Sprawa oszusta "mod24"

Postjointer | 21 Maj 2014, 13:08

Sprzedawanie nieistniejącego towaru tylko po to żeby przez jakiś czas poobracać cudzą kasą jest bardzo nie fair. Czuję że "chora chrześnica" to niestety taki typowy zmiękczacz dla oszukanych userów...
Synta 12" powered by Lacerta Microfocuser, Scopos 35mm, SW UWA 17mm, SW UWA 13mm, SW UWA 8mm, Baader Genuine Ortho 7mm, GSO ED 2x2", Neodymium Moon & Skyglow, Lumicon OIII, Zhumell VPF, Skylux 70/700 :-)
Awatar użytkownika
 
Posty: 71
Rejestracja: 20 Gru 2008, 15:57
Miejscowość: Silesia

 

Postdziki1 | 21 Maj 2014, 13:09

mod 24 sorrki, ale skąd w ciągu 5 dni znajdziesz kasę na spłatę swoich zobowiązań względem forumowiczów?
 
Posty: 107
Rejestracja: 02 Kwi 2013, 16:28
Miejscowość: PARCZEW

 

Postmod24 | 21 Maj 2014, 13:11

Nie jest to zmiękczacz tylko tak jest naprawdę, co potwierdza taką moją działalność od końca kwietnia, wcześniej udzielałem się bardzo często na forum. Wybrałem to forum bo sądziłem że dojdę do porozumienia z użytkownikami, no troszkę się pogubiłem przyznam, i chcę to odkręcić pokojowo. Zwrócę wszystko. Czekam na wypłatę z pracy.
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

Postmod24 | 21 Maj 2014, 13:13

A jeśli ktoś potrzebuję strony internetowej to mogę zrobić za darmo w ramach rekompensaty, oprócz spłaty zadłużenia.
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

Postalinoe | 21 Maj 2014, 13:13

No to niech kontrzmiękczaczem będzie, że akurat sprzęt kupowałem dla swojego syna (4 lata), żeby zarazić go astronomią. Nie ma okularu, nie ma kasy, nie ma sprzętu a Tomek codziennie pyta mnie: "Tatusiu, kiedy pooglądamy księżyc?"

Nie ma zmiłuj się! Jak to mówił mój nauczyciel WF z podstawówki: "kara MUSI być!"
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Postczujnik | 21 Maj 2014, 13:17

Po pierwsze kolego moje zgłoszenie już trafiło na policję i jak zaznaczył kolega alinoe jest to przestępstwo ścigane z urzędu.
Po drugie to czy 5 dni potrzebujesz aby oszukać innych ludzi na innych forach i sprzedać im nieistniejący sprzęt.
I po trzecie czytając (ze zrozumieniem) twoje wiadomości do mnie dalej twierdzę że kłamiesz.
Życzę powodzenia młody człowieku
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Maj 2010, 21:57
Miejscowość: Lębork pomorskie

 

Post•Fish3r• | 21 Maj 2014, 13:18

mod24 tak spytam ile ty masz lat ? bo o ile kojarzę nie było to wiele..16 ? 18 ? 25? tylko nie kłam znowu.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postmod24 | 21 Maj 2014, 13:19

Decyzję pozostawiam wam, tak jak już mówiłem zmusiła mnie do tego sytuacja zawsze na tym forum czułem się swobodnie i nie chciałem że to tak wyszło myślałem że zdążę wszystko spłacić w czasie wysyłki jednak mam poślizg w wypłacie. Proszę jednak o te 4-5 dni. Już dziś powinienem spłacić pierwszych użytkowników. Mam lat 22.

Pozdrawiam.
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

Postmod24 | 21 Maj 2014, 13:20

Tak jak mówię jakbym nie chciał tego rozwiązać nie udzielał bym się nawet w tym temacie, jednak utrzymuję kontakt, wczoraj w nocy wróciłem z delegaci i dziś od razu wszedłem na astro maniaka.
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

Postczujnik | 21 Maj 2014, 13:25

A mnie się wydaje że kolega myslał że mu się uda że nikt nie zgłosi sprawy odpowiednim organom a jeśli nawet to odda pieniądze i po sprawie. A teraz po prostu przestraszyłeś się konsekwencji prawnych i postanowiłeś wszystkich błagać.
Jeśli potrzebujesz kasy masz pracę to jesli nie banki to inne firmy pożyczkowe chwilówkowe i po sprawie a nie oszukiwać ludzi.
Tutaj nadziałeś się kolego na ludzi poważnych i teraz masz problem.
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Maj 2010, 21:57
Miejscowość: Lębork pomorskie

 

