Stellarium, Astrojawil, itp

Posttuczap | 01 Sty 2015, 20:46

Witam,
Zacząłem się bawić nieco programami Stellarium i Astrojawil. O ile stellarium jest bardzo intuicyjne o tyle brakuje mi w nim takich opisów obiektów takich jak DSy jak w Astrojawil. Czy jest może taka funkcjonalność w Stellarium aby mieć podobne opisy (np. jakiś plugin)?

A może ktoś z astromaniaków korzysta z jakiejś encyklopedii obiektów astronomicznych na pc w wersji offline? Wtedy takie połączenie Stellarium + encyklopedia by w zupełności wystarczyło :)

Pozdrawiam,
tuczap
 
Posty: 14
Rejestracja: 14 Wrz 2011, 10:59

 

Postmakower | 01 Sty 2015, 23:48

tuczap napisał(a):Witam,
Zacząłem się bawić nieco programami Stellarium i Astrojawil. O ile stellarium jest bardzo intuicyjne o tyle brakuje mi w nim takich opisów obiektów takich jak DSy jak w Astrojawil. Czy jest może taka funkcjonalność w Stellarium aby mieć podobne opisy (np. jakiś plugin)?

A może ktoś z astromaniaków korzysta z jakiejś encyklopedii obiektów astronomicznych na pc w wersji offline? Wtedy takie połączenie Stellarium + encyklopedia by w zupełności wystarczyło :)

Pozdrawiam,
tuczap


W Stellarium masz wystarczające dane do DS jesli chodzi o potrzeby obserwacyjne. Jasność, wielkość kątowa, współrzędne. Nic więcej nie trzeba. Wciśnij F2 i potem okno informacje - i zaznacz co trzeba.
Co do opisu DS-ów to Stellarium tego nie oferuje ale to chyba nie problem bo masz wiele innych narzędzi a Wikipedia też świetnie opisuje obiekty DS.
Możesz jeszcze zobaczyć program on-line:
http://dso-browser.com/
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

Posttuczap | 02 Sty 2015, 14:38

Dzięki za podpowiedzi ale szukam właśnie jakiejś astro encyklopedii offline, żeby w trakcie obserwacji niekoniecznie być podpiętym do netu
 
Posty: 14
Rejestracja: 14 Wrz 2011, 10:59

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

AstroChat

Wejdź na chat