Sprawa oszusta "mod24"

Postmazbi7925 | 22 Maj 2014, 16:53

Panowie..., żeby sprawa miała "ręce i nogi" musi być na policji prowadzone dochodzenie, zarejestrowane oficjalnie w dzienniku, a nie jakaś tam notatka u dzielnicowego, którą po pół roku ten może wyrzucić do kosza. Rejestracja sprawy pozwoli odszukać w przyszłości winowajcę działającego na terenie całego kraju. Jeśli przed wszczęciem oficjalnego postępowania, prowadzonego wstępnie na podstawie jedynie notatek poszkodowany zgłosi, że odzyskał pieniążki, to tzw. "wymiar sprawiedliwości" może uznać sprawę za niebyłą i po jakimś czasie nikt jej nie będzie pamiętał ze względu na małą szkodę itp. itd.
Odnoszę wrażenie, że "mod" proponując szybki zwrot pieniędzy z nawiązką idzie właśnie w tym kierunku, tj. w stronę zminimalizowania ilości osób poszkodowanych. Zaznaczam; - odnoszę takie wrażenie, które nie musi odpowiadać rzeczywistości.
Zbyszek
 
Posty: 388
Rejestracja: 15 Paź 2011, 00:01

 

Postalinoe | 22 Maj 2014, 17:10

Przecież pisałem wcześniej - na policji powiedziano mi, że te niezależnie zgłaszane sprawy i tak trafią od razu do Gorlic i tam będzie prowadzone JEDNO dochodzenie na podstawie kilku zawiadomień, jako, że dysponujemy dokładnymi danymi oszusta. Nie będą nigdzie leżeć w szafie. Jeśli zgłaszane będą zwroty kasy, sprawa zostanie najprawdopodobniej umorzona.

2 sprawa - w przypadku oszustwa nie ma uznania go jako czyn o niskiej szkodliwości społecznej. Kradzież tak, ale nie oszustwo. A tu zostało zakwalifikowane u mnie jak i u kolegów jako oszustwo.

Już nie gdybajcie co będzie a co nie będzie.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Postmazbi7925 | 22 Maj 2014, 17:52

Alinoe
Sprawa nie jest, niestety, tak jednoznaczna, jak powiedziano Ci na policji. Wg. mojego rozeznania sprawy kupna - sprzedaży reguluje kodeks cywilny na zasadzie umowy między stronami. Jeżeli dane delikwenta są poszkodowanemu znane, to może się zdarzyć, że zgłaszającemu przestępstwo zasugeruje się aby swoich roszczeń dochodził z oskarżenia prywatnego. Taki gość pozostaje wówczas sam ze swoją sprawą. Gdzie, w taki przypadku, jest mowa o łącznym prowadzeniu postępowania.
Zbyszek
 
Posty: 388
Rejestracja: 15 Paź 2011, 00:01

 

PostPablito | 22 Maj 2014, 18:11

Wyłudzenie to KK a nie KC
------------------------
Kontakt: 691 355 653
pawel.rojewski(at)astrofaktoria.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 594
Rejestracja: 28 Lip 2005, 14:27
Miejscowość: Tczew

 

Postczujnik | 22 Maj 2014, 18:12

Panowie
Ponownie przypominam że watek ten został założony w określonym celu więc zaśmiecanie go dywagacjami na temat naszego wymiaru sprawiedliwości jest po prostu nie na miejscu.
Ja zobowiązuję się poinformować jak sprawa się zakończy wtedy będziecie mogili zamieszczać swoje "A nie mówiłem".
A na razie proszę o powściągliwość bo jak na razie oprócz mnie jest poszkodowanych trzech userów (chyba że są jeszcze jacyś ale się wstydzą ) a dyskusja która obecnie tutaj się toczy niepotrzebnie go zaśmieca.
Może admin na razie zablokuje dodawanie postów a jak coś się rozwiąże to go poinformuję przez pw i telefonicznie i wtedy będzie można dyskutować.
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Maj 2010, 21:57
Miejscowość: Lębork pomorskie

 

