Okulary Baader Morpheus 6,5 i 9 mm.

Postwodnik | 15 Sie 2016, 09:30

Skusiłem się, kupiłem, obejrzałem, napisałem: https://drive.google.com/open?id=0BwHyB9XmENH2VVE4eXBRWFZTbVE
 
Posty: 150
Rejestracja: 25 Gru 2006, 15:32

PostJanusz_P. | 15 Sie 2016, 09:55

Fajna recenzja, szkoda że nie testowałeś go z jasnym Newtonem bo z refraktorami to większość okularów dobrze pracuje a tą wpadkę z za luźną i za krotką muszlą oczną to zgłoś do Thomasa Baadera bo to trzeba w nowej produkcji koniecznie poprawić, a teraz na szybko to oferuję Ci złączkę z gwintu M43 o odpowiedniej długości z ciaśniejszym pasowaniem pod muszelkę oczną z zestawu co załatwi problem za krótkiej i za luźnej muszli ocznej w prosty i elegancki sposób :arrow: :idea: 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postkurp | 15 Sie 2016, 10:14

Za Januszem - dobrym testem okularów jest jasny Newton. Jak będziesz mógł , to możesz pokusić się o takie sprawdzenie tegoż okularu. Wszystkim nam bardzo się przyda taki test bo to jest jednak nowy okular na rynku sprzętu astro. Pozdrawiam.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1573
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

PostKrzysztof_P | 17 Sie 2016, 23:09

Witam.

Tak jak się domyślałem Morfeusze przegrywają z Pentaxami XW i TV Delosami pod względem ER i korekcji gwiazd w polu widzenia , niestety przy lustrze D-300 mm F-5 Morfeusze siadają od około 85% pola i gwiazdy tracą na jakości czego specjalnie nie można powiedzieć o Pentaxie XW czy TV Delosie oczywiście wyłanczając od tej reguły Pentaxy XW 14 mm i XW 20 mm które to również nie są doskonałe w F-5.

Do tej pory nie zmieniam zdania i Pentaxy XW: 3,5 mm , 5 mm , 7 mm , 10 mm 30 mm i 40 mm to najlepsze szkła na rynku z polem własnym około 70* ( Pentaxy XW-70* pola) i cenię je bardziej od np. TV Delosów , gdyż dają tak samo ostre obrazy , ale detal na planetach jest bardziej nasycony kolorami w Pentaxach XW niż w TV Delosach a różnica w polu własnym okularów 2* , większe w TV Delosie jest dla mnie osobiście i moim zdaniem pomijalna.
Ponadto ten patent z wysuwaną muszlą w TV Delosach moim zdaniem nie jest najlepszy i tu Pentaxy też wygrywają , bowiem wykręcona muszla w Pentaxach trzyma swoją stałą pozycje a w TV Delosach przy wymianie okularu różnie to bywa.Ostrością są prawie tak dobre jak Dobrej Klasy Orto a komfort oglądania Er-20 mm i spore pole własne okularu 70* oraz Bardzo Dobra Korekcja po sam brzeg pola w sprzętach do F-5 , dają nam dużo satysfakcji z oglądania.

Nowe Morpheuse 76* i Lantanowe Vixeny 83* to jednak nie ta Klasa Obrazu.
Osobiście Polecam Zakup Pentaxów XW , gdyż to nadal (jeszcze) na rynku Najlepsze Okulary Praktycznie Pod Każdym Względem.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 31 Sie 2016, 01:37

Witam.

Niedawno do mojej kolekcji Pentaxów XW dołączył Pentax XW 7 mm , tak jak się spodziewałem mając wcześniej Pentaxa XL 7 mm , Pentax XW 7 mm pięknie punktuje gwiazdy w mojej Syncie Fleks 12" F-5 Mod. do samej diafragmy , planety ostre po sam brzeg jak i pięknie rozbite układy podwójne i wielokrotne gwiazd trzymają separacje i punktowość po samą diafragmę.
Transmisja Wspaniała , obrazy naprawdę znakomite , kontrastowe , "czarne tło nieba" i to wszystko w całym polu widzenia.
Barwy gwiazd we wszystkich Pentaxach dla mnie osobiście widocznie lepsze niż z TV Delosów które również posiadałem , ale jednak nie ceniłem ich tak jak Pentaxy.
Na ciemnym niebie to dopiero widać naprawdę jak doskonałe są te okulary.

Polecam jak zawsze Pentaxy XL i XW.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postkk | 31 Sie 2016, 02:30

Krzysztof_P napisał(a):Bardzo Dobra Korekcja po sam brzeg pola w sprzętach do F-5

Tu jest chyba pies pogrzebany. Przy f4 delos nie wymięka, xw już tak? Dokładniej rzecz biorąc po głowie chodzi mi XW30mm ale cały czas się zastanawiam co się z nim stanie jak wyląduje w newtonie f4 albo i jaśniejszym.
76mm szukacz i dziurki od klucza
Awatar użytkownika
 
Posty: 1159
Rejestracja: 08 Gru 2014, 21:16

 

PostKrzysztof_P | 31 Sie 2016, 06:05

Witam.

Napisałem F-5 gdyż moja Synta Flex jest F-5 , natomiast nie miałem okazji sprawdzać Pentaxów XW w F-4 więc się nie wypowiem , być może też jest Bardzo Dobrze , ale tego na pewno nie wiem.
Być może nie najlepiej sformułowałem swoją wypowiedż , generalnie zawsze staram się pisać rzetelnie i moje wypowiedzi potwierdzone są tym co faktycznie sam doświadczyłem.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

AstroChat

Wejdź na chat