* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 397 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
 Temat postu: Re: Uwagi na temat forum i administracji
PostWysłany: Pią Mar 19, 2021 1:35 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Administracja lubi wszystkich miłośników nieba i członków Forum , nawet tych z którymi czasem ma przepychanki. :D
Czas wszystko pokaże , nikt nie powiedział że nie.Teraz zmykam do pracy.Będę jutro na Forum.
Pozdrawiam Wszystkich Krzysztof. :wink:

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 19, 2021 1:54 pm 

... nie wszyscy miłośnicy nieba i członkowie forum lubią Administrację.
W związku z panującymi tu praktykami "rodem z TVP INFO" proszę o usunięcie mnie z takiego forum.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 19, 2021 3:05 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Oczywiście Administracja spełnia również takie życzenia.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 19, 2021 3:50 pm 

...no to działaj ... Edgens :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 19, 2021 4:21 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Życzę powodzenia.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 1:18 am 
Awatar użytkownika

A tam, daj spokój Marek. Jak tak się nawzajem będziemy zwalczać to wszyscy wartościowi uciekną (wielu już i tak nie ma) z forum, potem nastanie długi zastój typu "forum widmo" i zniknie nasz ASTROMANIAK tak jak niedawno ASTRO4U.NET - moje ulubione forum z dawnych lat.
Krzysztof_P napisał(a):
٩(͡๏̯͡๏)۶ ιzɔos napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):
Myślę że pozbieramy te wszystkie proponowane i ewentualne zmiany .[...] Wtedy co będzie możliwe to postaramy się poprawić , czy zmienić. [...]

Sprawy społeczności wszelkiej maści w dzisiejszym świecie rozwiązuje się przez referendalne głosowania za i przeciw.
Czy jednak Krzysztof i reszta decydentów tutejszych będzie natyle postępowa aby na taki krok sie zdecydować kiedykolwiek na Astromaniaku?

Faktem jednak jest to, że administracja zaczęła by być wtedy w końcu bardziej lubiana, bo i sprawiedliwsza.

Administracja lubi wszystkich miłośników nieba i członków Forum , nawet tych z którymi czasem ma przepychanki. :D
Czas wszystko pokaże , nikt nie powiedział że nie.
Pozdrawiam Wszystkich Krzysztof. :wink:
No to trzymam za słowo :!: Problemem tego forum jest niewspółpracowanie włodarzy ze społecznością, która może bardzo wiele zdziałać gdyby tylko mogła się normalnie dogadać.

Patrzcie, że to nieco złośliwe obustronnie:
Kilka razy dawniejsza administracja chciała wymusić na społeczności jakieś dziwne zmiany w działaniu forum np. w działach handlowych.
ODP: Społeczność jednak stanęła murem za starym ładem, bo całkiem dobrze funkcjonuje handel. Nie znaczy to jednak ze całkowicie rezygnujemy ze zmian w innych aspektach forum.

Włodarze wstawili swoje logo bez konsultacji. A bo tak ma być i już.
ODP: Społeczność nie dała rady się zbuntować skutecznie.

Społeczność chciała zmiany drętwego logo. Pomysłów było kilka, a aktualnie (aż po ponad roku mego niebytu tutaj :? ) chyba jest najlepszy z proponowanych i to tylko dlatego, że wierzę w nowego współ-admina.
ODP: Admini stają murem i bronią słabego, starego, nieprzyciągającego obrazka, mimo, że społeczność mocno popiera potrzebę zmian na "zdecydowanie lepsze" wraz z forumowymi autorytetami, a nawet przyjaciółmi p.Janusza i samych włodarzy. A uczciwe głosowanie już całkiem rozwiałoby wątpliwości. Mam wrażenie, że tu chodzi od dawna bardziej o personalne skarcenie mojej osoby (buntownika) i jakieś urażone dumy. Niż o jakiekolwiek rozsądne argumenty. Zakopalibyśmy może ten topór wojenny już, panowie Dominiku i Bogdanie oraz p.Aniu ...i zaczęli współpracować? Możemy razem coś zmalować tam na górze, jeśli macie więcej umiejętności.

I PAMIĘTAJCIE ŻE TO TYLKO FORUM HOBBYSTYCZNE, więc idealne być nie musi w stylach samego wyglądu (jednak powinien być dość interesujący), ani w surowości zarządzania nim na śmierć i życie. :idea:

Mam parę pomysłów z podpowiedziami jak poprawić pewne rzeczy na forum. Chyba, że unowocześniony silnik sam je wprowadzi. Napisze o nich w kolejne dni. :wink:

Ostatnio edytowany przez ٩(͡๏̯͡๏)۶ ιzɔos Wto Mar 23, 2021 1:50 pm, edytowano w sumie 3 razy

PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 1:25 am 
Awatar użytkownika

a pamiętacie jak to forum wyglądało gdy jeszcze miało logo? :wink:

Załącznik:
logo-astromaniak.jpg
logo-astromaniak.jpg (16.5 KiB) Obejrzany 2510 razy

PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 6:42 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sieradz (Rossoszyca)
szuu napisał(a):
a pamiętacie jak to forum wyglądało gdy jeszcze miało logo? :wink:

Załącznik:
logo-astromaniak.jpg

Miałem zwrócić uwagę na prawdziwe logo astromaniaka ale mnie ubiegłeś. To jest logo preferowane przez Janusza. Zdecydowanie bardziej oryginalna jest niedokończona Kasjopeja. Romb był tylko pochodną logo sklepu aAstrokrak.

Lunt LS40/400 H-alfa
C6D, Sigma 150-600/4.5-6.3, Canon 24-105/4L, Canon 24-70/2.8L

PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 9:54 am 

Ktoś tu zaczyna mącić :lol: :lol: :lol:
Ośmielam się zauważyć, że nie ma obowiązku przynależności do danego forum, zaś wszelkiej maści działacze są pożądani w organizacjach politycznych, szczególnie jednej , minionej, co to "ruszała z posad bryłę świata". :mrgreen:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 2:25 pm 
Awatar użytkownika

Jako że jestem z tym forum od samego początku, czuję się niejako w obowiązku w miarę możliwości podsuwać pomysły by działało, jak i wyglądało jak najlepiej.
Doszły mnie słuchy od niektórych użytkowników, że zgłaszali już dawno temu problemy z czytelnością szarych beleczek forumowych z białymi napisami.
Cóż jestem tu od początku czytelnikiem, więc także wydaje mi się, że kiedyś wyglądało ciutkę inaczej i zapewne w zawirowaniach kolejnych aktualizacji silnika, dawno temu, style sie rozsypały.

Nie zrażając się jednak przeczesałem nieco kody źródłowe skryptu forum. Już z samej dedukcji wygląda mi to na prowizoryczne próby dostosowania wyglądu elementów forum za czasów p.Janusza. Ktoś się nie znał zbytnio na rzeczy. Style tu są pomieszane od innej "skórki". Jest ustawiony generalny kolor czcionek na biały, bo skórka była przewidziana przez producenta skryptu w całości w ciemnych barwach. Linki także mają tylko globalne ustawienie biało/pomarańczowe, więc nie tak łatwo nad tym zapanować by stało się znowu czytelne. Łatwiej zmienić poprostu kolor beleczki i tak mi się wydaje kiedyś forum wyglądało właśnie.

Na początek mogę zaproponować coś takiego jak poniżej (nie wiem czy akceptowalne dla większości :roll: ), ale nie jest doskonałe programistycznie bo psuje pewne inne elementy w innych stronach. Mam jednak już zamysł i wstępnie przetestowany, by dołożyć dodatkowe style beleczek i wszystko się prawdopodobnie ogarnie tak jak powinno być, rękoma informatyka forumowego którego tożsamości nie znam. :wink:

Mogę opracować też zupełnie inne warianty koloryzacji nieczytelnego tekstu na szarym tle, jeśli będą takie wytyczne. Włącznie z instrukcjami obsługi dla informatyka by zaoszczędzić mu roboty, ale po poważnych konsultacjach poprawności proponowanego kodu ode mnie. Image

Załączniki:

Temat postu: Re: Uwagi uwagi i uwagi
PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 11:56 pm 
Awatar użytkownika

Przeczesałem resztę skryptu. Tak jak mówiłem jest sklejanką różnych prowizorek i niezgodnych stylów.