Postendriu624 | 22 Maj 2014, 19:19

Sprawa mod24 jest już na tyle zaawansowana ,że powinno się ukazać oficjalne ogłoszenie Policji na internecie,w celu wyłapania więcej poszkodowanych osób,Takie praktyki były kiedyś czynione ,a ogłoszenie Policji ukazywało się w gazetach.
Teraz widzę że to oszustwo było na dużą skalę.Jego głównym czynnikiem były małe sumy,mające dać bezpieczeństwo na dłuższy czas.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postalinoe | 22 Maj 2014, 19:27

Zgadza się. W ogóle jak udałem się na komisariat i kazano mi czekać w kolejce ok. 10 ludzi, moja sprawa miała priorytet a dyżurny podkreślił moje imię i nazwisko na kartce wśród innych niepodkreślonych. Z góry zeszła władza i ku zdziwieniu oczekujących, wzięli moją sprawę.

Dla nich to jest łakomy kąsek z tego względu, że mają dane gościa, wiedzą, że gość nie jest niebezpieczny, nie ma pleców, komputerowiec lubujący się w programowaniu, więc siedzi w jednym miejscu. Wystawił się na strzał kontem na fb ze zdjęciami (przekazane zostały zrzuty strony ze znajomymi, zanim zdążył ich usunąć a więc i zdjęcia). Oszukał sporo ludzi, więc czuję nadadzą sprawie rozgłos w celu poprawy swoich notowań. No chyba, że kasa wróci i będzie umorzenie.
Ostatnio edytowany przez alinoe, 22 Maj 2014, 19:36, edytowano w sumie 1 raz
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Postendriu624 | 22 Maj 2014, 19:33

alinoe napisał(a):Zgadza się. W ogóle jak udałem się na komisariat i kazano mi czekać w kolejce 10 ludzi, moja sprawa miała priorytet a dyżurny podkreślił moje imię i nazwisko na kartce wśród innych niepodkreślonych. Z góry zeszła władza i ku zdziwieniu oczekujących, wzięli moją sprawę.

Dla nich to jest łakomy kąsek z tego względu, że mają dane gościa, wiedzą, że gość nie jest niebezpieczny, nie ma pleców, komputerowiec lubujący się w programowaniu, więc siedzi w jednym miejscu. Wystawił się na strzał kontem na fb ze zdjęciami (przekazane zostały zrzuty strony ze znajomymi, zanim zdążył ich usunąć a więc i zdjęcia). Oszukał sporo ludzi, więc czuję nadadzą sprawie rozgłos w celu poprawy swoich notowań. No chyba, że kasa wróci i będzie umorzenie.

Tu nie chodzi o zwrot kasy kilu osobą i policja sprawę umorzy.
Mod24 będzie sprawdzony dokładnie przez policję ,bo zostawił ślad w internecie ,oraz czy nie popełnił większych oszustw.Policję też ktoś rozlicza z ich pracy.
Oszustwa mod24 nie były regionalne ,w jednej miejscowości ,lecz globalne w całej Polsce,a to inna liga.I nie ma to znaczenia czy podróżował lub siedział przed kompem.Osoby oszukane są z całej Polski.

Pewnie policja już analizuje wyciągi bankowe mod24, jakie wpłaty zostały dokonane i na jakie sumy.W zasadzie od tego powinno się zacząć dochodzenie policji,sprawdzenie konta bankowego pod względem przychodzących przelewów.
Ostatnio edytowany przez endriu624, 22 Maj 2014, 19:49, edytowano w sumie 1 raz
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postalinoe | 22 Maj 2014, 19:48

Przy mnie policja na szybko sprawdziła konto, chcąc uzyskać pewność, że rzeczywiście dane dotyczą mieszkańca Gorlic lub okolic. Wyszło PKOBP Oddział 1 w Nowym Sączu i coś tam jeszcze, czego nie zauważyłem. W każdym razie uznali, że najprawdopodobniej podane przeze mnie dane oszusta wskazują na sprawcę czynu.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

