Czy ktoś z was porównywał ze sobą te Lornetki?

PostKrzysztof_P | 27 Wrz 2019, 00:43

Cześć.

Czy ktoś z was porównywał ze sobą te lornetki:

Delta Optical Extreme 15x70:
https://deltaoptical.pl/lornetka-delta- ... om=listing

Fujinon FMT-SX 16X70:
https://teleskopy.pl/product_info.php?c ... 20FMT%20SX

Ciekaw jestem opinii.Jakie są różnice w dawanych obrazach.Korekcja pola , Korekcja AC , itp.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 08 Paź 2019, 08:53

Cześć.

Czekam na jakieś wiarygodne wasze opinie i porównania.Wszelkie uwagi mile widziane.Nie jestem specem od Lornet , ale podoba mi się coraz bardziej oglądanie obiektów w dobrych Lornetach.Nie wspominając już np. o Świetnym BINO , które zbudował nasz kolega z Forum Marcin "Snackersen" 2X120ED , które to moim zdaniem było największym Hitem Zlotu Kudłacze 2019.Właśnie z tego względu że dawało piękne obrazy wszystkich obiektów nieba i jest to Świetnie wykonana praca ATM.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P 08 Paź 2019, 16:10, edytowano w sumie 2 razy
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostBenedykt | 08 Paź 2019, 10:23

Pozdrawiam
Benedykt
------------------------------------------------------------------
Nikon Action EX 10x50 CF, ROW10x40
TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem
PRONTO 66/392,60 mm na statywie z paralaktykiem od TALa
Awatar użytkownika
 
Posty: 850
Rejestracja: 29 Lip 2005, 08:41
Miejscowość: Małopolska

PostKrzysztof_P | 08 Paź 2019, 15:25

Cześć.

Dziękuje za linki , poczytałem też inne opinie i recenzje , jednak następna za jakiś czas będzie Fuji 16X70.Lornetę Fuji 10X70 posiadam i jestem bardzo z niej zadowolony.Będąc ostatnio w Szczyrku służyła mi wspaniale z ręki do nieba jak i do krajobrazów.Po dwóch latach jej posiadania dopiero niedawno użyłem jej na wiele różnych sposobów i do różnorakich nie tylko Astronomicznych obiektów oglądania.Dotąd służyła mi przeważnie do szukania i namierzania Emek na niebie , po czym Emki lądowały w Teleskopie , oczywiście te mniej znane.Na Zlocie Kudłacze 2019 też spisała się świetnie i wielu użytkowników było z niej bardzo zadowolonych.
Myślę jednak że Fuji wyznacza najwyższe standardy tak samo jak np. w przypadku takich firm jak: TV , Takahashi , AP czy TEC , jest jeszcze parę innych dobrych firm np. Klasy Vixen , ale myślę że Fuji z tych Lornet o tych parametrach pomimo znaczącej różnicy w cenie będzie jednak wyborem na szereg długich lat.
Chyba że ktoś z was doradzi mi jakąś inną Lornetę o podobnych parametrach i bardzo dobrych ogólnie właściwościach optycznych w podobnej cenie co Fuji 16X70.Byłbym za to bardzo wdzięczny.Jest teraz tyle nowości na rynku że nie sposób wszystkiego poznać w praktyce. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJaro666 | 08 Paź 2019, 17:43

Cześć, przez fujinona miałem okazję patrzeć raz w życiu i to w warunkach dziennych. Z tego co pamietam, to była kompletna porażka. Nie będę wspominał AC, co tym modelu jest podobno normą, natomiast odwzorowanie kolorów było na poziomie niedostatecznym.
D.O extreme miałem kilka miesięcy i mogę powiedzieć że jest to sprzęt który naprawde potrafi zachwycić. Pomijam dużą wagę i małe niedoskonałości wykonania. Jeśli miałbym zapłacić 4k za fuji a 2k za d.o to nawet chwili bym sie nie zastanawiał tylko brał d.o.
Z innych opcji miałem przyjemność obserwować APM 16x80 ed i to jest sprzęt który chciałbym posiadać! Odwzorowanie bieli, plastyczność, punktowość gwiazd to klasa sama w sobie, a zasieg gwiazdowy....coż, to trzeba zobaczyć na własne oczy.
Osobiście nie miałem okazji sprawdzić, lecz bardzo dobre opinie zbiera też Nikon 18x70 ale to mnie raczej nie dziwi, bo lornetka za 6k musi zadowolić każdego malkontenta.
Pozdrawiam jaro
105
 
Posty: 191
Rejestracja: 27 Gru 2015, 20:31
Miejscowość: Chorzów

 

PostKrzysztof_P | 08 Paź 2019, 20:59

Cześć.

