Mobilny CHAT Astromaniaka - modyfikacje.

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

PostLukacz | 22 Gru 2021, 18:05

Oki, teraz są przyciemnione.
Łukasz czego nie rozumiesz z mojego wpisu?

Ciachnięcie emotek i kolorów onic nie zmienia. Nie wpływa na czytelność, funkcjonalność a zmiejsza wybór o te używane.

Owszem w swoim 1 poscie sugerowałem zmniejszenie liczby emotek, o te najmniej używane, tylko po to żeby je wszystkie zmieścić pod ekranem, a nie w zasobniku.

A z innej beczki, mamy możliwość zmodyfikowania kolejności wyswietlania emotek na ich liście? Albo innych zmisn w tym katalogu?
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1958
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 22 Gru 2021, 18:15

Usunięcie emotek i kolorów powoduje że wyświetla się tylko 1 wiersz i nie wydaje się aby zabierał na tyle miejsca by trzeba było martwić się jego samoczynnym wyłączaniem. A nie rozumiem tego:

Wpisy w okienu mają kolor podstawowy co sprawia wrażenie, że wybrany kolor tekstu jest wyłączony.


To spora zmiana w stosunku do starszych skórek, można do tego wrócić i zmienić tło okienka wpisu ns bardziej neutralne?


Chodzi Ci o kolor w polu textarea w który wpisuje się treść?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3030
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 22 Gru 2021, 18:56

Mobilny CHAT Astromaniaka - modyfikacje.: chatkolor.JPG
text area - tak.
skoro pisze pomarańczem to wpisy w textarea tez powinny byc takie, jak w oryginalnych skórkach, pole textarea zmienił bym z czarnego na inne, neutralne.


Jeżeli możemy modyfikować ilość emotek, przycisków i ich położenie to dlaczego nie chcesz zrezygnować z zasobnika na mobilach?

przemierzyłem i wszystko się zmieści w 2 rzędach- emotki + niezbędne przyciski.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1958
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 22 Gru 2021, 19:02

OK, w szczerej, bezpośredniej rozmowie bez obwijania w bawełnę Marcin przedstawił mi sedno problemu, a ja się do jego wniosku przychyliłem przywracając kolorowe wpisy w polu tekstowym. Wyjaśnię, że Marcin miał na myśli sytuację gdy ktoś predefiniuje kolor swoich wpisów za pomocą idiotycznie nazywającej się opcji pt. "Nie pozwól na zmianę koloru tekstu:".
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3030
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 23 Gru 2021, 02:35

Te opisy i nazwy są chyba z jakiegoś tłumaczenia, jest trochę takich "potworków" w zakamarkach forum.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1958
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 23 Gru 2021, 13:22

Chętnie powierzę komuś kompetentnemu pliki zawierające tłumaczenia do przeróbki :-)

Marcin nie przyznał się, że doprowadził do dość daleko idącej modyfikacji interfejsu mobilnego chata. Ostatecznie znika z niego część przycisków formatujących tekst, tak aby zrobić miejsce na stałą obecność emotek, tak jak zaproponował na początku tego tematu. Według niego to lepiej odzwierciedla potrzeby użytkowników. Ja nie mam w tym względzie zdania ponieważ z czata korzystam sporadycznie. Wobec braku innych głosów w tej sprawie, zdaję się na tę opinię.

Aby zmiany się prawidłowo pokazały tradycyjnie już proszę o przeładowanie plików na czacie - czyli ctrl+F5 na desktopach lub wyczyszczenie plików w historii na komórkach.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3030
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 23 Gru 2021, 20:33

Marcin do persfazji się nie przyznaje, za to bardzo dziękuje za nową wersję chata.
Również Romusiowi :)

Nareszcie nie trzeba powiekszać, przełączać, wszystko co potrzebne jest "pod palcem".
Mobilny CHAT Astromaniaka - modyfikacje.: cztnew.png
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1958
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

PostLucas39 | 24 Gru 2021, 21:52

Ubuntu 20.04 firefox - potwierdzam ze dziala wszystko wlacznie z dzwiekami
Moderator czata
 
Posty: 248
Rejestracja: 16 Gru 2021, 20:46

 

PostKarol | 25 Gru 2021, 21:46

Rozjechane emotki na komputerze.
Załączniki
Mobilny CHAT Astromaniaka - modyfikacje.: RozjechaneEmotki.JPG
 
Posty: 2524
Rejestracja: 22 Lis 2010, 20:43

Postlulu | 25 Gru 2021, 21:55

Przeładuj proszę pliki Ctrl+F5. Konfiguracja emotek znajduje się w skrypcie js który przeglądarka przechowuje w pamięci podręcznej.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3030
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 27 Gru 2021, 18:46

Łukasz, przejrzyj ustawienia czata, przed modyfikacjami, nieaktywne, ale otwarte, zminimalizowane do zasobnika przeglądarki, okno czata nie skutkowało wylogowaniem z niego. Obecnie , już po kilku minutach czat automatycznie wylogowuje użytkownika. Odnoszę się tylko do PC.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1958
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 27 Gru 2021, 20:16