Postalinoe | 21 Maj 2014, 13:26

Weryfikacja prawdomówności jest prosta. Admin powinien zerknąć z jakiego IP zwykle meldował się użytkownik mod24 i sprawdzić ostatnie maksymalnie! 5 dni, czy z podobnego adresu nie wchodził na forum ktoś anonimowo i będziemy wiedzieli wszystko o intencjach.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Postmod24 | 21 Maj 2014, 13:33

Nadziałem się na poważnych ludzi, ale nie życzę też nikomu żeby się znalazł w mojej sytuacji bo też była poważna i w takiej chwili człowiek nie liczy się z konsekwencjami. Proszę was teraz jak ludzi których znam z forum przez wiele lat o pomoc.
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

PostJanusz_P. | 21 Maj 2014, 13:35

mod24 napisał(a):Decyzję pozostawiam wam, tak jak już mówiłem zmusiła mnie do tego sytuacja zawsze na tym forum czułem się swobodnie i nie chciałem że to tak wyszło myślałem że zdążę wszystko spłacić w czasie wysyłki jednak mam poślizg w wypłacie. Proszę jednak o te 4-5 dni. Już dziś powinienem spłacić pierwszych użytkowników. Mam lat 22.

Pozdrawiam.

Skoro już robisz rachunek sumienia i piszesz że spłacisz pierwszych użytkowników to idąc za ciosem napisz ilu użytkownikom wisisz kasę, daj ich w postaci listy i kwot.
Będą tu potwierdzali po kolei wpłatę gotówki, jak ostatni wierzyciel zostanie zaspokojony zamkniemy wątek i postanowimy co z Tobą zrobić młody człowieku :arrow: :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostTomek 76 | 21 Maj 2014, 13:55

Śledzę ten wątek od początku,gadałem z kolegą który działa na sąsiednim forum i prawdą jest to co chłopacy tu pisali,że nie tylko tu nawywijałeś-nie ładnie.
Tłumaczenie typu "moja chrześnica..."-człowieku,ręce opadają.Co ona rodziców nie ma a ty "matka Teresa za Kalkuty"?
Kto dał ci prawo by tak postępować z ludźmi?Taki chrześcijanin z ciebie a okradasz ludzi na około.Każdy ma kłopoty, ja potrzebuje np.13 tyś euro na operację stawu skokowego i co mam zacząć kantować?

Rada jedna tobie,tylko prawda i postawienie listy tu na forum przez ciebie a na tej liście masz umieścić wszystkich którym wisisz grosz.Userzy zweryfikują poprawność listy i niech nikt nie ulega i nie wycofuje zgłoszenia z policji-to nie tylko tutaj kolega "mod" nawywijał.

Zachowaj się jak facet który naważył piwa i teraz je wypij.Ja bym ci nawet centa nie odpuścił.
Meade 12 "LightBridge Deluxe,Messier AR-127S 127/635,APO TS Photoline ED,Mak 150,HEQ5,sowiecka lornetka 8x32,Canon EOS 40D i cierpliwy szwagier do odnajdywania obiektów
Awatar użytkownika
 
Posty: 1079
Rejestracja: 04 Lis 2011, 23:13
Miejscowość: Suwałki

 

Postszary | 21 Maj 2014, 14:03

Swoim znajomym, którzy chcieli zacząć przygodę z astronomią wielokrotnie rekomendowałem giełdę na Astromaniaku jako bezpieczny sposób zaopatrzenia się w potrzebny sprzęt przy ograniczonym budżecie. Bezpieczny, bo sprzedają go i kupują pasjonaci a nie handlarze. I prawdę mówiąc jest mi głupio, że taka dyskusja na tym forum w ogóle się toczy. Jak dla mnie sprawa jest jasna – zgłosić wszystko na Policję, a jeśli typ szybko spłaci pokrzywdzonych, to tym lepiej będzie dla typa. Być może sąd weźmie to pod uwagę i pan „mod24” dzięki temu dostanie mniejszy wyrok. Może nawet zawiasy zamiast pierdla, więc powinno mu na tym zależeć. Każdy inny sposób załatwienia sprawy (a zwłaszcza: „Dajcie mi 5 dni, to zwrócę wszystko”) będzie tylko zachętą dla kolejnych oszustów na forum. I dla niego, skoro już wczesniej były problemy z tym panem. Jak widać, nikt nie wyciągnął z tego wniosków.To kwestia wiarygodności „Astromaniaka” i ludzi, którzy się tutaj udzielają. Więc albo zdecydowana reakcja i jasny sygnał, że w tym środowisku takie zachowania nie są i nigdy nie będą tolerowane, albo zmiana nazwy forum na „Między nami oszustami”.
 
