Sprawa oszusta "mod24"

Postkylob | 21 Maj 2014, 15:37

mod24 napisał(a):Witam, pragnę wyjaśnić co nieco owszem zdarzyło mi się tak działać, jednak miałem bardzo przykre problemy i potrzebowałem pilnie gotówki jednak wszystkie pieniądze zostały zwrócone i te też zostaną proszę mnie zrozumieć, moja chrześnica zachorowała i potrzebowałem pieniędzy proszę mi dać 3-4 dni na spłatę wszystkiego. Nikt mi nie chciał dać pożyczki to była jednyna sytuacja niestety zostałem oparty o ścianę jestem na forum od kilku lat. Proszę pomóżcie mi do 5 dni pieniądze zostaną zwrócone nawet z odsetkami błagam


p***** o szopenie......... Dobrali Ci się do dupy to teraz strach cię obleciał........ Cały czas obserwowałes co się dzieje w wątku i odezwałeś się dopiero wtedy, kiedy realna groźba grzywny lub kwota podchodząca pod przestępstwo była już realna....

Wywalić gnoja z forum i dojechać ile wlezie!!!!!

Jak można w ogóle tak kłamać...... Ciebie się czyta prosto jak książeczkę dla czterolatków... Ot chrześnica zachorowała i mod24 pomijając rodziców dziewczyny postanowił ją leczyć stosunkowo niewielkimi jak na poważne leczenie kwotami.... No przecież on sobie robi jaja cały czas z ludzi których oszukał traktując ich jak idiotów.
Ostatnio edytowany przez kylob, 21 Maj 2014, 15:51, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 318
Rejestracja: 06 Cze 2010, 11:40

 

PostBenedykt | 21 Maj 2014, 15:47

alinoe napisał(a):Aktywny na forach elektroda.pl, oferia.pl, extreme-fusion.pl i innych, gdzie też robił niemałe zamieszanie.
Sugeruję przesłanie do administratorów tych forów linka do niniejszego wątku, by rozważyli zablokowanie konta oszusta. Przede wszystkim po to, aby uniemożliwić mu tzw. "leczenie klina klinem".
Pozdrawiam
Benedykt
------------------------------------------------------------------
Nikon Action EX 10x50 CF, ROW10x40
TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem
PRONTO 66/392,60 mm na statywie z paralaktykiem od TALa
Awatar użytkownika
 
Posty: 850
Rejestracja: 29 Lip 2005, 08:41
Miejscowość: Małopolska

PostTomek 76 | 21 Maj 2014, 16:09

Benedykt napisał(a):
alinoe napisał(a):Aktywny na forach elektroda.pl, oferia.pl, extreme-fusion.pl i innych, gdzie też robił niemałe zamieszanie.
Sugeruję przesłanie do administratorów tych forów linka do niniejszego wątku, by rozważyli zablokowanie konta oszusta. Przede wszystkim po to, aby uniemożliwić mu tzw. "leczenie klina klinem".

Na Astropolis cynk jest o nim.Kto posiada konto na innych forach,niech też coś o tym nie miłym zdarzeniu.
Meade 12 "LightBridge Deluxe,Messier AR-127S 127/635,APO TS Photoline ED,Mak 150,HEQ5,sowiecka lornetka 8x32,Canon EOS 40D i cierpliwy szwagier do odnajdywania obiektów
Awatar użytkownika
 
Posty: 1079
Rejestracja: 04 Lis 2011, 23:13
Miejscowość: Suwałki

 

PostWilkFenris | 21 Maj 2014, 16:38

No tak...

Ja też się wpakowałem, bo mam dobre doświadczenia z giełdami forumowymi i użytkownicy z większa ilością postów nigdy nie ściemniali. Niestety okazało się, że tym razem Pan mod24 po prostu nas oszukał wyłudzając pieniądze na jakieś swoje cele (prawdziwe, czy też nie). Szkoda, że temat nie wypłynął wcześniej to bym się nie nabrał, ale zmyliła mnie spora ilość postów i to, że się udzielał wcześniej... tacy użytkownicy są niemal 100% pewni. Niemal...

