Teorie spiskowe. spam etc. - czy są mile widziane na forum?

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

Postwfifiak | 09 Sty 2022, 23:45

Temat wydzielony z viewtopic.php?f=9&t=64092
Jeżeli ktoś chce porozmawiać o zasadności istnienia na forum tematów dotyczących wątpliwych teorii, czy też nadmiernej ilości wpisów luźno powiązanych z tematyka astronomiczną, to zapraszam do dyskusji w niniejszym wątku.
moderator


Lukacz napisał(a):Informuję że użytkownik Piotr Kart, w nagrodę za notoryczny spam na forum (teorie spiskowe) otrzymuje permanentnego bana na ww. konto

Hej!!!
W teoriach spiskowych nie ma nic złego. Kto ich nie lubi może po prostu nie czytać albo napisać, że się z nimi nie zgadza (najlepiej jeszcze argumentując to stwierdzenie). Ten ban to chyba lekka przesada. A jeśli już, to Ekolog równie skutecznie zaśmieca to forum (czasem zdarzają mu się perełki muszę to przyznać, lecz większość to spam). A do tego jego ostatnie wypowiedzi świadczą dobitnie o jego słabych manierach.
Pozdrawiam Wojtek.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

Postekolog | 12 Sty 2022, 17:23

wfifiak napisał(a):Hej!!!
W teoriach spiskowych nie ma nic złego. Kto ich nie lubi może po prostu nie czytać albo napisać, że się z nimi nie zgadza (najlepiej jeszcze argumentując to stwierdzenie). Ten ban to chyba lekka przesada. A jeśli już, to Ekolog równie skutecznie zaśmieca to forum (czasem zdarzają mu się perełki muszę to przyznać, lecz większość to spam). A do tego jego ostatnie wypowiedzi świadczą dobitnie o jego słabych manierach.
Pozdrawiam Wojtek.


Twoja opinia i o mnie i o P.K. jest mylna. On wrzucał ponownie te same, przedyskutowane lub skasowane nawet pseudo-naukowe analizy.

Chyba to nie ja spamuję a raczej ktoś inny:

viewtopic.php?p=578364#p578364

Na wszystkich forach, od zawsze, wszystkie moje wpisy mieszczą się dość dobrze w temacie wątku lub toczącej się w nim dyskusji
(no może jeden raz na tysiąc było trochę po bandzie ale raczej nie w ostatnich miesiącach).

Szukanie dziury w całym (u mnie) może wynikać z tego, że komuś nie psuje moja opinia (np o życiu w kosmosie lub realnej prędkości rakiet)
- ale to tylko luźne przypuszczenie - nie do udowodnienia - więc spoko.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
 
Posty: 6169
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 12 Sty 2022, 18:22

ekolog napisał(a):...
Twoja opinia i o mnie i o P.K. jest mylna...


Nie tylko on uważa, że śmiecisz...
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

Postwfifiak | 12 Sty 2022, 19:04

Hej!!!
Apeluję o trochę luzu i dystansu. Co z tego, że pisał wielokrotnie bzdury? Ja nie byłem tego w stanie ocenić, bo miałem okazję przeczytać tylko jego utyskiwania z powodu znikniętego postu. Na tym forum wypisuje się wiele bzdur a znikały tylko jego. Facet starał się rozkminić jakiś zawiły problem a ja, zanim się w niego wgryzłem, to go już nie było. Czy ty Ekologu merytorycznie udowodniłeś mu, że się myli? Bo pośród utyskiwań na temat zniknięcia widziałem jak niezbyt uprzejmie na niego wsiadłeś. Co do teorii spiskowych, to moim zdaniem są one bardzo cenne. Zmuszają człowieka do refleksji jak funkcjonuje ten świat. Nie zawsze mądralińscy naukowcy (nie mówiąc już o politykach) mają rację. Zamiast bezkrytycznie łykać ich teorie, może czasem warto zastanowić się czy mają rację. Ja uwielbiam teorie spiskowe (co nie znaczy, że się z nimi bezkrytycznie zgadzam). A im bardziej się je dementuje, tym bardziej wydają się prawdopodobne (bo kto by się wysilał żeby dementować oczywistą bzdurę).

Pozdrawiam :-)
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

Postwfifiak | 13 Sty 2022, 19:02

Dobra nie ma sensu się czepiać. Facet rzeczywiście nie do końca rozkminił temat. Czy jednak zasłużył na bana?

