Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:)

Sklepy, giełdy, okazje, porady, pierwszy teleskop...

PostJOKER1 | 21 Lis 2021, 23:25

Po wizualnych oględzinach w domu sprzedającego - jeden tor optyczny ma tak potężnie uszkodzony pryzmat ze światło przechodzi może w 20 %. :P
Sprzedawca twierdzi - stan wyśmienity... :lol:

Udało mi się zrobić fotki tego rodzynka...
https://m.olx.pl/d/oferta/lornetka-doct ... f_rescored
Załączniki
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): D.N.png
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): 20211119_112236.jpg
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): 20211119_112206.jpg
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): 20211119_112311.jpg
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): 20211119_112256.jpg
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

Postlulu | 22 Lis 2021, 15:26

Dlaczego tego nie zgłosisz do OLX?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postmrjq | 22 Lis 2021, 15:50

Lulu, nie bardzo rozumiem sens Twojego pytanie, przecież to jest dział Rodzynki z OLX.
Przecież właśnie chodzi o ostrzeganie astromaniaków.
A może to Twój znajomy ;) ?
Takisit
 
Posty: 453
Rejestracja: 18 Lut 2008, 16:02
Miejscowość: Polska

PostJOKER1 | 22 Lis 2021, 15:59

lulu napisał(a):Dlaczego tego nie zgłosisz do OLX?


Lulu ,

a dlaczego zakładasz ,ze nie zgłosiłem ?

zgłosiłem i to 2 krotnie i mimo to dostał b. Dobre noty... :lol:

ale... jeśli ci przeszkadza ta informacja by ostrzec forumowiczów to możesz "tradycyjnie usunąć" te inf. :mrgreen:



J
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

Postwfifiak | 22 Lis 2021, 16:17

Hhhhmmmm......... To trochę tak jak z eBay'em i tym nieszczęsnym makaroniarzem co mnie kiwnął na siedem stówek. Dalej handluje, a mój negatyw zniknął. Lipa.....

Pozdrawiam Wojtek.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 799
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

Postlulu | 22 Lis 2021, 18:01

Lulu, nie bardzo rozumiem sens Twojego pytanie, przecież to jest dział Rodzynki z OLX.
Przecież właśnie chodzi o ostrzeganie astromaniaków.
A może to Twój znajomy ;) ?


ale... jeśli ci przeszkadza ta informacja by ostrzec forumowiczów to możesz "tradycyjnie usunąć" te inf.


Tego z kolei ja nie rozumiem. Jeśli widzisz że masz do czynienia z oszustem, to należy to zgłosić przede wszystkim adminowi OLX. Pytam czy to zrobiłeś - pytam na wszelki wypadek, bo nie piszesz czy zgłosiłeś. Czy to znaczy że mam coś przeciwko zamieszczeniu ostrzeżenia tutaj?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostJOKER1 | 23 Lis 2021, 08:58

po to jest ten dział "rodzynki z OLX " by inf. swoich ludzi, OLX tak jak inne fora działa z opóźnieniem albo w ogóle .
za chwile wygasanie ogłoszenie i tyle będzie ...

nie miałem czasu na zrobienie zdjęcia nr. seryjnego bo to by było wykańczające cala sprawę
motto jest jedno : NIE WIERZ NA SLOWO TYLKO SPRAWDZAJ :) .


j
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

Postlulu | 23 Lis 2021, 12:52

JOKER1 napisał(a):po to jest ten dział "rodzynki z OLX " by inf. swoich ludzi, OLX tak jak inne fora działa z opóźnieniem albo w ogóle .
za chwile wygasanie ogłoszenie i tyle będzie ...


Nie wiem po co to tłumaczysz. Czy ktoś twierdzi inaczej?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostVroobel | 23 Lis 2021, 13:03

wfifiak napisał(a):Hhhhmmmm......... To trochę tak jak z eBay'em i tym nieszczęsnym makaroniarzem co mnie kiwnął na siedem stówek. Dalej handluje, a mój negatyw zniknął. Lipa.....

Pozdrawiam Wojtek.


A wiesz dlaczego tak jest? Bo eBay, jak i zapewne OLX, żyją ze swoich sprzedawców. Mnie jako zamawiającego, a finansowo mojego przyjaciela jako docelowego właściciela towaru, wyruchali na kamerze CCTV za 128£. Wysłali jedną, zamiast dwóch za w sumie 300£. Po miesiącu zaczęliśmy się niepokoić, bo czekaliśmy na tą drugą kamerę. Ani eBay, ani PayPal nie kiwnęli palcem. Przychodzi mi tylko jedno słowo zaczynące się na sk...
Teraz mam fajne stanowisko do rozpakowywania przesyłek wyposażone w wysoko zamocowany uchwyt do telefonu, który wszystko rejestruje na video.
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

Postlulu | 23 Lis 2021, 13:33

Jeżeli kupujesz cokolwiek płacąc kartą to przysługuje Ci prawo do żądania anulowania transakcji bezpośrednio w banku. Te wszystkie "programy ochrony kupujących" na ebay itp. sprowadzają się zazwyczaj do tego, że taka platforma wyręcza sprzedającego z złożeniu takiego roszczenia do banku. Nie musisz się na nich oglądać, możesz zrobić to sam.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostJOKER1 | 23 Lis 2021, 13:39

lulu napisał(a):
JOKER1 napisał(a):po to jest ten dział "rodzynki z OLX " by inf. swoich ludzi, OLX tak jak inne fora działa z opóźnieniem albo w ogóle .
za chwile wygasanie ogłoszenie i tyle będzie ...


Nie wiem po co to tłumaczysz. Czy ktoś twierdzi inaczej?


tłumaczę bo twoje pytanie - te pierwsze : "dlaczego nie zgłosiłem tego na OLX" uświadomiło mi ,ze są jednak tacy co myślą inaczej :mrgreen:

a co do zabezpieczeń płatności itp. bzdur to spróbuj cos kupić naprawdę okazyjnego na OLX czy je baju :) a sam zobaczysz ,ze to niedorzeczność



J
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

Postlulu | 23 Lis 2021, 13:52

JOKER1 napisał(a):tłumaczę bo twoje pytanie - te pierwsze : "dlaczego nie zgłosiłem tego na OLX" uświadomiło mi ,ze są jednak tacy co myślą inaczej :mrgreen:


Pytanie o zgłoszenie do OLX świadczy o tym że kwestionuję sens zgłoszenia tego tutaj? Naprawdę?

a co do zabezpieczeń płatności itp. bzdur to spróbuj cos kupić naprawdę okazyjnego na OLX czy je baju :) a sam zobaczysz ,ze to niedorzeczność


Co ma piernik do wiatraka? Podstawą do zgłoszenia roszczenia chargeback jest niewywiązanie się sprzedawcy z warunków transakcji, a nie okazyjność lub nieokazyjność oferty, nie ma też znaczenia gdzie to kupiłeś. Jeżeli nie otrzymałeś towaru masz prawo zgodnie z regulaminem karty (który powinien udostępnić Ci Twój bank) reklamować taką transakcję. To właśnie z tego powodu biura turystyczne nie zgadzają się na płatności kartami...
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostVroobel | 23 Lis 2021, 13:55

lulu napisał(a):Jeżeli kupujesz cokolwiek płacąc kartą to przysługuje Ci prawo do żądania anulowania transakcji bezpośrednio w banku. Te wszystkie "programy ochrony kupujących" na ebay itp. sprowadzają się zazwyczaj do tego, że taka platforma wyręcza sprzedającego z złożeniu takiego roszczenia do banku. Nie musisz się na nich oglądać, możesz zrobić to sam.


Pewnie przysługiwałoby mi prawo anulowania transakcji, gdby kamera wcale nie dotarła, nawet jedna. Sprzedawca upierał się, że wyslał dwie, a ja nie miałem dowodu, że nie. Kompletna pułapka. Kurier tez miał potwierdzenie, że dostarczył.
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

PostJOKER1 | 23 Lis 2021, 14:10

lulu napisał(a):
JOKER1 napisał(a):tłumaczę bo twoje pytanie - te pierwsze : "dlaczego nie zgłosiłem tego na OLX" uświadomiło mi ,ze są jednak tacy co myślą inaczej :mrgreen:


Pytanie o zgłoszenie do OLX świadczy o tym że kwestionuję sens zgłoszenia tego tutaj? Naprawdę?

a co do zabezpieczeń płatności itp. bzdur to spróbuj cos kupić naprawdę okazyjnego na OLX czy je baju :) a sam zobaczysz ,ze to niedorzeczność


Co ma piernik do wiatraka? Podstawą do zgłoszenia roszczenia chargeback jest niewywiązanie się sprzedawcy z warunków transakcji, a nie okazyjność lub nieokazyjność oferty, nie ma też znaczenia gdzie to kupiłeś. Jeżeli nie otrzymałeś towaru masz prawo zgodnie z regulaminem karty (który powinien udostępnić Ci Twój bank) reklamować taką transakcję. To właśnie z tego powodu biura turystyczne nie zgadzają się na płatności kartami...


