Refraktor AC Vixen Shuttle Scope 100S.

PostKrzysztof_P | 21 Lut 2018, 22:39

Witajcie.

Kupiłem świetny Japoński Refraktor AC 100/640 mm , F-6,4 , w Recenzjach jego poziom AC wypada lepiej niż w Achro. SW 100/1000 mm F10 , będzie świetny trawelerek jak i do szerokiego pola podpięty do Maka Intesa Cassegraina 203/2030 mm F-10 jako uzupełnienie w duecie do szerokich pól. Czekam na przesyłkę i napisze parę słów jak otrzymam ten Refraktor.
W zestawie dodatkowo obejmy Vixen. Myślę że to będzie dobry sprzęt.Chciałem zawsze jakiś dobry Refraktor AC około D-100 mm , w miarę mobilny i lekki , do Słoneczka i do szerokich pól jako podpięty pod większy Teleskop.Refraktor posiada porządny focuser Helikalny BORG , cena nie była niska , ale myślę że było warto.Sprzęt będzie miał porządną kątówkę 90* 1,25" LUMICON Enhanced i myślę że stworzą bardzo dobry Duet.Będzie w sumie krótszy od MK 8" i powinno być OK.
To kolejny przykład znakomitego Refraktora AC na optyce Japan tak samo jak Refraktorek Tele Vue 60 mm , to też znakomity Dublet AC.

Proszę mała Recenzja:

http://www.photoinfos.com/astronomie/Vi ... 00s-01.htm

Jak i tu wzmianka w ofercie sprzedaży , którą przetłumaczyłem Translatorem:

http://www.iceinspace.com.au/forum/show ... p?t=137657

Bardzo rzadki, wyprodukowany w Japonii teleskop Vixen, w bardzo dobrym stanie, który lepiej skorygował abberacje kolorów niż jakikolwiek syntezator achromatyczny nawet przy ogniskowej f / 10!

Teleskop posiada BARDZO GŁADKI i PRECYZYJNY helical 1.25 "focuser z rurką do wyciągania, która dostosowuje (patrz znaczniki na zdjęciach) w celu użycia przekątnej gwiazdy lub oglądania ze ścięciem.
Przechowywany w suchym i niepalącym miejscu, w temperaturze pokojowej!
Oryginalna walizka transportowa Vixen!

Dane techniczne:

--- Otwarcie 100 mm
--- Ogniskowa 640 mm
--- Współczynnik przysłony 1: 6.4
--- Rodzaj soczewki Achromat
--- Długość 60,5 cm
--- Waga 2,08 kg
--- Połączenie Focuser z rurką przedłużającą i koncentratorem spiralnym z przyłączem 1.25

Cena 290 USD zawiera opłaty PayPal i wysyłkę na całym świecie w pełni ubezpieczone i śledzone przez priorytetową wysyłkę pocztą lotniczą!

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P 15 Kwi 2018, 07:26, edytowano w sumie 3 razy
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postkurp | 21 Lut 2018, 22:51

Cześć Krzysztofie. To bardzo dobry achromat a jak znam życie Japończyk to będzie dopieszczone cacko. Świetny, szybki i bardzo poręczny achromat. Ostatnio zaszalałeś z tymi zmianami sprzętowymi ale teraz jest chyba dobry czas na zakupy. Czekamy na udane obserwacje i recenzję :D
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1572
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

PostKrzysztof_P | 21 Lut 2018, 22:58

Cześć Krzysztof.

Czekam na przesyłkę , jak tylko zaliczy pierwsze światło to napiszę jak pracuje w praktyce.
Właśnie jego mobilność i mała waga przy D-100 mm to ten atut , który mi najbardziej pasuje.
Liczę również na dobrą jakość obrazów , TV Panoptic 1,25" 68* 24 mm aż się prosi o zakup , dał by mi ponad 2,5* pola z Pow.około 26,7X i gwiazdkami w punkt do samej diafragmy. Do MK 8" kupię obejmy założę i zamontuję Refraktor w większych obejmach z regulacją po trzy śruby , zestaw na lato jak znalazł.
To bardzo rzadkie Refraktory , ich produkcja była limitowana , ale zadziałałem błyskawicznie i się udało. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postkk | 22 Lut 2018, 11:17

To jest ten refraktor który wycofali z produkcji ze względu na ciężkie pierwiastki stosowane do produkcji obiektywu?
76mm szukacz i dziurki od klucza
Awatar użytkownika
 
