Aluminizacja luster - GDZIE?

PostSnejk | 28 Kwi 2016, 18:21

Podbijam temat, bo może jest jeszcze ktoś, kto nie wypowiedział się w nim mimo znajomości osób aluminizujących zwierciadła gdzieś indziej niż w Krakowie i Wrocławiu? :)
MÓJ BLOG METEORYTOWY: http://skarbykosmosu.pl/
Awatar użytkownika
 
Posty: 308
Rejestracja: 13 Paź 2015, 17:12
Miejscowość: 26 km na pd. zach. od Krakowa

PostQSO | 15 Wrz 2021, 19:39

Czy Ja dobrze zauważyłem , że właśnie nastał pełny monopol napylania luster w PL czyli tylko firma Taurus?
p.Gomuła zawiesił działalność. Wie ktoś dlaczego? Pandemia i bankructwo, zdrowie? Co z maszynami?

Sytuacja komplikuje przyszłość wszelkiego szlifierstwa i niedrogiej regeneracji naszych Synt, GSO i innych lusterek. :|
Awatar użytkownika
 
Posty: 113
Rejestracja: 19 Gru 2020, 12:20

PostKrzysztof_P | 15 Wrz 2021, 20:19

Cześć.
Kiedyś parowaliśmy lustra samym ALU bez zabezpieczenia w Instytucie Fizyki.Ale to już historia.Pan Jerzy Gomuła aktualnie już nie paruje luster , gdyż przeszedł na zasłużoną emeryturę.Pozostał aktualnie jak i najlepszy myślę w kraju Kraków CITY.Cenki też poszły do góry , za zmycie starych powłok i nałożenie nowych 96% z zabezpieczeniem , za lustro D-127mm wyszło mi ostatnio ponad 300zł. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7913
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości

AstroChat

Wejdź na chat