Posty: 658
Rejestracja: 12 Sty 2013, 11:40

 

PostRobert41 | 21 Maj 2014, 14:15

Dokładnie, trzeba dbać o to by utrzymać astro giełdę jako miejsce bezpiecznych transakcji. Tu naprawdę kupuje się bezpiecznie ( mam porównanie do swojej branży zawodowej gdzie częste są próby oszustw zarówno przy sprzedaży jak i kupnie ( tak, tak -kupujący też często oszukiwać próbują)).
Dlatego utrzymajmy ten stan jak najdłużej, reagując stanowczo. Myślę że apetyt pana mod24 wzrósł w miarę jedzenia i gdy raz czy drugi udało mu się z jakimiś niedokończonymi transakcjami postanowił sięgnąć po więcej. Rozumiem- młody wiek, te sławetne "błędy młodości". Natomiast pora już się kolego mod24 uczyć że w dorosłym życiu odpowiada się za to co robi. I że w takiej sytuacji samo oddanie pieniędzy i przeproszenie to nie wszystko. I nikt nie mówi o wsadzaniu tu kogoś do więzienia, bo za takie coś to góra zawiasy, chyba że to byłaby recydywa. Ale przekaz musi być jasny i stanowczy by naśladowców było jak najmniej.
SW ED 80/600, CG 4
Baader Hyperion: 8-24 zoom, 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31, 36 mm, Hyperion Barlow 2,25x, diagonal ES 2".
Filtry Baader: O III
Vortex Raptor 8,5x32
Awatar użytkownika
 
Posty: 1141
Rejestracja: 28 Sty 2013, 02:04

 

Postalinoe | 21 Maj 2014, 14:18

Jak odda kasę, to może zawiasy. Jak nie, to areszt, paka i komornik, nie ma o czym gadać.
Ostatnio edytowany przez alinoe, 21 Maj 2014, 14:21, edytowano w sumie 1 raz
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Postadammm | 21 Maj 2014, 14:20

alinoe napisał(a):Jak odda kasę, to może zawiasy. Jak nie, to areszt i paka, nie ma o czym gadać.



Kolego, teraz to popłynąłeś - no chyba ,że masz na myśli kare ograniczenia wolności w probacji lub bez (pozamiata chodniki przed urzędem, 40 godzin w miesiącu itd.) , bo nie wyobrażam sobie marnowania podatków na karę pozbawienia wolności za takie błachostki z przyznaniem się do winy i przeprosinami. ;) Jednakże jak najbardziej popieram poszkodowanych bo takie sprawy trzeba tępić.
Refraktor 70/900 (EQ) SW LE 9mm, K20mm
Tento 7x35
Luneta Tourist 20x30
Carl Zeiss Jena 8x30
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 Gru 2013, 17:59

 

Postdziki_rysio_997 | 21 Maj 2014, 14:22

Proponuję też, aby poszkodowani spróbowali nawiązać kontakt z osobą, która na tym fanpage'u pytała o telefon - być może również została poszkodowana (i będzie możliwość ustalenia, kiedy to miało miejsce i czego dotyczyła sprawa - nie musi to być ktoś ze świata astro):

https://pl-pl.facebook.com/pages/E-libu ... 7421489635

Pytanie tylko, czy użytkownik jeszcze korzysta z tego konta - zapewne jest to konto założone tylko dla wyjaśnienia jakiejś konkretnej sprawy.
Damian
 
Posty: 164
Rejestracja: 22 Lut 2006, 20:28

Postalinoe | 21 Maj 2014, 14:23

adammm napisał(a):
alinoe napisał(a):Jak odda kasę, to może zawiasy. Jak nie, to areszt i paka, nie ma o czym gadać.



Kolego, teraz to popłynąłeś - no chyba ,że masz na myśli kare ograniczenia wolności w probacji lub bez (pozamiata chodniki przed urzędem, 40 godzin w miesiącu itd.) , bo nie wyobrażam sobie marnowania podatków na karę pozbawienia wolności za takie błachostki z przyznaniem się do winy i przeprosinami. ;) Jednakże jak najbardziej popieram poszkodowanych bo takie sprawy trzeba tępić.


Źle napisałem. areszt i paka w momencie, jak komornik nie będzie w stanie zlicytować majątku pokrywając szkody. Inaczej to aż się prosi oszukiwać tysiące ludzi na setki złotych, ładnie przeprosić, po czym cieszyć się "ograniczeniem wolności" przez kilka miesięcy, a później bawić się za kradzione. Martwi mnie Twoje podejści, bo jak widzę, nie chcesz ze swoich podatków dociekać praw innych i co gorsza - sprawiedliwości. Ciekawe jaka byłaby śpiewka, jakby Ciebie oszukał.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Postadammm | 21 Maj 2014, 14:31

alinoe napisał(a):
adammm napisał(a):
alinoe napisał(a):Jak odda kasę, to może zawiasy. Jak nie, to areszt i paka, nie ma o czym gadać.



