Widoczność całej powierzchni Księżyca z Ziemi.

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...
Zablokowany temat

PostHenrykK | 17 Kwi 2021, 22:26

Kilka tygodni temu odkryłem, iż zgodnie z Teorią Heliocentryczną powinniśmy oglądać z powierzchni Ziemi całą powierzchnię Księżyca. Proces ten trwałby kilka lat, lecz w jego efekcie widzielibyśmy cały Księżyc.
W rzeczywistości nic takiego nie ma miejsca a tym samym jest sprzeczne z teorią.
Przyczyną takiego zjawiska powinna być precesja osi obrotów Księżyca.
Nie jestem całkowicie pewny tej rewelacji, ponieważ jak na razie nikt nie próbował nawet się do niej odnieść.
Mam nadzieję, iż na tym forum nie będzie to zbyt wielki problem do wyjaśnienia.
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 

Postszuu | 17 Kwi 2021, 23:47

HenrykK napisał(a):Kilka tygodni temu odkryłem, iż zgodnie z Teorią Heliocentryczną powinniśmy oglądać z powierzchni Ziemi całą powierzchnię Księżyca. Proces ten trwałby kilka lat, lecz w jego efekcie widzielibyśmy cały Księżyc. [...]
Mam nadzieję, iż na tym forum nie będzie to zbyt wielki problem do wyjaśnienia.


my też mamy nadzieję że nie będzie to zbyt wielki problem.
prosimy o opowiedzenie w jaki sposób to odkryłeś i co zaobserwowałeś w swoich badaniach księżyca.
nieczęsto mamy okazję gościć na forum prawdziwego odkrywcę!
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

PostHenrykK | 18 Kwi 2021, 16:26

Swoje odkrycie opieram na obowiązującej Teorii Heliocentrycznej oraz na obserwacjach astronomicznych przeprowadzonych przez astronomów.

Fragment.

Wiemy już, że Księżyc obraca się wokół własnej osi z prędkością jednego obrotu w ciągu 27,321.661 dób.
Oś tego obrotu nie jest prostopadła do płaszczyzny obiegu Księżyca wokół Ziemi, lecz jest pochylona do niej pod kątem 83,3120
Oś precesji osiowej jest prostopadła do płaszczyzny obiegu Księżyca wokół Ziemi.
Okres precesji osi obrotu wynosi 18,599.6 lat.
Jej kierunek jest zgodny z kierunkiem obrotu satelity,jak również z kierunkiem obiegu wokół Ziemi.
Włoski uczony Jacques Cassini w 1722 roku odkrył, iż oś Księżyca precesuje z taką samą prędkością jak pła-
szczyzna jego orbity, ale jest przesunięta o 1800 .
Dlatego, kąt pomiędzy księżycowym równikiem a ekliptyką jest zawsze równy 1,5430 .
Jak to już wcześniej pisałem Księżyc jest zawsze skierowany jedną stroną w kierunku Ziemi.
Skutkiem tego oglądamy jedynie 50 % jego powierzchni.
Efekt ten wynika ze złożenia dwóch ruchów przez niego wykonywanych.
Obrotu wokół własnej osi oraz obiegu wokół Ziemi, które trwają tyle samo czasu, obieg synchroniczny.
Ponieważ Księżyc wykonuje ruch obrotowy wokół własnej osi, to na skutek różnego rodzaju pływów oraz
oddziaływań Ziemi, Słońca a nawet innych planet układu słonecznego podlega precesji.
Jego oś obrotu odchyliła się od pionu, jaki powinna tworzyć z płaszczyzną obiegu wokół Ziemi.
Odchylenie to wynosi 6,6880 .
Skutkiem tego oś obrotu satelity zatacza w przestrzeni stożek o kącie wierzchołkowym 13,3760 .
Oś wokół której wiruje oś obrotu satelity jest prostopadła do płaszczyzny obiegu wokół Ziemi.
Taki ruch określamy mianem precesji osi obrotu Księżyca.
Z jego powierzchni moglibyśmy obserwować jak przemieszcza się ona na tle gwiazd sfery niebieskiej.
Czas pełnego obrotu osi obrotu Księżyca wynosi 18,599.6 lat.
Kiedy porównamy ten czas z okresem precesji Ziemi, który wynosi prawie 26000 lat, to możemy stwierdzić,
iż jest on znikomy.
Nie wiem, czy uznać ten fakt za fatum, czy też za szczęśliwy zbieg okoliczności?
Dla Teorii Heliocentrycznej Mikołaja Kopernika jest to na pewno zły omen.
W jeszcze trudniejszej sytuacji znajdą się współcześni astronomowie, chyba żebym się mylił.

