Lornetka Delta Optical Titanium 8x56 ROH

PostJanBielanski | 12 Mar 2022, 15:50

Witam
Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów jest w posiadaniu lornetki: Delta Optical Titanium 8x56 ROH .
Obecnie jestem posiadaczem lornetki:
- Delta Optical Forest II 8x42
powyższa lornetka dobrze się sprawdza jako pomocnicze sprzęt przy obserwacji nocnego nieba przez teleskop, ale chciałbym
wymienić na coś z większymi szkłami. Delta Optical Titanium 8x56 ROH po za tym że ma większe szkła jest też lekka 950g.
Miałem dużą lornetkę Fujinon 16x70, niestety mimo świetnych obrazów jej gabaryty ~2kg mnie pokonały.
Chciałbym poznać opinię na temat Delta Optical Titanium 8x56 ROH i możliwości jest zastosowania do obserwacji nocnego nieba.
Newton 20" (konstruowany) / TV-NP127is / iOptron CEM60EC / QHY600M, ZWO ASI 174, Nikon D810 / koło filtrowe, okulary, filtry i różne dodatki..
Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody.

Richard Feynman
Awatar użytkownika
 
Posty: 553
Rejestracja: 10 Cze 2008, 14:41
Miejscowość: Kraków

PostMaxx | 06 Maj 2022, 10:53

Zakupiłem te lornetkę po "przetestowaniu kilku innych kandydatów "
- założeniem był zakup wygodnej niedużej lornetki z przeznaczeniem do nocnego nieba.
Odpowiem krótko - rewelacja!
Świetna optyka, wykonanie, a futerał taki że nie jedna lornetka za grube tysiące może pozazdrościć.
Jednym słowem - polecam!
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

PostJanBielanski | 06 Maj 2022, 11:25

Dziękuję za opinie.
Czyli nie ma co się obawiać że szkła nie są ED? Tak jak pisałem mam mniejszy model Delta Optical Forest II 8x42 i mimo że
jest to pryzmat dachowy to dobrze sobie radzi. Przejście że szkieł 42mm na 56mm powinno dać wyraźny skok, a również
da 2x większe pole niż 3,5 stopnia co mam w teleskopie TeleVue NP127is. Fujinon 16x70 była świetną lornetką ale
bez statywu/żurawia po 30 minutach obserwacji ma się dość, tu trzeba pogodzić wagę lornetki i rozmiar szkieł.
Newton 20" (konstruowany) / TV-NP127is / iOptron CEM60EC / QHY600M, ZWO ASI 174, Nikon D810 / koło filtrowe, okulary, filtry i różne dodatki..
Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody.

Richard Feynman
Awatar użytkownika
 
Posty: 553
Rejestracja: 10 Cze 2008, 14:41
Miejscowość: Kraków

PostMaxx | 06 Maj 2022, 12:20

Mam 3 lornetki:
Vortex Talon HD 8x42
Vortex Viper HD 10x50
i Delta Optical Titanium 8x56 ROH ...
ta ostatnia z typowym ukierunkowaniem na nocne niebo i w 100% spełnia moje oczekiwania.
Przez lata przetrawiłem sporo optyki ( nie tylko lornetkowej )
W cenie 1200zł za Deltę 8x56 to rewelacja moim zdaniem.

Porównywałem Deltę Titanium w wersji z pryzmatami porro ( zwykłą i ED )
o ile zwykła w cenie 900zł jest warta zakupu tak wersja ED za 1600 zł to przerost formy nad treścią.
Jednak w obu tych porro brakuje komfortu patrzenia ( muszle oczne lipa )
Zdecydowanie lepiej i przyjemniej mi się patrzy w wersję dachową ROH.

pozdrawiam.
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 65 gości

AstroChat

Wejdź na chat