Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

Postlolak89 | 29 Lis 2016, 16:39

Produkcje allegro są świetne i nie wiem co się na nich reklamuje, ja nic takiego nie widziałem, Twardovsky bardzo miło się oglądało, Smok wręcz tryska kreatywnością jak chociażby profil Smoka w mediach i komentarze ludzi "Należało się babie", "Taki to pożyje" czy "Chcę na tą imprezę".
Doskonale odzwierciedla ludzką degrengoladę i zobojętnienie, jak się komuś źle dzieje to niech mu się dzieje, z pewnością mu się to należy.

Własnie w Ex Machina końcówka jest najlepsza, może spoiler ale własnie ten brak happy endu jest w dzisiejszych czasach zaskakujący i pokazuje zimne "myślenie" maszyny, udawane uczucia celem dopięcia swego.
I tak właśnie powinno się wyobrażać AI.
lolak89
 

Postmakower | 30 Lis 2016, 17:19

"Gra Endera" na podstawie noweli Orsona Scotta Carda 1985 roku.
Film z roku 2013. Ponieważ w filmie wystepują głównie nastoletni aktorzy i dodatkowo jest dubbing w polskiej wersji, film można by zaliczyc do gatunku kina familijnego SF. Choć jest tu i Harrison Ford.
Jednakże problem przedstawiony przez autora jest poważniejszy. Wobec wysokiego zautomatyzowania pola walki i zdalnego kierowania środkami bojowymi wojna upodabnia się do gry komputerowej. A jak wiadomo w grach najlepsi są młodzi ludzie. Dlaczego nie włożyc na ich barki prawdziwego zabijania, zwłaszcza wobec zagrożenia z kosmosu ?
Jak napisałem - kino raczej familijne ale warto czekac końca filmu.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

Postlolak89 | 01 Gru 2016, 08:16

Einstein and Eddington mamy już za sobą.
Trochę bibliograficzny, po części dokumentalny, elementy dramatu...... W sumie wyszło ciekawie i podobało mi się, nie bardzo mogę więcej coś napisać bo aż tak nie poruszył mojej wyobraźni, nie zagrał na uczuciach a pewnie by mógł, pozostawił za to spokój z którym normalnie można zasnąć. Polecam
lolak89
 

Post•Fish3r• | 03 Gru 2016, 13:23

Kolejny film szykuje się do wzbudzenia w nas emocji a może i strachu :) ... Podróż gdzieś daleko, jakaś awaria i..pytanie o co w tym chodzi. Fabuła jak widać oklepana ale zwiastun prezentuje się poprawnie, choć jakiegoś super zainteresowania u mnie nie wzbudził.

Premiera w grudniu - "Pasażerowie".
http://www.filmweb.pl/film/Pasa%C5%BCerowie-2016-558175
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postlolak89 | 05 Gru 2016, 08:29

Jestem po "They live".
Bardzo ciekawy film, temat idealnie na czasie i w fajnej interpretacji. Polecam każdemu:)
Karolu pisałeś o przedłużających się scenach, tak na dobrą sprawę to tylko ta scena walki jest troszkę długa i dziwna;), gra aktorska jest na dobrym poziomie, w tym roczniku chyba tak właśnie grano, zresztą obraziłbym się jakby było inaczej. Zakończenie filmu jest ok, tu nic więcej nie można dodać.
Ten film, chce się oglądać a nie sprawdza co chwilę ile go zostało w nadziei, że zaraz się skończy.
lolak89
 

PostJoker7 | 12 Gru 2016, 00:34

mam tu coś. nie jakiś tam hit, ale na spokojnie można zobaczyć STREFA Q - Thriller, Sci-Fi - (2011) Lektor PL
https://www.youtube.com/watch?v=g8o-c2kI8JM

QUIS UT DEUS!
Sky Watcher 114/900 EQ1
Sky Watcher 130/900 EQ2
Sky Watcher 200/1200 Dobson

Lornetki: 10x50, 10-30x60, Revue 7x50, SkyMaster 20x80
Okulary: Meade plossl 5000 32mm 2"/ ES Maxvision 20mm/ SPL 10mm/ HR planetary 6mm
Awatar użytkownika
 
