MAK 127 czy warto

Sklepy, giełdy, okazje, porady, pierwszy teleskop...

Postrafalm28 | 20 Wrz 2022, 10:04

Witam,
mam w planie kupić teleskop: Sky-Watcher BK MAK 127 EQ3-2 statyw stalowy 127/1500
https://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-bk-mak-127-eq3-2-statyw-stalowy-127-1500?from=listing
czy warto za ta cenę taki teleskop kupić , (do tej pory miałem BK 1145 EQ1 114/1000)
mam w zamiar używać teleskopu do oglądania planet i tez chciałbym DS, (ale mam zamiar tez podłączyć do nie go kamerkę aby pobawić się w astro foto)
Dodatkowy pomysł to dokupić w przyszłości samą tubę pod astro foto do DS-ów, do tego montażu.
I dodatkowy warunek ze ma to być w miarę mobilne, samochód jest do przewiezienia na ciemne niebo, ale tez chce tego używać w domu w mieście.
Czy taki teleskop to dobry pomysł?
Odrzucam teleskopy typu Dobson ze względu na trudy mobilności jak dla mnie.
Teleskop Sky-Watcher BK 1141 EQ1 114/1000
ale będzie lepszy... :)
 
Posty: 10
Rejestracja: 16 Paź 2021, 12:14
Miejscowość: ŁÓDŹ

 

PostKrisJot | 27 Wrz 2022, 01:22

Cześć,

czy to ma być sprzęt do obserwacji wizualnych? Maki świetnie się spisują do planet, księżyca. Mniejsze jasne DS-y też są ok. Do większych, rozleglejszych obiektów wolałbym "coś" o szerszym polu, ale to moje indywidualne preferencje. Sam teleskop jest ok, ale jak wspomniałem, dla mnie byłby typowo pod planety i księżyc. Jeśli mogę coś zasugerować, spróbuj popatrzeć przez sprzęt, który chcesz kupić. Umówiłbym się z kimś z Twojej okolicy, lub poszukał obserwatorium. Poza tym rozglądałeś się za np. SCT? W mojej ocenie, są to konstrukcję bardziej uniwersalne od MAK'ów (skoro nie chcesz Newtona).
Można kupić nieraz używane 6" (150mm) za dobre pieniądze.


Kris
 
Posty: 281
Rejestracja: 11 Sie 2021, 10:18
Miejscowość: Bydgoszcz

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 70 gości

AstroChat

Wejdź na chat