Obliczenie kąta rocznej precesji Księżyca.

α= 3600 / roczny okres precesji [ 0 / rok ]
α = 3600 / 18,599.6
α = 19,355.3 [ 0 / rok ]
O taką wartość kąta Księżyc w ciągu roku obróci się wokół osi prostopadłej do płaszczyzny orbity.
Kierunek tego obrotu jest zgodny z kierunkiem jego obrotu względem własnej osi, jak również z kierunkiem
obiegu wokół planety.

Obliczenie kąta miesięcznej precesji Księżyca.

αm = 19,355.3 0 / ( 365,2422 / 27,3 )
αm = 1,446.7 [ 0 / miesiąc ]

Obliczenie czasu po upływie którego powinniśmy ujrzeć całą niewidzialną część Księżyca.

Kąt odchylenia osi obrotu Księżyca od osi precesji wynosi tylko 6,6880 .
Dla ziemskiego obserwatora obrót satelity wokół obu osi będzie nieodróżnialny.
Odniesie on wrażenie, iż w ciągu miesiąca Księżyc obiegł Ziemię o 3600 oraz obrócił się o kąt będący sumą
3600 oraz 1,446.70 , czyli o kąt 361,446.70 .
W takim przypadku wypadkowy obrót przestanie być obrotem synchronicznym Księżyca.
Każdego miesiąca będzie on dodawał 1,446.70 do części widocznej z Ziemi.
Przyjmę, iż z powierzchni Ziemi widzimy tylko 50% powierzchni satelity, wynosi to 1800 .
t = 1800 / αm
t = 1800 / 1,446.70
t = 124,421.1 [ miesięcy księżycowych]
t = 9,3 [ lat ]
Po 9,3 latach o momentu obserwacji Księżyca, zgodnie z Teorią Heliocentryczną powinniśmy ujrzeć całą
jego powierzchnię.
Jedyny wniosek jaki się w tej sytuacji nasuwa, sugeruje nam, iż całą powierzchnię Księżyca powinniśmy oglą-
dać prawie 10 lat po opublikowaniu Teorii Heliocentrycznej Mikołaja Kopernika w 1543 roku.
Skoro nie ujrzeliśmy jej do tej pory, to muszą istnieć jakieś poważne przesłanki, które to uniemożliwiają.
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 

PostSebastian Ś. | 18 Kwi 2021, 17:28

Widoczność całej powierzchni Księżyca z Ziemi.: 45e9611843dd4f549f199a7cf2ba2701.jpg
45e9611843dd4f549f199a7cf2ba2701.jpg (24.16 KiB) Obejrzany 9167 razy
 
Posty: 2358
Rejestracja: 02 Wrz 2016, 17:11

PostHenrykK | 18 Kwi 2021, 20:49

Na kosmitów trzeba jeszcze nieco poczekać. Ja za nimi nie tęsknię. W czym mnie Pan powstrzyma?
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 

Postszuu | 18 Kwi 2021, 22:43

HenrykK napisał(a):Dla Teorii Heliocentrycznej Mikołaja Kopernika jest to na pewno zły omen.
W jeszcze trudniejszej sytuacji znajdą się współcześni astronomowie, chyba żebym się mylił.

widzę że popełniłeś błąd w obliczeniach, dlatego wyszedł ci bezsensowny wynik.
zapomniałeś uwzględnić epicykle na orbicie księżyca.
szczegółowe dane poszukaj w "De revolutionibus orbium coelestium" Mikołaja Kopernika.
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

PostHenrykK | 18 Kwi 2021, 23:15

Proszę co nieco o epicyklach.

Deferent – według Klaudiusza Ptolemeusza mimośrodowy okrąg, po którym porusza się każde ciało niebieskie, np. Księżyc, Słońce i gwiazdy, obiegając go w czasie 24 godzin. Ptolemeusz uważał, że każde ciało niebieskie ma swój własny deferent, a niektóre z nich (znane w starożytności planety – Merkury, Wenus, Mars, Jowisz i Saturn) dodatkowo w czasie swojej drogi krążą po dodatkowych epicyklach, których środki krążą po deferentach. Modele deferentów i epicykli wykorzystywano w starożytności i średniowieczu do opisu ruchu planet.

Pragnę jeno zauważyć, iż model astronomiczny Ptolemeusza został zastąpiony przez model Mikołaja Kopernika.
Oś obrotu Ziemi również podlega precesji. Przemieszcza się ona po znakach zwierzyńca niebieskiego i wyznacza na
naszej planecie Biegun Północny. Obecnie jest skierowana w kierunku Gwiazdozbioru Barana.
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 

Postekolog | 19 Kwi 2021, 01:22

HenrykK napisał(a): Pragnę jeno


Nie no. Panowie i panie! Odgrzewacie tu stare, woniejące stęchłą pleśnią, kotlety.

Ta sprawa została już dawno wyjaśniona w książce popularno-naukowej znanego dziennikarza naukowego - Ewarysta Tusiępuknij - p.t. "Dom bez klamek".

Najważniejsze konkluzje, które definitywnie zamykają sprawę, napisałem Wam czerwoną czcionką
żebyście nie musieli szukać i nabywać tej książki za ciężko zarobione przez waszych rodziców pieniądze.

Siema
p.s.
Temat będzie natychmiast do zamknięcia jeśli ktoś wrzuci tu linka. (na teorii płaskiego słońca i tym podobnych wymiocinach w necie zarabia się za wejścia spore pieniądze).
Załączniki
Widoczność całej powierzchni Księżyca z Ziemi.: hkk.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6166
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postzbyszek | 19 Kwi 2021, 03:16

na forum lata temu pisał "kurt" co każdy temat rozwalał, w niebyt szedł wstawiając prowokujące teksty i wmawiając, ze to jest odpowiedź na to co wcześniej inni piali . Dla przykładu pisał tu Noxili, o ogromnej wiedzy i tak każdy temat kurt niszczył . PO roku okazało sie, ze kurt założył swoje forum i tak to forum rozwalał , z pyrową precyzją
Musi istnieć duża precesja Księżyca, bo to w/g części badań sztuczny twór, w środku pusty, o nierównpmiernym rozkładzie masy..
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

PostHenrykK | 19 Kwi 2021, 08:24

Pochylenie osi obrotów Księżyca nie jest duże, wynosi 6,68 stopnia.
Oś obrotów Ziemi jest pochylona pod kątem 23,5 stopnia.
Okres precesji osi obrotów Ziemi jest prawie 1400 tysiące razy większy niźli Księżyca.
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 

PostHenrykK | 26 Kwi 2021, 08:35

Liczyłem na miłośników astronomii, lecz wyraźnie się przeliczyłem.
Żadnej sensownej oceny.
Ten problem z Księżycem nie ogranicza się tylko do niego.
Kiedy przyjmiemy, iż precesja osi Księżyca jest mistyfikacją, to jak wyjaśnimy powstawanie pór roku na Ziemi?
Sypie się wówczas cała współczesna astronomia, czyli wszystkie Wasze obserwacje oraz dotychczasowa wiedza astronomiczna jest bezwartościowa.
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 

Postszuu | 26 Kwi 2021, 09:32

to, że nie rozumiesz słowa którego używasz, czyli "precesja", było widać od początku, więc jakakolwiek poważna rozmowa nie miałaby sensu.

ale teraz widzę że nie rozumiesz również pór roku?
HenrykK napisał(a):Kiedy przyjmiemy, iż precesja osi Księżyca jest mistyfikacją, to jak wyjaśnimy powstawanie pór roku na Ziemi?


czy istnieje coś czego nie nierozumiesz? 8)
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

PostHenrykK | 26 Kwi 2021, 20:59

Ja to wszystko rozumiem.
Muszę jednak uwzględnić tą przesłankę, iż mogę się mylić.
W tym przypadku nie można uzyskać na tę wątpliwość odpowiedzi w Internecie, ponieważ jest to nowum.
Pod względem kinematycznym problem nie jest aż tak bardzo skomplikowany, lecz mogłem jakiegoś innego zjawiska nie uwzględnić.
Księżyc wykonuje wiele różnych ruchów.
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 

Postalek25 | 27 Kwi 2021, 17:43

Nie uwzględniłeś synchronizacji obrotu Księżyca wokół własnej osi razem z obiegiem Księżyca wokół Ziemi i pomyliłeś librację z precesją.
Bresser Mak 127
refraktor TS 90/500
refraktor SW 120/1000
refraktor SW 150/750
Awatar użytkownika
 
Posty: 218
Rejestracja: 03 Maj 2009, 20:47
Miejscowość: Siemianowice Śl.

 

PostHenrykK | 28 Kwi 2021, 07:53

Obrót synchroniczny Księżyca, czyli jego obrót wokół własnej osi oraz obieg wokół Ziemi w tym samym czasie skutkuje tym, iż oglądamy tylko połowę jego powierzchni.
Zjawisko precesji osi obrotów wynika z oddziaływania Ziemi i innych planet na jego ruch.
Precesję osi obrotów bryły najlepiej uzmysławia nam popularna dziecinna zabawka, bąk.
Kiedy wprawimy go w szybki ruch obrotowy to obraca się on wokół osi prostopadłej do podłogi.
W miarę jak jego obroty maleją , pod wpływem tarcia, to zaczyna on wykonywać dodatkowy obrót wokół linii prostopadłej do podłogi.
Obraca się wokół własnej osi tak jak na początku, a dodatkowo ta oś powoli obraca się wokół linii prostopadłej do podłogi. Jest ona odchylona od niej o pewien kąt.
Jest to precesja osi obrotu zabawki zwanej bakiem.
Nic tu nie można pomylić.
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 

PostHenrykK | 11 Maj 2021, 08:42

Przedruk z globalnej świadomości.

Niewygodnie informacje
RAHU – UKRYWANE PRZED NAMI ”CZARNE SŁOŃCE”

Czy w naszym układzie słonecznym istnieje mistyczne i tajemnicze, ukrywane przed nami ciało niebieskie?

Czarne słońce pojawia się w wielu mitach, legendach i wierzeniach na całym świecie.

Wielu ludzi uważa, że to właśnie RAHU – Czarne słońce jest odpowiedzialne za zaćmienia słońca i księżyca.

Rahu w hinduskim sanskrycie ( राहु ) jest jednym z dziewięciu głównych ciał astronomicznych – navagraha. W przeciwieństwie do pozostałych ośmiu Rahu jest istotą cienia, która powoduje zaćmienia i jest królem meteorów. Czarne słońce reprezentuje wstąpienie księżyca na precesyjną orbitę wokół Ziemi.

Rahu jest zwykle łączony z Ketu. Zgodnie z astrologią wedyjską Rahu i Ketu mają 18-letni cykl orbitalny i zawsze znajdują się 180 stopni względem siebie na orbicie. Zbiega się to z 18-letnim cyklem obrotowym księżycowych węzłów wstępujących i opadających na płaszczyźnie ekliptyki Ziemi.

Astronomicznie te dwa ciała niebieskie oznaczają punkty przecięcia ścieżek Słońca i Księżyca, gdy poruszają się one na sferze niebieskiej. Dlatego Rahu i Ketu są odpowiednio nazywane północnym i południowym węzłem księżycowym. Fakt, że zaćmienia występują, gdy słońce i księżyc znajdują się w jednym z tych punktów powoduje, że czarne słońce jest odpowiedzialne za spowodowanie zaćmień słońca i księżyca.

W wedyjskiej astrologii reprezentuje materializm, strach, niezadowolenie i zamieszanie. Rahu jest również związany z naukami okultystycznymi. Podobnie jak Ketu jest także wrogiem słońca i księżyca.

Jest ogólnie uważany za złowrogą planetę w astrologii.

Teoria heliocentryzmu twierdzi, że zaćmienia Księżyca są spowodowane przez cień kuli-ziemi zasłaniającej księżyc. Chodzi o to, słońce, ziemia i księżyc idealnie ustawiają się jak trzy kule bilardowe z rząd dzięki czemu światło słońca rzuca cień ziemi na księżyc.

Niestety to wyjaśnienie jest całkowicie nieprawdziwe z powodu faktu, że zaćmienia księżyca miały miejsce i nadal występują regularnie, gdy zarówno Słońce, jak i Księżyc są nadal widoczne razem nad horyzontem!

Aby światło słoneczne rzucało cień ziemi na księżyc, trzy ciała muszą być ustawione w linii syzygii ( wspólna nazwa nowiu i pełni w odniesieniu do księżyca oraz koniunkcji i opozycji w odniesieniu do planet). o 180 stopni.

Hipoteza Newtona wymaga by słońce, w przypadku zaćmienia księżyca, znajdowało się po przeciwnej stronie kulistej ziemi, aby rzucić swój cień na Księżyc. Jednak zaćmienia księżyca miały miejsce zarówno, gdy słońce i księżyc były nad horyzontem, wynika z tego, że nie może to być cień Ziemi, który przyćmiewa księżyc, i że teoria ta jest błędem.

To, że zaćmienie księżyca w ogóle jest cieniem, jest tylko przypuszczeniem – nie ma żadnego dowodu na to że powierzchnia księżyca jest zaciemniona przez ziemię. To zjawisko nigdy nie zostało udowodnione.

Nie udowodniono też, że ziemia porusza się po orbicie wokół Słońca,

Zgodnie z teorią kulistości ziemi zaćmienie księżyca ma miejsce, gdy słońce, ziemia i księżyc znajdują się w linii prostej: ale wiadomo, że od około piętnastego wieku miało miejsce ponad pięćdziesiąt zaćmień, podczas gdy zarówno słońce, jak i księżyc były widoczne nad horyzontem.

Już od czasów starożytnych istnieją zapisy zaćmień księżyca, podczas gdy słońce i księżyc są widoczne na niebie. Obserwatorium Królewskie w Greenwich zanotowało, że podczas zaćmień Księżyca 17 lipca 1590 r., 3 listopada 1648 r., 16 czerwca 1666 r. I 26 maja 1668 r. księżyc się wznosił, podczas gdy słońce wciąż znajdowało się nad horyzontem. Dlatego ziemia ani słońce nie może powodować zaćmie księżyca, za to zjawisko może być odpowiedzialne czarne słońce.

W Wietnamie ludzie wierzyli, że gigantyczna żaba pożera słońce, podczas gdy kultury Wikingów obwiniały wilka Fenris za zjedzenie słońca i spowodowanie zaćmienia. W starożytnych Chinach uważano, że niebiański smok je posiłek na słońcu. W rzeczywistości chińskie słowo zaćmienie, ‘’chih’’ lub ‘’shih’’ oznacza jeść.

Według starożytnej mitologii hinduskiej bóstwo Rahu zostaje ścięte przez bogów za picie ambrozji. Głowa Rahu odlatuje w niebo i połyka Słońce, powodując zaćmienie.

Indianie opowiadają historię niedźwiedzia, który rozpoczął walkę ze Słońcem i ugryzł je. Po ukąszeniu Słońca i rozwiązaniu konfliktu, niedźwiedź, zgodnie z historią, poszedł spotkać się z Księżycem i ugryźć Księżyc, powodując zaćmienie Księżyca. Ta historia mogła być sposobem na wyjaśnienie, dlaczego zaćmienie Słońca ma miejsce około dwóch tygodni przed lub po zaćmieniu Księżyca.

Przyczyną zaćmień słońca jest mroczna planeta, nieznana obecnie w świecie zachodnim, która ukrywa się w cieniu księżyca. Rahu jest stosunkowo blisko nas, w przybliżeniu w takiej samej odległości jak księżyc.
Można włączyć polskie napisy.

Zostaliśmy zaprogramowani tak aby wierzyć w struktury wszechświata, których nauczano nas od dzieciństwa, bardzo trudno jest zaakceptować taki fakt. Ale wystarczy tylko pomyśleć, by zobaczyć, że współczesna idea naukowa jest niezgodna z pradawnymi obserwacjami występującymi w wielu kulturach, a ponadczasowa wiedza wedyjska skrywa jeszcze więcej tajemnic.

Czy faktycznie istnieją zaćmienia Księżyca, kiedy Słońce i Księżyc są widoczne nad horyzontem?
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 

PostJSC | 11 Maj 2021, 08:53

A dlaczego to Czarne Słońce jest przed nami ukrywane?
Refraktory: TS 102/1122 ED, Vixen 80/1200, SW 80/400, SkyLux 70/700
Newton: SW 200/1000
Mak: Bresser 100/1400
Awatar użytkownika
 
Posty: 2943
Rejestracja: 20 Mar 2015, 13:19
Miejscowość: Słupsk

 

PostLukacz | 11 Maj 2021, 09:04

HenrykK napisał(a):Rahu jest stosunkowo blisko nas, w przybliżeniu w takiej samej odległości jak księżyc.
Można włączyć polskie napisy

Cześć Henryku, mam 2 pytania.
Skoro to "Rahu" jest odpowiedzialne za zaćmienia to dlaczego nie widzimy jego tarczy w innych momentach niż zaćmienie?

A drugie to o co chodzi z tymi napisami?

P. S Kawał pasjonującej lektury.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

PostJSC | 11 Maj 2021, 09:13

O własnie. Czy Czarne Słońce zakrywa tylko Słońce i Ksiezyc, czy może także gwiazdy?
Refraktory: TS 102/1122 ED, Vixen 80/1200, SW 80/400, SkyLux 70/700
Newton: SW 200/1000
Mak: Bresser 100/1400
Awatar użytkownika
 
Posty: 2943
Rejestracja: 20 Mar 2015, 13:19
Miejscowość: Słupsk

 

Postszuu | 11 Maj 2021, 09:41

drogi HenryKu, wcześniej pokazałeś że nie wiesz co to jest precesja i umiesz tylko wkleić definicję bez jej zrozumienia, teraz dalej brniesz w błędne myślenie co do tego forum.

na astromaniaku może i są maniacy, ale maniak to nie to samo co głupek.
czy zdziwi cię informacja, że na forum miłośników astronomii poziom wiedzy o astronomii jest daleko powyżej średniej krajowej?
i chodzi nie tylko o znajomość teorii ale również własną wieloletnią praktykę obserwacyjną, dlatego bajeczki które tu wklejasz budzą tylko uśmiech politowania.

księżyc który zasłania słońce też widzieliśmy na własne oczy jak i wiele innych rzeczy o których nie masz pojęcia.
Widoczność całej powierzchni Księżyca z Ziemi.: eclipse.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

PostQrczak99 | 11 Maj 2021, 11:18

Jeszcze nie widziałem dziennego zaćmienia Księżyca .
MEADE 102/600, SW 150/1200 , PENTAX 20X60 , CELESTRON 20x80 , BAADER PLANETARIUM 15X80, CELESTRON C90 ,CELESTRON SM 25x100
 
Posty: 77
Rejestracja: 12 Paź 2020, 11:53

 

PostHenrykK | 11 Maj 2021, 15:45

JSC napisał(a):A dlaczego to Czarne Słońce jest przed nami ukrywane?


Autor tego opracowania stwierdził, iż czarne słońce jest ukrywane, lecz z jakiego powodu to nie wiem.
Pewnie, gdybyśmy zaakceptowali taką astronomię, to byłoby już jawne.
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 

PostHenrykK | 11 Maj 2021, 15:55

Lukacz napisał(a):
HenrykK napisał(a):Rahu jest stosunkowo blisko nas, w przybliżeniu w takiej samej odległości jak księżyc.
Można włączyć polskie napisy

Cześć Henryku, mam 2 pytania.
Skoro to "Rahu" jest odpowiedzialne za zaćmienia to dlaczego nie widzimy jego tarczy w innych momentach niż zaćmienie?

A drugie to o co chodzi z tymi napisami?

P. S Kawał pasjonującej lektury.


O jakimś czarnym słońcu to czasami coś słyszałem, lecz nigdy mnie to nie zainteresowało.
Uważałem to za pseudonaukę.
W tym opracowaniu zainteresował mnie głównie wątek o obserwacjach zaćmień Księżyca w chwilach, kiedy Słońce, Ziemia i Księżyc nie są ustawione wzdłuż jednej linii.
Czy taki układ jest możliwy?
Ciekawość jest spowodowana próbą wyjaśnienia, czy moja teza, iż powinniśmy z powierzchni Ziemi oglądać całą powierzchnię Księżyca jest poprawna.
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 

PostHenrykK | 11 Maj 2021, 15:57

JSC napisał(a):O własnie. Czy Czarne Słońce zakrywa tylko Słońce i Ksiezyc, czy może także gwiazdy?


Rozważając to pytanie logicznie to powinno zakrywać i inne obiekty kosmiczne.
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 

PostHenrykK | 11 Maj 2021, 16:07

szuu napisał(a):drogi HenryKu, wcześniej pokazałeś że nie wiesz co to jest precesja i umiesz tylko wkleić definicję bez jej zrozumienia, teraz dalej brniesz w błędne myślenie co do tego forum.

Skoro Pan uważa, iż ja nie mam pojęcia cóż to jest precesja, to proszę podać własną definicję, lub opisać jej wyobrażenie.

na astromaniaku może i są maniacy, ale maniak to nie to samo co głupek.

Gdyby szukał głupków, to skierowałbym swoje kroki do Pudelka lub na Sok z Buraka.
czy zdziwi cię informacja, że na forum miłośników astronomii poziom wiedzy o astronomii jest daleko powyżej średniej krajowej?
i chodzi nie tylko o znajomość teorii ale również własną wieloletnią praktykę obserwacyjną, dlatego bajeczki które tu wklejasz budzą tylko uśmiech politowania.

Nie kwestionuję niczyjej wiedzy astronomicznej na tym portalu.
Wielce się cieszę, iż stoi ona na tak wysokim poziomie.
Dla zrównoważenia mojego entuzjazmu stwierdzę jeno, iż nie uzyskałem jak do tej pory odpowiedzi na moje wątpliwości.



księżyc który zasłania słońce też widzieliśmy na własne oczy jak i wiele innych rzeczy o których nie masz pojęcia.
eclipse.jpg


Wyszykuję jedynie niektóre informację i staram się je rozumieć.
Wiedzy nie gromadzę, od tego są archiwa.
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Lut 2021, 22:22

 
Zablokowany temat

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 57 gości

AstroChat

Wejdź na chat