Stellarium 0.15.0 - brak możliwości aktualizacji.

Postnumerus | 02 Sty 2019, 18:16

Witam.
Mam problem z aktualizacją (jakąkolwiek) tego programu. Win 7 (32). To samo Stellarium na Win 7 (64) idzie automatycznie bez problemu. Nie mogę dać nowszej wersji, Open GL nie pozwala. Kilka razy usuwałem ten program i instalowałem ponownie, ale bez
zmian. Ma ktoś pomysł, co z tym można zrobić?

Heniek
 
Posty: 95
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 17:41
Miejscowość: Mokotów

 

PostSebastian Ś. | 06 Sty 2019, 01:31

Jak możesz, podaj jaki błąd dokładnie się pokazuje.
 
Posty: 2344
Rejestracja: 02 Wrz 2016, 17:11

Postmarianowski | 06 Sty 2019, 11:18

Też miałem podobnie i jedynym wyjsciem okazało się Stelarium (Angle mode)
Zwyczajnie pobierasz najnowszą wersję programu,następnie klikasz znaczek mikrosoftu i po wyskoczeniu okienka klikasz to co zaznaczyłem na screenie,
Stellarium 0.15.0 - brak możliwości aktualizacji.: 2.jpg

Gdy już otworzą się wszystkie programy odnajdź Stellarium kliknij prawy przycisk myszy i rozwiń program,
Stellarium 0.15.0 - brak możliwości aktualizacji.: 3.jpg

po rozwinięciu zobaczysz mnóstwo podpisanych ikonek,znajdź tą podpisaną jako ANGLE mode i wyciągnij ją na pulpit,będziesz miał tym samym gotowy skrót który będzie odpalał pełnowartościowy program.Prościej nie potrafię wytłumaczyć co masz zrobić.Na win 7 od którejś wersji i u mnie były różne dziwne problemy ale z tym Open GL to chyba standard w najnowszych wersjach.
Stellarium 0.15.0 - brak możliwości aktualizacji.: 4.jpg

Powodzenia :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 782
Rejestracja: 17 Sie 2012, 22:21
Miejscowość: Pólnocna Jura

 

Postnumerus | 06 Sty 2019, 11:53

Sebastian Ś. napisał(a):Jak możesz, podaj jaki błąd dokładnie się pokazuje.


Nie pojawia się żaden błąd, jedyna różnica (z kompem na którym jest OK) to to, że suwak postępu pojawia się na bardzo krótko
(może na 0.1 sek) i nie widać na nim postępu, po prostu taki błysk.
 
Posty: 95
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 17:41
Miejscowość: Mokotów

 

Postnumerus | 06 Sty 2019, 12:09

marianowski napisał(a):Też miałem podobnie i jedynym wyjsciem okazało się Stelarium (Angle mode)
Zwyczajnie pobierasz najnowszą wersję programu,następnie klikasz znaczek mikrosoftu i po wyskoczeniu okienka klikasz to co zaznaczyłem na screenie,
2.jpg

Gdy już otworzą się wszystkie programy odnajdź Stellarium kliknij prawy przycisk myszy i rozwiń program,
3.jpg

po rozwinięciu zobaczysz mnóstwo podpisanych ikonek,znajdź tą podpisaną jako ANGLE mode i wyciągnij ją na pulpit,będziesz miał tym samym gotowy skrót który będzie odpalał pełnowartościowy program.Prościej nie potrafię wytłumaczyć co masz zrobić.Na win 7 od którejś wersji i u mnie były różne dziwne problemy ale z tym Open GL to chyba standard w najnowszych wersjach.
4.jpg

Powodzenia :)


Angle mode stosuje od około pół roku, ale powodem było to, że na domyślnej nie działa prawidłowo czerwony - nocny ekran (podświetla się na czerwono tylko część ekranu). Nie wpływa to na możliwość aktualizacji.
Wczoraj zainstalowałem 0.12.5, ale bez zmian. Zrobiłem jeszcze coś: znalazłem (baaardzo dawno temu) wersję Portable, taką, która może być uruchamiana bez instalowania (np z zewnętrznej pamięci), na drugim kompie zaktualizowałem komety (niestety nie udało się to z gwiazdami, są tylko do 10m) i po przeniesieniu do felernego środowiska mam wreszcie komety, ale ta wersja jest bardzo stara ze wszystkimi konsekwencjami.
Problem pozostaje nie rozwiązany.
 
Posty: 95
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 17:41
Miejscowość: Mokotów

 

Postmarianowski | 06 Sty 2019, 12:28

Trochę źle zrozumiałem problem z aktualizacją,gdy wspomniałeś o tym Open GL pomyślałem że po aktualizacji się nie odpala programisko już zaktualizowane.
Awatar użytkownika
 
Posty: 782
Rejestracja: 17 Sie 2012, 22:21
Miejscowość: Pólnocna Jura

 

Postnumerus | 06 Sty 2019, 14:36

marianowski napisał(a):Trochę źle zrozumiałem problem z aktualizacją,gdy wspomniałeś o tym Open GL pomyślałem że po aktualizacji się nie odpala programisko już zaktualizowane.


Pierwsze uruchomienie po instalacji wersji 0.15.0 jest poprzedzone komunikatem o możliwości jakiś problemów z Open GL,
ale nic z tego nie wynika (ja nic nie zauważyłem). Tak jest w obu kompach, więc to chyba nie to.
 
Posty: 95
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 17:41
Miejscowość: Mokotów

 

PostSebastian Ś. | 06 Sty 2019, 19:41

Próbowałeś zainstalować/przeinstalować sterowniki do karty graficznej? Jaki to komputer z tym win 32? Może nie spełnia minimalnych wymagań?
 
