Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

Postlolak89 | 12 Wrz 2017, 08:14

Dziś go odpalę i dam znać jak poszło. Raczej cudów się nie można po nim spodziewać. Dodatkowo po klimatycznej Gattace cukierkowa miłość w otoczeniu planet może za mocno kontrastować;).
lolak89
 

Postlolak89 | 16 Wrz 2017, 08:37

Musiałem odpuścić Valeriana z przyczyn technicznych ale za to miałem pod ręką "Strażników Galaktyki Vol. II".
Kurka, to jest naprawdę spoko:) Szczególnie początek nastraja bardzo pozytywnie i przekazuje masę pozytywnej radości. Aż chce się oglądać. Powiem nawet w tajemnicy, że elementy humorystyczne są..... humorystyczne, śmiałem się kilkukrotnie i to bez udawania na siłę, że mnie to bawi. Jest to dziwna i całkowicie odrealniona historia pełna "holiłudzkich" kostiumów (czyli, aż za pięknych i efekciarskich) jednak jako film rozrywkowy, familijny spełnia swoje zadanie w 120%. Oczywiście jest też łyżeczka dziegciu. Zdarzają się, szczególnie w środkowej części filmu, momenty nudne, głupie i dłużące się okropnie, psują one naprawdę fajny, wesoły klimat filmu.
Ze swojej strony szczerze polecam.
lolak89
 

PostKrzysztof z Bagien | 17 Wrz 2017, 18:00

Dzień dobry wszystkim.

Moim zdaniem "Valerian" był bardzo fajny.
Oczywiście nie jest to film SF (na tej samej zasadzie, że Gwiezdne Wojny nie są kinem SF), tak naprawdę to takie kino akcji dla dorastającej młodzieży (czyli dla mnie, w wieku chrystusowym :lol:) w kosmosie - ale bardzo ładnie zrobione pod względem wizualnym, fabuła spójna i bez dziur (choć dość przewidywalna), aktorsko całkiem spoko (miałem obawy, że dwójka głównych aktorów nie da rady, ale dali radę; inna sprawa, że tam jakichś strasznie wielkich wyzwań dla aktorów nie było).
Jeszcze o stronie wizualnej: oglądałem film w IMAXie i uważam, że warto było dołożyć te kilka złotych do biletu. Jak ktoś ma chęć "Valeriana" zobaczyć i ma gdzieś blisko IMAXa, to szczerze polecam, bo film jest po prostu bardzo ładny i przyjemny dla oka i na tamtejszym dużym ekranie wypada świetnie, na pewno lepiej niż na standardowym ekranie kinowym. 3D też bardzo dobrze zrobione i nie męczy, poziom nieco tylko niższy do "Dr Strange'a" (który, moim zdaniem, był najlepszym pod względem efektów 3D filmem jak do tej pory).
W ogóle to film warto zobaczyć choćby dla samej sceny początkowej (świetnie zrealizowanej i bardzo pozytywnej), która przedstawia rozwój "miasta tysiąca planet": od historycznych nagrań z misji Sojuz-Apollo, po spotkanie z różnego rodzaju kosmitami - a całość świetnie zgrana z piosenką "Space oddity" Davida Bowie w tle.
Jestem odpadem atomowym.
Awatar użytkownika
 
Posty: 278
Rejestracja: 17 Wrz 2017, 05:31
Miejscowość: Łódź

Postlolak89 | 18 Wrz 2017, 07:41

"LIFE" za mną. Hmm... nie bardzo jest o czym rozmawiać. Pierwsze 10 minut jest fajne, klimatyczne i aspiruje do wysokich lotów produkcji, dzięki tym 10 minutom, które oglądałem wcześniej, miałem nadzieję na dobry film . Niestety ale to już koniec zalet. Reszta filmu jest głupiutką historyjką pełną absurdów i najzwyczajniej w świecie nieciekawą. 0/10 w mojej ocenie.

Amerykańskie "Solaris". Nie czytałem Książki ale chyba to zrobię, przede wszystkim dlatego, że nie bardzo zrozumiałem sens tej historii więc siłą rzeczy nie jestem w stanie opowiedzieć o filmie nic, żadna myśl nie zakorzeniła się w głowie po seansie. Nie wiem nawet po co są ci "goście", w jakim celu się pojawili.
lolak89
 

PostKrzysztof z Bagien | 20 Wrz 2017, 00:18

"Solaris" Soderbergha oglądałem niedługo po premierze, czyli z piętnaście lat temu, ale pamiętam, że wydał mi się filmem strasznie płytkim i mało spójnym, szczególnie w porównaniu do książkowego pierwowzoru. I dość mono odbiegał od niego pod względem treści. Ale tam generalnie chodziło o to, że właśnie nie wiadomo po co i dlaczego to wszystko.