Posty: 321
Rejestracja: 12 Gru 2013, 21:14
Miejscowość: Syntów

PostJoker7 | 12 Gru 2016, 15:28

Tajemnica Syrjusza horrorek SF ze stopniowo rozwijającą się akcjom, nie jest to jakiś hit kinowy ale można zobaczyć. https://www.youtube.com/watch?v=oaZWvasg1LA

QUIS UT DEUS!
Sky Watcher 114/900 EQ1
Sky Watcher 130/900 EQ2
Sky Watcher 200/1200 Dobson

Lornetki: 10x50, 10-30x60, Revue 7x50, SkyMaster 20x80
Okulary: Meade plossl 5000 32mm 2"/ ES Maxvision 20mm/ SPL 10mm/ HR planetary 6mm
Awatar użytkownika
 
Posty: 321
Rejestracja: 12 Gru 2013, 21:14
Miejscowość: Syntów

Postlolak89 | 12 Gru 2016, 16:52

Bardzo dobrze Joker, podrzucaj nowe tytuły, jak znajdę czas to obejrzę wszystkie z tego wątku, mam nadzieję, że nie umrze śmiercią naturalną.

Pozdrawiam
lolak89
 

Post•Fish3r• | 15 Gru 2016, 02:23

Idealny do tematu..niezauwazony a godny uwagi.
COHERENCE (dostępny na cda)
http://www.filmweb.pl/film/R%C3%B3wnole ... 013-701517

"W nocy, kiedy Ziemię mija kometa, grupa przyjaciół decyduje się spędzić wspólnie czas i obserwować rozwój wydarzeń. "
Problem w tym że rozwój wydarzeń jest dość... nietypowy. Akcja dzieje sie współcześnie i praktycznie tylko i wyłacznie w jednym domu (no.. choć nie do końca) - tak wiec uprzedzam, zero efektów specjalnych , zero akcji, dużo gadania - ale warto - trzeba przebić się przez pierwsze około 15 minut - tylko z pozoru są bez znaczenia.

Co do tajemnicy syriusza on bodajże miał 2 części.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostJacek160 | 11 Sty 2017, 14:12

Witam,wczoraj dobiłem do 13-tej ostatniej części STAR TREK-a,teraz kolej na serie STAR TREK VOYAGER :)
Pozdrawiam | Kruszynka S10"Dob,Asferyk 31mm,ES82-14mm,6.7mm,4.7mm,Orion UB,Lumicon OIII | Tento10x50,SkyMaster15x70,2x Baader UHC-S 1.25" | PalmT5 + Astromist |
 
Posty: 200
Rejestracja: 25 Lis 2013, 20:04
Miejscowość: Górny śląsk

 

Post•Fish3r• | 11 Sty 2017, 16:58

Jacek160 napisał(a):Witam,wczoraj dobiłem do 13-tej ostatniej części STAR TREK-a,teraz kolej na serie STAR TREK VOYAGER :)


Nigdy fanem ST nie byłem, ostatnio jednak z braku laku skusiłem się jednak na kilka nowych odcinków i.... nie wytrzymałem..to po prostu nie jest dla mnie. Z litości dla siebie i braku checi zaniżania ocen dla ST na filmwebie - resztę odpuściłem : )

Chcialbym zacytować post wimmera który widziałem na AP dzisiaj z którym się "jednoczę" w całości:
Mianowicie że " Moim zdaniem kino s-f mocno wspiera astronomię :) Motyw podróży w kosmos zawsze podtrzymuje zainteresowanie. Oby dalej kręcono filmy o kosmosie."