PostŁukasz_M | 22 Maj 2014, 22:59

alinoe napisał(a):Przy mnie policja na szybko sprawdziła konto, chcąc uzyskać pewność, że rzeczywiście dane dotyczą mieszkańca Gorlic lub okolic. Wyszło PKOBP Oddział 1 w Nowym Sączu i coś tam jeszcze, czego nie zauważyłem. W każdym razie uznali, że najprawdopodobniej podane przeze mnie dane oszusta wskazują na sprawcę czynu.


konto mod24 jest raczej w ING Bank Śląski S.A. tak podawał na allegro
Pozdrawiam
Łukasz
-----------------------------------------------------------
gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
hominis est errare, insipientis in errore perseverare
feci, quod potui, faciant meliora potentes
per aspera ad astra
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Rejestracja: 14 Paź 2013, 15:38

 

Posttalmk | 23 Maj 2014, 08:39

Z tego co kojarzę z rozmów na PW, to ludzie wpłacali pieniądze na co najmniej 2 różne konta. Można by je tutaj w wątku zebrać, Janusz podał jedno, używane przez mod24 m.in na allegro:

61 1050 1458 1000 0091 5023 0465 - konto w ING

Można łatwo sprawdzić taki nr np. na stronie numerkonta.com

Przy okazji zapytam, ktoś spotkał się z takim kontem:

76 1470 0002 2987 4406 4000 0001

?
Awatar użytkownika
 
Posty: 139
Rejestracja: 13 Lip 2012, 09:00
Miejscowość: B-B

 

Postsylwiusz | 23 Maj 2014, 09:36

trafiłem na podobnego sprzedającego na innym forum. Kwota 140zł
sprawa trafiła na Policję - spisali protokół - dla nich to łakomy kąsek - wiedzą kto, gdzie i jak. Wykrywalność 100% zanim jeszcze zaczęli śledztwo. Po kilku miesiącach dostałem wezwanie do sądu. Oszust 2 lata w zawieszeniu - (oszukanych z całej Polski było kilkanaście osób) - karę finansową 5000,00zł oraz każdy oszukany zwrot kasy z odsetkami z wyrokiem i skierowaniem do komornika.
Komornik załatwił to w 2 tygodnie. Cała sprawa jako że była ogólnopolska trwała jakieś
5 miesięcy. jak na Polskie warunki ekspresowo.
TAŁ-150P, MAK-127 AZ4, WO WA 20, GSO Plossl 32, TV Plossl 8, 15. Kolimator z pudełka po kliszy.
 
Posty: 22
Rejestracja: 12 Lut 2011, 22:14

 

PostSlawek | 23 Maj 2014, 09:42

talmk napisał(a):Przy okazji zapytam, ktoś spotkał się z takim kontem:

76 1470 0002 2987 4406 4000 000


Na tej stronie można sprawdzić:
http://numerkonta.com/

Nazwa banku: Euro Bank SA
Oddział: Centrala
Adres: ul.Świętego Mikołaja 72, 50-126 Wrocław
Telefon: 71 795-55-00
Fax: 71 795-55-01
 
Posty: 70
Rejestracja: 16 Gru 2013, 00:57
Miejscowość: Kielce

 

Postsylwiusz | 23 Maj 2014, 09:43

Policja po moim zgłoszeniu przejrzała centralną bazę i wyłapała inne zgłoszenia dot. tej samej osoby i poszedł jakby pozew zbiorowy
TAŁ-150P, MAK-127 AZ4, WO WA 20, GSO Plossl 32, TV Plossl 8, 15. Kolimator z pudełka po kliszy.
 
Posty: 22
Rejestracja: 12 Lut 2011, 22:14

 

PostDidmoto | 23 Maj 2014, 13:41

Proszę bardzo

Przy okazji zapytam, ktoś spotkał się z takim kontem:

76 1470 0002 2987 4406 4000 0001


http://www.dodajoszusta.com/historia/65 ... ablica-pl/
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
Rejestracja: 08 Gru 2011, 21:48
Miejscowość: Mysłowice

PostWilkFenris | 23 Maj 2014, 15:13

Witajcie...