Mi 8 maja odpowiedział na ogłoszenie w sprawie kupna Celestrona X-Xell LX 5mm... wszystko cacy... mało używany w dobrym stanie... mój błąd, że nie poprosiłem o realną fotkę i nie pokapowałem się, że coś jest nie tak. Niezły kłamca z Pana mod24... nawet mu brewka nie pykła... i jeszcze za przelew dziękował...

Może zrobić listę oszukanych osób i jakiś pozew zbiorowy?

Ja wpłaciłem 260zł... kwota nie powala, ale to zawsze coś.
 
Posty: 22
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 16:53

 

Postendriu624 | 21 Maj 2014, 16:44

Pytanie do Kolegi mod24.
Czy kolega planował wziąć pożyczkę bezzwrotną ,od kolegów z forum,nie informując ich wcześniej o takiej decyzji, i sprzedając kolegą fikcyjny sprzęt.
Jeżeli faktycznie, sytuacja była by krytyczna ze zdrowiem i udokumentowana ,to wystarczyło by dać ogłoszenie o pomocy dla siostrzenicy na forum,i zrobiło by się wtedy ściepę.
Niemniej jednak jest to w obecnej sytuacji oszustwo,z tego co widzę na dużą skalę.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostJanusz_P. | 21 Maj 2014, 16:55

Rozumiem że są poszkodowani i emocje ale patrząc na to z zewnątrz widzę tu kilka równoległych spraw jak nasze więziennictwo przepełnione sprawcami typu co ukradli batonik za 99 groszy czy oddali stary rower sąsiada na złom bo nie mieli równo pod kopułką czy jeździli po 2 głębszych na rowerze i krew mnie zalewa jak moje podatki idą na hojne wypłaty sędziów, urzędników sądowych i adwokatów z urzędu orzekających w takich sprawach w kosztach sądowych idących w tysiące złotych :arrow: :shock:
Druga kwestia to brak obowiązku pełnoetatowej pracy, więzień w ramach resocjalizacji pracą powinien się spokojnie sam utrzymać z pracy oraz utrzymać więzienie, naczelnika, klawiszy i personel bo niby dlaczego go mamy utrzymywać z naszych podatków skoro to pasożyt społeczny skazany prawomocnym wyrokiem na odosobnienie, to niech teraz odpracuje dla społeczeństwa to co ukradł czy zdefraudował, po pierwsze wyrówna szkody społeczne które wyrządził a po drugie nabierze szacunku dla pracy swoich rąk :arrow: :!:
W tym kraju jest coś nie halo z sądownictwem i więziennictwem, takie są przynajmniej moje chłodne przemyślenia na spokojnie :arrow: :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postbolid25 | 21 Maj 2014, 16:56

Sprawa oszusta "mod24": 1234926_817337288279649_531220504_n.jpg
User mod 24 w swojej galerii na facebooku ma taką o to fote która mówi wszystko,a pieprzenie farmazonów o zbieraniu kasy na leczenie siostrzenicy to taka seta dla zmiękczenia poszkodowanych,kurestwo tępic w zarodku
ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'', ATM AstroScope 9'', ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' mod, Intes Alter MN 56, Intes Alter M500, SW 100ED, Orion SkyScanner 4", Celestron C90,TS 25x100,SkyMaster Pro 20x80,TS 15x70, Zeiss, Nikon 10x50,Steiner 8x30
Awatar użytkownika
 
Posty: 2880
Rejestracja: 20 Paź 2006, 19:45
Miejscowość: Andrychów

 

Postmarianowski | 21 Maj 2014, 17:17

Wspólczuje oszukanym,niestety o tym jak działa wymiar sprawiedliwości niedługo się przekonają,i nie będzie to dla nich miłe doświadczenie.Kara to jeśli gość wcześniej wyroku nie miał dostanie, hmm półtora roku w zawieszeniu na trzy lub coś koło tego i zasądzone mu zostaną koszty które będzie spłacał nie wiadomo ile czasu. :evil: Polski wymiar sprawiedliwości to totalna lipa :cry:
Ja dwa razy się sądziłem i wygrywałem,a chodziło o dużo więcej kasy,ale co to za wygrana,jakim kosztem :cry: .Od tego momentu wolę nie mieć do czynienia z firmami zarejestrowanymi w polskim KRSie.
Musicie się uzbroić w ogromną cierpliwość...
Powodzenia.
Awatar użytkownika
 