Dobre kino SF odgrywa więc kluczową rolę w rozbudzaniu zainteresowania kosmosem, a ktore to zainteresowanie rozpoczyna się już w latach dziecięcych. Bywa więc ze i pisma astronomiczne np All About Space systematycznie maczają palce w kinie SF (np. w Space 4 stronicowy artykuł poświęcony filmowi "Grawitacja") czy w Astronomy - przeglądy najlepszych filmów SF.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostSiofor | 12 Sty 2017, 02:37

Jak ktoś chce pooglądać dobry serial w kosmicznych klimatach to polecam Expanse. Adaptacja świetnej space opery - "Przebudzenie Lewiatana" - James S. A. Corey. Duży budżet, dobre sceny w kosmosie i scenografia stacji na Ceres, stosunkowo mało idiotyzmów i niekonsekwencji naukowych, niezła gra aktorska. Skrzyżowanie kryminału z Battlestar'em. Najlepsza rzecz, jaką od czasu 2-go sezonu BSG widziałem. Rzecz dzieje się za jakieś 150-200 lat na etapie kolonizacji US.
Valar Morghulis

AT72ED, APM/TS80/480 i TS115/800 triplety APO, AT Voyager i AYO2 na Berlebach, Canon 12x36ISIII, Bushnell Legend UHD 8x42, Siebert Opt.4.4, Meade82/5.5, ES82/8.8;ES68/24, Lunt XWA100*9mm, Morpheus-komplet; Baader Zoom IV, Paragon35
Awatar użytkownika
 
Posty: 120
Rejestracja: 30 Paź 2011, 03:44
Miejscowość: Gliwice

 

Postmpknap | 12 Sty 2017, 07:53

Jak ktoś lubi zakręcone filmy to może "the zero theorem" ???

Dziwadło ale ciekawy. Na CDA chyba jest.
Awatar użytkownika
 
Posty: 65
Rejestracja: 17 Mar 2015, 07:06

 

PostJacek160 | 12 Sty 2017, 14:42

Dlaczego wybrałem Star Trek-a,bo to jest film na którym się wychowałem,poza tym to dzięki niemu zaraziłem się astronomią.Pamiętam jak w latach 80-tych jako nastolatek nie mogłem się doczekać na emisje kolejnego odcinka w telewizji.Dzisiaj doczekaliśmy takich czasów gdy praktycznie wszystko mamy dostępne w sieci,pogoda ostatnio nie rozpieszcza.Zostaje fotel,browar,chipsy i można nadrabiać zaległości :)
Pozdrawiam | Kruszynka S10"Dob,Asferyk 31mm,ES82-14mm,6.7mm,4.7mm,Orion UB,Lumicon OIII | Tento10x50,SkyMaster15x70,2x Baader UHC-S 1.25" | PalmT5 + Astromist |
 
Posty: 200
Rejestracja: 25 Lis 2013, 20:04
Miejscowość: Górny śląsk

 

Postmakower | 29 Sty 2017, 02:43

Arrival (2016), Nowy Początek.
Fajnie się zapowiada choc trudno coś z tego zrozumieć. My za 3 tys lat was ocalimy ale wy teraz ocalcie nas albo odwrotnie. Coś tu sie porąbało ale film warty obejrzenia.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

Postmakower | 30 Sty 2017, 18:26

•Fish3r• napisał(a):Nigdy fanem ST nie byłem, ostatnio jednak z braku laku skusiłem się jednak na kilka nowych odcinków i.... nie wytrzymałem..to po prostu nie jest dla mnie. Z litości dla siebie i braku checi zaniżania ocen dla ST na filmwebie - resztę odpuściłem : )


Ale co to znaczy - kilka nowych odcinków? Przecie ST juz nie kręcą. Widocznie trafiłeś na amatorskie, fanowskie filmy. Producent ST odstąpił ze ściganiem za te filmy bo przedłużaja zainteresowanie serią, choć są fatalne i nie da się tego oglądac.
Generalnie St TNG2 miał miliony widzów na całym świecie i rozbudził zainteresowanie kosmosem.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

PostJacek160 | 31 Sty 2017, 14:31

makower napisał(a):
•Fish3r• napisał(a):Nigdy fanem ST nie byłem, ostatnio jednak z braku laku skusiłem się jednak na kilka nowych odcinków i.... nie wytrzymałem..to po prostu nie jest dla mnie. Z litości dla siebie i braku checi zaniżania ocen dla ST na filmwebie - resztę odpuściłem : )


Ale co to znaczy - kilka nowych odcinków? Przecie ST juz nie kręcą. Widocznie trafiłeś na amatorskie, fanowskie filmy. Producent ST odstąpił ze ściganiem za te filmy bo przedłużaja zainteresowanie serią, choć są fatalne i nie da się tego oglądac.
Generalnie St TNG2 miał miliony widzów na całym świecie i rozbudził zainteresowanie kosmosem.

