Odrośnik i grzałka a SCT 9.25

PostWaty | 13 Sie 2019, 19:27

Cześć,

Mieszkam w okolicy, w której panuje dosyć duża wilgotność - wokoło podmokłe łąki, duże różnice temperatury w dzień i w nocy.
Kupiłem sobie odrośnik, ale to za mało więc dokupiłem grzałkę/opaskę grzewczą.

Tak wygląda tuba z dowetailem. Grzałkę i odrośnik zakładam na tą czarną obręcz korektora.
Odrośnik i grzałka a SCT 9.25: celestron-nexstar-evolution-optic.jpg
celestron-nexstar-evolution-optic.jpg (11.17 KiB) Obejrzany 3290 razy


Problem jest w tym, że jak założę grzałkę to odrośnik już nie pasuje. Jest dedykowany do 9.25 cala a średnica tuby wraz z opaską grzewczą jest większa.
Jak sobie z tym poradzić bez konieczności zakupu zintegrowanej grzałki z odrośnikiem?

Czy można grzałkę zakładać poniżej tej czarnej obręczy i czy ma to jakiś sens?
Mój przyziemny blog ogrodniczy :)
 
Posty: 134
Rejestracja: 12 Sie 2018, 09:06

PostDominik Woś | 13 Sie 2019, 19:40

Waty napisał(a):Cześć,

Mieszkam w okolicy, w której panuje dosyć duża wilgotność - wokoło podmokłe łąki, duże różnice temperatury w dzień i w nocy.
Kupiłem sobie odrośnik, ale to za mało więc dokupiłem grzałkę/opaskę grzewczą.

Tak wygląda tuba z dowetailem. Grzałkę i odrośnik zakładam na tą czarną obręcz korektora.
celestron-nexstar-evolution-optic.jpg


Problem jest w tym, że jak założę grzałkę to odrośnik już nie pasuje. Jest dedykowany do 9.25 cala a średnica tuby wraz z opaską grzewczą jest większa.
Jak sobie z tym poradzić bez konieczności zakupu zintegrowanej grzałki z odrośnikiem?

Czy można grzałkę zakładać poniżej tej czarnej obręczy i czy ma to jakiś sens?


W zasadzie można, grzałka powinna być w pobliżu płyty korektora, ale lepiej byłoby tak wyregulować średnicę odrośnika aby przykrywał on też grzałkę, działałaby wtedy bardziej efektywnie.

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostWaty | 13 Sie 2019, 20:47

Dominik Woś napisał(a):
Waty napisał(a):Cześć,

Mieszkam w okolicy, w której panuje dosyć duża wilgotność - wokoło podmokłe łąki, duże różnice temperatury w dzień i w nocy.
Kupiłem sobie odrośnik, ale to za mało więc dokupiłem grzałkę/opaskę grzewczą.

Tak wygląda tuba z dowetailem. Grzałkę i odrośnik zakładam na tą czarną obręcz korektora.
celestron-nexstar-evolution-optic.jpg


Problem jest w tym, że jak założę grzałkę to odrośnik już nie pasuje. Jest dedykowany do 9.25 cala a średnica tuby wraz z opaską grzewczą jest większa.
Jak sobie z tym poradzić bez konieczności zakupu zintegrowanej grzałki z odrośnikiem?

Czy można grzałkę zakładać poniżej tej czarnej obręczy i czy ma to jakiś sens?


W zasadzie można, grzałka powinna być w pobliżu płyty korektora, ale lepiej byłoby tak wyregulować średnicę odrośnika aby przykrywał on też grzałkę, działałaby wtedy bardziej efektywnie.

Pozdrawiam,
Dominik


Dzięki za odpowiedź.

W międzyczasie znalazłem też coś takiego - jeśli kogoś zainteresuje ten sam temat: https://www.cloudynights.com/topic/5306 ... n-11-edge/
Mój przyziemny blog ogrodniczy :)
 
Posty: 134
Rejestracja: 12 Sie 2018, 09:06

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 93 gości

AstroChat

Wejdź na chat