Baader Hyperion - niepopularne okulary

Postwampum | 20 Lis 2021, 16:23

Hej.
Będzie o Hyperionach raz jeszcze.

Taka myśl mnie ciśnie gdzieś tam z tyłu głowy, co z Hyperionami jest nie tak?
Patrząc po specyfikacji seria ma wszystko co powinien mieć bardzo dobry optycznie i mechanicznie okular.
1. Jest pełna gama ogniskowych.
2. Okulary mają całkiem solidne pole 68 stopni.
3. Naćkane 8 soczewek w 5 grupach, no to już samo w sobie powinno dawać bardzo dobre obrazy (w końcu to nie Plossl).
4. Mechanicznie też z tego co wiem są bardzo solidnie wykonane.
5. Nie jest też jakoś specjalnie ciężki np. 21mm ma niecałe 500g.
6. No i cena - niecałe 600PLN, chyba bardzo rozsądna.

To seria, która ma chyba wszystko czego może oczekiwać obserwator, który ma już własne zdanie jakieś doświadczenia z różnymi okularami (porzonglował trochę).
A jednak nie oszukujmy się...to seria okularów bardzo mało popularna, znana ale raczej niechętnie wybierana przez użytkowników.
Ode mnie - miałem 2X Zooma i bardzo dobrze go wspominam, w szczególności na nastawie 8 i 12mm. Super kontrast, bardzo dobra transmisja, jedyne co że wprowadzał trochę aberracji.

Pytanie czemu?.....jest aż tak źle optycznie?.
Refraktor "ZEN_Ottiche" 120 F8 /Zen Ottiche 150 F6,6/ Sky Tee/ ATM-Uniwersal 150/2800/ Vortex Kaibab 18x56/okulary i dodatki
 
Posty: 1202
Rejestracja: 04 Cze 2016, 00:47
Miejscowość: Nowe Skalmierzcye

 

Postrastar | 21 Lis 2021, 14:28

Witam
do zalet,które wymieniłeś jeszcze dodał bym odwijaną muszlę oczną,która pozwala na ustawienie oka w optymalnej odległości celem uzyskania najlepszego obrazu.
A dlaczego nie jest tak popularny?-moda?zły PR?Albo po prostu Ci co je mają nie chcą wchodzić w dyskusję przy zalewie opinii dot. innych popularnych marek.Moim zdaniem nie odbiega od innych w podobnej cenie a nawet większej.Żeby poszukać zdecydowanie lepszego to już inna półka cenowa(nagler,vixen,czy też japońskie orto)
pozdrawiam-Rastar
 
Posty: 20
Rejestracja: 18 Wrz 2009, 16:33

 

PostXWA | 21 Lis 2021, 22:54

Legendy mówią, że stałki Hyperiona ciemnawe są czyli tak jakby jednak transmisja średnio - powłoki słabe?
A jak to się ma do np. ES 68st? bo LVW napewno nie pobije.
Tyle tego wszystkiego na rynku, że człowiek nie może się zdecydować.
 
Posty: 64
Rejestracja: 26 Wrz 2021, 20:54

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 62 gości

AstroChat

Wejdź na chat