Stellarium plik ocular.ini

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

Postmakower | 25 Mar 2021, 18:07

Zainstalowałem nowe Stellarium i chciałem podmienić plik ocular.ini ze swoimi danymi. Dawniej robiło się to bez problemu a tym razem porażka. Program przemianowuje mój plik na ini.old a sam tworzy swój plik ze swoimi danymi. Win7. Czy był ten problem już notowany? Szukałem w archiwum ale nic nie znalazłem.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

PostKrzysztof z Bagien | 25 Mar 2021, 18:48

A nie możesz otworzyć tego nowego pliku i wkleić tam to tego, co istotne ze starego?
Ewentualnie - dodaj jedną pozycję w Stellarium ręcznie i zobacz jak wygląda format danych w porównaniu do poprzedniej wersji.
Jestem odpadem atomowym.
Awatar użytkownika
 
Posty: 278
Rejestracja: 17 Wrz 2017, 05:31
Miejscowość: Łódź

Postmakower | 25 Mar 2021, 19:29

Krzysztof z Bagien napisał(a):A nie możesz otworzyć tego nowego pliku i wkleić tam to tego, co istotne ze starego?
Ewentualnie - dodaj jedną pozycję w Stellarium ręcznie i zobacz jak wygląda format danych w porównaniu do poprzedniej wersji.


Tak też próbowałem, choć wywalałem wszystko i wklejałem moje dane. Stellarium musi mieć gdzieś schowane te defaultowe dane bo nawet jak plik ini się całkowicie skasuje to i tak jest przywracany. Nie próbowałem jeszcze edycji, choć nie chce mi się tyle tego wklepywać. Tyle razy to robiłem podmieniając plik ini bez problemu.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

PostKrzysztof z Bagien | 25 Mar 2021, 19:51

W tym pliku, na samej górze, w pierwszym wierszu jest wpisana wersja pluginu. Więc pewnie problem polega na tym, że ten twój stary po prostu ma zapisaną starszą wersję i dlatego nie jest używany. Otwórz sobie oba pliki i porównaj, to naprawdę żadna filozofia.
Jestem odpadem atomowym.
Awatar użytkownika
 
Posty: 278
Rejestracja: 17 Wrz 2017, 05:31
Miejscowość: Łódź

Postmakower | 25 Mar 2021, 20:38

Krzysztof z Bagien napisał(a):W tym pliku, na samej górze, w pierwszym wierszu jest wpisana wersja pluginu. Więc pewnie problem polega na tym, że ten twój stary po prostu ma zapisaną starszą wersję i dlatego nie jest używany. Otwórz sobie oba pliki i porównaj, to naprawdę żadna filozofia.


Rzeczywiście. Wystarczyło zostawić 2 pierwsze linijki.
U mnie wersja 2.0 a w nowa wersja 3.1. Wszystko świetnie zadziałało. Wielkie dzięki za poradę. Pozdrawiam.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

Użytkownicy przeglądający to forum: kurp oraz 47 gości

AstroChat

Wejdź na chat