Kolega Fish3r pewnie trafił na część ST Horizon z ubiegłego roku,zgadzam się szkoda czasu,że się wyraże"jedno wielkie gówno". :?
Pozdrawiam | Kruszynka S10"Dob,Asferyk 31mm,ES82-14mm,6.7mm,4.7mm,Orion UB,Lumicon OIII | Tento10x50,SkyMaster15x70,2x Baader UHC-S 1.25" | PalmT5 + Astromist |
 
Posty: 200
Rejestracja: 25 Lis 2013, 20:04
Miejscowość: Górny śląsk

 

Post•Fish3r• | 05 Lut 2017, 01:06

Objerzałem ten cały Arrival...ale albo film zawiera jakąś zawaluowaną krynicę mądrości, której nie dostrzegam bo jest równie mętna jak otoczenie za szybą, albo film jest równie słaby jak wygląd hektapoda. Bulgoczące stawonogi, latające muszle , plamy po mokrym kubku i chiński szaleniec.....
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostMateuszW | 05 Lut 2017, 01:49

Zawsze wielką, niezgłębioną tajemnicą pozostanie dla mnie tak skrajne ocenianie filmów przez różnych ludzi :)
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

Post•Fish3r• | 05 Lut 2017, 12:11

UWAGA jeśli nie oglądałeś filmu Arrival to nie czytaj dalej.
!!!ARRIVAL SPOILER ALERT!!!

MateuszW napisał(a):Zawsze wielką, niezgłębioną tajemnicą pozostanie dla mnie tak skrajne ocenianie filmów przez różnych ludzi :)


Dla mnie ten film jest po prostu bez sensu. Przypomina niezgrabne malowanie skomplikowanych meandr myślowych jak wzorów na jajku..tylko że jajko jest puste w środku, bo okazuje się być wydmuszką. Koncept zajmuje się po raz kolejny czymś z czym sobie nie radzimy - jest pełen paradoksów, sprzeczności, bez sensów, pętli itd. idealny przepis aby połamać sobie głowę na wydmuszce- bo mimo skomplikowania na wierzchu w srodku nie ma nic. Cos na zasadzie..chce zamówić pizzę, widzę to w przyszłości jak przyjeżdża pizzerman z moją hiper caprisiossą.. Czy jak to widzę to mogę zmienić zdanie? A jeśli zmienię zdanie to czemu widziałem pizzermana i capriciossę ? A jeśli zmienię to co jesli i pizzerman też zmieni plany bo też widzi wprzód? Jest gorzej... nie znam numeru telefonu do pizzerni..ale numer otrzymuję od pizzermana jak otrzymuję pizzę......WTF? A jesli nie mogę zmienić zdania - to jesteśmy tak zdeterminowani? w Takim razie czemu ktoś chce od nas pomocy i chce coś zmienić? A liniowośc czasu a nie liniowość?

I teraz na tym polega istota sukcesów tego typu filmów... jesli kogoś bawią takie zagwozdki to się cieszy jak dziecko i daje 10/10. No arcydzieło po prostu - CZAS.. ŁOŁ..patrz..no zabiłeś tatusia w przyszłości? Jak to możliwe że żyjesz? łoł..ale wypas, ale ktoś dał czadu z tą zagadką mistrzostwo, dla zagmatwania prostej zagadki zapiszmy ją jeszcze w postaci plam po mokrym kubku i wszyscy padna pokotem jak po wezbranej fali epickiej mądrości, ktora wedrze się w twój umysł i wzburzy nim jak tsunami wybrzeżem japońskim.... łoł...no dycha..11/10 po prostu. dobry film, wymiata.