Posty: 1159
Rejestracja: 08 Gru 2014, 21:16

 

PostJanusz_P. | 22 Lut 2018, 11:36

Może jakiś link na ten temat, :?: chętnie o tym poczytam :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postkk | 22 Lut 2018, 12:49

Szukam i nie mogę znaleźć. Wydaje mi się że na CN w recenzjach o tym czytałem, niestety nie pamiętam dokładnie symbolu modelu który mi chodzi po głowie. Ale znalazłem zakup Krzyśka i to napewno nie jest ten o którym myślałem, ten jest zdecydowanie za tani.
76mm szukacz i dziurki od klucza
Awatar użytkownika
 
Posty: 1159
Rejestracja: 08 Gru 2014, 21:16

 

PostKrzysztof_P | 22 Lut 2018, 16:12

Witajcie.

Osobiście nie wiem dlaczego jego produkcja była limitowana , czytałem gdzieś że wyszło mało egzemplarzy tak samo jak Świetnego Refraktora ED VIXEN ATLUX 152 mm F9.
Jak znajdę link to wkleję.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 20 Mar 2018, 21:28

R100SS Vixen w domu , prezentuje się świetnie , wyciąg Borg pracuje jak po masełku , to piękny kawałek bardzo dobrego Achromatu , czekam na pogodę i pierwsze światło.
Niebawem napiszę jak wypada w praktyce.Refraktor jest jak na swoje rozmiary bardzo lekki , wybaflowany i dobrze wyczerniony środek , obejmy Vixen Japan mają opcję dodatkowego zamontowania na nich szyny , są oryginalne śrubki , co wyrób Japan to Japan. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostScaiter | 21 Mar 2018, 17:02

W końcu coś porządnego, zamiast maków i MN :D . Zaprezentuj jak to wygląda :)
Moj sprzęt Vixen NP-80L-Prawdziwy Planetarny wymiatacz.
Vixen SD115S -Nowy planetarny wymiatacz
Vixen Ultima 8x56 ZCF
Delta Optical Extreme 15x70
Delta Optical Forest II 8x42
Awatar użytkownika
 
Posty: 826
Rejestracja: 20 Sty 2009, 19:23
Miejscowość: Łódź

 

PostKrzysztof_P | 21 Mar 2018, 18:11

:D Jak tak mówisz to napiszę parę słów jak pisałem i wstawię parę fotek sprzętu. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 23 Mar 2018, 03:49

Witajcie.

Przed chwilą spojrzałem chwilę przez Refraktor z ręki , więc wiele nie napiszę , ale rozogniskowywując obraz z okularem MEADE S-Plossl S5000 26 mm za i przed ogniskiem na Jowiszu obraz naprawdę zawiera tylko śladowe ilości AC.Użyłem zakupioną niedawno wraz z tym Refraktorem kątówkę 90* marki LUMICON 1,25" , która jakością to wyrób Pierwsza Klasa.
Wiem już na pewno że to świetny Refraktor AC , to się wie od razu po spojrzeniu na pierwszy rzut oka , mając jakiekolwiek doświadczenie ze sprzętem.Dodatkowy atut to lekka OTA , naprawdę to czuje się od razu biorąc sprzęt do ręki.
Wyostrzony obraz Jowisza z tym okularem nie pokazał praktycznie AC , muszę przykręcić dovetail do obejm i wtedy spokojnie na montażu zobaczę jaki jest zakres użytecznych powiększeń tego Refraktora , którego zakupiłem i tak tylko do przeglądu w szerszym polu w duecie z Makiem Intesa 8" i do stosunkowo małych i średnich powiększeń w szerszym polu z TV Panopticiami 19mm i 24mm.
Zakup na pewno dla mnie bardzo udany , napiszę więcej jak przeprowadzę konkretne porównania a teraz uciekam do Maka 8" Intesa , gdyż Jowisz w nim powala. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 23 Mar 2018, 09:45, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 23 Mar 2018, 06:15

Proszę parę fotek sprzętu , wszystko jak nowe i jest ciekawy szukacz otworkowy przykręcony w gnieżdzie śrubką imbusową. :wink:
Załączniki
Refraktor AC Vixen Shuttle Scope 100S.: IMG_0060.JPG
Refraktor AC Vixen Shuttle Scope 100S.: IMG_0063.JPG
Refraktor AC Vixen Shuttle Scope 100S.: IMG_0062.JPG
Refraktor AC Vixen Shuttle Scope 100S.: IMG_0061.JPG
Refraktor AC Vixen Shuttle Scope 100S.: IMG_0060.JPG
Refraktor AC Vixen Shuttle Scope 100S.: IMG_0059.JPG
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 08 Kwi 2018, 04:22

Dzisiaj sprawdziłem Refraktor i jestem bardzo zadowolony.
Jowisz był obiektem małego testu , Pentax XW 5mm i 128X obraz Planety bardzo dobry , potem TV DE LITE 4mm i 160X nadal wszystko pięknie ostro , AC to delikatna niebieska wpadająca w fiolet poświata wokół Planety i można ją uznać nawet za pomijalną , gdyż chwilami miałem wrażenie ze jej w ogóle nie widzę. To bardzo dobry , lekki i mobilny Achromat , skoro Jowisz wypadł tak dobrze to na Saturnie w ogóle praktycznie nie będzie AC a to w końcu F-6,4 przy D-100mm na F-640mm.
Warto było , sprzęt będzie miał swoje zastosowanie.Co dobry Achromat Vixena Japan to już teraz wiem.Jowisz pokazał ładnie WCP z białą otoczką , pasami z pofałdowaniami , detalu było sporo jak na 100mm obiektywu i w bardzo dobrej jakości , Seeng był kiepski , ale test wypadł na Medal.Obraz Planety nie tak "biały" jak w 100ED jeżeli chodzi o jasne strefy na Jowiszu , gdyż to w końcu Refraktor AC , ale naprawdę Bardzo Dobry.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postmkowalik | 08 Kwi 2018, 14:17

Krzysztof_P napisał(a):Jowisz pokazał ładnie WCP z białą otoczką , pasami z pofałdowaniami , detalu było sporo jak na 100mm obiektywu i w bardzo dobrej jakości , Seeng był kiepski , ale test wypadł na Medal


Sam sobie zaprzeczasz. Tutaj viewtopic.php?f=3&t=27668&p=449827#p449827
o dużej ilości detalu dzisiejszej nocy nie wspomniałeś. Raczej można odnieść zupełnie przeciwne wrażenie. Inni obserwatorzy stwierdzili, że warunki do obserwacji planet były dzisiaj wyjątkowo kiepskie a Ty Krzyśku prowadzisz obserwacje jak gdyby seeing Ciebie wogóle nie dotyczył. Fajnie być takim szczęściarzem. To taka moja mała uwaga dla osób w przyszłości czytających Twoje recenzje.
 
Posty: 571
Rejestracja: 28 Gru 2013, 21:46
Miejscowość: delokalizacja...

 

PostKrzysztof_P | 08 Kwi 2018, 14:26

Owszem pokazał bardzo ładnie , Seeng był kiepski , ale chwilami były takie momenty że było widać bardzo dobrze w tym Refraktorze Plamę z białą otoczką jak i pasy itp. W Maku MK8" było widocznie gorzej na samym początku jak zacząłem oglądać około godz. 2.00 , potem wystawiłem Refraktor i warunki się poprawiły na jakieś 20-25 minut a nad ranem znowu kiepsko jak zaczął się tranzyt.Nie musisz prowadzić śledztwa , dobrze wiem co piszę , następnym razem mogę specjalnie dla Ciebie opisać sesję co pięć minut jakie były warunki i co było widać , Proszę nie rób ze mnie bajtloka który nie wie co pisze i wstawia sobie bajerki , taka detektywistyka Ci się nie sprawdzi gdyż lokalnie z Seengiem w różnych godzinach też może być różnie. Twoje uwagi są bardzo dobre dla młodych , którzy nie wiedzą co piszą , naprawdę żle mierzysz.Ogólnie Seeng był kiepski , ale były chwile że było widać bardzo dużo , gdybyś przesiedział trzy godziny przy teleskopie to może byś to zauważył , ale na pewno nie w tak dużym lustrze jak wspominasz o swoim 12,5". Nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie na terenie Polski w danej godzinie podczas jak długiej dłuższej czy krótszej chwili jakie były warunki Seengowe i w ogóle takie wpisy czemu mają służyć , znowu zaczynasz się bawić w detektywa i chcesz mnie łapać za słowa , ale nie masz ku temu żadnych argumentów i nie jesteś w stanie moich podważyć.Zmień swoje podejście i wyluzuj bo cały czas tylko szukasz dziury w całym.Nie będę angażował w swoje wypowiedzi Kolegi Zbyszka ZP53 , który jest poważnym człowiekiem zresztą mgr Astronomii i Meteorologiem i który ze mną oglądał również przez ten Refraktor bo mnie po prostu wyśmieje że tłumaczę się przed jakimś niedowiarkiem i to w jakim celu , po co i dlaczego. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 15 Kwi 2018, 06:21

Parę dni temu zrobiłem Refraktorowi przegląd na Jowiszu i jasnych gwiazdach na moich planetarnych szkiełkach od TV Plossla 32mm do UO Orto 4mm.Refraktor wypadł znakomicie i CA to przypomina mi Tryplet MEADE 127mm ED przy 160X z Orto 4 mm. Jej poziom jest naprawdę niski i niewiele większy od wspomnianego ED.To naprawdę bardzo dobry Japończyk z dobrze kontrolowaną CA na bardzo niskim poziomie. Jego lekkość , mobilność , mechanika wyciągu i generowane obrazy stawiają go wysoko w moim szeregu testowanych sprzętów.Obiektyw D-100mm to już coś i obrazy jakie generuje dają bardzo dużo satysfakcji i zadowolenia stosunkowo sporym i wysoce mobilnym sprzętem.Tak samo jak Refraktor TV 60 mm F6 , to dublet AC o doskonałej korekcji CA , tak dobrej że nawet posiadacze nie wiedzą chyba do końca że są posiadaczami znakomitego Refraktora AC o czym czytałem parokrotnie w zachodnich specyfikacjach i opisach.
Obraz Jowisza nawet ze szkiełkiem które mam wystawione na giełdzie 3,2mm ED przy 200X pow. był nadal ostry i bardzo dobry.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 19 Kwi 2018, 13:30

Witam.

Sprzęcik właśnie dostał montaż EQ3-2 i zestaw jest ekstra mobilny ze sporymi możliwościami na Planetach , Księżycu i na jaśniejszych Dsach. Kupiłem mu okular TV Panoptic 24 mm i pole wypadkowe wynosi ponad 2,5* , Pow.około 27X z obrazami gwiazd brzytwa do samej diafragmy , Plejadki , HI-HA będą piękne jak i M44 w Raku mieszcząc się w całości w polu widzenia. Tubka jest super lekka 2kg i nawet z Panopkiem 24 mm wystarczy jedna przeciw waga 1,5kg. :D
Mam też TV Panopticie 19mm i 15mm , które z tym Refraktorem są Rewelacyjne , inne szkiełka do Planet też posiadam i zestaw jest uposażony jak należy i np. w TV DE LITE 4mm dający idealne sprawdzone powiększenie na Jowiszu 160X , można już cieszyć się bardzo dobrym Jowiszem , Księżycem i innymi Planetami.
Klasa optyka i mobilność to zalety tego zestawu.
Na szybkie wypady i lukanko z dostrzału idealnie.
Tubę z obejmami ściągamy z montażu odkręcając dwie oryginalne śrubki motylkowe i tubka schodzi nam z obejmami do oryginalnej torby Vixena nabytej w zestawie z Refraktorem.
Mam też filtr UB ORION 1,25" , dokupię jeszcze OIII i można już praktycznie wszystko co dostępne w tym sprzęcie oglądać.
Kątówka Lumicon 1,25" to doskonały dodatek i jeszcze Amici Pryzm. WO z przelotem 25mm 1,25" 45* jest już u mnie do przeglądu krajobrazów. :D
Mam jeszcze w planie dorobić jakiś ładny estetyczny odrośnik , dokomponować filtr do Słońca ND5 i może potem zaadoptować filtr Słoneczny H-Alfa. :D
Generalnie jestem bardzo zadowolony ze sprzętu i spełnia moje oczekiwania , jako Achromat jest naprawdę świetny i nie potrzeba mi długiego Edka 100mm. :D Troszki niebieskiej poświaty nie na brzegu tarczy Planety a wokół jasnego Jowisza w ogóle mi nie przeszkadza , chwilami nawet zanika i jej nie widzę a obrazy są naprawę bardzo dobre i super ostre.To taki mały kompromis z mojej strony , mobilność i poręczność z małą domieszką "kolorowego" Wszechświata kosztem obrazów bardziej zbliżonych do ideału w sporo mniej mobilnym i mniej poręcznym 100ED.
Proszę Fotki.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Załączniki
Refraktor AC Vixen Shuttle Scope 100S.: IMG_0070.JPG
Refraktor AC Vixen Shuttle Scope 100S.: IMG_0069.JPG
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 20 Kwi 2018, 02:15

Nie mogąc zasnąć postanowiłem dzisiaj jeszcze spojrzeć przez Refraktor w nocy na Jowisza i tu Piękny Obraz , przed godziną 2.00 , Seeing był tak przyjazny że Jowisz zaskoczył mnie swoim bogactwem detalu i jego ostrością :shock: . Ten Refraktor to sprzęt ponad przeciętny , widać w nim to samo co w 100ED na Jowiszu i sporo na pewno więcej niż w 80ED którego rozkłada na wejściu , Plama to piękny pomarańczowy owal otoczona białą obwódką , koło plamy w pasie widać te kłębiące się chmury :shock: , obydwa pociemnienia przedzielone cienkimi białymi pasami , pod jednym pociemnieniem w jasnej strefie widać cienki ciemny pas , pasy postrzępione i pofałdowane , jest w pasie powyżej pasa z WCP biały owal między dwoma ciemniejszymi tworami na tle jasnej strefy przyklejony do pasa i odznacza się białością na tle jasnej strefy , wcześniej w tym pasie również na wysokości WCP jest ciemny prawie czarny twór przyklejony od góry do pasa z przyklejonym białym owalem i masa innych drobnych szczegółów. Refraktor jest naprawdę znakomity a poziom AC na niebiesko tak niewielki że nawet w TV DE LITE 4mm przy 160X prawie nie widać AC a czasem nawet całkowicie zanika. Refraktor wytrzymuje 200X na Jowiszu z okularem 3,2mm Star Guider ED i daje nadal ostry obraz z większością wymienionych w 160X powiększenia widocznych detali a AC wcale nie rośnie i jest nadal stanowczo niska. Przy 160X obraz jest doskonały i wcale nie pokazuje mniej na Jowiszu niż moje byłe nie jedno a trzy 100ED. :shock: To był lepszy niż dobry zakup , to był strzał w przysłowiową dziesiątkę.Obiektyw jest znakomity i jako Refraktor AC to chyba najwyższa półka jakości z jaką się spotkałem do tej pory , dodajmy jeszcze że to F-6,4 :idea: , stosunkowo wysoce mobilne i zarazem ekstra lekkie. Biorę go latem na Kudłacze i dobrze aby ktoś był ze 100ED , wtedy sami się przekonacie co to znaczy jakość wykonania optyki w bardzo dobrym Refraktorze Achro. Japan marki Vixen. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postchondryt | 20 Kwi 2018, 17:53

Witam.
Krzychu bez urazy ale Twoje opisy nie mają nic wspólnego z recenzją sprzętu i nie powinny być zamieszczone w tym dziale, Twoje opisy to jedynie wychwalanie posiadanego sprzętu i zachwyt z jego posiadania i nic poza tym .

Pozdro... .
AZ-ATM ; R-Svbony 90/F5,5 ; kątówka Takahashi 1,25 " ; barlow 2x
Okulary: 9/60*
Awatar użytkownika
 
Posty: 1286
Rejestracja: 22 Wrz 2009, 19:17
Miejscowość: Kartuzy [Kaszuby]

 

PostKrzysztof_P | 20 Kwi 2018, 18:08

Ja wiem czy wychwalanie i zachwyt , stwierdzam fakty , jeżeli kogoś to boli to już jego sprawa , Refraktor jest znakomitym instrumentem i w porównaniu do chińskich badziewnych Achromatów to całkiem inna półka jakościowa sprzętu. Jak coś jest znakomite to trzeba właśnie napisać , gdyż bazując na chińskim badziewiu nigdy nie przekonamy się co to prawdziwa jakość.
Ktoś kto nie oglądał dobrym sprzętem to nawet nie ma pojęcia jaka potrafi być widoczna różnica w obrazie.
Właśnie będę pisał superlatywy jak są one prawdziwe , gdyż za mało się o naprawdę dobrym sprzęcie pisze i nie zmienię mojej formy wypowiedzi.Wszędzie tylko chińska masówa nie mająca nic wspólnego z naprawdę dobrym sprzętem.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postchondryt | 20 Kwi 2018, 18:19

"... stwierdzam fakty..."
Aby stwierdzić fakty należałoby postawić obok siebie Twój refraktor i jakiegoś Chińczyka o podobnych parametrach i w takich samych warunkach je porównać i wtedy opis miałby charakter recenzji.