Posty: 782
Rejestracja: 17 Sie 2012, 22:21
Miejscowość: Pólnocna Jura

 

PostDale | 21 Maj 2014, 17:17

Z tego co pamiętam, jakiś czas temu był wątek o lustrze, które w podobny sposób było "sprzedane" czy innych częściach teleskopu. Pisałem wtedy o utworzeniu archiwum giełdy, gdzie lądowały by ogłoszenia i wątki, a osoby zainteresowane mogły by prześledzić wiarygodność sprzedających/kupujących i historię sprzętu. Ale odpowiedziano mi że nie będzie się tutaj ułatwiać życia skarbówce (co mnie pośrednio związanego z w/w instytucją setnie rozbawiło :) ), no ale to nie ten temat...
W każdym razie, jeżeli kogoś wzruszyła ta życiowa historia, proponował bym wizytę na stronach różnych fundacji... Czy też uczestnictwo w aukcjach charytatywnych. Wtedy będzie chociaż satysfakcja, a nie uczucie wykorzystania, uniemożliwiające wygodne siedzenie...
Ja wiem że na kasie się świat nie kończy, ale jeśli mam kogoś wspomóc, to chcę to zrobić świadomie, a nie zostać oszukany.
Ale, jak pisałem już jestem egoistą, myślę tylko o swojej rodzinie.
...braki umiejętności nadrabiam entuzjazmem...
 
Posty: 945
Rejestracja: 21 Mar 2009, 14:00

Post•Fish3r• | 21 Maj 2014, 17:22

Jak słyszę niektóre wypowiedzi..to aż mam taką scenę z westernu z pierwszych minut filmu z clintem eastwoodem..."powieście go wysoko" . To gorzej świadczy o co niektórych forumowiczach aniżeli o tym kogo chca " powiesić ". Przy nich to nawet do naszego forumowego ściemniacza zaczyna czuć się sympatię i chce mu się kibicować.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postendriu624 | 21 Maj 2014, 17:28

•Fish3r• napisał(a):Jak słyszę niektóre wypowiedzi..to aż mam taką scenę z westernu z pierwszych minut filmu z clintem eastwoodem..."powieście go wysoko" . To gorzej świadczy o co niektórych forumowiczach aniżeli o tym kogo chca " powiesić ". Przy nich to nawet do naszego forumowego ściemniacza zaczyna czuć się sympatię i chce mu się kibicować.

Bo mod24 miał dokładny i przemyślany plan, jak wy...ać dożo ludzi z kasy na drobne sumy,a małych szkód nikt nie zgłosi na policję,tak właśnie myślał ,planując to oszustwo.
Zeby się przekonać jak działa Polskie prawo ,wystarczy wy...ać Urząd Skarbowy na kwotę 2 zł. :lol:
Ostatnio edytowany przez endriu624 21 Maj 2014, 17:45, edytowano w sumie 3 razy
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostRobert41 | 21 Maj 2014, 17:39

•Fish3r• - tu nie ma komu kibicować, w internecie takich (najczęściej młodych) ludzi uważających się za nie wiadomo jak cwanych są tysiące. Tu nie chodzi o wysokość wyłudzonych kwot, tylko o zasady, zresztą ja nie jestem za wsadzaniem za takie rzeczy do więzień, bo to nic nie daje. Powinien być obowiązek zwrotu kwot z odsetkami ( realny zwrot-czyli jak ktoś nie ma pracy to przymusowe skierowanie do zatrudnienia za które wynagrodzenie szło by dla poszkodowanego) + odpowiedni wymiar prac społecznie użytecznych w czasie wolnym- i konsekwentne nadzorowanie wykonania takiego wyroku.
SW ED 80/600, CG 4
Baader Hyperion: 8-24 zoom, 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31, 36 mm, Hyperion Barlow 2,25x, diagonal ES 2".
Filtry Baader: O III
Vortex Raptor 8,5x32
Awatar użytkownika
 
Posty: 1141
Rejestracja: 28 Sty 2013, 02:04

 

PostWilkFenris | 21 Maj 2014, 17:43

Ja już się dogadałem z czujnikiem i zgłaszając sprawę podam też numer jego zgłoszenia (plus oczywiście podstawowe dane osobowe zgłaszającego), żeby obie sprawy zostały natychmiast powiązane. Jeżeli ktoś już zgłosił sprawę na Policję proszę o kontakt na PW, to uczynię to samo także w waszych przypadkach. Niech Policja traktuje to jako jedną sprawę, a nie np. 10 osobnych. Kwota rośnie i sprawa robi się wtedy poważniejsza.
 
Posty: 22
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 16:53

 

Postdominikrd | 21 Maj 2014, 17:47

Tak siedzę i sobie czytam co tutaj się wyprawia no i nie wierzę...
Generalnie moje zdanie jest takie. Nie patrzeć na to co użytkownik mod24 pisze tylko doprowadzić sprawę dokońca. Naważyło się piwa? To trzeba go wypić.

Teraz w kierunku użytkownika mod24:

Po pierwsze: wiesz... jakoś Ci nie wierzę a ani jedno słowo.... nic by to nie dało, ale bardziej przekonująco by zabrzmiało, jeśli napisałbyś, że ktoś Ci się włamał na konto.

Po drugie: mówisz, że spłacisz ludzi w 5 dni? Nie wiem ile tego jest ale czy zamierzasz podjąć bardziej "aktywną" działalnośc na innych forach i liczyć na to, że ktoś Ci odpuści?

Po trzecie: np. gdyby było ogłoszenie od Admina typu "XXX potrzebuje pomocy" byłbym skłonny przelać parę zł jeśli ktoś z astomaniakowej społeczności byłby pod ścianą... i sądzę, że nie jedna osoba by to zrobiła.
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Awatar użytkownika
 
Posty: 432
Rejestracja: 11 Lut 2014, 13:05
Miejscowość: Radom

 

Postdziki_rysio_997 | 21 Maj 2014, 17:57

Niestety, ale Robert41 ma moim zdaniem rację. Podejście do sprawy na zasadzie "oddasz pieniądze i udajemy, że nic się nie stało" to bardzo złe rozwiązanie. To ZACHĘTA do tego rodzaju działalności (zarobisz albo w najgorszym wypadku wyjdziesz "na zero").
To nie film hollywoodzki, gdzie bohater uświadamia sobie swój błąd i postanawia coś zmienić. Są ludzie, którzy posługują się systemem wartości dobro-zło, a są tacy, którzy stosują system korzyść-strata. A Internet tylko sprzyja takim zachowaniom.
Odpowiednio wcześnie zastosowana kara może uchronić młodego człowieka przed zmarnowaniem sobie życia. Zgłaszając sprawę poszkodowani wyświadczacją mu przysługę.

Czy mod24 zrobił cokolwiek (lub zadeklarował cokolwiek zrobić), by uwiarygodnić swoje tłumaczenia? Przecież to powinno być dość łatwe, prawda?

A to, jak działa więziennictwo i system "sprawiedliwości" to już temat na osobną dyskusję.
Damian
 
Posty: 164
Rejestracja: 22 Lut 2006, 20:28

Postdominikrd | 21 Maj 2014, 18:01

dziki_rysio_997 napisał(a):Niestety, ale ....


Rysiu jakie "niestety", Robert ma świętą rację!

Powinien jeszcze przy wykonywaniu prac społeczny po 4 pasy na dupę dostawać, regularnie co 3 minuty.
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Awatar użytkownika
 
Posty: 432
Rejestracja: 11 Lut 2014, 13:05
Miejscowość: Radom

 

PostWilkFenris | 21 Maj 2014, 18:05

Nie jestem specjalistą z zakresu prawa i mogę się mylić, ale mam swoje podejrzenia.
Mod24 potrzebuje czasu, żeby skombinować kasę i nam wszystko spłacić. Jeżeli odda pieniądze (nawet sam odsetki chce naliczać), to może dostać bardzo niewielką karę. Niby było oszustwo, ale facet się przyznał sam z własnej woli (po to są posty w temacie, żeby był kryty, że się przyznał i chciał naprawić szkody) i samodzielnie z własnej woli zwrócił wszystko z odsetkami, a więc de facto naprawił szkody jakie wyrządził. Nawet jeżeli policja nie puści tego płazem, to facetowi nic nie zrobią. Taka smutna prawda. Stąd błagania o czas. Chodzi tylko o to, aby się wyłgać od poważniejszych konsekwencji prawnych.
 
Posty: 22
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 16:53

 

PostDale | 21 Maj 2014, 18:19

•Fish3r• napisał(a):Jak słyszę niektóre wypowiedzi..to aż mam taką scenę z westernu z pierwszych minut filmu z clintem eastwoodem..."powieście go wysoko" . To gorzej świadczy o co niektórych forumowiczach aniżeli o tym kogo chca " powiesić ". Przy nich to nawet do naszego forumowego ściemniacza zaczyna czuć się sympatię i chce mu się kibicować.

To się zdecyduj - powiesić czy nobilitować - w końcu w szlachetnej sprawie ... oczywiście wierzymy że był ostatnią deską ratunku itp...

•Fish3r• napisał(a):
PONADTO gdybym mnie ktoś tak ulułał, zapłaciłby mi podwójnie. bo na pewno także podałbym publicznie adres i nazwisko i wszystkie dane.
zrobiłby to choćby tak: ..ide do kafejki internetowej lub prosze kogoś z innego miasta o tą przysługę +nowy user, i piszę co i jak.....kto mi udowodni że to ja cos podałem ? A dane są publicznie ? są! .

Nie dość że namawiasz do łamania prawa, to jeszcze nie masz dość odwagi by zrobić to samodzielnie...
Powyższa sprawa jest zbyt poważna by podchodzić do niej w tak "entuzjastyczny" sposób, ale młodość ma swoje prawa, na jej karb to składam :)
...braki umiejętności nadrabiam entuzjazmem...
 
Posty: 945
Rejestracja: 21 Mar 2009, 14:00

Postdominikrd | 21 Maj 2014, 18:22

WilkFenris napisał(a):Nie jestem specjalistą z zakresu prawa i mogę się mylić, ale mam swoje podejrzenia....


Ale wyrok będzie i będzie to w papierkach. Sam fakt "uczestniczenia" w tym "przedstawieniu" (w sądzie), gdzie dostanie bliet w pierwszym rzędzie też już będzie niemałą nauczką. Poza tym wieści wkoło szybko się rozchodzą tak więc w realu ludzie będą mieć już wyrobioną opinię.
Ostatnio edytowany przez dominikrd, 21 Maj 2014, 18:24, edytowano w sumie 1 raz
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Awatar użytkownika
 
Posty: 432
Rejestracja: 11 Lut 2014, 13:05
Miejscowość: Radom

 

PostIgnisdei | 21 Maj 2014, 18:32

W sumie nic mi do giełdowej astronomii Astromaniaka, ale coś Wam powiem..bo wiem że na Maniaku gdzieś jeszcze drzemią pokłady dawnej, dobrej astronomii. Zresztą nie mógł bym spać jeśli by się z Wami tą wiedzą nie podzielił.

Miałem znów telefon od dobrego samarytanina, Mr Stanek nie jest zbyt ostrożny a może ma protektora więc się nie boi.

Stanek vel Rudy102 po aferach zniknął ale z tego telefonu z którego kiedyś dzwonił Rudy102 do mojego starego kumpla z Astromaniaka zadzwonił twórca tego wątku Twenga. Ale spokojnie na pewno Stanek (Rudy 102)miał prepejda i Twenga kupił na Allegro używany "złoty " numer. Przecież takie akcje się zdarzają.....Bo mojemu kumplowi wyświetlił się po latach znów jego zapisany w telefonie kontakt ( Rudy102) :lol: :lol: :lol:
Ostatnio edytowany przez Ignisdei, 21 Maj 2014, 18:35, edytowano w sumie 1 raz
Ignisdei
 

PostAlien7101 | 21 Maj 2014, 18:35

Normalnie mafia :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 1595
Rejestracja: 13 Lip 2008, 21:07
Miejscowość: PSR B1620-26 c Methuselah

Post•Fish3r• | 21 Maj 2014, 18:46

ja wysiadam...: )
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postarm | 21 Maj 2014, 18:58

Od sierpnia 2013 mod 24 wysyła mi paczkę sprawa była tu na forum dziękuje kolegom którzy mnie wtedy poparli 6 marca 2014 mod24 napisał-Witam, zamówiłem drugie Lustro Wtórne, i wyślę Panu tym razem z potwierdzeniem wysyłki, i proszę więcej nie robić ze mnie oszusta.

Pozdrawiam. Jest 21 maj....
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 Lip 2011, 10:01

 

Postmod24 | 21 Maj 2014, 19:44

Janusz_P. napisał(a):
mod24 napisał(a):Decyzję pozostawiam wam, tak jak już mówiłem zmusiła mnie do tego sytuacja zawsze na tym forum czułem się swobodnie i nie chciałem że to tak wyszło myślałem że zdążę wszystko spłacić w czasie wysyłki jednak mam poślizg w wypłacie. Proszę jednak o te 4-5 dni. Już dziś powinienem spłacić pierwszych użytkowników. Mam lat 22.

Pozdrawiam.

Skoro już robisz rachunek sumienia i piszesz że spłacisz pierwszych użytkowników to idąc za ciosem napisz ilu użytkownikom wisisz kasę, daj ich w postaci listy i kwot.
Będą tu potwierdzali po kolei wpłatę gotówki, jak ostatni wierzyciel zostanie zaspokojony zamkniemy wątek i postanowimy co z Tobą zrobić młody człowieku :arrow: :roll:


Witam napisałem do wszystkich na tym forum którym coś jestem dłużny czyli 4 osoby zgodziły się na zwrot, ja nie mam nic wspólnego z innymi forami naprawdę. To jest jedyne forum na którym się udzielam. Proszę o ten czas i o pomoc, a na portalu ktoś szuka do mnie kontaktu ponieważ chciał się skontaktować w sprawie strony którą robiłem. Proszę was bardzo... o 3-4 dni. Czekam na pensje, i oddaje wszystko.
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

Postsilenter | 21 Maj 2014, 21:06

Janusz_P. napisał(a):Druga kwestia to brak obowiązku pełnoetatowej pracy, więzień w ramach resocjalizacji pracą powinien się spokojnie sam utrzymać z pracy oraz utrzymać więzienie, naczelnika, klawiszy i personel bo niby dlaczego go mamy utrzymywać z naszych podatków skoro to pasożyt społeczny skazany prawomocnym wyrokiem na odosobnienie, to niech teraz odpracuje dla społeczeństwa to co ukradł czy zdefraudował, po pierwsze wyrówna szkody społeczne które wyrządził a po drugie nabierze szacunku dla pracy swoich rąk :arrow: :!:
W tym kraju jest coś nie halo z sądownictwem i więziennictwem, takie są przynajmniej moje chłodne przemyślenia na spokojnie :arrow: :roll:


Janusz pewnie masz rację jest tylko jedno ale ... Najpierw niech normalny obywatel ma możliwość zarobić na siebie i rodzinę i nawet ewentualnie na to sądownictwo, więziennictwo i takie tam. Zapychanie rynku pracy, gdzie niejednokrotnie nie ma roboty dla normalnego uczciwego człowieka, więźniami to też nie jest najlepsze wyjście. Ot takie błędne koło z jednej ciężko przeboleć że trzeba ich utrzymywać a z drugiej ...
 
Posty: 156
Rejestracja: 16 Kwi 2010, 13:28

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

AstroChat

Wejdź na chat