I to chyba tyle. Dla mnie film wydmuszka - słabizna.
Ostatnio edytowany przez •Fish3r•, 12 Lut 2017, 18:53, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostPaether | 05 Lut 2017, 12:44

To nie wina filmu, że dla kogoś może być zbyt trudny w odbiorze ;)

•Fish3r• napisał(a):Koncept zajmuje się po raz kolejny czymś z czym sobie nie radzimy - jest pełen paradoksów, sprzeczności, bez sensów, pętli itd. idealny przepis aby połamać sobie głowę na wydmuszce


Cały jeden klasyczny paradoks, którego nie uniknie się podejmując taką tematykę. Drugim paradoksem jest Twój post bo pomimo chęci zmieszania z błotem filmu, pokazał (choć trochę nieudolnie) jego siłę - zmusza widza do myślenia, zadawania sobie pytań - o czas, o jego istotę, o determinizm. Czy jestem "skazany na tą pizzę"? Czy bohaterka mogła wybrać inaczej? Wykorzystuje też w świetny sposób hipotezę Sapira-Whorfa, temat którego nie przypominam sobie z żadnego innego filmu.

•Fish3r• napisał(a):zapiszmy ją jeszcze w postaci plam po mokrym kubku

Serio nie skumałeś istoty kształtu tego "pisma"?
To jest druga siła tego filmu - mnóstwo niuansów do odkrycia przez widza, od których zależy w którym momencie złoży się tą historię w całość.

No cóż, można zachwycać się filmami, które nawet nie próbują podejmować trudnych tematów więc są bezpieczne, łatwe w odbiorze i zwykle ładnie oraz efektownie opakowane, ale zapomina się o nich tuż po seansie. To są właśnie wydmuszki - ładnie pomalowane ale puste w środku.

Tak, cieszę się jak dziecko i daje 10/10...no może 9/10 bo idealny nie jest. Nie poradzę nic na to, że uwielbiam filmy, które wymagają myślenia i skupienia, a jeszcze zmuszają do odpalania google'a po zakończeniu.
Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 15 Lip 2014, 20:19
Miejscowość: Krosno/Rugby

Post•Fish3r• | 05 Lut 2017, 13:37

Paether napisał(a):filmu, pokazał (choć trochę nieudolnie) jego siłę (...) zmusza widza do myślenia, zadawania sobie pytań - o czas, o jego istotę, o determinizm


No jeśli to jest jego siła to chyba juz jestem za stary na tą "siłę" podaną w takiej formie ...przerabiałem te tematy tysiace razy jak miałem 16-20 lat. W filozofii poświęcono tony stron zajmujących się chociazby owym determinizmem. Więc..owszem film może się podobać np. młodszej widowni, która odkrywa jak Kolumb, nieznany dotychczas im ląd zawiłości i paradoksów czasu tudzież przestrzeni - że taki temat może mieć w ogóle miejsce. Wiec dla nich wydmuszka z powodu nowości wydmuszką może nie być - tu zgodziłbym się.
Na inne rzeczy związane z pismem defekowanym przez macki stawonoga w postaci plam, odpowiedziec nie mogę bo to wiąże się z mocnym spoilerowaniem.

Zresztą słabością filmu nie jest tylko tematyka czasowa dla "filozoficznie ubogich" (to cytat od kogos kto ma podobne zdanie co ja) , druga słabością so totalne idiotyzmy fabularne. Film trzyma napiecie i klimat tylko do pewnego momentu, później niektórych widzów zaczyna nudzić. Reżyser zdawał sobie z tego sprawę dlatego w pewnym momencie do szybkimi krokami nadchodzącego znużenia dodaje wybuchową "rozrywkę" - samo w sobie cała ta akcja i powód tejże jest... ręca i noga i mi opadła .."czy tatę zabiją potwory?" ; ) ...padłem. Następną taką rzeczą jest..szalony chińczyk : ) ktory próbuje rzucić motyką w słońce - tyle że bez powodu tzn powód niby jest..ale jest podany tak średnio, że człowiek po raz kolejny nie może uwierzyć w to co widzi. Mozna tak wymieniać... i wymieniać.