A sama książka to właściwie lektura obowiązkowa (jak w ogóle cała twórczość Lema, ale to w sumie jest tak oczywiste, że aż głupio o tym pisać); zresztą temat kontaktu ludzi z innymi istotami rozumnymi Lem poruszał kilka razy, choćby w "Edenie" i "Fiasku" (po ostatnim tytule można się łatwo domyślić jaki był pogląd autora na możliwości takiego kontaktu :))
Jestem odpadem atomowym.
Awatar użytkownika
 
Posty: 278
Rejestracja: 17 Wrz 2017, 05:31
Miejscowość: Łódź

PostTomPL2 | 04 Paź 2017, 12:35

W tvp2 od paru tygodni jest nadawany serial "Mars" (2016, National Geographic, 6 odcinków).
Ciekawa konwencja, mieszanie faktów z historii zdobywania kosmosu i futurystyczny obraz, jak mogłaby wyglądać wyprawa na Marsa w 2033r. Troszkę pachnie filmem "Marsjanin" :)
Może jest trochę niedomówień i uproszczeń, ale za to nie ma si-fi od czapy ani zbędnych ufoludków.
http://www.filmweb.pl/serial/Mars-2016-770643
Sky-Watcher Virtuoso + MAK 90
 
Posty: 48
Rejestracja: 16 Sie 2016, 09:20
Miejscowość: Warmia

 

Postmcmaker | 04 Paź 2017, 19:53

TomPL2 napisał(a):W tvp2 od paru tygodni jest nadawany serial "Mars" (2016, National Geographic, 6 odcinków).
Ciekawa konwencja, mieszanie faktów z historii zdobywania kosmosu i futurystyczny obraz, jak mogłaby wyglądać wyprawa na Marsa w 2033r. Troszkę pachnie filmem "Marsjanin"
Może jest trochę niedomówień i uproszczeń, ale za to nie ma si-fi od czapy ani zbędnych ufoludków.


Również polecam ten paradokument, przyjemnie się pochłania odcinki po kolei :)
ATM: 254/1200 Ultralight, 150/750 Ultralight, 130/650 Ultralight, BinoNewton 150/750; FH102/1350, Vortex 8x42 ED
 
Posty: 1384
Rejestracja: 03 Paź 2010, 22:59
Miejscowość: Opole

 

PostKrzysztof z Bagien | 20 Paź 2017, 00:18

Byłem wczoraj na nowym "Blade Runnerze".
Jak komuś podobał się ten pierwszy, to i nowy mu się spodoba. Jak ktoś nastawia się na akcję typu strzelanka itp., to może sobie podarować. Film jest dość długi (2h43min) i generalnie akcja rozwija się dość powoli, sporo jest scen, które przez niektórych uznane zostaną zapewne za tzw. dłużyzny, ale mnie w ogóle to nie przeszkadzało i nie mogę powiedzieć, żeby w czasie seansu zrobiło się kiedykolwiek nudno. Nie jest to oczywiście film akcji, nie jest też to takie typowe SF, tylko taki bardziej film filozoficzny w konwencji SF.
Fabuła całkiem zgrabnie bazuje na wydarzeniach z pierwszego BR, nie chcę pisać za dużo, żeby nie spojlerować, ale czuć w niej taki Dickowski klimat i pytanie o istotę człowieczeństwa.
Aktorsko bardzo spoko, Gosling, przez wielu uważany za aktora jednej miny, naprawdę dał radę i świetnie pasował do roli. Ford to wiadomo - zawsze spoko. Uwagę moją zwróciła również Carla Juri grająca dr Stelline (jakoś jej nie kojarzę z innych filmów).
Muzyka, będąca raczej tylko tłem dla obrazu, ale bardzo dobrze dopasowanym, mocno różni się od tej Vangelisa z oryginału, ale czasem słychać znajome nuty.
No a najlepsze na koniec: cała wizualna strona filmu - scenografia, zdjęcia, efekty, w ogóle kolorystyka - po prostu mistrzostwo świata! Zdjęcia zdecydowanie zasługują na Oscara i wszystkie inne możliwe nagrody. Film jest po prostu świetnie nakręcony i zmontowany i wygląda rewelacyjnie. Warto się wybrać do kina i zobaczyć to na dużym ekranie.