Danielu pytałeś o te nieszczęsne napisy, więc proszę - trochę magii i.... Patrzcie, Ja potrafiłem to pokolorować jak trzeba, a zarządcy mieli dwie lewe ręce od lat.
Trzeba było lepiej p.Januszowi za życia pomóc z tym forum, by wyglądało jak należy. Skrypt jest trudny do ogarnięcia, przestarzały. Właściwie tylko prowizoryczne działania na jego kodzie coś poprawią. Brak jest wydzielonego stylu w .css dla linków nawigacji na szarej belce.

Strona i bez mojego grzebania rozwala się od samego początku istnienia forum. Kto nie wierzy niech na kompie sobie w przeglądarce ponaciska lewy CTRL razem z "-" lub "+" to będzie widział jak fika logo, menu żółte i banery - pełno wolnych luk nieestetycznych. Elegancko wyświetla się tylko na dużych monitorach.

Przyciski i znaczki graficzne też pomieszanie stylów. Moim zdaniem słabe i nie ładne. Można podmienić na inne z otwartej licencji albo narysować zupełnie nowe już z prawidłowo nadaną przeźroczystością tła przy krawędziach.

Tylko po co to wszystko gdy nie ma woli zmian? Po co ja się produkuje? Chcecie to sobie funkcjonujcie nadal w tym archaizmie prowizorek. Życze szczęścia w słabo rysującej się przyszłości. Właśnie forum sąsiedzkie, takie całe czarne z teleskopem, wpadło także w depresyjne myśli z powodu słabej aktywności użytkowników. Martwią się także o przyszłość. Wy jednak coś nie bardzo. Ja wpadłem tu tylko by udowodnić po ponad roku niebytu, że się da lepiej i ładniej.

Dobranoc

Załączniki:

Ostatnio edytowany przez ٩(͡๏̯͡๏)۶ ιzɔos, Pią Mar 26, 2021 9:15 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Pią Mar 26, 2021 6:36 pm 
Awatar użytkownika

Czasami człowiek musi, inaczej się udusi... :lol:

No to teraz przyciski. Z przymrużeniem oka oczywiście :wink: A mogę też w miarę swoich umiejętności wykreować coś zupełnie innego do zaproponowania, gdyby była taka potrzeba.

Jakie to zabawne, że jak się człowiekowi chce to można niemal wszystko. :lol:
Dla tych gdyby mieli jakieś wątpliwości co do mojej kreatywności i potrzeby powtórnego przemyślenia idei małych zmian na forum.

Przepraszam kolegów za narzucanie się. :oops: Posty moje mają na celu tylko uwidocznienie problemu, a nie czegoś wymuszanie. :? :)

Żałuję, że nie pomogłem Panu Januszowi za życia z propozycjami dla forum, ale niestety moje moce kreatywne uaktywniają się dopiero gdy sytuacja jest już dla mnie nie do przyjęcia, jak i dla innych kolegów co mają odrobinę estetycznego poczucia smaku.

Jeszcze raz proszę nie obraźcie się za moje posty. Zwłaszcza ty Krzysztofie. :wink: Będzie dobrze.

Pozdrawiam

Załącznik:
P.S.
Ciekawe tylko czy tak wyczekiwane od dawna zmiany i drobne poprawki to kwestia miesięcy czy aż tylko lat :lol: ...a może dekad? :?
Widzę, że Pan Dominik też dał sobie już spokój z aktywnością w życiu forum Astromaniaka. Cóż ... jak widzę, każdemu kiedyś się znudza AM, jeśli brak współpracy i wszędobylskie odrzucenie wszelakiej dobrej woli z obu stron. To forum wkrótce zginie tak jak wspaniałe niegdyś i niezastąpione Astro4u.net.
Trzymajcie się.

Ostatnio edytowany przez ٩(͡๏̯͡๏)۶ ιzɔos Sob Kwi 03, 2021 12:45 pm, edytowano w sumie 3 razy

PostWysłany: Pią Mar 26, 2021 6:48 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Cześć.
Twoje sugestie będą tu w temacie i jak dostanę info od Karola iż będą przeprowadzane prace z Forum , to przypomnę mu o nich.Wtedy będą wzięte pod uwagę , przy ewentualnych zmianach i poprawkach Forum.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 12, 2021 2:32 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Znów certyfikat SSL się skończył.

PostWysłany: Śro Maj 12, 2021 7:26 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ławy
To już taka forumowa tradycja. :lol:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 12, 2021 12:34 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin
Kurcze przecież Let's Encrypt wysyła maile z przypomnieniem na długo przed końcem ważności.

Dlaczego w nocy niebo jest ciemne, skoro patrząc w każdym kierunku, patrzę na jakąś gwiazdę? Heinrich Wilhelm Olbers

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 14, 2021 5:57 pm 

Miejscowość: Kartuzy [Kaszuby]
Maciek_Cz napisał(a):
Kurcze przecież Let's Encrypt wysyła maile z przypomnieniem na długo przed końcem ważności.

Witam.
Klikam już chyba dziesiąty raz aby to napisać. Czy nikt nie pilnuje ważności certyfikatu czy jak się to nazywa ? Po prostu porażka .

Pozdro... .

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 14, 2021 9:02 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Andrychów
Ja jako moderator nie mam na to wpływu, należało by się zapytać Krzysztofa co ma zamiar zrobić z tym problemem który również dla mnie jest uciążliwy.

ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'', ATM AstroScope 9'', ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' mod, Intes Alter MN 56, Intes Alter M500, SW 100ED, Orion SkyScanner 4", Celestron C90,TS 25x100,SkyMaster Pro 20x80,TS 15x70, Zeiss, Nikon 10x50,Steiner 8x30

Ostatnio edytowany przez bolid25, Pią Maj 14, 2021 9:24 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 14, 2021 9:18 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Szczecina
To może niestety zrobic tylko osoba która ma dostep do serwera. Napisałem już Krzysztofowi żeby jeżeli jest możliwość przyspieszył odnowienie certyfikatu.

Faktycznie jest to już tradycja ;) ale trzeba coś z tym zrobić aby się takie sytuacje nie powtarzały, bo to chyba najbardziej palący problem techniczny.

PostWysłany: Pią Maj 14, 2021 10:25 pm 
Awatar użytkownika

Hej!!!
A ja nie wiem w czym problem. U mnie od lat wszystko hula. Za wyjątkiem rzadkich i krótkich momentów, kiedy astromaniaka w ogóle nie ma. Na forum zawsze zaglądam przy pomocy PC-ta, Operą na Win7.

Pozdrawiam.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 14, 2021 10:55 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...
wfifiak napisał(a):
Hej!!!
A ja nie wiem w czym problem. U mnie od lat wszystko hula.

"dziwne, u mnie działa" :roll:

wfifiak zobacz jakiego protokołu używasz, http: czy https: . W tym przypadku "s" robi różnicę.

PostWysłany: Sob Maj 15, 2021 9:10 am 
Awatar użytkownika

Na kompie też mi działa, ale na telefonie już nie.

PostWysłany: Sob Maj 15, 2021 9:40 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Szczecina
Jedyne co mi przychodzi do głowy na ten moment na co mam wpływ to ja będę tym "automatem odnawiającym " :lol: Będę przypominał wcześniej o odnowieniu zanim certyfikat wygaśnie.

PostWysłany: Sob Maj 15, 2021 10:15 am 
Awatar użytkownika

Lukacz napisał(a):
wfifiak zobacz jakiego protokołu używasz, http: czy https: . W tym przypadku "s" robi różnicę.

Hej!!!
Faktycznie mam wyłączone szyfrowanie na Astromaniaku. Nie zwracałem na to uwagi, bo dane które przekazuję nie są zbyt poufne. Ale lepiej na zimne dmuchać :-). Dzięki za zwrócenie uwagi. Z drugiej strony, ciekawe jak do tego doszło. Na innych stronach mam szyfrowanie włączone domyślnie. Jak Astromaniak trafił do wyjątków?

Pozdrawiam Wojtek.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Maj 15, 2021 12:22 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lubuskie
Nadal nie działa, bez różnicy czy na tel. czy kompie :|

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 397 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości