Montaż EQ3-2 z lunetką i napędem jednoosiowym do astrofoto?

Sklepy, giełdy, okazje, porady, pierwszy teleskop...

PostStarlessAeon | 07 Paź 2021, 02:08

Poszukuję idealnego zestawu dla początkujących, który w razie czego łatwo będzie sprzedać i taki zestaw często przewija się na forach astronomicznych. Zależy mi też na łatwości obsługi całej konstrukcji i jej względnej mobilności (żeby można było ją wrzucić do auta bez większych problemów). Czy taki zestaw jak w temacie wystarczy, i ewentualnie w co muszę się jeszcze zaopatrzyć (oprócz aparatu bo to oczywiste), jaki obiektyw brać na początek? Interesują mnie obiekty głębokiego nieba i zwykłe zdjęcia Drogi Mlecznej. Górna granica wydatków to 4 tys. złotych. Dziękuję wszystkim za pomoc!
Awatar użytkownika
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 Paź 2021, 01:28

 

Postiloris | 10 Paź 2021, 02:57

Ogólnie zasada jest taka, by zacząć zakupy od najlepszego montażu, na jaki Cię (nie) stać - i jest to bardzo rozsądne podejście. Przyznam jednak, że ja nie posłuchałam tej rady ;) Kupiłam dokładnie taki sam zestaw, a pozostałą część budżetu przeznaczyłam na SW ED80, flattener, Barlow, aparat z modem i aparat bez moda, obiektywy oraz stosowne złączki. Jestem z tego bardzo zadowolona, uważam, że to świetny zestaw do nauki. Można zakosztować cudów wizuala, nauczyć się nieba (bez rozleniwiania przez go-to), na spokojnie ogarnąć ustawianie na Gwiazdę Polarną, wyszukiwanie obiektów na niebie, pierwsze nieśmiałe próby zbierania materiału i obróbki. Myślę, że jeszcze trochę czasu upłynie, zanim poczuję potrzebę posiadania lepszego montażu. W przyszłości zamierzam zakupić HEQ5, ale EQ3-2 sobie zostawię jako lekkiego travelerka. Zastrzegam jednak, że to moja osobista opinia, i wiele zależy od własnych preferencji oraz zakładanego tempa rozwoju.

Pozdro i czystego nieba ;)
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 Mar 2021, 21:04

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 34 gości

AstroChat

Wejdź na chat