Podsumowując - bardzo dobry i świetnie nakręcony film, choć niestety nie dla każdego.
Ostatnio edytowany przez Krzysztof z Bagien, 20 Paź 2017, 13:55, edytowano w sumie 1 raz
Jestem odpadem atomowym.
Awatar użytkownika
 
Posty: 278
Rejestracja: 17 Wrz 2017, 05:31
Miejscowość: Łódź

Postzontal | 20 Paź 2017, 11:16

Hej :)
Jako fan starego Blade Runnera potwierdzam, film ma niesamowitą atmosferę. Dla mnie jeden z lepszych SF ostatnich czasów.
12" na Dobsie, kilka ES-ów, Lumicon O-III 2", Astronomik UHC 2" i trochę innych drobiazgów,
EX 10x50
Awatar użytkownika
 
Posty: 22
Rejestracja: 15 Lis 2014, 20:56
Miejscowość: Kluszkowce k. Nowego Targu

 

Postlolak89 | 22 Paź 2017, 13:23

Fajnie, że wam się podobało. Chyba tylko ja "jestem na nie";) oprócz marsjanskiej scenerii i dwóch kobiet, nic mi się nie podobało. Hmm może nic to za dużo powiedziane, było kilka fajnych scen ale w sumie dla mnie niestety słabiutko.
lolak89
 

PostPiotr K. | 23 Paź 2017, 10:01

lolak89 napisał(a):Fajnie, że wam się podobało. Chyba tylko ja "jestem na nie";) oprócz marsjanskiej scenerii i dwóch kobiet, nic mi się nie podobało. Hmm może nic to za dużo powiedziane, było kilka fajnych scen ale w sumie dla mnie niestety słabiutko.

Nie tylko Ty jesteś na "nie" :) Byłem wczoraj na nowym Blade Runnerze, i też jestem rozczarowany. Na plus - scenografia, niespieszny sposób rozwoju fabuły, muzyka mało melodyjna i nienachalna, oraz śliczne dziewczyny - ta komputerowa dziewczyna Joego oraz Luv (mimo, że non-stop mega poważna :) ). Na minus natomiast idą głównie założenia, na których oparta jest cała fabuła, oraz kilka mniejszych kiksów, psujących realizm. Opiszę to bardziej szczegółowo za jakiś czas, muszę nad tym usiąść, bo jest tego cała długa lista :)
Newton 150/750 + Nikon D5100
Samyang 135 mm + Canon 4000D / 7D MkII + ASIair
EQ3-2 z napędem Asterion EQ3 DriveKit Pro
EQ5 z napędem OnStep
Awatar użytkownika
 
Posty: 2869
Rejestracja: 27 Wrz 2014, 16:02

 

Postccyra | 07 Lis 2017, 12:35

Mi akurat nowy Blade Runner bardzo się podobał - w ostatnich latach to jeden z lepszych filmów sci-fi. Polecam też Ex Machina i Nowy początek, a ze starszych tytułów Moon z 2009 r.
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 Lis 2017, 11:18

 

Postlolak89 | 07 Lis 2017, 15:09

Dawca Pamięci. Ostatnio oglądałem i szczerze powiem, że podobał mi się. W ramach walki z nudą polecam serdecznie.

http://www.filmweb.pl/film/Dawca+pami%C ... 014-188890
lolak89
 

PostNiebieski | 19 Lis 2017, 12:12

Cześć,
polecam genialny dokument "Jestem w kosmosie", obecnie dostępny na YT. Po obejrzeniu pomyślałem o zakupie teleskopu.

OPTICRON 8X32
PENTAX 20X60
SW MAK 127 2" + BINO
Awatar użytkownika
 
Posty: 49
Rejestracja: 16 Wrz 2017, 23:07
Miejscowość: Kraków

 

PostGumiś | 19 Lis 2017, 14:31

Ja ze swojej strony polecam film "Na talerzu" oryg: The Dish
http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Awiat+na+talerzu-2000-30715
Nie sugerujcie się komentarzami, z komedią to nie ma nic wspólnego (oczywiście są tam zabawne sceny ale to nie komedia) komentujący chyba nie oglądali go albo nie wiedzą co to komedia.
Film oparty na faktach, bardzo przyjemnie się go ogląda, pokazuje skok techniki, np na przykładzie wprowadzenia danych do komputera któremu zajmuje obliczanie pozycji statku kilka godzin (teraz dane wklepane do kompa np. satelity wyświetlają się od razu)
Opowieść o pierwszym locie na Księżyc i problemami związanymi z łącznością ze statkiem. Na niedzielne popołudnie polecam.
Gumiś
 