To ciekawe, bo miałem właśnie za jakieś 40 minut po pracy zajechać na komendę, ale po sprawdzeniu konta okazało się, że mod24, czy też Daniel, faktycznie wykonał mi przelew zwrotny i zwrócił całą kwotę, jaką mu wpłaciłem. W takim wypadku chyba nie mam się co fatygować, bo i po co... w sumie to nie mam w tej chwili czego zgłaszać... cieszę się, że odzyskałem wpłatę i jedyne co teraz mogę Danielowi powiedzieć to to, że zrobił co należało.

Pozdrawiam.
 
Posty: 22
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 16:53

 

Postczujnik | 23 Maj 2014, 15:23

Moja kasa też wróciła na moje konto jutro zajdę na policję i ich o tym powiadomię
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Maj 2010, 21:57
Miejscowość: Lębork pomorskie

 

Postkylob | 23 Maj 2014, 15:25

Jakby oddał minimum 30% więcej to by zrobił co powinien....... Okradł Was i nadal ma Was gdzieś. Gdyby nie ta nagonka to nigdy byście nie zobaczyli Waszych ciężko zarobionych pieniędzy którymi zabawił się... Takie rozwiązanie to żadna kara a tylko wygrana tego oszusta...... Ot ukradł i czekał na rozwój sytuacji... Jak się zrobiło gorąco to oddał.... Zadzwońcie do banków w sprawie oprocentowania pożyczek to dowiecie się jak powinien się zachować ten złodziej... A i sami będziecie wiedzieć czego powinniście oczekiwać.

Już niby zupełna błahostka jak choćby koszty wykonanego mu przelewu, których nie odzyskaliście..... Ot nie chodzi o kwotę ale o zasady. Czemu macie tracić przez jakiegoś barana, który nie poczuwa się zupełnie.
 
Posty: 318
Rejestracja: 06 Cze 2010, 11:40

 

Postalinoe | 23 Maj 2014, 16:42

Kasa na koncie. Zakończenie szczęśliwe, ale nerwy zszargane, trzeba się 2 raz fatygować na policję no i 2 oferty przeszły koło nosa :/
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Posttwenga | 23 Maj 2014, 17:12

Kasa została mi zwrócona przez mod24
twenga
 

PostWilkFenris | 23 Maj 2014, 17:18

Ufff... kylob widzisz, tu nie chodziło o to, żeby ktokolwiek mnie przepraszał, błagał o wybaczenie, oddał 30% więcej i wysłał kartkę na święta. To bezsensowne gesty, które nic nie znaczą, a których pożądają tylko ludzie próżni. Nie interesuje mnie też ściganie do upadłego jegomościa mod24 i gnębienie go do końca jego dni. Ja chcę tylko to, co moje. Czysto, prosto i bez zbędnego pierd... ylenia. Dostałem co moje. I tyle... więcej niczego od Daniela nie chcę, ani niczego od niego nie oczekuję. Zrobił to co należało... oddał to, co ukradł. To jest fakt. Reszta, to tylko "widzimisię" każdego z osobna i niech każdy ocenia to samodzielnie. Ja mam swoje zdanie, ale w chwili obecnej nie widzę potrzeby upubliczniania go. Niczemu już to nie służy.

Pozdrawiam wszystkich i życzę, żebyście trafiali już tylko na uczciwych sprzedawców.
 
Posty: 22
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 16:53

 

Postkylob | 23 Maj 2014, 17:37

WilkFenris napisał(a):Ufff... kylob widzisz, tu nie chodziło o to, żeby ktokolwiek mnie przepraszał, błagał o wybaczenie, oddał 30% więcej i wysłał kartkę na święta. To bezsensowne gesty, które nic nie znaczą, a których pożądają tylko ludzie próżni.


Próżni powiadasz.... No własnie przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. To z tych słów emanuje próżność. Zostałeś okradziony, traciłeś czas, jakies tam złotówki zostały stracone, 24-latek zagrał Ci na nosie ale Ty tylko oczekujesz zwrotu kwoty transakcji i Ci wystarczy.... Nieważne,że mod24 przemyśli temat, poprawi błędy i walnie kogoś w przyszłości.... Swoje już przecież odebraliście a inni?.....co tam inni..... Już wie,że jakby co czeka go tylko zwrot tego co ukradł nic nie tracąć.... I jest to przypadek najgorszy bo w każdym innym może już tylko zyskać...