Dziękuje za opinię , myślałem też właśnie o Lornecie APM 16X80.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJOKER | 09 Paź 2019, 12:46

Mialem Fuji 16x70FMT... i żałuję ,ze ją sprzedałem...

Krzysztofie porównywanie jej do DO to jakieś kosmiczne nieporozumienie... jesteś wytrawnym obserwatorem dlatego tym bardziej czuje się "sparaliżowany" :lol:
AC w Fuji jest i musi być bo to achromat i to 70mm - kiedyś idealnie wyjaśniał te kwestie ŚP. Janusz, który nota bene tez ją miał co powinno być pewno rodzajem kompasem w podobnych zapytaniach.
Laik- patrzy na AC w dziennych obrazach... a nie patrzy na:sprawność optyczną!!,winietowanie, czynna średnicę, punktowosc,ostrość brzegową ,etc.
16x70 to ta sama stajnia co 10x70 jeśli ja znajdziesz w podobnej cenie i kondycji to bierz tuzin :lol:

Na CN jest porównanie tej lornetki z wieloma innymi,Edz to dla mnie ekspert ,który ma chyba 3 Fuji z nowej edycji i to jest dla mnie wytyczną.
Z tego co pamiętam- to są chyba 2 lornetki/ale na innym gatunku szkła/ które dadzą rade Fuji :

Pierwsza to : Takahashi 22x60- bawiłem się nią/fluoryt/
Druga to : W.O. 26X70- bawiłem i bawię się nią/fpl51/

O ile Takahashi jest bezkonkurencyjny w każdym calu optycznym i nie tylko /porównaj jaki 100% stożka światła dociera do oka 8)/ o tyle W.O. nie będzie tak ostry na brzegu ale w centrum da ostrzejsze obrazy z powodu niskiego poziomu AC.
Fluoryt również nie ma tak wielkiej ostrości brzegowej jak Fuji.
No jest jeszcze -na granicy zdobycia Nikon18x70 ,który był okrzyknięty lepszym achro gralem od Fuji o tych samych parametrach ale Edz poddał go probie "ognia" i wyszło ,ze niestety odrobinę -gorszy ale za to droższy... :lol:

o APM nie będę się rozpisywał- sam widziałeś setkę... a na cud bym nie liczył.


J
Refraktor-ZEISS 135/1750,Newton-250/1750 <1/30L>,80ed
Fujinon:10x50,16x70 FMT-SX ,wiaderko orciaków .
Awatar użytkownika
 
Posty: 1248
Rejestracja: 06 Kwi 2007, 22:38
Miejscowość: PRUSZKÓW

 

Postkrzysiek.p | 09 Paź 2019, 19:26

Krzychu,
W listopadzie zeszłego roku miałem jednocześnie dwie lornety. Kiedyś również miałem Deltę 15x70. To samo.
1. TS Optics 15x70 MX Marine
2. FUJINON 16x70 FMT-SX

Fujinon 16x70 - korpus

- obudowa bardzo dobrej jakości.
- okulary chodzą z należytym oporem
- waga na plus . W zasadzie na lekki statyw lub nawet monopod.

TS 15x70

- obudowa dobrej jakości, choć zdarza się że guma od strony okularów potrafi się odklejać. Kosmetyka.
- okulary chodzą z należytym oporem
- sporo cięższa, wymaga statywu.

Fujinon 16x70 - optyka

Transmisja - bardzo dobra, choć minimalnie ciemniejsza od TS 15x70 .Powiększenie, źrenica ?
To było od razu zauważalne.

Astygmatyzm, punktowość - bardzo dobra ,
Po wychłodzeniu do 10 min. Gwiazdy szpilki, ale np. refraktor achro 102/600 z kątówką Quartz 2``lustro plus Maxvision 40mm/68* zostawił daleko w tyle Fuji 16x w punktowości i ogólnie korekcji całego pola. Tutaj żyleta gwiazdy.

AC - zauważalna, ale tragedii w cale nie ma. Jak i w nocy i w dzień . To w końcu achromat. Spokojnie można obserwować plener.

Korekcja pola - gwiazdy ostre w 90% . Po wydrukowaniu skośnych muszli ocznych efekt ``zatopienia`` w polu . Tylko
Ty i gwiazdy.

TS 15x70 - optyka

Transmisja - bardzo dobra, obraz minimalnie jaśniejszy niż Fuji 16x70 .

Astygmatyzm, punktowość - tutaj jakbym się nie starał i ostrzył to jednak do pełnej punktowości czegoś brakowało .
Jednak gdy mamy obok Fuji 16x widać różnicę .

AC- taka sama jak w Fuji 16x. Dzień i noc.

Korekcja pola - gwiazdy ostre w 80%.

Moim zdaniem najważniejsza różnica jest taka:

Fujinon 16x70 - TS 15x70

Korekcja pola - 90% vs 80%
Astygmatyzm/punktowość - 10:8 ( to raczej zdecydowało, że zostawiłem 3 x droższego Fujinona z drugiej ręki )
Waga i poręczność - zdecydowanie po stronie Fujinona.

Obydwie lornetki były tak samo czyste w środku, na pryzmatach na powłokach i szkłach.

Być może bardzo chciałem mieć Fujinona 16x70 , bo ta TS 15x70 była naprawdę bardzo dobra ;-)


Jak widzisz różnica być może nie wielka, ale dla kogoś może być decydująca .
Vixen Ultima 8x42 , WO 10X50 ED, Nikon Monarch 16x56
R 102/600, Meade SP 26, Vixen LV 7, Vixen LV 5, Bino WO
Manfrotto 055 XPROB / 701HDV
 
Posty: 195
Rejestracja: 04 Lis 2005, 14:48
Miejscowość: Nowa Słupia / Kielce

PostKrzysztof_P | 09 Paź 2019, 22:47

Cześć Koledzy.

Bardzo Wam Dziękuję za wasze opinie. Są one dla mnie ważne , gdyż nie jestem specem od Lornet i cenię Wasze wypowiedzi.
Chyba jednak zdecyduję się na zakup Fuji FMT-SX 16X70 z drugiej ręki.Moja Fuji 10X70 jest dla mnie bardzo dobrą Lornetą.
Brakuje mi czasem trochę Poweru co do niektórych obiektów nieba , myślę że Fuji 16X70 uzupełni to świetnie w swoim polu widzenia 4*.Polubiłem ostatnio Lornety , ale te patrząc na wprost , nie kątowe , wyjątek to Marcina naszego Kolegi BINO 2X120ED które jest SUPER , mniej szkła i bardziej "kryształowe" naturalne obrazy w prostych Lornetach.Zbieram fundusze , aktualnie brak funduszy na zakup , muszę się uporać ze zdrowiem , trochę mi szwankuje serduszko ostatnimi czasy.Dziękuje Wam za wszelkie porady , ja też służę poradą w znanym mi temacie sprzętu.

Pozdrawiam Wszystkich Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 09 Paź 2019, 22:53, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJOKER | 09 Paź 2019, 22:50

Odnośnie porównań to w Sierpniu porównywalen ze znojomym :100ed z achro 90/910 na Ksiezycu ,Jowiszu i Saturnie ... powiem tak : do 150x obrazy prawie tej samej jakosci ,bielszy obraz byl wlasnie w achro. Po przekroczeniu 150x achro rozjechalo sie a ED utrzymalo ostrosc ale tylko do około170x gdyz w naszych okolicach seeing na wiecej nie pozwala...
Nie wiem ilu chetnych by wyminilo swoje setki ED na achro ale zachecam do porownan...
Pewny natomiast jestem ,ze Krzysztof nie wymieni swojego Fujinona 10x70 na DO 10.5x70ED ;)
Refraktor-ZEISS 135/1750,Newton-250/1750 <1/30L>,80ed
Fujinon:10x50,16x70 FMT-SX ,wiaderko orciaków .
Awatar użytkownika
 
Posty: 1248
Rejestracja: 06 Kwi 2007, 22:38
Miejscowość: PRUSZKÓW

 

PostKrzysztof_P | 09 Paź 2019, 22:56

Jacku oczywiście tego nie zrobię , Fuji 10X70 nie wymienię na pewno na żaden zamiennik o podobnych parametrach.Jest to Bardzo Dobra Lorneta i co dla mnie ważne , da się nią oglądać również z ręki.

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 09 Paź 2019, 23:00

JOKER napisał(a):Odnośnie porównań to w Sierpniu porównywalen ze znojomym :100ed z achro 90/910 na Ksiezycu ,Jowiszu i Saturnie ... powiem tak : do 150x obrazy prawie tej samej jakosci ,bielszy obraz byl wlasnie w achro. Po przekroczeniu 150x achro rozjechalo sie a ED utrzymalo ostrosc ale tylko do około170x gdyz w naszych okolicach seeing na wiecej nie pozwala...
Nie wiem ilu chetnych by wyminilo swoje setki ED na achro ale zachecam do porownan...
Pewny natomiast jestem ,ze Krzysztof nie wymieni swojego Fujinona 10x70 na DO 10.5x70ED ;)


Tak Jacku , takie jest pierwsze wrażenie co do tych Refraktorów , znam je też i porównywałem w praktyce.SW 102/1000mm też jest bardzo dobrym Refraktorem AC.Ale jak dokładnie przeanalizujemy generowane obrazy to Refraktor 100ED wygrywa to starcie.Edek 100ED , bardzo fajny jest , jedynie Tak 102 FS którego też znam pokazuje jeszcze lepiej.Ale Tak Fs 102mm kosztuje z drugiej ręki około 3-4X tyle co 100ED SW , itp.

P.S.Edek 100ED dodaje trochę takiego brązu czy jakiegoś zafarbu mniej naturalnego czy jak tam tak kto uważa na Planetach , czego nie daje AC 102 SW. Ale przy większym Powerze stanowczo 100ED wygrywa na Jowiszu i innych Planetach.

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 09 Paź 2019, 23:47, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postkrzysiek.p | 09 Paź 2019, 23:04

Krzysztof_P napisał(a):Jacku oczywiście tego nie zrobię , Fuji 10X70 nie wymienię na pewno na żaden zamiennik o podobnych parametrach.Jest to Bardzo Dobra Lorneta i co dla mnie ważne , da się nią oglądać również z ręki.

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:


To samo zrobisz z Fuji 16x70 do szybkich prostych obserwacji w dzień. Spokojnie da się utrzymać to powiększenie.

Choć optycznie wyżej wymienione lornetki wiele nie różni. To jednak Fuji robi różnicę ;-) I nie śmiałbym Ci polecić docelowej lornetki 15/16x ( no może po za Swarovskim 15x56 slc ,ale to nie ta średnica ) niż Fujinon. Koniecznie z wydrukowanymi lub oryginalnymi skośnymi muszlami ocznymi .
Przebierasz w sprzęcie premium, więc nie ma alternatywy ;-)

Zdrówka Krzychu !
Vixen Ultima 8x42 , WO 10X50 ED, Nikon Monarch 16x56
R 102/600, Meade SP 26, Vixen LV 7, Vixen LV 5, Bino WO
Manfrotto 055 XPROB / 701HDV
 
Posty: 195
Rejestracja: 04 Lis 2005, 14:48
Miejscowość: Nowa Słupia / Kielce

PostKrzysztof_P | 09 Paź 2019, 23:07

Krzysztof Dziękuje , Wzajemnie Dużo Zdrówka , Fuji 16X70 będzie moim przyszłym Priorytetem. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJOKER | 10 Paź 2019, 06:07

16x z reki będzie ciężko... majac juz 70mm szedl bym w innym kierunku.
1. B .dobra optyka i wiekszy o co najmniej 30mm.
2.Duzo mniejszy ale o b.duzym polu i tez dobrej optyce np. oczy Wraka na Nikonowskich telekonwerterach.

Ewentualnie jakies maly Swarek,Leica ,Docter ,itp. Ale sprawnosc musi byc >92%.