Posty: 2344
Rejestracja: 02 Wrz 2016, 17:11

Postnumerus | 06 Sty 2019, 19:53

Sebastian Ś. napisał(a):Próbowałeś zainstalować/przeinstalować sterowniki do karty graficznej? Jaki to komputer z tym win 32? Może nie spełnia minimalnych wymagań?


To Lenovo X200 (oba), sterowniki do karty graficznej były sprawdzane, są najnowsze. Zauważ, że ten sam problem występuje po zainstalowaniu starszych wersji (mających mniejsze wymagania).
 
Posty: 95
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 17:41
Miejscowość: Mokotów

 

PostSebastian Ś. | 06 Sty 2019, 20:20

Chociaż problem z OpenGL się wyjaśnił ;) Ta karta po prostu nie wspiera OpenGL 3, który jest wymagany. Ogólnie karty Intela nie pracują za dobrze z OpenGL'em. Moze sterownik x64 lepiej sobie radzą z tym czego używa Stallarium.

Pomimo tego że są najnowsze sterowniki spróbowałbym odinstalować Stallarium, zainstalować sterowniki karty i spróbować jeszcze raz.
 
Posty: 2344
Rejestracja: 02 Wrz 2016, 17:11

Postnumerus | 06 Sty 2019, 20:44

Sebastian Ś. napisał(a):Chociaż problem z OpenGL się wyjaśnił ;) Ta karta po prostu nie wspiera OpenGL 3, który jest wymagany. Ogólnie karty Intela nie pracują za dobrze z OpenGL'em. Moze sterownik x64 lepiej sobie radzą z tym czego używa Stallarium.

Pomimo tego że są najnowsze sterowniki spróbowałbym odinstalować Stallarium, zainstalować sterowniki karty i spróbować jeszcze raz.


Sądzisz, że jakiś problem ze sterownikami mógł uniemożliwić aktualizacje? Ten komp pracuje (poza tym) zupełnie prawidłowo.
 
Posty: 95
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 17:41
Miejscowość: Mokotów

 

PostSebastian Ś. | 06 Sty 2019, 22:47

Będzie działać prawidłowo w większości przypadków nawet bez sterownika od Intela, ale Stelarriun już niekoniecznie ;) Nie zaszkodzi pobrać najnowszej wersji że strony Intela do twojej karty i zainstalować od nowa.

Masz włączone aktualizacje systemu?
 
Posty: 2344
Rejestracja: 02 Wrz 2016, 17:11

Postnumerus | 06 Sty 2019, 23:43

Sebastian Ś. napisał(a):Będzie działać prawidłowo w większości przypadków nawet bez sterownika od Intela, ale Stelarriun już niekoniecznie ;) Nie zaszkodzi pobrać najnowszej wersji że strony Intela do twojej karty i zainstalować od nowa.

Masz włączone aktualizacje systemu?


Nie. Ten laptop jest bardzo rzadko podłączany do netu, ostatnio chyba we wrześniu.
 
Posty: 95
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 17:41
Miejscowość: Mokotów

 

PostSebastian Ś. | 07 Sty 2019, 12:28

Według mnie warto spróbować ze sterownikami od karty i aktualizacją systemu.

EDIT: Dodatkowo po tym, spróbuj uruchomić instalator jako administrator.
 
Posty: 2344
Rejestracja: 02 Wrz 2016, 17:11

Postnumerus | 07 Sty 2019, 18:32

Sebastian Ś. napisał(a):Według mnie warto spróbować ze sterownikami od karty i aktualizacją systemu.

EDIT: Dodatkowo po tym, spróbuj uruchomić instalator jako administrator.


Aktualizować systemu nie będę. W ciągu dwóch lat trzy razy po aktualizacji system (64) stawał dęba, z trudem go cofałem.
Od około roku nie aktualizuje systemu i wszystko gra. Ze sterownikami spróbuje coś zrobić.
Na razie ratuje się tak: uruchomiłem wersję Portable 12.4, i w niej ręcznie (automatycznie nie idzie) udało się zaktualizować komety i dodać czwarty katalog z gwiazdami (do 12m) - to mi wystarczy. Próbowałem dodawać ręcznie te katalogi do 0.15.0 (na 32), ale nie było żadnej reakcji. Raz tylko dostałem komunikat mówiący że plik jest z systemu 64 i w związku z tym nie jest kompatybilny z 32.
 
Posty: 95
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 17:41
Miejscowość: Mokotów

 

PostAndrzej.Ch63 | 16 Lip 2019, 22:36

Dlaczego dzisiaj akurat o tej porze , zaćmienie Księżyca , po włączeniu Stellarium , zawiesza się ? .
Laptop przechodzi na stronę startową .
Wczoraj też tak miałem jak podgoniłem Stellarium o 24 godziny do przodu .

Co może być grane ?
Equinox -120 ED
LXD-75 GOTO
Fujinon 16x70
Fujinon Kf 8x42w
Awatar użytkownika
 
Posty: 789
Rejestracja: 02 Sie 2009, 14:15
Miejscowość: Rzeszów

 

PostAndrzej.Ch63 | 16 Lip 2019, 23:22

I nadal to samo , laptop przechodzi na stronę startową Firefox .
Stellarium wersja 0,17,0

Nie chcę aktualizować bo ma Stellarium zsynchronizowane z montażem LXD-75 GOTO .
Equinox -120 ED
LXD-75 GOTO
Fujinon 16x70
Fujinon Kf 8x42w
Awatar użytkownika
 
Posty: 789
Rejestracja: 02 Sie 2009, 14:15
Miejscowość: Rzeszów

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat