GDZIE JEST GRAWITON EINSTEINA

Postst_pokrzyk | 09 Cze 2023, 16:57

Gdzie jest grawiton Einsteina


Stanisław Pokrzyk
https://stanislawpokrzyk.home.blog
Dział fizyka .

Motto : Wszechświat od początku istnienia nie miał grawitonów ani materii grawitacyjnej . WW zapomniał o ich stworzeniu , a OTW sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem zablokowała rozwój fizyki .

1 .Wstęp.
Celem artykułu jest pokazanie ,że w elektronie znajdują się cząstki o własnościach magnetycznych . Generowana przez nie siła , jest siła magnetyczna - nie grawitacyjna .
Oddziaływanie mas opisuje prawo powszechnego ciążenia Newtona (1 ).
F= G x( m1 x m2) / r2 [ 1]
Natomiast wzór (2) siłę ,która nadaje masie ruch ,wykonuje pracę.
F= m x a =m x g [2]
g oznaczają przyśpieszenie dowolnej planety albo gwiazdy.
Newton miał dylemat czy masa w równaniu 1 i 2 jest taka sama .Za pomocą wahadła prostego stwierdził ,że obie masy są tożsame .Podobną odpowiedz uzyskujemy z porównania
równań stronami.
G x(m x m )/r2 = m x a [3 ]
Z lewej strony równania (3 ) mamy masę korpuskularną ,a z prawej taką samą nazywaną bezwładną albo inercyjną .Wniosek ,Świat ma jeden rodzaj materii i jedną siłę która nadaje jej ruch .
Przyjęto, że materia niutonowska jest ‘’darem’’WW . OTW pomija masę i siły niutonowskie ,tworzy grawiton za pomocą krzywienia czasu i przestrzeni [ 1] , o anty grawitonie nie wspomina.
2. Pogląd Einsteina .
Kreatorem grawitonu był Einstein. Próbował pokazać ,że oprócz cząstek elementarnych istnieją grawitony i masa grawitacyjna .Poszukiwał ich przez wiele lat .Bezskutecznie . Grawitonu nie znalazł. OTW też zawiodła. Jednak wiary w istnienie masy grawitacyjnej nie tracił . Twierdził ,że istnieje , ale trudno ją wykryć, ponieważ znajduje się w zakolach pokrzywionej przestrzeni przez masy galaktyk , gwiazd , planet itp.
Einstein w bezsilności rozumienia problemu miał zwyczaj powoływać się na pozaziemskich obserwatorów ,albo przekonywać ,że pewne procesy mogą zachodzić pomimo ,że wydają się być sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem .Dlatego krzywi przestrzeń , czas , i tworzy – wbrew zdrowemu rozsądkowi-- materie grawitacyjną .Einstein nie pokazał ile , i jak długo należy krzywić przestrzeń aby powstał grawiton , oraz jak pozbawioną sztywności przestrzeń można krzywić ?!--a jak czas ?
Einstein na krzywieniu przestrzeni nie kończy poszukiwań . Wykorzystuje koncepcje pola
Faradaja ,w którym elektrony z odległości na siebie oddziałują .Coulomb pokazał ,że te oddziały-
wania są siłą ,która działa między punktowymi masami. Einstein identyfikuje pole Faradaja jako masę grawitacyjną. To poważny błąd . Siła jakiej działanie obserwujemy jest pochodną magnetycznej struktury materii .

3 Pochodzenie materii .

Współczesna fizyka nie potrafi jednoznacznie pokazać jak powstała materia. Z pośród wielu hipotez uznana została ‘’teoria’’ WW ,która ma wielu przeciwników. Największym jest entropia [2 ] . Teoria WW nie mówi jaki rodzaj energii znajdował się w osobliwości , jaki miała kształt ,kiedy powstała i co spowodowało katastrofę jej rozerwania.
Dlaczego powstały tylko trzy cząstki p, n, e - i , dlaczego dwie pierwsze są ok. 2000 razy większe od trzeciej. Wreszcie, dlaczego elektron wiecznie wiruje.
Tego fenomenu nie tłumaczy żadna teoria. Możemy więc przypuszczać , materia musiała powstać w innych okolicznościach , np. w procesie krystalizacji ,gdzie o ilości i wielkości kryształów decydują warunkami termodynamiczne roztworu . Naszym zdaniem , cząstki elementarne maja strukturę krystaliczną , powstały w środowisku ciekłym . Więcej na ten temat w art. [ 2 ] .

4 Magneton w elektronie.

Rozpady β i doświadczenia w akceleratorach pokazały , że w protonie i neutronie znajdują się ujemne i dodatnie elektrony .Elektrony ( nie anihilują ) w cząstkach zachowują się jak jony , zajmują miejsca w narożach kryształów .
Obecnie cząstki elementarne budzą wśród fizyków wątpliwości . Prace nad strukturą nukleonów ciągle trwają . Nie ma także pewności czy są cząstkami podstawowymi. My również mamy taką wątpliwość . Dlatego zadajemy pytanie, czy relacja masy , proton - elektronu jest ostateczna i czy podobna może istnieć między elektronem a nieznaną cząstką Y. Wówczas taka cząstka , nazwiemy ją magnetonem , powinna mieć następujące parametry.

Masa , m =9,11 x10-31// 2000 =4 ,6 x10- 34kg ,wymiar kryształu, a = 5,62x10-15 /2000 =2, 8 x10-18 m ,
objętość v =22 x 10-54 m3, gęstość ϒ = 2x1019kg/m3 .
Szczególną cechą magnetonów jest tworzenie dipoli, mikro magnesów , rys. 1
a)
Image

b)
Image
Rys. 1. a ) Kształt i wymiary dipola magnetycznego –mikro magnesu .
b) Magnetony (lewo i prawoskrętne) ,odpowiedniki magnetycznych biegunów .

5 Oddziaływania magnetyczne

Jeżeli uznamy ,że proton i neutron powstał z dodatnich i ujemnych elektronów ,a elektrony z
lewo i prawoskrętnych magnetonów , rys.1b , wówczas siła działająca między masami powinna mieć charakter magnetyczny i oddziaływać jak dipol widoczny na rys . 1a.
Magnetony mogą wirować tylko w dwóch kierunkach. W elektronie wirują w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a w elektronie dodatnim w kierunku przeciwnym.
Hipotezę o istnieniu magnetonu postanowiliśmy sprawdzić przez porównanie siły masowej F , z siłą magnetyczną F*cząstek elementarnych i dużych obiektów o masie 7,3 x103 do 7,3 x1021kg .
Siłę F liczymy ze wzoru ( 1) , magnetyczną F*ze wzoru ( 3 ) .

F*= F0 x N [ 3 ]

N , ilości magnetonów w badanym obiekcie , N = m /4.6 x10-34 .
F0,siła oddziaływania dwóch magnetonów F0=G x(4,6x10-34)2 / (2,8x10-18 )2=1,73 x10-42 N


Rys.2. Widoczne na rysunku obiekty mają jednakową masę , m =7, 8 x 103 kg . Obiekty o kształcie sześcianu oddziałują z siłą 240 razy mniejszą , a kuliste 4 razy w stosunku do prostopadłościanu o wymiarach jak na rysunku .

Image

Jeżeli hipoteza o istnieniu magnetonów jet prawdziwa wówczas siły F i F* powinny mieć podobną wielkość . Analiza wyników tabeli pokazuje ,że w przypadku elektronu i protonu tak jet, siły można uznać za równe. Natomiast dla dużych obiektów (103 - 1021 kg) różnica jest jednego rzędu (F n – F n-1 =4 ,oraz F n*- F*n -1= 3 ), i została spowodowana ,przez F liczoną dla obiektów o kształcie sześcianu (nie kuli ). Rysunek 2 potwierdza zależność siły od kształtu obiektu. Jeżeli uwzględnimy ten fakt ,wówczas możemy przyjąć F=F*.

To bardzo ważna konkluzja .

Jeżeli warunek równości sił jest spełniony , to hipotezę o istnieniu magnetonów możemy
uznać za prawdziwą , a elektron jako pakiet energii wypełniony wiecznie wirującymi magnetonami . Podobną sugestię wysunął Compton , ‘’naładowany’’elektron może stanowić naturalny magnes [3 ]. Natomiast Uhlembeck i Goudsmit do wyjaśnienia subtelnej struktury Zemana musieli przyjąć ,że elektron jest magnesem o złożonej strukturze i magnetonie jednego Bohra .O cząstkach w elektronie wspominał także Urey i Chia Ping Wang [3 ] .
Naszą hipotezę o obecności w elektronie magnetonów potwierdzają także ostatnie doniesienia fizyków z Uniwersytetu w Cambridge [ 4 ], badali zachowanie kryształu tytanianu dysprozu w temperaturze bliskiej zera K . Zauważyli , że kryształ zamienił się w płyn magnetyczny, a bieguny oddzieliły się od siebie i poruszały się jak niezależne monopole magnetyczne – to nasze magnetony ,których podstawowe parametry i zachowania zostały opisane.

Ciasne upakowanie dipoli w elektronie odpowiada za ciśnienie .Energia wewnętrzna elektronu Ee=k x m x c2= 2ooo x 4,5 x10-34x 9 x 1016=8,1 x10-14Nm. Dzieląc Ee przez objętość elektronu otrzymujemy wartość ciśnienia P=8,2 x1o-24/180-45=4,5 x 1029 N/m2.
Ciśnienie jest olbrzymie , odpowiada za ‘’nieśmiertelność’’ elektronu oraz trudną do ‘’skruszenia’’strukturę .

4 .Podsumowanie .

Fizycy i astrofizycy niechętnie mówią o ‘’rodowodzie’’ grawitonów . Natomiast dużo o teorii Einsteina, która krzywiąc przestrzeń produkuje grawitony i masę . Ta absurdalna i niedorzeczna
‘’teoria’’oprócz wirtualnej masy tworzy także wirtualną siłę – także grawitacyjną .
J .Weber , (Acosta ,s. 447 ) ma inny pomysł na istnienie grawitacji. Wprawdzie ubolewa , że nie stwierdzono obecności grawitonu .Ale brak grawitonu i masy grawitacyjnej nie przeszkadza Weberowi w odbiorze fal grawitacyjnych. Tworzy je w środku naszej galaktyki. Metodą wybuchową , przetwarza wielkie ilości materii w energię grawitacyjną !? Wystarczy .
Einstein tworzy materie grawitacyjną bez grawitonów ( metodą krzywienia przestrzeń), Weber energię grawitacyjną , też bez grawitonów (metodą wybuchową ) .
Wielu naukowców wykorzystuje –nie istniejącą siłę -- według własnych potrzep ; np. że osobliwość była ściskana przez grawitację ,albo ,że materia galaktyk i gwiazd ciągle krzywi przestrzeń i ciągle produkuje materie grawitacyjną . Einstein nigdy nie przedstawił wewnętrznej struktury grawitonu ,ani wzoru na siłę ,w której udział ma grawitacyjna masa . Milcząco pomija także kwestie anty grawitonu .
Struktura cząstek elementarnych pozostaje nadal zagadką. Model kwarkowy , gluonowy , model z twardym rdzeniem , Teoria Strun ,teoria grawitacji oraz inne tworzą’’ fizyczny folklor ‘’
Teoria względności nazywana także teorią grawitacji została wylansowana przez fizyków ,którzy uznawali obserwatorów w innych galaktykach i wątpili w zdrowy rozsądek .Ten grawitacyjny
fetysz , zablokował na wiele lat poprawny rozwój fizyki .Obecnie są jeszcze nieliczni fanatycy ,którzy szukają grawitonu , zaginają promienie światła tworzą soczewki i krzyże grawitacyjne o imieniu Einsteina .Osobiście współczuje im , tracą bezproduktywnie czas jak mitologiczny Syzyf siłę.

Wnioski
1.Analiza sił masowych i magnetycznych obiektów o masie od 10-31- 1024kg pokazała , że istnieją cząstki materii mniejsze od elektronu , to prawo i lewo skrętne , wiecznie wirujące magnetony.

2. Za oddziaływania obiektów o dużych masach ,odpowiada siła magnetyczna
generowana przez magnetony .

3.Każdy fizyk rozumie , że siła bez masy nie istnieje. Matematyczny zapis siły F = m x a, albo F = G x m1 x m2 /r2 zawsze daje zero gdy m = 0, tak jest w przypadku masy grawitacyjnej.
Taka jest potęga matematyki !
-






5.Literatura
1.V. Acosta, C.L. Cowan , B.J. Graham ;Podstawy fizyki współczesnej. Wydanie drugie,Warszawa ,PWN,1987.
2. https://stanislawpokrzyk.home.blog/2021 ... a-wersja-2. 2021,01,10
3.V. Acosta , C.L.Cowen , BJ. Graham; Podstawy fizyki współczesnej. Wydanie drugie,Warszawa 1987 , PWN , s. 467 ,oraz s. 439 .
4 . J. Halle,n , C. Castelnovo ,Uniwersytet Cambridge ,pl/2022/kryształ magnetyczny – spin -elektron .

Stanisław Pokrzyk

Gliwice, 13.05.2023.
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 Cze 2023, 16:38

 

PostIzonix | 09 Cze 2023, 17:01

Dzień dobry Stanisławie, też witam Cię gorąco 8)
 
Posty: 186
Rejestracja: 18 Lis 2007, 11:16
Miejscowość: Piaseczno

Postfornax | 09 Cze 2023, 23:22

Tylko zastanawiam się jakim cudem w protonie czy neutronie zmieści 1836 elektronów .nie mówiąc już o ładunku elektrycznym. :roll:
 
Posty: 131
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 21:35

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

AstroChat

Wejdź na chat