Pozdro...
AZ-ATM ; R-Svbony 90/F5,5 ; kątówka Takahashi 1,25 " ; barlow 2x
Okulary: 9/60*
Awatar użytkownika
 
Posty: 1286
Rejestracja: 22 Wrz 2009, 19:17
Miejscowość: Kartuzy [Kaszuby]

 

PostKrzysztof_P | 20 Kwi 2018, 18:24

Tak , jeżeli bym nie znał jakości innych sprzętów którymi się posługiwałem szereg lat i był laikiem w tym temacie to masz rację jak najbardziej , ale akurat miałem i mam cały czas dostęp do masy wszelakiego sprzętu i mam dobre rozeznanie w tym temacie , dlatego napisałem że dobrze aby ktoś zaglądnął na Kudłacze jak tam będę i aby pojawił się Edek 100mm , ja nie potrzebuję sobie nic więcej udowadniać i znam wszelaki sprzęt , chcę pokazać innym użytkownikom co to jest dobra jakość , ja ją już znam.Jeżeli ktoś odbiera mój opis jako "przechwałki" to jest w błędzie , ludzie posiadają nie takie sprzęty i jak opiszą swoje wrażenia to mają być "przechwałki" , nie to nie ten poziom u mnie na pewno. Mało ludzi dlatego pisze , gdyż mają potem właśnie takie komentarze pełne jakichś domysłów.Jeżeli jest bardzo dobrze to piszę jak jest i to jest stwierdzenie naoczne.Dla ścisłości mam za sobą: wszystkie Maki SW , wszystkie Edki SW , wszelakie SCT do 11" i Newtony do 14" włącznie jak i wszelakie Achromaty SW , ponadto masę innego sprzętu nie dostępnego u nas w kraju innych marek zachodnich firm.Myślę że z takim bagażem praktyki mogę napisać co myślę w praktyce i nie mam co do tego wątpliwości. I to nie jest "przechwałka" jako by ktoś pomyślał tylko fakt. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 20 Kwi 2018, 21:49, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostDominik Woś | 20 Kwi 2018, 18:47

chondryt napisał(a):Witam.
Krzychu bez urazy ale Twoje opisy nie mają nic wspólnego z recenzją sprzętu i nie powinny być zamieszczone w tym dziale, Twoje opisy to jedynie wychwalanie posiadanego sprzętu i zachwyt z jego posiadania i nic poza tym .

Pozdro... .


Jak czytam, nie tylko ja mam wrażenie, że "piane" opisy genialnych sprzętów Krzysztofa w dziale recenzje sprzętu, wywołują uśmiech na twarzy (głównie z politowania). :wink: Szkoda męczyć klawiaturę na ich komentowanie. :lol: Jak tak dalej pójdzie to te planowane testy porównawcze na Kudłaczach staną się synonimem ... obciachu. :?
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postchondryt | 20 Kwi 2018, 18:49

Jednak jakby nie patrzeć bez konkretnych porównań jest to tylko Twoja subiektywna opinia.

Pozdro... .
AZ-ATM ; R-Svbony 90/F5,5 ; kątówka Takahashi 1,25 " ; barlow 2x
Okulary: 9/60*
Awatar użytkownika
 
Posty: 1286
Rejestracja: 22 Wrz 2009, 19:17
Miejscowość: Kartuzy [Kaszuby]

 

PostKrzysztof_P | 20 Kwi 2018, 19:15

To też prawda , to moja subiektywna opinia , powiem tak , różnica w obrazie na Jowiszu porównując ten Refraktor Vixen 100S i 100ED będzie w praktyce przy bardzo dobrych warunkach tylko w kolorze samej Planety i kolorze widocznego detalu , oraz Jowisz w Vixenie będzie chwilami widoczny w niebieskawej otaczającej Planetę delikatnej poświacie.Innych specjalnie przeważających różnic bym się nie spodziewał a ilość widocznego detalu będzie w praktyce taka sama.Może delikatne czarne chmurki , które czasem pojawiają się na tle jasnych stref Jowisza ukażą się lepiej ze względu na bardziej naturalny kolor w 100ED jak i wysoki kontrast , ale to faktycznie wymaga już konfrontacji tych Refraktorów w praktyce a takie delikatne chmurki to i nie często występujące na Jowiszu twory , widziałem je w praktyce tylko parę razy jako delikatne czarne i rzadkie pasmo chmur spływające z jednego pasa na drugi na tle jasnej strefy , widok niesamowity. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

AstroChat

Wejdź na chat