PostLance | 03 Gru 2017, 00:33

witam wszystkich nocnych marków...wróciłem do domu po 12 godzinnej harówce....kolacja, córka spać, więc parę drinków sobie podałem....tak na luz, żeby odreagować zmęczenie i problemy....jak rzadko kiedy tv, pilot i lot po kanałach i jest HBO i jest "Nowy początek"....przeglądałem ten temat jakiś czas temu i nie pamiętam czy ktoś pisał o tym filmie, nie chce mi się przerzucać tych parę stron ( te drinki...) żeby sprawdzić...była już połowa filmu, więc nie wiem jak się zaczął i moja opinia na pewno jest w połowie tylko sensowna...dorwę go w całości i pooglądam...HBO powtarza...w każdym bądż razie wbił mnie w fotel...a to trudna sztuka...trudna bo od mniej więcej 10 lat tylko przeglądam tv a filmy w niej oglądane ( w tej TV ) mogę policzyć na palcach jednej ręki...od kultowego już chyba Władcy pierścieni ( nie mylić z Hobbitem bo to plastik q......ski jest i dno w jednej osobie, i tak jak ostrzyłem sobie zęby tak rozczarowanie było straszne, tak jak nowe części Gwiezdnych Wojen, jak ja na nie czekałem a póżniej nie wiedziałem czy się q...a śmiać czy płakać...takie rozczarowanie, nomen omen kosmiczne) poprzez magiczne Żródło i genialny wręcz Atlas Chmur...cholera ...a teraz Nowy Początek...???
 
Posty: 11
Rejestracja: 29 Sty 2009, 13:17

 

Post•Fish3r• | 16 Sty 2018, 00:56

Cześć
Uaktualniłem listę na 2018, aczkolwiek trudno mówić to u liście...to zaledwie jedna pozycja nomen omen idealnie zgrywająca się z tytułem "Solo". Jeśli wiecie o czymś więcej dajcie tu znać.

Nowe propozycje:
Klasyka klasyki: (dodane do listy)
Saturn 3 - na który chciałem zwrócić szczególną uwagę wszystkich tych, którzy gustują w klimatach kosmicznych SF starszej daty.

oraz z 2017 które przeszły bez echa:
Czas pionierów (wspomniany Woschod 2 z listy - fabularyzowany dokument) który zyskał całkiem wysokie noty zarówno na filmweb i IMDB - to coś znaczy= raczej jest dobry. Dodany do listy. http://www.filmweb.pl/film/Czas+pionier ... 017-789383
Salut 7 - znowu rosjanie, którzy chyba na nowo rozliczają się z swojej historii podboju kosmosu. Dodane do listy. Według jednego komentarza na FW "oglądało się lepiej niż grawitację": http://www.filmweb.pl/film/Salut+7-2017-796010
Orbita 9 - produkcji hiszpańskiej i jest dostępny na cda.pl. Więcej w opisie na IMDB -> http://www.imdb.com/title/tt3469798/?ref_=nv_sr_1

Którym można dać szansę (premiery 2017):
Przyciąganie - znowu rosjanie. Bardzo nowatorski pomysł czyli kosmici przybyli na ziemię.... http://www.filmweb.pl/film/Przyci%C4%85 ... 017-746894
Zanim znikniemy - koncepcyjnie zapowiada się dość ciekawie..między ex machiną a obcymi ? http://www.filmweb.pl/film/Zanim+znikniemy-2017-784751
Revolt - znowu walka z obcymi ale sądząc po ocenach klasy 5.0 to będzie raczej afrykański kicz. http://www.filmweb.pl/film/Revolt-2017-720091
The Osiris Child: Science Fiction Volume One. Raczej kino klasy B, ale z braku laku można spróbować... http://www.filmweb.pl/film/The+Osiris+C ... 016-755477
Beyond Skyline - jeśli ktoś pamięta część pierwszą "Skyline" na którą wylała się cała kasza w galaktyce to tak... teraz wyszła cześć druga. Raczej tylko dla entuzjastów kaszany, marnych efektów specjalnych, parodii i ogólnie wszelkiej maści nijakości http://www.filmweb.pl/film/Beyond+Skyline-2017-598306.
5th Passenger - ewidentne nawiązanie do Obcego. Po trailerze można by obejrzeć tylko gdzie... http://www.imdb.com/title/tt3165632/vid ... _=tt_ov_vi
Marsjanin - rosyjska wersja marsjanina ? Na yt można zobaczyć trailer.. ale chyba nie do dostania tzn. nie ma jak tego obejrzeć. Szkoda, bo wygląda bardziej niż OK. https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 7AU2WWkbFM

Z innej beczki (czyli ogólnie SF).
OtherLife - oceny nie są złe..warto dać szansę i coś obejrzeć skoro na 2018 pustynia. http://www.filmweb.pl/film/OtherLife-2017-748073


ps. jako ciekawostka. W 2020r. pojawić się ma III część strażników galaktyki.
http://www.filmweb.pl/news/%22Stra%C5%B ... oku-126584
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postrosomak19 | 18 Sty 2018, 00:41

Jak dla mnie to Marsjanin i Interstellar z fajną ścieżką dźwiękową, a dla lepszych doznań w 3D .
SW8''1200mm ,SP 25mm, TS Planetary HR7mm, ES 4.7mm GSO x2 2" ED ASI 462MC +ZWO L
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Rejestracja: 19 Sty 2007, 15:15

Postszuu | 18 Sty 2018, 05:17

a ja proponuję sci-fi ale tym razem bez kosmosu...
CZARNE LUSTRO

...chociaż w S4E1 pojawia się star trek :D
https://www.youtube.com/watch?v=-eC6AMr4lR0
Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF: Uss_callister_poster.jpg


w ostatnich seriach coraz więcej wtórności ale jeszcze trafiają się ciekawe elementy.
moje ulubione: S2E4 S2E2 S1E2 S3E2 S3E4 S3E6 S4E1
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

PostWerni74 | 20 Sty 2018, 21:03

Ze swojej strony gorąco polecam film "7 sióstr" naprawdę wbija w fotel!!!

http://www.filmweb.pl/film/Siedem+si%C3 ... 017-701567
GSO 8"deLux, SW ED80/AZ4
EX 10x50
Awatar użytkownika
 
Posty: 257
Rejestracja: 23 Mar 2016, 17:56
Miejscowość: Ostrzeszów

 

Postwampum | 20 Sty 2018, 23:11

Cześć.
A ja wczoraj wieczorem odpaliłem bliżej nieznany mi tytuł "Continuum", który okazał się być serialem.
No i wciągnął - na dzień dobry 3 odcinki i szykuję się właśnie na dziś wieczór.
Uwaga wciąga!.
Refraktor "ZEN_Ottiche" 120 F8 /Zen Ottiche 150 F6,6/ Sky Tee/ ATM-Uniwersal 150/2800/ Vortex Kaibab 18x56/okulary i dodatki
 
Posty: 1196
Rejestracja: 04 Cze 2016, 00:47
Miejscowość: Nowe Skalmierzcye

 

Postchavez1976 | 20 Sty 2018, 23:17

Dzięki Fish3r za podpowiedź, fajne tytuły.
Widziałem Salut 7. Podobał mi się. Faktycznie, dość podobny do Grawitacji ale na faktach.
Lubię rosyjskie filmy z rozmachem. Są specyficzne ale takie bardziej życiowe niż "Rambo" :wink:
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

Postzbyszek | 30 Sty 2018, 04:33

Widziałem Solaris i jakoś z książką raził . Może tego rozmachu nie było ?
Jakie z wszech czasów filmy SF polecacie ?
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Postvecchio | 07 Lut 2018, 22:21

Ogladał ktoś może Paradoks Cloverfield? Jeśli tak to warto? Zacząłem Ex-Machine zapowiada się ciekawie.

Natomiast, nie wiem w jakich ramach umieścić Atlas Chmur, ale to dośc fajny film na pozastanawianie się :) - polecam jeśli nie widziane.
Synta 8"; DO StarLight 12x60
 
Posty: 6
Rejestracja: 14 Lut 2011, 15:08
Miejscowość: Świdnik

 

PostKrzysztof z Bagien | 13 Lut 2018, 18:07

Zacząłem oglądać na Netfliksie wspomniany wyżej serial "Mars" i powiem tak - o ile ta część dokumentalna (wypowiedzi naukowców, pisarzy, Muska itp.) są bardzo ciekawe, ale niestety dość krótkie, tak część "fabularna" jest tak słaba, że aż zęby bolą. Taki po prostu tani dramat, a do tego zwyczajnie głupi; chyba sobie jednak odpuszczę.
Jestem odpadem atomowym.
Awatar użytkownika
 
Posty: 278
Rejestracja: 17 Wrz 2017, 05:31
Miejscowość: Łódź

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 65 gości

AstroChat

Wejdź na chat