Lornetka Leupold BX-2 Alpine HD 10x52 - Prośba o opinię

Sklepy, giełdy, okazje, porady, pierwszy teleskop...

PostRoald | 11 Wrz 2021, 23:52

Witam serdecznie. Stoję przed zakupem lornetki. Po wielu rozważaniach, ustaliłem, że optymalną lornetką pod moje potrzeby będzie lornetka o wartości 10x50. Wybrałem już nawet konkretny model - Delta Optical Chase 10x50 ED. Dokonując wyboru wymarzonej lornetki, przerzuciłem setki stron, porównań i recenzji. Staram się być skrupulatny i dokonywać świadomego wyboru. I gdy już byłem pewien, że podjąłem właściwą decyzję, usłyszałem wśród znajomych o lornetce Leupold BX-2 Alpine HD 10x52. Były to bardzo pozytywne opinie. Rzecz w tym, że nie potrafię w sieci zweryfikować stanu faktycznego. Moja wiedza o optyce jest praktycznie zerowa. A o lornetkach Leupold BX-2, niewiele można się dowiedzieć, oprócz suchych statystyk, które laikowi niewiele mówią. Mam wobec powyższego bardzo dużą prośbę do Was o pomoc czy ta lornetka Leupold będzie lepszym wyborem niż Delta Chase, jeśli chodzi o właściwości optyczne ? Będę bardzo zobowiązany o każdą opinię na temat tego sprzętu. Pozdrawiam!
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 Wrz 2021, 23:32

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

AstroChat

Wejdź na chat