* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Temat postu: Pytanie o MAK127 SW
PostWysłany: Czw Wrz 09, 2021 11:34 pm 

Witam, mam pytanie do użytkowników Maka127 SW czy gwinty śrub kolimacji powinny tak wyglądać w fabrycznie nowym teleskopie? Wygląda to tak jakby było przegwintowane, czy to możliwe?
Załącznik:

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Pytanie o MAK127 SW
PostWysłany: Pią Wrz 10, 2021 12:01 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...
Hej, pozostałe otwory wyglądają podobnie? To otwór ze śrubą do kontrowania, porównując do innych zdjęć z netu wygląda ok. Tylna obudowa maka nie jest wycinana, to odlew więc gwint może wyglądać "gorzej" niż zrobiony w litym aluminium.

EDIT: Ale brak farby na obrysie wskazuje że raczej ktoś te śruby wykrecał.

Ostatnio edytowany przez Lukacz Pią Wrz 10, 2021 12:44 am, edytowano w sumie 2 razy

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2021 12:42 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Szczecina
Zdecydowanie fabrycznie tak to nie wygląda, myślę że najlepiej dopytać w.sklepie o co chodzi, może to zwrot i nie zauważyli. Jeżeli kolimacja jest ok i przesuwanie LG działa to bym po prostu próbował z dogadaniem się co do rabatu.

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2021 8:18 am 

Tam raczej farby być nie powinno skoro ma gwint działać. Imbusik wpuszczany w środku siedzi. Przecież to maleństwo tam siedzi a fota powiększa problem do rozmiarów monstrum. :roll: :wink: A że jest nieco niechlujnie nagwintowane to cóż... może to wina spadku jakości produktów w ostatnich latach? A co sklep nie ma prawa w swoim serwisie dokolimować produkt przed sprzedażą i coś tam ciutke zostawic ślad wykręcania jakiejś śrubki? Zwroty były i będą i to coraz częściej, więc pełno krąży macanego już towaru po sklepach. Dla kogo dobre, a dla kogo złe? Każdy kij ma dwa końce i gdzie jeden zyskuje to gdzieś inny musi stracić. :idea: :?

Ostatnio edytowany przez Sebastian Ś., Pią Wrz 10, 2021 6:43 pm, edytowano w sumie 1 raz
Usunąłem polityczna część wypowiedzi.

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2021 10:49 am 

Dziękuję, wszystkim za odpowiedzi, nie chciałem żeby to co napisałem wybrzmiało jakbym szukał dziury w całym. Wątpliwości nasunęły mi się po obejrzeniu zdjęć takich samych maczków na giełdzie. Jeżeli uszkodzenia powstały przy np. poprawie kolimacji to się nic nie stało, wręcz przeciwnie chyba dobrze, że zostało to sprawdzone i poprawione. Dla uspokojenia własnego sumienia wysłałem zapytanie do sprzedawcy. Dzisiaj odbieram montaż i... Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2021 1:16 pm 
Awatar użytkownika

QSO napisał(a):
Tam raczej farby być nie powinno skoro ma gwint działać.

Przy malowaniu proszkowym cienka wartwa farby zostaje na gwincie, nawet po pierwszym wkręceniu śruby.
QSO napisał(a):
A co sklep nie ma prawa w swoim serwisie dokolimować produkt przed sprzedażą i coś tam ciutke zostawic ślad wykręcania jakiejś śrubki?

Skoro sklep sam sprawdza i poprawia kolimację teleskopów przed sprzedaniem to tylko przyklasnąć ;) Fajnie jakby wspomniał o tym klientowi. Mniej byłoby stresu z powodu różnic ze stanem fabrycznym.

P. S Wstawka z Unią co wnosi do tematu?

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2021 2:47 pm 

Witaj, właśnie okazuje się, że chyba nie sprawdza, prowadzę właśnie dyskusję przez alledrogo, więcej będę wiedział w poniedziałek. Zaczynam żałować, że nie skorzystałem z ofert giełdowych, bo na zdjęciach ofert kolegœw z forum te gniazda śrub wyglądają normalnie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2021 3:03 pm 
Awatar użytkownika

Cześć, napisz może który to sklep i co się udało ustalić (towar ze zwrotu, czy serwisowany). Czy pozostałe otwory też noszą takie ślady? Na zdjęciach fabrycznych produktów nie widać ubytków farby.

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2021 6:31 pm 

Allegro to nieco druga kategoria sprzętu. Wiem to z własnej autopsji. Towar z mikro defektem to tu to tam. Akceptowalnym, ale zawsze to jakiś defekt. Mówię o nowym sprzęcie. To samo tyczy się najtańszego astrosklepu internetowego w Polsce.

PostWysłany: Wto Wrz 14, 2021 8:23 pm 

Hejka, we wszystkich otworach były ubytki podobne do tego ze zdjęcia. Towar był fabrycznie nowy i zapakowany, chociaż pudło zbiorcze trochę niechlujnie sklejone. Chinol coś tam próbował fazę wiertełkiem zrobić i mu nie wyszło - takie rzeczy robi się fazownikiem. Miałem już umówioną wymianę teleskopu, ale zdecydowałem się na pewien rabat do następnego zamówienia. Na pewno pojawią się ode mnie jeszcze jakieś relacje z obserwacji.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 86 gości