J
Refraktor-ZEISS 135/1750,Newton-250/1750 <1/30L>,80ed
Fujinon:10x50,16x70 FMT-SX ,wiaderko orciaków .
Awatar użytkownika
 
Posty: 1248
Rejestracja: 06 Kwi 2007, 22:38
Miejscowość: PRUSZKÓW

 

Postrobert_sz | 10 Paź 2019, 20:40

Myśle że alternatywą dla Fujinona mogą być dwie APM-ki:
16x70 ED
16x80 ED
 
Posty: 988
Rejestracja: 26 Gru 2010, 02:05

 

PostKrzysztof_P | 10 Paź 2019, 21:27

Muszę poczytać o tych Lornetach. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostXyloos | 19 Paź 2019, 12:10

JOKER napisał(a):Odnośnie porównań to w Sierpniu porównywalen ze znojomym :100ed z achro 90/910 na Ksiezycu ,Jowiszu i Saturnie ... powiem tak : do 150x obrazy prawie tej samej jakosci ,bielszy obraz byl wlasnie w achro. Po przekroczeniu 150x achro rozjechalo sie a ....


No właśnie ja jestem tym "znojomym". Potwierdzam to co pisze Joker obaj mieliśmy podobne odczucia przy bardzo przeciętnych warunkach obserwacyjnych. Byliśmy zaskoczeni. Wyleczyłem się z zakupu 100 ED. Moja lufa kosztowała około +600zł a porównywana 100Ed +3000zł. Może gdybym interesował się astrofotografią ale mnie bardziej interesuje vizual i lornetki.

Dodam że używaliśmy w 90tce niedrogich szkiełek. Pojawiający się "brązowy" odcień w 100Ed potwierdzam...

Minolta 7x35 (11°)
Orion Mini Giant 15x63 (3,7°)
Sky-Watcher BK 90/900 - AZ3
Awatar użytkownika
 
Posty: 102
Rejestracja: 28 Mar 2018, 21:50
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

 

PostKrzysztof_P | 19 Paź 2019, 14:31

Cześć.

Widać mamy podobne odczucia i diagnozy porównań tych Refraktorów , czyli jakiś że tak powiem skromnie "Pewnik" jest. :D
Z Jackiem "YOKER" też ostatnio trochę porozmawialiśmy telefonicznie o różnych Refraktorach.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwampum | 21 Paź 2019, 19:35

Hmmm....
Na ostatnim zlocie w Kudałczach na jednym ze zdjęć widziałem dachowkę Vortexa.
Oglądałeś tą lornetką? jaki to był model?.
Jeśli to był Kaibab i nie berzesz takiej lornetki pod uwage, to jakie obrazy muszą dawać te dwie o które się pytasz?....
Refraktor "ZEN_Ottiche" 120 F8 /Zen Ottiche 150 F6,6/ Sky Tee/ ATM-Uniwersal 150/2800/ Vortex Kaibab 18x56/okulary i dodatki
 
Posty: 1196
Rejestracja: 04 Cze 2016, 00:47
Miejscowość: Nowe Skalmierzcye

 

PostKrzysztof_P | 21 Paź 2019, 19:49

Cześć.

To był Vortex 8X42 Jarka Maxx , daje bardzo dobre obrazy , ale Fuji Japan to Fuji , nie chcę tych podrób APM i innych słabszych Klonów.Posiadam Fuji 10X70 i jest Pełna Klasa , zresztą kto nią oglądał na zlocie w tym roku na Kudłaczach to wie co i jak.

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postkurp | 21 Paź 2019, 20:09

Ja przewaliłem już sporo lornetek i powiem tylko, że firma nie ma dla mnie, aż takiego znaczenia. Muszę sam zobaczyć i spróbować co i jak bo nieraz te teoretycznie gorsze sprzęty nie ustępują wiele tym renomowanym a wręcz je biją na głowę. Co więcej, - lornetka to kolimacja, - dobra, stabilna konstrukcja, - dobre smary, - wygodne muszle oczne, - nie rozjeżdżające się nastawy mostka i okularów, - szerokie pole ( brak tunelu ),- przyzwoita transmisja, - niewielki chromatyzm. Dodam jeszcze , że jak macie dobry sprzęt to go szanujcie bo nieraz wymiana na " ten lepszy " powoduje potem plucie we własną brodę.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1572
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

PostKrzysztof_P | 21 Paź 2019, 21:26

Cześć Krzysztof.

Właśnie to wszystko posiada Fuji i jeszcze więcej , APM i inne Klony są jednak słabsze.
Fuji to Fuji to nie np. jak stary Zeiss , którego wyprzedziły nowe chińskie jaśniejsze lornetki.

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

AstroChat

Wejdź na chat