Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

PostTomPL2 | 29 Mar 2017, 08:54

•Fish3r• napisał(a):
TomPL2 napisał(a):Do listy dorzuciłbym "W stronę słońca" http://www.filmweb.pl/W.Strone.Slonca

Ten film ci się podobał? poleciłbyś komuś? Pytam dla pewności, mam b. mało filmów którym daje dosłownie 1, a ten własnie się zalicza u mnie do takich - słabo go już pamietam, ale powód musiał być.

No arcydzieło to nie jest, ale żeby 1?! Zresztą, czy na tej liście maja być tylko naj-naj?
"W stronę słońca" jest w 2/3 całkiem OK - fajny pomysł, scenografia i efekty też trzymają poziom i mi się podobają. I ciekawa muzyka! To że zarzucają mu ludzie sporo "niezgodności" z prawami fizyki to nic takiego, taka konwencja :) Niestety końcówka filmu to robi się prawie horror (co psuło mi przyjemność) i co raz więcej "bzdur". I dlatego zamiast 8-9 wystawiłbym tylko 5-6, ale nie jedynkę!?

Z innej beczki, choć w stronę Słońca - pamięta ktoś film, w którym z Ziemi leci nasza rakieta na drugą stronę Słońca (bo coś tam podejrzanego może być) a okazuje że w tym samym czasie z drugiej strony leci do nas taka sama rakieta i załoga? Tyle że u "tamtych" wszystko jest na opak, taki bliźniak-odwrotny z bliźniaczej Ziemi, praworęczny jest leworęcznym itp. Bo za cholerę nie mogę sobie przypomnieć tytułu ani zakończenia :twisted:
PS. Znalazłem: "Po drugiej stronie słońca"/"Journey to the Far Side of the Sun"/"Doppelgänger"(1969), http://www.filmweb.pl/film/Po+drugiej+s ... 969-116541.
Jestem zaskoczony, że to tak stary film, zapamiętałem jako nowszy, chyba też jestem stary...
Sky-Watcher Virtuoso + MAK 90
 
Posty: 48
Rejestracja: 16 Sie 2016, 09:20
Miejscowość: Warmia

 

Post•Fish3r• | 29 Mar 2017, 20:25

TomPL2 napisał(a):PS. Znalazłem: "Po drugiej stronie słońca"/"Journey to the Far Side of the Sun"/"Doppelgänger"(1969), http://www.filmweb.pl/film/Po+drugiej+s ... 969-116541.
Jestem zaskoczony, że to tak stary film, zapamiętałem jako nowszy, chyba też jestem stary...


Obejrzymy..jeśli go znajdę. Dodałem obydwa. Poza tym za jednym zamachem dodałem do kompletu:

Gra Endera (wspomniana wczesniej)
Dzien niepodleglosci
Misja na marsa - dla mnie padło ale są osoby ktorym się podoba.
Elizjum
Bliskie spotkania 3 stopnia
Kroniki Ridicka
Riddick (kontynuacja przygód)
Odyseja 2010
Obcy wszystkie części
Kula

Jeśli ktoś nie widział zwróciłbym szczególną uwagę na Kroniki Riddicka i Elizjum - świetna muzyka w obydwu, a kroniki to równie dobre sensacyjne SF jak Totall Recall.

Co do Rutgera Hauera - nie wiem czy komuś przypadnie do gustu, ale mi ten anemiczny, specyficzny klimat bardzo odpowiadał.
Apokalipsa (Omega Doom) http://www.filmweb.pl/film/Apokalipsa-1996-8334

a te "siostrzyczki" : ) to prekursorki T1000 albo agenta Smitha ; )
Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF: Capture.JPG
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Post•Fish3r• | 01 Kwi 2017, 00:04

"Nowości" :mrgreen:
Ciemna Gwiazda - filmu praktycznie nie pamietam, ale dopisałem gdyż widzę niezłe noty, a coś mi się kojarzy ze faktycznie był całkiem niezły - wkrótce obejrzę ponownie
BattleShip (lub shit jak niektórzy wolą) - Bitwa o ziemię - odmóżdżające kino, ale idzie obejrzeć oczy się nie nudzą - coś wybucha, coś biegnie coś się kula + ładna pani w gratisie.
Inwazja: Bitwa o Los Angeles - trochę przemilczany, ale obcy atakują ostro i solidnie. W wielu miejscach dość dobra praca kamerą. Nie polecam dla ludzi mających dosyć amerykańskiego patosu - tu na pewno umrą... razem z resztą amerykańskich marines wokół łopoczącej amerykańskiej flagi.
Apollo 18 - nie widziałem, dodałem.. choć pachnie kinem klasy B - ale dam mu szansę - najwyżej go zdejmę.
Ostatnie dni na marsie - dużo słyszałem dobrego - ale nie widziałem. Patrząc na noty rzędu 5.x czuję jednak sporą dozę niepokoju.
Star Treki - dodałem najważniejsze od roku 2000. Jest tego tyle że nie ogarniam. Jeśli ktoś jest fanem to może pomoże utworzyć listę najważniejszych produkcji do roku 2000.

W sumie uzbierało się już prawie 70 filmów - mało? dużo? chyba mało jak na okres 67 lat. Najbardziej obfity wydaje się rok 2013 - 8 filmów w tym 3 z wyższej półki. I rewelacja stulecia..Interstellar 3 miejsce w filmie SF wszechczasów bijący nawet aliena czy odyseję. A może to odzwierciedlenie upadku cywilizacji.

Miałby ktoś pomysł na nazwę dla wątku?
Ostatnio edytowany przez •Fish3r•, 02 Kwi 2017, 20:21, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostJanusz_P. | 02 Kwi 2017, 12:53

Kultowe filmy SF.
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostTomPL2 | 03 Kwi 2017, 12:25

Nie no... 70 kultowych?! Proponuję jakiś tytuł mniej fasadowy, mniej podniosły :P
Np. "Warte uwagi filmy SF" albo jeszcze prościej "Niezłe filmy SF" 8)
Sky-Watcher Virtuoso + MAK 90
 
Posty: 48
Rejestracja: 16 Sie 2016, 09:20
Miejscowość: Warmia

 

Postzloty_2000 | 03 Kwi 2017, 12:32

SuperFantastyczneFilmy SFF :-)
Pozdrawiam,
Andrzej

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100
Awatar użytkownika
 
Posty: 934
Rejestracja: 17 Paź 2014, 13:37

 

Postmakower | 08 Kwi 2017, 01:30

Nie wiem czy był tu wspomniany film "Misja na Marsa" (Mission to Mars) 2000.
Film przeminął jako słaby. Nawet muzyka Ennio Morricone podobno była bardzo słaba w tym filmie.
Jednak patrząc z perspektywy czasu to zaskakująco dobry film. Jest i grawitacja i technika kosmiczna. Jest Mars z lądownikami i kapsułami. Jest i zagadka. Dla mnie to świetny film.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

PostKarol | 08 Kwi 2017, 08:37

Film raczej dla mnie przeciętny - trochę ponad średnią. Duży plus właśnie za muzykę. Bardzo ale to bardzo podobał mi się głos komputera. A po za tym dość ciekawe zakończenie.
Film wzorowany na Odysei 8)
 
Posty: 2524
Rejestracja: 22 Lis 2010, 20:43

Post•Fish3r• | 09 Kwi 2017, 18:03

life - 24 marzec http://www.filmweb.pl/film/Life-2017-765212

Ktoś już był na tym lajfie? jakie wrażenia? Skończyło się na zabili i uciekł? Opinie są na miarę mocnej 6.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Post•Fish3r• | 09 Kwi 2017, 23:48

Karol napisał(a):Ja może jestem staromodny/konserwatywny ale moim zdaniem "smakosz" kina SF doceni film typu Zakazana planeta (1956r) a nie to coś z 2015r ..


Mam coś dla ciebie Karol. Oglądałem to co najmniej 15 lat temu, i teraz ponownie natrafiłem -
HARDWARE - http://www.filmweb.pl/film/Hardware-1990-40613

Co prawda to nie kosmiczny SF, ale tak wyklimatyzowany, że trudno znaleźć coś bardziej z tym specyficznym "zapachem" tamtych produkcji. Bardzo mi się podobał (oprócz moze tylko kilku średnich scen). A te efekty specjalne ; ) ...no ale nie o to w tym chodzi a ścieżka "The Order of Death" z "This Is What You Want... This Is What You Get" wbija się od razu w ucho.
Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF: Capture.JPG
Capture.JPG (25.45 KiB) Obejrzany 15791 razy
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostTomPL2 | 10 Kwi 2017, 09:33

Po "Hardware" przez wiele nocy nie mogłem zasnąć bez opuszczonych żaluzji ;) Świetny, szkoda że nie kosmiczny...
Sky-Watcher Virtuoso + MAK 90
 
Posty: 48
Rejestracja: 16 Sie 2016, 09:20
Miejscowość: Warmia

 

Post•Fish3r• | 16 Kwi 2017, 16:20

Co prawda to nie film, ale trailer drugiej cześci SW Battle Front jest na tyle epicki, że można oglądać to po 10x - przeciwieństwo teasera Last Jedi .
https://www.youtube.com/watch?v=Kae-JjbLsgA

teaser LJ:
http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+polski-42524
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Post•Fish3r• | 09 Maj 2017, 21:25

Nowy zwiastun Blade Runnera... wygląda dobrze i intrygująco - nie mogę się doczekać, choć Ray Gosling jakoś mi tu niezbyt pasuje -zobaczymy.
http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-42712
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postlolak89 | 13 Maj 2017, 13:08

Wybiera się ktoś na "Nowego Obcego"?. Ja się wybieram, od zawsze lubiłem Aliena:) Opowiem po powrocie jak mi się podobało.
lolak89
 

Postpicios | 13 Maj 2017, 13:44

lolak89 napisał(a):Wybiera się ktoś na "Nowego Obcego"?. Ja się wybieram, od zawsze lubiłem Aliena:) Opowiem po powrocie jak mi się podobało.


Właśnie wróciłem z kina. Mi, jako fanowi serii, film się podobał. Można marudzić, ale część utrzymana w klimacie. Polecam.
teleskop: SW Mak127, okulary: 6,12,25, lornetka: 10x50, badziewny refraktor na AZ3
ostatnio: http://picios.pl/wimmer/
Awatar użytkownika
 
Posty: 53
Rejestracja: 08 Gru 2015, 01:55
Miejscowość: 40km na południe od Zielonej Góry

 

Postzwierzak_grubas | 13 Maj 2017, 14:06

Strażnicy vol.2 dla miłośników filmów ze stajni Marvela to jazda obowiązkowa.Nie zawiedziecie się.
DYSORTOGRAFIK
152/760 + szklana zastawa
Awatar użytkownika
 
Posty: 1055
Rejestracja: 25 Gru 2008, 01:46
Miejscowość: Mysłowice

 

Postlolak89 | 07 Wrz 2017, 11:39

Nareszcie udało się coś obejrzeć z nowego kina. Oglądałem ostatniego Aliena i SW Rogue One. Mogę powiedzieć, że gdyby połączyć wrażenia z pierwszej połowy Aliena z drugą połową Łotra byłby to HIT:)
Obcy podobał mi się tylko przez pierwszą część filmu, boje się napisać choć słowa żeby nie psuć komuś zabawy ale ta eksploracja, podróż w nieznane jest bardzo wciągająca i miło się to ogląda. Odkąd spotkali "prawie" nieśmiertelnego Obcego..... hmmm można się było tego spodziewać, film nie ma fabuły a jest to jedynie proste opowiadanie na kilkanaście stron, które nigdy nie doczekało się okładki. Oczywiście twórcy zostawili sobie furtkę do nakręcenia kolejnej części, pewnie podobnie "krótkiej" bo pozbawionej większej historii.

Łotr w pierwszej połowie jest tak nudny, męczący, że nie ma w sumie o czym pisać. Ratuje sytuację druga połowa kiedy robi się dynamicznie i w końcu film zaczyna się podobać. Serio, jest warty obejrzenia, świetne efekty, nikt nie jest super Rambo bohaterem, nad wyraz "zbalansowane" postaci plus prawdziwe zakończenie fajnej opowieści.

Zacząłem również oglądać "Life", ten to mnie zaciekawił na maksa:) ale jakość filmu nie pozwalała na oglądanie, postaram się o lepszą wersję bo czuję, że jest warto.
lolak89
 

Postchavez1976 | 07 Wrz 2017, 14:55

Mnie też "Rogue One" się podobał.
Taki lekki film "wojenno-przygodowy" w konwencji pierwszej trylogii (Ostatnia nadzieja/Imperium/Powrót Jedi).
Świetny powrót do tamtego klimatu - bez animowanych bajek dla przedszkolaków i polityki a pod względem "miodności", spójności scenariusza a także efektów też się nie ma czego wstydzić (mimo, że to już nie George Lucas).

Ostatnio byłem natomiast na "megaprodukcji" Valerian Luca Bessona i bardzo się rozczarowałem :roll:
Straszny gniot w mojej ocenie. Taki dziecinny mix Gwiezdnych wojen z Avatarem i 5-tym elementem bez oryginalnej fabuły. Przyznaję, komiksu nie czytałem jednak to kino do mnie nie trafia.
Ponoć miało to być zwieńczenie kariery Bessona, a marzenie o tej produkcji w przeszłości zastąpił 5-ty element - jak twierdzi reżyser z braków technologicznych.
Szczerze, to ten 5-ty element z genialnym Oldmanem, Willisem i Millą Jovovich był 1000x lepszy od Valeriana.
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

Postlolak89 | 07 Wrz 2017, 22:45

Valerian czeka na swoją kolej, z czytania opisu można już wyciągnąć wnioski co do targetu filmu:)
lolak89
 

Postdziabak | 08 Wrz 2017, 13:06

•Fish3r• napisał(a):Jako, że zauważyłem że pojawił się w "pewnym" : ) miejscu ten stary mój przyznam ulubiony film SF - dlatego chciałbym zachęcić do obejrzenia tych, którzy lubią dobre kino SF z lat 80tych.

ps. nie mam zielonego pojęcia dlaczego Galaktyka grozy ma tak niskie oceny - GROZA! Nigdy tego nie zrozumiem :) Dla mnie to klasa sama w sobie.
http://www.filmweb.pl/film/Galaktyka+grozy-1981-123404

Capture.JPG

Fish3r chłopie jak ja szukałem tego filmu.... był to pierwszy film jak rodzice kupili magnetowid. Ile ja się go naszukałem, dzieki wielkie :lol: :lol:
Awatar użytkownika
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 Mar 2009, 12:54

 

Postlolak89 | 11 Wrz 2017, 07:59

Kolejny świetny film, który z pewnością trafi na listę Kina Astromaniaka.
"Gattaca: Szok Przyszłości" z 1997. Wczoraj obejrzany od początku do końca z szeroko otwartymi oczami, super klimat, chyba taki jaki lubię najbardziej, ciągłe budowanie napięcia, każdy błąd bohatera powoduje jego porażkę, do tego klimatyczna muzyka tworzą mega nastrój. Dzięki Karolu za podrzucenie tej perełki. Dodatkowo cały film kręci się wkoło jednego przesłania, padło ono na początku i na końcu filmu. Szczerze polecam, oglądać tylko wieczorową porą:)
lolak89
 

PostKarol | 11 Wrz 2017, 08:37

Nie ma za co lolak ;)
Nie jest to chyba typowy film SF jakiego byśmy się spodziewali po innych, które tu zostały zaproponowane ale na pewno godny uwagi. Moim zdaniem to film z najlepszą muzyką. W SW i Titanicu też jest bardzo dobra ale wydaje mi się, że przegrywają z Gattacą. Po za tym film dobry, fabuła ciekawa, dobra gra aktorska. Jedynie jak dla mnie cel był płytki, taki nijaki - zbyt "ogólny". Każdy o tym marzył w świecie tego filmu.
 
Posty: 2524
Rejestracja: 22 Lis 2010, 20:43

Postlolak89 | 11 Wrz 2017, 08:56

SPOILER

Fabuła kręci się wkoło ograniczeń jakie narzuca środowisko tym "biedniejszym", dzięki tej lekkiej (której nie dostrzegam, argument podany na początku postu) płytkości film jest bardzo naturalny i współczesny.
lolak89
 

PostKarol | 11 Wrz 2017, 09:03

Fabuła kręci się wokół ograniczeń lecz chodzi o to, że cel jest właśnie "płytki"/prosty - osiągnąć to co mają Ci "lepsi". Tak dzieje się na Ziemi od zawsze - każdy chciałby włączyć się do "elit" czy posiadać to co oni i z tego punktu widzenia cel filmu jest poprawny. Spodziewałbym się czegoś głębszego ale cel nie jest w tym filmie najistotniejszy. Chodzi raczej o dążenie do niego. A to wyszło nieźle.
 
Posty: 2524
Rejestracja: 22 Lis 2010, 20:43

Postzwierzak_grubas | 12 Wrz 2017, 07:39

Był ktoś jeszcze na Valerianie i może coś napisać ?
DYSORTOGRAFIK
152/760 + szklana zastawa
Awatar użytkownika
 
Posty: 1055
Rejestracja: 25 Gru 2008, 01:46
Miejscowość: Mysłowice

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 54 gości

AstroChat

Wejdź na chat