Nie widzę takiego efektu, niezależnie czy loguję się jako admin czy zwykły user i z jakiej przeglądarki korzystam.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3030
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 27 Gru 2021, 20:57

Efekt zgłaszam na podstawie swoich obserwacji jak też niektórych użytkowników czata. Poobserwuje jeszcze trochę.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1958
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

PostLukacz | 06 Sty 2022, 22:32

Kliknięcie w link kierujący do postów z forum, umieszczony w treści czata skutkuje automatycznym wylogowaniem "klikającego".
Nie jestem w stanie zdiagnozować jakiego rodzaju jest to problem - dotyczy wybiorczo użytkowników na PC.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1958
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 06 Sty 2022, 23:31

Należy unikać logowania się na czacie z kilku urządzeń jednocześnie - np. komórki i komputera.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3030
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 09 Sty 2022, 19:58

Nie bardzo wiem jak się do tej porady odnieść, zatem wspomnę tylko że pewna nieśmiała użytkowniczka czatu, zgłasza taki sam problem nie będąc zalogowana na wielu urządzeniach jednocześnie :)
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1958
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

PostKrisJot | 10 Sty 2022, 03:30

Cześć,

ja też dzisiaj zaobserwowałem nieoczekiwane wylogowanie zaraz po kliknięciu w link na chacie. Zjawisko w pełni powtarzalne:-).


Kris
 
Posty: 281
Rejestracja: 11 Sie 2021, 10:18
Miejscowość: Bydgoszcz

Postlulu | 10 Sty 2022, 13:11

Wygląda na to że jest to problem rodzący się po stronie przeglądarki, a w takim razie pierwszym podejrzanym są ciasteczka i związany z nimi bałagan w buforze przeglądarki. Jeżeli ktoś zaobserwuje taki efekt, dobrze byłoby spróbować go powtórzyć ale logując się w trybie prywatnym.

Zróbmy próbę w wysyłaniem ciasteczek protokołem https - przełączam konfigurację i obserwujmy co się dzieje.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3030
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 17 Sty 2022, 22:39

Dalej problem występuje ale...
Jeżeli jesteś na czacie i klikniesz w link umieszczony na czacie, to wylogowuje, ponowne wejście na czat i kliknięcie w ten sam link już tego nie robi, a więc to prawdopodobnie coś z ciasteczkami.
Sprawdzone dla kilku użytkowników, powtarzalne.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1958
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 18 Sty 2022, 14:58

Nie mam na to niestety dobrej recepty, a wszystko wskazuje na to że nie ma to związku z przeróbką oprogramowania i połataniem go elementami najnowszej dystrybucji. Tego typu efekty zdarzały się już wcześniej, sam to wielokrotnie odnotowywałem, mając np. w drugim oknie otwartą stronę forum podlegającą auto-odświeżaniu, jak np. lista użytkowników online, która przewala się co minutę. Przy takim odświeżeniu dochodziło często do wylogowania na czacie. Wygląda zatem na to, że to operacja przeprowadzana przez strony forum powoduje taki bałagan w ciastkach, że próba odczytania ciastka przez czata skutkuje błędem.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3030
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 18 Sty 2022, 15:34

Jedna uwaga, na starej wersji NIGDY nacisniecie linku umieszczonego na czacie nie powodowało wylogowania z niego.
Ten problem dotyczy nowej wersji.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1958
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 18 Sty 2022, 15:37

Możemy przywrócić starą wersję. Mnie się to na starej zdarzało wielokrotnie - choćby podczas sesji z Tobą. Mam wrażenie że i Ciebie wówczas parokrotnie wylogowywało.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3030
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 18 Sty 2022, 15:44

Automatycznie wylogowywuje na telefonie, ale to co innego niż od klikniecia w link, nigdy tak wczesniej nie było. Myślę że nie ma co wylewać dziecka z kąpielą - drobną niedoróbkę w całości kompensuje mobilny interfejs. Jak nie masz pomysłu jak to poprawić - zostaw.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1958
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 18 Sty 2022, 15:49

Możemy zrobić próbę z przesiadką na bezpieczne ciasteczka. Tu jest kilka kombinacji - serwowaqć ciatseczka po https tylko na forum, albo tylko na czacie, albo w obu miejscach na raz. Nie włączam tej szyfrowanej opcji bo jednak zdarza się że ważny ledwie kilka miesięcy certyfikat SSL wygasa i wówczas byłaby kicha. Ale są to jednak chwilowe przypadki, więc może zaryzykować...
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3030
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 18 Sty 2022, 16:30

Próbuj, bo to jest ciekawe, sam fakt że tylko pierwsze klikniecie link wylogowuje. W kolejnej sesji, z innym linkiem sytuacja się ponawia.

Jeszcze inna sprawa, to było "od zawsze"; ktoś umieszcza na czacie grafike z forum, kiedy umieszcza ją jako obraz [IMG] to widzi go tylko on , pozostali nie widza wpisu - puste pole, kiedy umieszcza go jako link, inni po kliknięciu widzą komunikat "nie masz uprawnień".
Masz jakiś pomysł?
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1958
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 73 gości

AstroChat

Wejdź na chat