taaa i zgłoszę ich do sadu bo nie ma potwierdzenia odbioru towaru :) :lol:
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

Postlulu | 23 Lis 2021, 14:11

Vroobel napisał(a):
lulu napisał(a):Jeżeli kupujesz cokolwiek płacąc kartą to przysługuje Ci prawo do żądania anulowania transakcji bezpośrednio w banku. Te wszystkie "programy ochrony kupujących" na ebay itp. sprowadzają się zazwyczaj do tego, że taka platforma wyręcza sprzedającego z złożeniu takiego roszczenia do banku. Nie musisz się na nich oglądać, możesz zrobić to sam.


Pewnie przysługiwałoby mi prawo anulowania transakcji, gdby kamera wcale nie dotarła, nawet jedna. Sprzedawca upierał się, że wyslał dwie, a ja nie miałem dowodu, że nie. Kompletna pułapka. Kurier tez miał potwierdzenie, że dostarczył.


Nie wiem jak wygląda procedura udowadniania swoich racji przed bankiem, ale dość powszechne obawy ludzi przed akceptowaniem płatności przez PayPal wynikają właśnie ze strachu przed nieuzasadnionymi roszczeniami chargeback - ochrona kupującego oferowana przez PayPal również opiera się na tym mechanizmie. To znaczy że ludzie wycofują dość powszechnie pieniądze z transakcji bez należytego udokumentowania nieprawidłowości, jedynie na podstawie oświadczenia.

Nieprzypadkowo podałem przykład biur turystycznych - ludzie odzyskiwali pieniądze zapłacone za wyjazdy wakacyjne jedynie na podstawie oświadczenia, że warunki nie spełniały oczekiwań. Biura nie były w stanie radzić sobie z tym procederem, dlatego dziś niechętnie akceptują płatność kartą.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postlulu | 23 Lis 2021, 14:12

JOKER1 napisał(a):
lulu napisał(a):
JOKER1 napisał(a):tłumaczę bo twoje pytanie - te pierwsze : "dlaczego nie zgłosiłem tego na OLX" uświadomiło mi ,ze są jednak tacy co myślą inaczej :mrgreen:


Pytanie o zgłoszenie do OLX świadczy o tym że kwestionuję sens zgłoszenia tego tutaj? Naprawdę?

a co do zabezpieczeń płatności itp. bzdur to spróbuj cos kupić naprawdę okazyjnego na OLX czy je baju :) a sam zobaczysz ,ze to niedorzeczność


Co ma piernik do wiatraka? Podstawą do zgłoszenia roszczenia chargeback jest niewywiązanie się sprzedawcy z warunków transakcji, a nie okazyjność lub nieokazyjność oferty, nie ma też znaczenia gdzie to kupiłeś. Jeżeli nie otrzymałeś towaru masz prawo zgodnie z regulaminem karty (który powinien udostępnić Ci Twój bank) reklamować taką transakcję. To właśnie z tego powodu biura turystyczne nie zgadzają się na płatności kartami...


taaa i zgłoszę ich do sadu bo nie ma potwierdzenia odbioru towaru :) :lol:


Znowu odpowiadasz na coś czego nie powiedziałem. Zgłasza się to do banku, nie do sądu.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostJOKER1 | 23 Lis 2021, 14:52

Lulu nie wiem o czym ty mówisz ale chyba o czymś innym...
żaden bank ci nie zwrocie kasę bo dostałeś cegle zamiast lornetki albo nic nie dostałeś

Poczytaj to co tu kolega ci opisuje a nie pouczaj ,ze źle zrobił bo ty byś to zrobił inaczej...

dobra, starczy bzdur.
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

Postlulu | 23 Lis 2021, 15:59

Po co wprowadzasz ludzi w błąd nie mając pojęcia o sprawie? To czy i w jakim trybie bank zwraca w takich sytuacjach pieniądze zależy od regulaminu karty użytej w transakcji, a większość tych regulaminów przewiduje możliwość skorzystania z obciążenia zwrotnego. Poczytaj trochę zanim zaczniesz wypisywać bzdury (choćby tutaj: https://www.totalmoney.pl/artykuly/6679 ... o-jest,1,1). Sytuacja opisana przez kolegę kwalifikuje się do złożenia takiego wniosku.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostFlaytec1 | 23 Lis 2021, 19:51

Panowie-spieracie sie o to ze można odzyskac pieniądze bedąc oszukanym....? Wybaczcie ale z mojego doświadczenia o to b trudno. Bo jak ktos oszukuje to po to by mu się udało.

I mialem sytuację gdy moja paczke otrzymal dyrektor dużej fabryki-paczka była złamana na poł. Kurier o tym wiedział i po podpisaniu przez odbierajacego zabrał mu z reki druk z jego podpisem i normalnie uciekł. Bo są szkoleni jak zachowac sie w takiej sytuacji. Mimo sprawy w sądzie odszkodowania firma nie wyplaciła bo A- brakło druku ktrego nie mial pokrywdzony B- Przedmiot był przedmiotem zabytkowym i firma nie bierze odpowiedzialnosci za takie przedmioty.


Sam kupiłem na allegro przedmiot od dużej firmy, był niesprawny,odesłałem, pieniędzy nigdy nie otrzymalem. Itd itp


Zgloszenie do OLX nic nie powinno dać bo na jakiej podstawie ma być wycofana aukcja? Zdjecia nie są dowodem bo nie ma pewnosci ze to ten sam egz. Musiał by własnie być numer seryjny i sprzedajcy musiał by go wyeksponować .Bo jak sprzedaje bez pokazania tego numeru to nie ma jak udowodnić ze to ten sam egz.Czyli brak podstaw do usunięcia aukcji.
Ostatnio edytowany przez Flaytec1, 23 Lis 2021, 20:26, edytowano w sumie 1 raz
Bresser 130/650, SW 102/500 ,SW 80/400 , celestron Travel 70/400 ,APO 66mm/388, wiaderko okularów, oczy wyraka NIKON TC 2x,mini mono okular ,.Lunetka ATM 50mm z wymiennymi okularami na 1,25.
 
Posty: 360
Rejestracja: 07 Mar 2021, 09:26
Miejscowość: Kraków

 

Postlulu | 23 Lis 2021, 20:14

Idź z tym do banku zamiast z góry przesądzać. Bank ma gdzieś w którą stronę przelewa pieniądze i kto na tym straci.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostFlaytec1 | 01 Gru 2021, 13:36

https://www.olx.pl/d/oferta/teleskop-sk ... ed2f2bc7df

dobra cena-obcięte gumki na okularach.
Bresser 130/650, SW 102/500 ,SW 80/400 , celestron Travel 70/400 ,APO 66mm/388, wiaderko okularów, oczy wyraka NIKON TC 2x,mini mono okular ,.Lunetka ATM 50mm z wymiennymi okularami na 1,25.
 
Posty: 360
Rejestracja: 07 Mar 2021, 09:26
Miejscowość: Kraków

 

PostXWA | 01 Gru 2021, 17:59

Może pogryzł z nerwów, że mały ER i oka nie może wygodnie zbliżyć :lol: bo ja tego też nigdy nie odwijam.
 
Posty: 63
Rejestracja: 26 Wrz 2021, 20:54

PostJOKER1 | 06 Gru 2021, 14:38

kolejny rodzynek :) tym razem z Alledrogo
https://allegro.pl/oferta/docter-nobile ... 0972056951

Miało być wszystko ok ale po wizualnej inspekcji wyszło inaczej...
ale jak ktoś ma wspomniana tu kartę to mozna wszystko :mrgreen:

Stan określam na dobry (real foto) normalne ślady użytkowania pokrowiec oraz pasek neoprenowy w komplecie.
Powód sprzedaży "przesiadka" na celownik noktowizyjny Pulsar i reorganizacja gadżetów ;-)


najpierw zdjęcia z allegro :
Załączniki
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): 2d.png
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): 1d.png
Ostatnio edytowany przez JOKER1 06 Gru 2021, 14:55, edytowano w sumie 2 razy
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

PostJOKER1 | 06 Gru 2021, 14:50

a tutaj po wizualnej inspekcji :

to jest jakaś dziwna smoła/brud wtopiony - nie schodzi płynem,
-mostek do regulacji bo kiwa się jak huśtawka
-lewy okular - cos zamglonego i złe osadzony pryzmat
-skrzywiona obręcz trzymająca miejscami porysowany obiektyw.
to tak na szybko... 8)
Załączniki
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): 26D.png
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): 25D.png
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): 24D.png
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): 23D.png
Rodzynki z OLX i innych krajowych serwisów sprzedażowych:): 22D.png
 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

Postlulu | 06 Gru 2021, 15:20

JOKER1 napisał(a):ale jak ktoś ma wspomniana tu kartę to mozna wszystko :mrgreen:


Pokaż proszę kto i gdzie tak napisał.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

AstroChat

Wejdź na chat