Kolego, teraz to popłynąłeś - no chyba ,że masz na myśli kare ograniczenia wolności w probacji lub bez (pozamiata chodniki przed urzędem, 40 godzin w miesiącu itd.) , bo nie wyobrażam sobie marnowania podatków na karę pozbawienia wolności za takie błachostki z przyznaniem się do winy i przeprosinami. ;) Jednakże jak najbardziej popieram poszkodowanych bo takie sprawy trzeba tępić.


Źle napisałem. areszt i paka w momencie, jak komornik nie będzie w stanie zlicytować majątku pokrywając szkody. Inaczej to aż się prosi oszukiwać tysiące ludzi na setki złotych, ładnie przeprosić, po czym cieszyć się "ograniczeniem wolności" przez kilka miesięcy, a później bawić się za kradzione. Martwi mnie Twoje podejści, bo jak widzę, nie chcesz ze swoich podatków dociekać praw innych i co gorsza - sprawiedliwości. Ciekawe jaka byłaby śpiewka, jakby Ciebie oszukał.


Mylisz pojęcia i nerwowo reagujesz ;) Ograniczenie wolności byłoby za pierwszym razem, gdyby zrobił to ponownie wtedy byłaby to recydywa co wyklucza ograniczenie wolności i składnia sie ku pozbawianiu wolności. Jak napisałem "Jednakże jak najbardziej popieram poszkodowanych bo takie sprawy trzeba tępić." A jak najbardziej nie uważam by polskie drakońskie podatki od wszystkiego zasługiwały na żywienie, mycie, czyste ciuszki , siłownie i ps2 dla takich ludzi. W polskich więzieniach nieznane jest pojęcie resocjalizacji. Community Service - niech robi za free w samorządowych jednostkach, tudzież fundacjach, etc. O to chodziło.
Refraktor 70/900 (EQ) SW LE 9mm, K20mm
Tento 7x35
Luneta Tourist 20x30
Carl Zeiss Jena 8x30
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 Gru 2013, 17:59

 

Post•Fish3r• | 21 Maj 2014, 14:32

Panowie emocje emocjami..ale nawet nie wiadomo na ile mod porobił przekrety...jesli to są małe kwoty jak sam pisze moze to spłacić z 1 pensji..to aż tak szat bym nie darł żę do paki, zawiasy, komornik, ukamieniować i w ogóle..To młody szczyl któremu cos sie pokręciło w głowie. a nie jakiś wyrafinowny przestępca..jak odda kasę,,,dajcie mu szanse..każdy dostaje jakąś.

pozdro.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postszary | 21 Maj 2014, 14:57

•Fish3r• napisał(a): To młody szczyl któremu cos sie pokręciło w głowie. a nie jakiś wyrafinowny przestępca..jak odda kasę,,,dajcie mu szanse..każdy dostaje jakąś.

pozdro.


Mojej znajomej niedawno okradziono mieszkanie. Typowa kradzież z włamaniem. Straciła m.in. pieniądze, biżuterię i komputer z ważnymi dla niej danymi. Ogólnie rozpacz. To ja teraz do niej zadzwonię i ją pocieszę, że być może okradł ją jakiś szczyl a nie wyrafinowany przestępca. Jak myślisz, ucieszy się?
 
Posty: 658
Rejestracja: 12 Sty 2013, 11:40

 

Postalinoe | 21 Maj 2014, 14:59

Dlatego napisałem, jak nas spłaci - skończy się pewnie na zawiasach i nic pozatym. Powinno mu zależeć na spłacie.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Postbernis21 | 21 Maj 2014, 15:31

Witam,

ja nigdy nic nie kupowałem od tego użytkownika, ale jeżeli bym kupił i by mnie zrobił w konia nawet chwili bym się nie zastanawiał i podał bym sprawę do odpowiednich urzędów.
Nie może być tak że jawnie piszesz że masz dany sprzęt a później się okazuje że go nie masz, nie odpisujesz na wiadomości i stresujesz ludzi którzy chcą od Ciebie kupić sprzęt.
Nie masz kasy, idź wstaw komputer do lombardu, tv, telefon, cokolwiek co masz, a nie okłamujesz ludzi.
Zero tolerancji dla takich jak Ty !!!!
EdgeHD 8"
TS 152/900

Tak FC100DC
Pentax - 40mm
Nagler - 31mm, 26mm, 22mm,
Panoptic - 24mm, 15mm
Delos - 17,3mm, 14mm, 12mm, 10mm, 8mm,
 
Posty: 73
Rejestracja: 08 Lut 2012, 11:37
Miejscowość: Lublin

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat