* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
 Temat postu: Re: Kino Astromaniaka - najlepsze, ciekawe filmy SF
PostWysłany: Wto Wrz 12, 2017 7:14 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieś koło Łukowa, Lubelskie
Dziś go odpalę i dam znać jak poszło. Raczej cudów się nie można po nim spodziewać. Dodatkowo po klimatycznej Gattace cukierkowa miłość w otoczeniu planet może za mocno kontrastować;).

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 7:37 am 
Awatar użytkownika

Musiałem odpuścić Valeriana z przyczyn technicznych ale za to miałem pod ręką "Strażników Galaktyki Vol. II".
Kurka, to jest naprawdę spoko:) Szczególnie początek nastraja bardzo pozytywnie i przekazuje masę pozytywnej radości. Aż chce się oglądać. Powiem nawet w tajemnicy, że elementy humorystyczne są..... humorystyczne, śmiałem się kilkukrotnie i to bez udawania na siłę, że mnie to bawi. Jest to dziwna i całkowicie odrealniona historia pełna "holiłudzkich" kostiumów (czyli, aż za pięknych i efekciarskich) jednak jako film rozrywkowy, familijny spełnia swoje zadanie w 120%. Oczywiście jest też łyżeczka dziegciu. Zdarzają się, szczególnie w środkowej części filmu, momenty nudne, głupie i dłużące się okropnie, psują one naprawdę fajny, wesoły klimat filmu.
Ze swojej strony szczerze polecam.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 5:00 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Dzień dobry wszystkim.

Moim zdaniem "Valerian" był bardzo fajny.
Oczywiście nie jest to film SF (na tej samej zasadzie, że Gwiezdne Wojny nie są kinem SF), tak naprawdę to takie kino akcji dla dorastającej młodzieży (czyli dla mnie, w wieku chrystusowym :lol:) w kosmosie - ale bardzo ładnie zrobione pod względem wizualnym, fabuła spójna i bez dziur (choć dość przewidywalna), aktorsko całkiem spoko (miałem obawy, że dwójka głównych aktorów nie da rady, ale dali radę; inna sprawa, że tam jakichś strasznie wielkich wyzwań dla aktorów nie było).
Jeszcze o stronie wizualnej: oglądałem film w IMAXie i uważam, że warto było dołożyć te kilka złotych do biletu. Jak ktoś ma chęć "Valeriana" zobaczyć i ma gdzieś blisko IMAXa, to szczerze polecam, bo film jest po prostu bardzo ładny i przyjemny dla oka i na tamtejszym dużym ekranie wypada świetnie, na pewno lepiej niż na standardowym ekranie kinowym. 3D też bardzo dobrze zrobione i nie męczy, poziom nieco tylko niższy do "Dr Strange'a" (który, moim zdaniem, był najlepszym pod względem efektów 3D filmem jak do tej pory).
W ogóle to film warto zobaczyć choćby dla samej sceny początkowej (świetnie zrealizowanej i bardzo pozytywnej), która przedstawia rozwój "miasta tysiąca planet": od historycznych nagrań z misji Sojuz-Apollo, po spotkanie z różnego rodzaju kosmitami - a całość świetnie zgrana z piosenką "Space oddity" Davida Bowie w tle.

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2017 6:41 am 
Awatar użytkownika

"LIFE" za mną. Hmm... nie bardzo jest o czym rozmawiać. Pierwsze 10 minut jest fajne, klimatyczne i aspiruje do wysokich lotów produkcji, dzięki tym 10 minutom, które oglądałem wcześniej, miałem nadzieję na dobry film . Niestety ale to już koniec zalet. Reszta filmu jest głupiutką historyjką pełną absurdów i najzwyczajniej w świecie nieciekawą. 0/10 w mojej ocenie.

