Zasilanie z samochodu.

Posttomu84 | 14 Wrz 2022, 12:23

Hej.

Szybkie pytanie. Składam właśnie zestaw HEQ5 PRO, ASIAIR PLUS, kamerka ASI290MM mini, 2 grzałki, DSLR i szukam jakiegoś zasilania do tego.
Tutaj moje pytanie, czy wystarczy jak zasilę to z akumulatora z samochodu, przez gniazdo zapalniczki i jakiś "rozdzielacz" bez dodatkowych zasilaczy czy jednak nie iść w tę stronę ??
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 Wrz 2022, 12:15

 

PostSebastian Ś. | 14 Wrz 2022, 12:33

Akumulator samochodowy się zbytnio nie nadaje ze względu na budowę i to że możesz już nie wrócić z pola ;)

Najlepiej i najtaniej chyba jakiś żelowy deep cycle któremu nie spada mocno pojemność w ujemnych temperaturach.
Nie korzystam aktywnie z tego forum, więc odpowiedź na PW może zająć mi kilka dni.
 
Posty: 2379
Rejestracja: 02 Wrz 2016, 17:11

Posttomu84 | 14 Wrz 2022, 12:46

Sebastian Ś. napisał(a):Akumulator samochodowy się zbytnio nie nadaje ze względu na budowę i to że możesz już nie wrócić z pola ;)

Najlepiej i najtaniej chyba jakiś żelowy deep cycle któremu nie spada mocno pojemność w ujemnych temperaturach.


I wtedy już prosto do osprzętu czy stojesz jeszcze dodatkowo jakiś stabilizator napięcia ??
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 Wrz 2022, 12:15

 

PostVroobel | 14 Wrz 2022, 13:07

Albo umiarkowanie "deep cycle": mniejszy akumulator kwasowy, jak np. 30Ah. I tak jedziesz autem, wrzuć bezpiecznie do bagażnika. Objedziesz na tym dwie noce lub więcej, a koszt znacznie niższy.
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

Postkk | 14 Wrz 2022, 14:13

Czy potrzebujesz stabilizatora czy nie to zależy od podłączonego sprzętu. Po doświadczeniach z meade ja zazwyczaj mam stabilizator po drodze.
76mm szukacz i dziurki od klucza
Awatar użytkownika
 
Posty: 1166
Rejestracja: 08 Gru 2014, 21:16

 

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 14 Wrz 2022, 15:33

tomu84 napisał(a):Hej.

Szybkie pytanie. Składam właśnie zestaw HEQ5 PRO, ASIAIR PLUS, kamerka ASI290MM mini, 2 grzałki, DSLR i szukam jakiegoś zasilania do tego.
Tutaj moje pytanie, czy wystarczy jak zasilę to z akumulatora z samochodu, przez gniazdo zapalniczki i jakiś "rozdzielacz" bez dodatkowych zasilaczy czy jednak nie iść w tę stronę ??


Teoretycznie wystarczy, z jednym zastrzeżeniem - jak przypadkiem wyczerpiesz akumulator to wracasz z buta ;)

Najtaniej / najprościej kupić jakikolwiek najtańszy akumulator samochodowy -
może być zwykły rozruchowy. Ew. taki to łódki wędkarskiej - ze 100Ah pojemności ;)
I tak go wozisz samochodem... Wystarczy na kilka dni pracy z dużym zapasem.

Jak go będziesz ładował napięciem 13.80V i nie rozładowywał do zera to przeżyje Twoje hobby...

Gorzej jak go musisz nosić na trzecie piętro bez windy - wtedy lepiej dobrać coś co wystarczy
na jedną sesję i waży jak najmniej :)
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 98 gości

AstroChat

Wejdź na chat