dużo bardziej rozwinięte niż my na pewno nie były by skłonne kontaktować się z nami. Przykład: czy Ty wychodzisz przed dom i usiłujesz nawiązać kontakt ze ślimakiem winniczkiem? Chyba raczej nie. Kosmici, którzy już by nas znaleźli mogli by nas, co najwyżej, wykorzystać do programu przyrodniczego w stylu National Geographic.
Najlepszym dowodem na to, że istnieją kosmici jest to, że się z nami nie kontaktują.
22x100, 20x80, 10x50
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
Rejestracja: 02 Lut 2012, 12:06

 

Postmax337 | 05 Lis 2012, 17:09

dark of the moon


Oto mi chodziło ;)
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 Sie 2011, 17:40

 

Postsantiago | 05 Lis 2012, 22:13

Zgadzam sie zwami wszystkimi ale mnie to troszke zaintrygowalo i wydaje mi sie conajmniej dziwne ta cala historia z ksiezycem .....
NASA wiele faktow zatajnila i wiemy o tym wszyscy wiadomo tez ze USA jest najbardziej rozwinientym krajem na globie i ma najleprza technike jesli chodzi o eksploeacje kosmosu ale moim zdaniem wiele faktow jest utajnione i nigdy otym nie dowie sie zwykly kowalski .
Biorac pod uwage ksiezyc to pierwsza rzecz tak samo zekome stosowanie filtrow na powieszchni marsa tam niebo jest niebieskie a wszyscy usiluja nam wcisnac ze czerwone oczywiscie mozna sie mylic ale takie dziwne drobnostki jak emblemat NASA jest na niebieskim tle dlaczego zdjecia z marsa ktore uchwycily ten enblemat zamiast Nebieskiego jest Czerwone dziwne a nawet bardzo dziwne .
Moje zdanie jest takie NASA cos wie ale nie powie i puszcza nam to co chcemy :):):)
 
Posty: 209
Rejestracja: 25 Paź 2012, 15:20
Miejscowość: Gliwice

 

Postmakower | 05 Lis 2012, 23:46

santiago napisał(a):Moje zdanie jest takie NASA cos wie ale nie powie i puszcza nam to co chcemy :):):)


Warto wiedzieć, że teleskop Hubble'a był przekazany przez Pentagon dla NASA jako odpad - stąd te problemy z lustrem na początku. Takie sa po prostu budżety na wojsko w USA. Strach pomyśleć co teraz mają. Ale już wiadomo, że era zwykłych samolotów się kończy. Drony stanowią juz 35 procent lotnictwa USA.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

PostNamaste | 12 Lis 2012, 18:52

Bez watpienia w historii lotow kosmicznych wiele bylo tajnych lotow, o ktorych celu nigdy sie nie dowiemy. Promy kosmiczne we wczesnym etapie zrealizowaly nieco lotow z utajnionym ladunkiem, misje te zlecal amerykanski DOD, NRO, CIA, NSA etc. Mozna sie tylko domyslać, choc zawartosc niektorych promow zostala ujawniona np. STS-27.

Wydaje mnie sie ze ta historia to wytwor jakiegos mitomana. Nie byloby mozliwe by zachowac kilka misji w calkowitej tajemnicy, nawet jesli start odbywalby sie w bazie Vanderberg. Przeciez przy locie i przygotowaniach jest zaanagazowane tysiace personelu.

Nie mniej jednak fajnie sie czytalo, a ta historia z "Mona Lisa" ze statku kosmicznego jest jeszcze ciekawsza :) http://www.viewzone.com/monalisa.html

Az przyszla mi ochota na obejrzenie tego filmu "Apollo 18" http://www.polskieradio.pl/23/266/Artyk ... a-Ksiezycu :)
 
Posty: 79
Rejestracja: 21 Cze 2009, 21:36
Miejscowość: Opole

 

Postaltanka | 05 Gru 2012, 15:08

Mnie też tego typu tematyka interesuje. Osobiście nie mam zbyt wiele zaufania ani do oficjalnych wiadomości serwowanych przez władze polityczne czy sfery wielkich interesów. To drugie zresztą chyba jeszcze gorsze. Jak się ktoś interesuje historią, to słyszał o wielu sprawach, które wypłynęły na światło dzienne dopiero po wielu, wielu latach. Z podobnej tematyki: podobno przed lotem Gagarina były trzy wcześniejsze, nieudane misje. Rzekomo są świadectwa amatorów radioastronomii z Zachodu, którzy odbierali wskazujące na to transmisje radiowe. Itd. itd. No ale na wszelkie historie o kontaktach z UFO czy też np. niesłychanych osiągnięć naukowych w przeszłości mam zawsze jeden decydujący argument. Przykładowo: jeśli by prawdą było, że hitlerowcy wynaleźli antygrawitację i z powodzeniem latali to czemu mając taką przewagę technologiczną bez problemu nie wygrali wojny? Jeśli tak rzekomo częste są kontakty z UFO to gdzie te wszystkie oszałamiające nowości naukowe, które niechybnie byśmy już podpatrzyli? Ogólnie rzecz biorąc, piętą achillesową wszystkich niezwykłych teorii jest zadziwiający brak ich wpływu zarówno na historię jak i dzień dzisiejszy ludzkości. Nie w sensie niewyjaśnionych incydentów ale w sensie ważnych sił kształtujących całą historię. No bo któżby się jeszcze dzisiaj męczył z takimi np. samolotami gdyby historie o Roswell były prawdziwe i dawno byłby dostęp do jakiejś tam np. elektro-antygrawitacji? I taki właśnie schemat krytyczny jest potężnym antidotum na wszelkie niezwykłe teorie. Czego zresztą osobiście bardzo żałuję. Uważam, że ogólnie słaby jest postęp nauki. Wyraźnie widać, że męczymy się z wolna sami i ani nikt nam nie pomaga ani nie inspiruje. Ani w ogóle nie ma od kogoś nic do ściągnięcia. Może i było Apollo 18, 19 czy 20. To by mogli utajnić od biedy. Pewnie się zwyczajnie rozwalili a z rzekomymi super odkryciami na Księżycu będzie tak, jak z wieloma fałszywymi alarmami w nauce. Ostatnio nadzieję, że coś rusza z miejsca miałem przy okazji "nadświetlnych neutrin". I jakże bolesne było przebudzenie! Osobiście uwielbiam s-f i nie mogę się pozbyć głębokiego rozczarowania, że tak to wszystko dziadowsko idzie. Naprawdę widać jak byk, że ani nikt nam nie pomaga ani nie ma od kogo ściągnąć. A film Apollo 18 całkiem niezły. Pozdrowienia.
 
Posty: 291
Rejestracja: 28 Lip 2009, 01:10

 

Postekolog | 08 Wrz 2019, 17:30

altanka napisał(a):No bo któżby się jeszcze dzisiaj męczył z takimi np. samolotami gdyby historie o Roswell były prawdziwe


A jednak znowu ożyły w tych dniach!

Siema
Załączniki
Apollo 20: wielkie_gie_modlitwy_do_boga___.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6169
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

AstroChat

Wejdź na chat