Ciemna energia

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

PostOskar.Lewicki | 08 Gru 2020, 00:05

Ostatnio rozmyślałem nad tematem ciemnej energii i doszedłem do takiego wniosku.
Skoro wszechświat rozszerza się coraz szybciej od pewnego momentu jego istnienia to, czy tą zagadkową siłą rozpychającą wszystko wokół nie jest energia wytworzona przy rozpadzie wodoru w przestrzeni? Jest jej coraz więcej, poprzez wybuchy supernowych i wyrzuty w postaci dżetów z czarnych dziur . Przy rozpadzie wodoru powinna powstać czysta energia złożona z niepowiązanych kwarków i leptonów, więc nie powinniśmy jej dostrzec.
Co sądzicie o tej teorii, lub prędzej przemyśleniu ?
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 Gru 2020, 23:49

 

Postwfifiak | 08 Gru 2020, 12:33

Hej!!!
Wydaje mi się, że wodór niezwykle niechętnie samoistnie się rozpada :-). Moim zdaniem, ciemna materia, to taka sama materia jak nasza. Trzeba przyjąć, że wszechświat ma więcej wymiarów niż 3 (a ma, patrz splątanie kwantowe). Ciemna materia to taka materia, która manifestuje się jak nasza w trzech wymiarach a jest od nas oddalona o ten czwarty. Czyli krótko mówiąc jest tu i teraz, ale nie ma z nią kontaktu. Model taki świetnie tłumaczy fakt, że ciemna materia oddziałuje tylko grawitacyjnie. Masa zakrzywia przestrzeń, całą, wielowymiarową. Ot i cała tajemnica ciemnej materii. A tęgie umysły łamią sobie głowy i wydają ciężkie pieniądze, szukając nieistniejącego bozonu :-). A co do rozszerzania się wszechświata, to wydaje mi się, że nasz wszechświat jest "tyłem" czarnych dziur w innych wszechświatach (oddalonych o kolejne wymiary). W ten sposób jesteśmy zasilani materią i przestrzenią. Rośniemy, puki tamte wszechświaty istnieją, a znikniemy jak nasze czarne dziury wyprowadzą materię do innych wszechświatów. A wielki wybuch nastąpił wtedy, kiedy zapadła się pierwsza gwiazda w zasilających nas wszechświatach. Wszystko jasne i proste. Nie ma co niepotrzebnie komplikować sprawy :-)

Pozdrawiam Wojtek.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 792
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

Postzbyszek | 08 Gru 2020, 13:24

Zapadająca się gwiazda cała miała by w energię się zamienić, czy może w czarną dziurę ? W sumie niezależnie w co to i tak znikomo wpłynie na sąsiedztwo , na pewno nie zainicjuje powstanie wszechświata , do tego promieniowanie reliktowe musiało by być w szerszym zakresie - to tak intuicyjnie
Zawsze mnie ciekawiło, jaki wpływ na wynik pomiarów zdarzeń co szybko następują ma prędkość nośnika informacji o tym zdarzeniu . W/g mnie w zjawiskach relatywistycznych ma kolosalne znaczenie , nieuwzględniane co prawda ,
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

PostKoniunktarny | 22 Gru 2020, 16:38

Sam jestem ciekaw. Kiedyś o tym myślałem jak dowiedziałem się o bozonie Higgsa
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 Gru 2020, 16:32

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 64 gości

AstroChat

Wejdź na chat