Zeby być uczciwym trzeba powiedzieć że film ma conajmniej jeden mocny moment - ale bez spoilerowania nie da rady , oraz bardzo udane aktorstwo Adams. W mojej ocenie film nie jest totalnym nieporozumieniem, ale jednak stanowi dla mnie spore rozczarowanie.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostPaether | 05 Lut 2017, 14:14

Następną taką rzeczą jest..szalony chińczyk : ) ktory próbuje rzucić motyką w słońce - tyle że bez powodu tzn powód niby jest..ale jest podany tak średnio

Średnio?
Na teren Chin wtargnął obcy "pojazd", który ewidentnie przewyższa nas technologicznie, nie zamierza się stamtąd ruszyć, nie idzie się dogadać z właścicielem, a gdy już coś rozumiemy to okazuje się, że gada coś o broni. Ja się zdziwiłem, że tyle cierpliwości w tych Chinach i Rosji mieli ;)

Ok...tak z ciekawości, co polecasz z ostatnich lat?
Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 15 Lip 2014, 20:19
Miejscowość: Krosno/Rugby

Post•Fish3r• | 05 Lut 2017, 14:44

Tu już jest spoiler - nie oglądałeś - nie czytaj.
!!!ARRIVAL SPOILER ALERT!!!

Paether napisał(a):Na teren Chin wtargnął obcy "pojazd", który ewidentnie przewyższa nas technologicznie, nie zamierza się stamtąd ruszyć, nie idzie się dogadać z właścicielem, a gdy już coś rozumiemy to okazuje się, że gada coś o broni. Ja się zdziwiłem, że tyle cierpliwości w tych Chinach i Rosji mieli ;)


AHA... Statek obcych, ktory kontroluje grawitację i nie wiadomo co jeszcze, lata świetlne bardziej zaawansowany od nas, nie wykazujący oznak agresji, jakiegokolwiek wrogiego ruchu, ktory kooperuje w nauce jezyka, kóry zaprasza na własny pokład - wrecz jest gościnny : ) ...ty bys zaatakował..bo źle zaparkował : ) - (może i nie wie że jest niemile widziany i to ci nowość..obcy nie są mile widziane , a tyle na nich czekalismy ..uuuu ) i mowa coś o "broni" gdzie tak naprawdę nikt nie wie czy dobrze to przetłumaczono, a nawet gdyby to w jakim kontekscie ...ty byś zaatakował..czołgami i helkami i efkami..... Oczywiście licząc na oczywiste zwycięstwo no bo jak nie..to statek obcych jak sie wk## to pewnie i moze rozwalić całą planetę lub wezwać ziomów z cosmic marines..... no bardzo mądre. Jestem pod sporym wrażeniem. Uwiodła mnie wręcz twoja taktyka. I taki jest prawie cały ten film.
Ostatnio edytowany przez •Fish3r•, 12 Lut 2017, 18:53, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostMateuszW | 05 Lut 2017, 20:24

Mój komentarz wyniknął właśnie z przeczytania bardzo pochlebnej opinii Paethera na AP niedługo przed tym, jak tu •Fish3r• prawie "zmieszał go z błotem" :)

Ja mam bardzo mieszane uczucia co do tego filmu. Nie wiem właśnie, po której z waszych stron się opowiedzieć. Na ten moment jestem bliski zdania, że po prostu "za głupi jestem", aby całkiem zrozumieć ten film :) Nie wiem, może jak jeszcze raz oglądnę, to mi się uda, spróbuję.

Motyw z Chińczykami również mi się średnio spodobał. Jakieś takie zbyt przereklamowane jest, że Chińczyki, czy Ruski zawsze muszą wszystko rozpie... Też mi się wydały sztuczne powody tego zajścia. Powinni ich albo rozwalić od razu (spróbować :) ), albo dać se siana. A oni z powodu jakiś poszlak, niejasnych informacji już muszą sobie postrzelać.
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 74 gości

AstroChat

Wejdź na chat