Koło filtrowe i filtry - modyfikacja

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postjgoluch | 12 Wrz 2019, 09:48

Szanowni,

mam do Was takie pytania:

1. Mam koło QHYCWF3S-US, koło jest niskoprofilowe (15mm). Niestety maksymalna wysokość filtra to 5.5mm -> Baadery maja niestety więcej >6.
Czy macie pomysł jak można by zrobić modyfikację tego koła poprzez wstawienie dystansu 1-2mm pomiedzy dwie części obudowy koła?
Czy wydrukować coś takiego na drukarce czy może wyciąć z aluminium? Jak wykonac precyzyjnie takie cięcie?
Czy może ktoś profesjonalnie mógłby dorobić taki dystans -> miałoby to wyglądać jak pewnego rodzaju uszczelka, tylko że z innego materiału.

2. Posiadam filtry HSO Baadera, jeden z nich SII jest jakiegoś starszego typu, wysokość jego krawędzi to ponad 7mm. Są dedykowane oprawy niskoprofilowe baadera 6mm.
Czy można by jakoś delikatnie przełożyć taki filtr w nową oprawę? Czy położenie filtra w oprawie jest jakoś określone i muszę bezwzględnie się go trzymać? Czy może będzie to mieć tylo wpływ na offset dla tego filtra?

Dodam, że to koło mi bardzo pasuje gdyż będę mógł połączyć je z OAGiem. W drugim kole (22mm) niestety brakuje mi już backfocusa dla OAG'a (QHYOAGS).

Proszę Was o pomoc w tym zagadnieniu.
A może macie inne propozycje?
Awatar użytkownika
 
Posty: 174
Rejestracja: 31 Maj 2016, 12:18
Miejscowość: Warszawa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

AstroChat

Wejdź na chat