M22 przy minimalnym czasie

PostJaLe | 11 Sie 2019, 20:29

M22 czyli obiekt dość nisko połozony. RGB na każdy kanał po 5 minut, bo na tyle pozwoliło okienko. Miejscówka w Beskidzie Niskim z potencjałem.
RC51 + QHY 163m
Załączniki
M22 przy minimalnym czasie: M22 centr.jpg
M22 przy minimalnym czasie: M22_Annotated1.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostGrzędziel | 11 Sie 2019, 22:37

No tak, tak dobrze znam ten ból kiedy rozstawiasz sprzęt i po chwili przychodzą chmury. Trudno wymagać dobrego zdjęcia z tak małej ilości materiału więc i taki efekt cieszy.
A tak a'propos Beskidu Niskiego też byłem tam niedawno z moim Czerwonym Kotem. 8 nocy i 1,5 godz czystego nieba, masakra. Często tam jeżdżę -Lipowiec, Darów, Wołowiec, Huta Polańska. A Twoja miejscówka gdzie, jeśli nie tajemnica?
Refraktor CFF 140mm z kamerą CCD na montażu paralaktycznym z mechanizmem zegarowym i inne podobne astrozabawki
 
Posty: 53
Rejestracja: 04 Mar 2016, 23:52
Miejscowość: Mysiadło

 

PostJaLe | 11 Sie 2019, 23:46

Grzędziel napisał(a):No tak, tak dobrze znam ten ból kiedy rozstawiasz sprzęt i po chwili przychodzą chmury. Trudno wymagać dobrego zdjęcia z tak małej ilości materiału więc i taki efekt cieszy.
A tak a'propos Beskidu Niskiego też byłem tam niedawno z moim Czerwonym Kotem. 8 nocy i 1,5 godz czystego nieba, masakra. Często tam jeżdżę -Lipowiec, Darów, Wołowiec, Huta Polańska. A Twoja miejscówka gdzie, jeśli nie tajemnica?

Blisko Uścia, w moim przypadku na 7 nocy tylko jedną powalczyłem z czego wydobyłem tylko te 15 minut :( Pozostały materiał zepsuły chmury.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 73 gości

AstroChat

Wejdź na chat