Amerykańskie "Solaris". Nie czytałem Książki ale chyba to zrobię, przede wszystkim dlatego, że nie bardzo zrozumiałem sens tej historii więc siłą rzeczy nie jestem w stanie opowiedzieć o filmie nic, żadna myśl nie zakorzeniła się w głowie po seansie. Nie wiem nawet po co są ci "goście", w jakim celu się pojawili.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2017 11:18 pm 
Awatar użytkownika

"Solaris" Soderbergha oglądałem niedługo po premierze, czyli z piętnaście lat temu, ale pamiętam, że wydał mi się filmem strasznie płytkim i mało spójnym, szczególnie w porównaniu do książkowego pierwowzoru. I dość mono odbiegał od niego pod względem treści. Ale tam generalnie chodziło o to, że właśnie nie wiadomo po co i dlaczego to wszystko.

A sama książka to właściwie lektura obowiązkowa (jak w ogóle cała twórczość Lema, ale to w sumie jest tak oczywiste, że aż głupio o tym pisać); zresztą temat kontaktu ludzi z innymi istotami rozumnymi Lem poruszał kilka razy, choćby w "Edenie" i "Fiasku" (po ostatnim tytule można się łatwo domyślić jaki był pogląd autora na możliwości takiego kontaktu :))

PostWysłany: Śro Paź 04, 2017 11:35 am 

Miejscowość: Warmia
W tvp2 od paru tygodni jest nadawany serial "Mars" (2016, National Geographic, 6 odcinków).
Ciekawa konwencja, mieszanie faktów z historii zdobywania kosmosu i futurystyczny obraz, jak mogłaby wyglądać wyprawa na Marsa w 2033r. Troszkę pachnie filmem "Marsjanin" :)
Może jest trochę niedomówień i uproszczeń, ale za to nie ma si-fi od czapy ani zbędnych ufoludków.
http://www.filmweb.pl/serial/Mars-2016-770643

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Paź 04, 2017 6:53 pm 

Miejscowość: Kraków
TomPL2 napisał(a):
W tvp2 od paru tygodni jest nadawany serial "Mars" (2016, National Geographic, 6 odcinków).
Ciekawa konwencja, mieszanie faktów z historii zdobywania kosmosu i futurystyczny obraz, jak mogłaby wyglądać wyprawa na Marsa w 2033r. Troszkę pachnie filmem "Marsjanin"
Może jest trochę niedomówień i uproszczeń, ale za to nie ma si-fi od czapy ani zbędnych ufoludków.

Również polecam ten paradokument, przyjemnie się pochłania odcinki po kolei :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 11:18 pm 
Awatar użytkownika

Byłem wczoraj na nowym "Blade Runnerze".
Jak komuś podobał się ten pierwszy, to i nowy mu się spodoba. Jak ktoś nastawia się na akcję typu strzelanka itp., to może sobie podarować. Film jest dość długi (2h43min) i generalnie akcja rozwija się dość powoli, sporo jest scen, które przez niektórych uznane zostaną zapewne za tzw. dłużyzny, ale mnie w ogóle to nie przeszkadzało i nie mogę powiedzieć, żeby w czasie seansu zrobiło się kiedykolwiek nudno. Nie jest to oczywiście film akcji, nie jest też to takie typowe SF, tylko taki bardziej film filozoficzny w konwencji SF.
Fabuła całkiem zgrabnie bazuje na wydarzeniach z pierwszego BR, nie chcę pisać za dużo, żeby nie spojlerować, ale czuć w niej taki Dickowski klimat i pytanie o istotę człowieczeństwa.
Aktorsko bardzo spoko, Gosling, przez wielu uważany za aktora jednej miny, naprawdę dał radę i świetnie pasował do roli. Ford to wiadomo - zawsze spoko. Uwagę moją zwróciła również Carla Juri grająca dr Stelline (jakoś jej nie kojarzę z innych filmów).
Muzyka, będąca raczej tylko tłem dla obrazu, ale bardzo dobrze dopasowanym, mocno różni się od tej Vangelisa z oryginału, ale czasem słychać znajome nuty.
No a najlepsze na koniec: cała wizualna strona filmu - scenografia, zdjęcia, efekty, w ogóle kolorystyka - po prostu mistrzostwo świata! Zdjęcia zdecydowanie zasługują na Oscara i wszystkie inne możliwe nagrody. Film jest po prostu świetnie nakręcony i zmontowany i wygląda rewelacyjnie. Warto się wybrać do kina i zobaczyć to na dużym ekranie.

