Co z tą pogodą??

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

PostMeade;) | 23 Kwi 2021, 14:12

Zastanawia mnie kiedy wreszcie się zrobi ta wiosna, temperatury normalne a nie ciągłe wiatry, deszcze, zimno, ciągłe straszenie sniegiem nadal. Jak tu zyć :?
Sprzęt: Nikon action 8 x 42

Pasja która łączy ludzi...
Awatar użytkownika
 
Posty: 242
Rejestracja: 13 Mar 2018, 16:27
Miejscowość: Okolice Tarnowa

 

Postsnakersen | 23 Kwi 2021, 16:42

Nie tylko u nas tak, w USA w stanie Oklahoma przedwczoraj został pobity kwietniowy rekord niskich temperatur od 1966 roku. U Polsce natomiast mamy najzimniejszy kwiecień-plecień od 1997. Jak wielu z nas napewno pamięta, wielką powódź jaka miała wówczas miejsce. Oby się to już nigdy nie powtórzyło.
Awatar użytkownika
 
Posty: 209
Rejestracja: 22 Cze 2009, 13:41
Miejscowość: Kraków

 

Postekolog | 23 Kwi 2021, 19:13

Ma to swoje dobre strony. Myszy i szczury i korniki liczniej wyzdychają.
A ładną pogodę możecie przeca oglądać na zdjęciach!

Siema
Załączniki
Co z tą pogodą??: AAE5Gcu.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6166
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postzbyszek | 24 Kwi 2021, 05:43

ekologu, myszy i szczury raczej wyzdychają ? Masz takie chciejstwo pewnie i uważasz, że WSZYSCY , łącznie z Naturą do niego się dostosują, bo tak napisałeś , pomyłka , przesadziłeś z tym co nam wciskasz .
Z prosta jako ekolog to idź na działkę , ogródki i popatrz, może też do drzewa się przywiąż ?
Wczoraj kleszcz po mojej ręce chodził, zabezpieczyłem już pieska przed kleszczami, co bardzo żywotne, kilka drzew co po 5 lat miały wyciągnąłem z ziemi, bo zjedzone korzenie mają .
Zacznij od siebie, popatrz w koło , ogranicz do zera odpadki , wtedy myszy , szczury będą w okół ciebie w równowadze naturalnej, ich ilość będzie powiązana z ilością jedzenia co mają, bez dokarmiania odpadkami co dajesz . Samo nazwanie się ekologiem, nie uprawnia do kłamstw w sprawach Natury, sam sprawdź, podajesz co ktoś napiał jako prawdę , a w koło zupełnie coś innego ...
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Postwfifiak | 24 Kwi 2021, 11:35

Hej!!!
Dla mnie tegoroczne pogody, to nieznaczny powrót do normy jaką pamiętam z dzieciństwa. Właśnie kwiecień-plecień, niskie temperatury i dużo opadów. Tak mniej więcej powinno być. Może to za sprawą ograniczenia ruchu samolotów?

Pozdrawiam.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostJaro666 | 25 Kwi 2021, 10:07

ekolog napisał(a):Ma to swoje dobre strony. Myszy i szczury i korniki liczniej wyzdychają.
A ładną pogodę możecie przeca oglądać na zdjęciach!

Siema


Nie wiem co Cię tak cieszy w tym że jakieś zwierzaki wyzdychają, dziwne że osoba o niku ekolog takie rzeczy wypisuje.
Nie pozdrawiam
105
 
Posty: 191
Rejestracja: 27 Gru 2015, 20:31
Miejscowość: Chorzów

 

Postekolog | 25 Kwi 2021, 15:28

Jaro666 napisał(a):
ekolog napisał(a):Ma to swoje dobre strony. Myszy i szczury i korniki liczniej wyzdychają.
A ładną pogodę możecie przeca oglądać na zdjęciach!

Nie wiem co Cię tak cieszy w tym że jakieś zwierzaki wyzdychają, dziwne że osoba o niku ekolog takie rzeczy wypisuje.
Nie pozdrawiam


"NIE POZDRAWIAM" :?

Szok drogi Jaro666. Nie wiem czemu mnie atakujesz skoro ja do Ciebie nic nie mam i nie miałem
(W zamkniętym wątku o Tobie i innych wypowiadałem się czysto teoretycznie nie kojarząc osób ani ich cech czy osobowości).

Ekolodzy akurat wiedzą, że spowodowane świadomie głównie przez Chiny globalne ocieplenie powoduje lżejsze zimy,
a to z kolei powoduje niebywale dużą przeżywalność korników. One zabijają polskie drzewa, które wyłapują CO2 i inne złe rzeczy.

Nie napisałem, że zdechną wszystkie szczury, myszy i korniki tylko, że "liczniej".
Czyli cześć zostanie - nie dybię na wybicie takiego gatunku "do nogi".

To już bardziej racjonalny wydaje mi się wpis powyżej Zbyszka.
(Faktycznie trzeba uważać by nie żyć ponad stan - mając zbyt dużo dzieci albo emitując zbyt duże ilości odpadków jadalnych/śmieci/dymów/itp.)

Wracając do pogody.

Niestety wbrew kwietniowemu, lokalnemu zimnu (i płynącym z tego złudzeniom) cała planeta doświadcza w sumie coraz wyższych temperatur powietrza i to rozwala "systemy".

Siema
Załączniki
Co z tą pogodą??: francjaelegancja.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6166
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

PostPaweł Baran | 26 Kwi 2021, 09:29

Wiem przyzwyczailiśmy się do cieplejszych zim i łagodnych jesieni, zgadzam się, ale nie ma pogody na życzenie, kto co chce, by sobie zamówił, planeta Ziemia żyje swoim życiem, czy dzisiaj jest zimno a jutro cieplej różnie bywało z tą pogodną i latami, były takie zimy, że wcale śniegu nie było, pamiętam też, że był śnieg, ale poszło się miotłą i pozamiatało śnieg, ale był też zimy takie, że ciężko było postawić nogę by iść na zakupy, bo zapadał się człowiek po pas w śniegu, widzicie sami, planeta ma więcej do powiedzenia i ona tu taj rządzi nami my tylko jesteśmy jej mieszkańcami. :wink:
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

PostMaciek_Cz | 26 Kwi 2021, 10:32

Paweł Baran napisał(a):Wiem przyzwyczailiśmy się do cieplejszych zim i łagodnych jesieni, zgadzam się, ale nie ma pogody na życzenie, kto co chce, by sobie zamówił, planeta Ziemia żyje swoim życiem, czy dzisiaj jest zimno a jutro cieplej różnie bywało z tą pogodną i latami, były takie zimy, że wcale śniegu nie było, pamiętam też, że był śnieg, ale poszło się miotłą i pozamiatało śnieg, ale był też zimy takie, że ciężko było postawić nogę by iść na zakupy, bo zapadał się człowiek po pas w śniegu, widzicie sami, planeta ma więcej do powiedzenia i ona tu taj rządzi nami my tylko jesteśmy jej mieszkańcami. :wink:


Święta prawda Pawle.

Co ciekawsze, każdy w tej pogodzie znajdzie coś dla siebie, media podadzą, że ostra zima jest potwierdzeniem szybkich zmian klimatu, a przeciwnicy teorii o ociepleniu powiedzą, że ostra zima jest potwierdzeniem, że z klimatem wszystko jest ok. A planeta i tak zrobi swoje :wink:
Dlaczego w nocy niebo jest ciemne, skoro patrząc w każdym kierunku, patrzę na jakąś gwiazdę? Heinrich Wilhelm Olbers
Awatar użytkownika
 
Posty: 1198
Rejestracja: 22 Lip 2011, 12:27
Miejscowość: Lublin

 

Postlulu | 26 Kwi 2021, 17:33

Czy jeżeli z powodu braku pogody ktoś uzależnił się od kupowania starych złomów teleskopowych to przysługuje jakieś odszkodowanie/zapomoga?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostMaciek_Cz | 27 Kwi 2021, 09:24

lulu napisał(a):Czy jeżeli z powodu braku pogody ktoś uzależnił się od kupowania starych złomów teleskopowych to przysługuje jakieś odszkodowanie/zapomoga?


Tylko leczenie odwykowe na zus :mrgreen:
Dlaczego w nocy niebo jest ciemne, skoro patrząc w każdym kierunku, patrzę na jakąś gwiazdę? Heinrich Wilhelm Olbers
Awatar użytkownika
 
Posty: 1198
Rejestracja: 22 Lip 2011, 12:27
Miejscowość: Lublin

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

AstroChat

Wejdź na chat