No nic spadam stąd.... Szkoda czasu.... Pozostaje mi tylko pogratulować modowi24 bo to on jako jedyny szkodząc bez szwanku wychodzi...... Brawo :lol:

Z uśmiechem na twarzy wędruję sobie na nocną zmianę.
 
Posty: 318
Rejestracja: 06 Cze 2010, 11:40

 

Posteres | 23 Maj 2014, 17:44

Witam
Zalogowałem się gdyż po 35 latach chcą powrócić do swojej pasji i kupić coś na forum.
Ten temat mnie zaciekawił i trochę przestraszył.Moja rada jako nowego uczestnika : nic nie wycofywać z policji, sprawa ma być w sądzie, w przeciwnym razie facio odda nielicznym oszukanym pieniądze z oszustw gdzie indziej i dalej bedzie działał.
Nauczka dla mnie : tylko za pobraniem, z możliwością obejrzenia towaru.
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 Maj 2014, 17:11

 

Post•Fish3r• | 23 Maj 2014, 18:48

kylob napisał(a): Nieważne,że mod24 przemyśli temat, poprawi błędy i walnie kogoś w przyszłości.... Swoje już przecież odebraliście a inni?.....co tam inni..... Już wie,że jakby co czeka go tylko zwrot tego co ukradł nic nie tracąć.... I jest to przypadek najgorszy bo w każdym innym może już tylko zyskać...


nie miałem się odzywać ale trochę się zmierziiłem..Co ty kylob pitolisz powiedz ? Skad ty wiesz że mod bedzie dalej "walił innych" , kradł i rozrabiał ? Nawet jak będzie cudem umorzenie wszystkiego (bo nie tylko tu narozrabiał) to dostał tak w dupę (i dobrze!) że nie może na niej usiedzieć. Obiecał że odda kasę i okazuje się tu słowny. Jak ta sytuacja go nie nauczy to nic go nie nauczy chocby dostał 1000 batów i przesiedział 2 lata w pierdlu a w tym ostatnim przypadku bedzie jeszcze gorzej i wiecej zła się stanie . Daj luz facet..

Jak interesujesz się tak "innymi" i przyszłością to czemu nie uczestniczysz w wątku o ulepszeniu bezp na giełdzie ? nie naciskasz admina ? nie proponujesz rozwiązań zaradczych?
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostWilkFenris | 23 Maj 2014, 18:52

kylob musisz nauczyć się czytać, zanim zaczniesz komentować czyjeś słowa. Napisałem, że ja niczego nie oczekuję od mod24... tak w wymiarze ludzkim, między nim, a mną. Nie mam złudzeń i nie chcę przeprosin, błagania i głupich gestów bez znaczenia. On jako człowiek niczego mi dać nie może, czego bym chciał. Oddał kasę i więcej niczego nie chcę.

Nie napisałem natomiast niczego o tym, czy powinien ponieść jakąś karę w sensie prawnym, czy nie. Mam na ten temat swoje zdanie niemniej, nie jest to już mój przedział kompetencji, tylko Policji. Nie mam zamiaru roztrząsać tego na forum, bo to nie miejsce na takie dywagacje. Są do tego odpowiednie instytucje, które sobie świetnie poradzą bez pomocy forumowiczów. To tyle.
Jeżeli jest tu ktoś na forum, kto zna się trochę na prawie i uważa, że w moim wypadku jest sensowne składanie zawiadomienia, to proszę o podpowiedź na PW. Koledzy, którzy już składali zawiadomienia mają moje dane i w razie konieczności mogą je podać na Policji, a ja chętnie złożę wyjaśnienia, jeżeli to jest potrzebne i pomoże w sprawie.

Po prostu nie będę brał udziału w publicznym kamienowaniu czarownicy tu na forum.
Mod24 oszukał ludzi... jego reputacja legła w gruzach... Każdy już wie to, co ma wiedzieć.
Czemu ma służyć dalsze roztrząsanie sprawy?
 
Posty: 22
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 16:53

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

AstroChat

Wejdź na chat