Podsumowując - bardzo dobry i świetnie nakręcony film, choć niestety nie dla każdego.

Ostatnio edytowany przez Krzysztof z Bagien, Pią Paź 20, 2017 12:55 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Pią Paź 20, 2017 10:16 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kluszkowce k. Nowego Targu
Hej :)
Jako fan starego Blade Runnera potwierdzam, film ma niesamowitą atmosferę. Dla mnie jeden z lepszych SF ostatnich czasów.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Paź 22, 2017 12:23 pm 
Awatar użytkownika

Fajnie, że wam się podobało. Chyba tylko ja "jestem na nie";) oprócz marsjanskiej scenerii i dwóch kobiet, nic mi się nie podobało. Hmm może nic to za dużo powiedziane, było kilka fajnych scen ale w sumie dla mnie niestety słabiutko.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 9:01 am 
Awatar użytkownika

lolak89 napisał(a):
Fajnie, że wam się podobało. Chyba tylko ja "jestem na nie";) oprócz marsjanskiej scenerii i dwóch kobiet, nic mi się nie podobało. Hmm może nic to za dużo powiedziane, było kilka fajnych scen ale w sumie dla mnie niestety słabiutko.

Nie tylko Ty jesteś na "nie" :) Byłem wczoraj na nowym Blade Runnerze, i też jestem rozczarowany. Na plus - scenografia, niespieszny sposób rozwoju fabuły, muzyka mało melodyjna i nienachalna, oraz śliczne dziewczyny - ta komputerowa dziewczyna Joego oraz Luv (mimo, że non-stop mega poważna :) ). Na minus natomiast idą głównie założenia, na których oparta jest cała fabuła, oraz kilka mniejszych kiksów, psujących realizm. Opiszę to bardziej szczegółowo za jakiś czas, muszę nad tym usiąść, bo jest tego cała długa lista :)

Lornetki: Fujinon 10x50, Fujinon 16x70 | żuraw dwulornetkowy

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 11:35 am 

Mi akurat nowy Blade Runner bardzo się podobał - w ostatnich latach to jeden z lepszych filmów sci-fi. Polecam też Ex Machina i Nowy początek, a ze starszych tytułów Moon z 2009 r.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 2:09 pm 
Awatar użytkownika

Dawca Pamięci. Ostatnio oglądałem i szczerze powiem, że podobał mi się. W ramach walki z nudą polecam serdecznie.

http://www.filmweb.pl/film/Dawca+pami%C ... 014-188890

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lis 19, 2017 11:12 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Cześć,
polecam genialny dokument "Jestem w kosmosie", obecnie dostępny na YT. Po obejrzeniu pomyślałem o zakupie teleskopu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lis 19, 2017 1:31 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Ja ze swojej strony polecam film "Na talerzu" oryg: The Dish
http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Awiat+na+talerzu-2000-30715
Nie sugerujcie się komentarzami, z komedią to nie ma nic wspólnego (oczywiście są tam zabawne sceny ale to nie komedia) komentujący chyba nie oglądali go albo nie wiedzą co to komedia.
Film oparty na faktach, bardzo przyjemnie się go ogląda, pokazuje skok techniki, np na przykładzie wprowadzenia danych do komputera któremu zajmuje obliczanie pozycji statku kilka godzin (teraz dane wklepane do kompa np. satelity wyświetlają się od razu)
Opowieść o pierwszym locie na Księżyc i problemami związanymi z łącznością ze statkiem. Na niedzielne popołudnie polecam.

Skymaster 15x70

http://gumisiorek.blogspot.com

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 02, 2017 11:33 pm 

witam wszystkich nocnych marków...wróciłem do domu po 12 godzinnej harówce....kolacja, córka spać, więc parę drinków sobie podałem....tak na luz, żeby odreagować zmęczenie i problemy....jak rzadko kiedy tv, pilot i lot po kanałach i jest HBO i jest "Nowy początek"....przeglądałem ten temat jakiś czas temu i nie pamiętam czy ktoś pisał o tym filmie, nie chce mi się przerzucać tych parę stron ( te drinki...) żeby sprawdzić...była już połowa filmu, więc nie wiem jak się zaczął i moja opinia na pewno jest w połowie tylko sensowna...dorwę go w całości i pooglądam...HBO powtarza...w każdym bądż razie wbił mnie w fotel...a to trudna sztuka...trudna bo od mniej więcej 10 lat tylko przeglądam tv a filmy w niej oglądane ( w tej TV ) mogę policzyć na palcach jednej ręki...od kultowego już chyba Władcy pierścieni ( nie mylić z Hobbitem bo to plastik q......ski jest i dno w jednej osobie, i tak jak ostrzyłem sobie zęby tak rozczarowanie było straszne, tak jak nowe części Gwiezdnych Wojen, jak ja na nie czekałem a póżniej nie wiedziałem czy się q...a śmiać czy płakać...takie rozczarowanie, nomen omen kosmiczne) poprzez magiczne Żródło i genialny wręcz Atlas Chmur...cholera ...a teraz Nowy Początek...???

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF
PostWysłany: Pon Sty 15, 2018 11:56 pm 

Cześć
Uaktualniłem listę na 2018, aczkolwiek trudno mówić to u liście...to zaledwie jedna pozycja nomen omen idealnie zgrywająca się z tytułem "Solo". Jeśli wiecie o czymś więcej dajcie tu znać.

Nowe propozycje:
Klasyka klasyki: (dodane do listy)
Saturn 3 - na który chciałem zwrócić szczególną uwagę wszystkich tych, którzy gustują w klimatach kosmicznych SF starszej daty.

oraz z 2017 które przeszły bez echa:
Czas pionierów (wspomniany Woschod 2 z listy - fabularyzowany dokument) który zyskał całkiem wysokie noty zarówno na filmweb i IMDB - to coś znaczy= raczej jest dobry. Dodany do listy. http://www.filmweb.pl/film/Czas+pionier ... 017-789383
Salut 7 - znowu rosjanie, którzy chyba na nowo rozliczają się z swojej historii podboju kosmosu. Dodane do listy. Według jednego komentarza na FW "oglądało się lepiej niż grawitację": http://www.filmweb.pl/film/Salut+7-2017-796010
Orbita 9 - produkcji hiszpańskiej i jest dostępny na cda.pl. Więcej w opisie na IMDB -> http://www.imdb.com/title/tt3469798/?ref_=nv_sr_1

Którym można dać szansę (premiery 2017):
Przyciąganie - znowu rosjanie. Bardzo nowatorski pomysł czyli kosmici przybyli na ziemię.... http://www.filmweb.pl/film/Przyci%C4%85 ... 017-746894
Zanim znikniemy - koncepcyjnie zapowiada się dość ciekawie..między ex machiną a obcymi ? http://www.filmweb.pl/film/Zanim+znikniemy-2017-784751
Revolt - znowu walka z obcymi ale sądząc po ocenach klasy 5.0 to będzie raczej afrykański kicz. http://www.filmweb.pl/film/Revolt-2017-720091
The Osiris Child: Science Fiction Volume One. Raczej kino klasy B, ale z braku laku można spróbować... http://www.filmweb.pl/film/The+Osiris+C ... 016-755477
Beyond Skyline - jeśli ktoś pamięta część pierwszą "Skyline" na którą wylała się cała kasza w galaktyce to tak... teraz wyszła cześć druga. Raczej tylko dla entuzjastów kaszany, marnych efektów specjalnych, parodii i ogólnie wszelkiej maści nijakości http://www.filmweb.pl/film/Beyond+Skyline-2017-598306.
5th Passenger - ewidentne nawiązanie do Obcego. Po trailerze można by obejrzeć tylko gdzie... http://www.imdb.com/title/tt3165632/vid ... _=tt_ov_vi
Marsjanin - rosyjska wersja marsjanina ? Na yt można zobaczyć trailer.. ale chyba nie do dostania tzn. nie ma jak tego obejrzeć. Szkoda, bo wygląda bardziej niż OK. https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 7AU2WWkbFM

Z innej beczki (czyli ogólnie SF).
OtherLife - oceny nie są złe..warto dać szansę i coś obejrzeć skoro na 2018 pustynia. http://www.filmweb.pl/film/OtherLife-2017-748073

ps. jako ciekawostka. W 2020r. pojawić się ma III część strażników galaktyki.
http://www.filmweb.pl/news/%22Stra%C5%B ... oku-126584

PostWysłany: Śro Sty 17, 2018 11:41 pm 
Awatar użytkownika

Jak dla mnie to Marsjanin i Interstellar z fajną ścieżką dźwiękową, a dla lepszych doznań w 3D .

PostWysłany: Czw Sty 18, 2018 4:17 am 
Awatar użytkownika

a ja proponuję sci-fi ale tym razem bez kosmosu...
CZARNE LUSTRO

...chociaż w S4E1 pojawia się star trek :D
https://www.youtube.com/watch?v=-eC6AMr4lR0
Załącznik:

w ostatnich seriach coraz więcej wtórności ale jeszcze trafiają się ciekawe elementy.
moje ulubione: S2E4 S2E2 S1E2 S3E2 S3E4 S3E6 S4E1

PostWysłany: Sob Sty 20, 2018 8:03 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrzeszów
Ze swojej strony gorąco polecam film "7 sióstr" naprawdę wbija w fotel!!!

http://www.filmweb.pl/film/Siedem+si%C3 ... 017-701567

ES: 4,7mm, 6,7 mm, 14mm, 24 mm 2"
MEADE UWA: 20 mm 2", ( 82*).
Barlow GSO ED 2x 2"
EX 10x50

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sty 20, 2018 10:11 pm 

Miejscowość: Nowe Skalmierzcye
Cześć.
A ja wczoraj wieczorem odpaliłem bliżej nieznany mi tytuł "Continuum", który okazał się być serialem.
No i wciągnął - na dzień dobry 3 odcinki i szykuję się właśnie na dziś wieczór.
Uwaga wciąga!.

SkyWatcher R 150/1200+ CG5GT/EQ-Sky/Ultra Block 1,25"/ Antares 1,25" 17mm/Orciak 7mm/Eudiascopiki/Pryzmat Baader Zeiss Click Clock/DO 15x70+Baader Astro&Nature/ Vortex Kaibab 18x56 i trochę innych pierdółek

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sty 20, 2018 10:17 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Dzięki Fish3r za podpowiedź, fajne tytuły.
Widziałem Salut 7. Podobał mi się. Faktycznie, dość podobny do Grawitacji ale na faktach.
Lubię rosyjskie filmy z rozmachem. Są specyficzne ale takie bardziej życiowe niż "Rambo" :wink:

Columbus 13", TSAPO906, QHY183, HEQ5, SAM

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 30, 2018 3:33 am 

Miejscowość: znikam
Widziałem Solaris i jakoś z książką raził . Może tego rozmachu nie było ?
Jakie z wszech czasów filmy SF polecacie ?

http://zbig.fora.pl/

PostWysłany: Śro Lut 07, 2018 9:21 pm 

Miejscowość: Świdnik
Ogladał ktoś może Paradoks Cloverfield? Jeśli tak to warto? Zacząłem Ex-Machine zapowiada się ciekawie.

Natomiast, nie wiem w jakich ramach umieścić Atlas Chmur, ale to dośc fajny film na pozastanawianie się :) - polecam jeśli nie widziane.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 13, 2018 5:07 pm 
Awatar użytkownika

Zacząłem oglądać na Netfliksie wspomniany wyżej serial "Mars" i powiem tak - o ile ta część dokumentalna (wypowiedzi naukowców, pisarzy, Muska itp.) są bardzo ciekawe, ale niestety dość krótkie, tak część "fabularna" jest tak słaba, że aż zęby bolą. Taki po prostu tani dramat, a do tego zwyczajnie głupi; chyba sobie jednak odpuszczę.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Fotosnajper 12, piotrekguzik oraz 43 gości