Pozdrawiam.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostLukacz | 14 Sty 2022, 00:48

wfifiak napisał(a):Hej!!!
Apeluję o trochę luzu i dystansu. Co z tego, że pisał wielokrotnie bzdury? Ja nie byłem tego w stanie ocenić, bo miałem okazję przeczytać tylko jego utyskiwania z powodu znikniętego postu.


Dla kolegi wfifiak, który dał się poznać jako zwolennik nietypowych teorii i jedocześnie zasugerował swoją chęć do zmierzeniem się z rozwiązaniem problemu przedstawionego przez Piotra (zwizualizowanym graficznie), umieszczam ostateczną wersję którą autor określił jako dopracowaną - swoje poprzednie sam uznał za błędne.

Piot Kart napisał(a):Panie Ekologu. Kiedy przyszedłem na forum napisałem post pt."Ruch obrotowy". Nie jestem dumny z analizy którą w tym poście zaprezentowałem, bo była nie trafiona. Pomimo tego, że tam są nieprawidłowości których się niechcący dopuściłem, to post nadal jest na forum. Natomiast tutaj jest czarno na białym, że godziną górowania w mieście Opuwo jest godzina 12:04 po przylocie do tego miasta z Polski z miasta Białowieża w czasie 42 minut i pasażer z Białowieży powinien trafić w Opuwo na moment górowania Słońca. Natomiast miasto Katima Mulilo powinno pokonać dystans również 42 minut i powinna w tym mieście być wtedy godzina 13:04.

Jeśli ktoś chce się zapoznać z tym co zostało przedstawione to kopiujcie link. Napisałem, że cały świat interesuje się zagadkami Marsa, a przecież na Ziemi jest jeszcze pełno zagadek które nie zostały wyjaśnione i tekst zniknął z przyczyn mi nieznanych. https://zapodaj.net/c6ba207fc5f73.jpg.html


Temat zrobił się na tyle luźniejszy że zasługuje na przeniesienie do działu "Hyde Park" co niniejszym czynię :)
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

PostLukacz | 15 Sty 2022, 17:49

Poprzednie "okołocovidowe" dyskusje na forum nie skonczyły się dobrze. Nie chciałbym aby ten temat poszedł ich śladem.
Zalecam trzymać sie jednak tematu wątku.

Wfifiak, zerknij na wczesniejszy mój wpis, czy udało się Tobie zmierzyć z teorią Piotra?
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postwfifiak | 15 Sty 2022, 18:00

Lukacz napisał(a): Wfifiak, zerknij na wczesniejszy mój wpis, czy udało się Tobie zmierzyć z teorią Piotra?


Zerknąłem i w ogóle przeanalizowałem jego posty na tym forum. Faktycznie facet ma problem z ogarnięciem idei wprowadzenia stref czasowych :-). I słabo przyjmuje uwagi i krytykę. I do tego jest bardzo wytrwały w promowaniu własnych teorii. Może faktycznie zasłużył na bana. Szczególnie, że występował na tym forum pod innymi nickami (czego nie wiedziałem).

Pozdrawiam.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostLukacz | 15 Sty 2022, 18:03

Szersza perspektywa to jednak inny punkt widzenia :wink: . Na zaprzyjaznionym forum miał jeszcze wiecej kont. Na maniaku raczej też. Ot taki "konik".
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postwfifiak | 15 Sty 2022, 18:20

Lukacz napisał(a):Szersza perspektywa to jednak inny punkt widzenia :wink: . Na zaprzyjaznionym forum miał jeszcze wiecej kont. Na maniaku raczej też. Ot taki "konik".


To prawda :-). Przepraszam za zamieszanie.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostLukacz | 17 Sty 2022, 20:03

Wątek zostawiam oczyszczony z offtopowych dyskusji.
Przypomnę że służy on omawianiu zasadności istnienia na forum wątków dotyczących "teorii spiskowych".
NIE jest miejscem na dyskutowanie o takich teoriach.

Kwestie naleśnikowości ziemi, zmowy rządów czy naukowców - szarlatanów zalecam omawiać na innych, stosownych forach :)
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 18 Sty 2022, 13:41

Uporządkujmy kwestie pojęciowe.

Teorią można nazywać wyłącznie hipotezę, która została ZWERYFIKOWANA i uprawdopodobniona poprzez silne oparcie w faktach, uzasadnienie logiczne itp. Hipotezy Newtona na temat grawitacji zyskały status teorii w momencie gdy okazało się, że tworzą spójną logicznie konstrukcję zdolną tłumaczyć i co ważniejsze - skutecznie przewidywać - fakty obserwacyjne, także te, które nie były dostępne nauce w momencie jej powstawania.

Tzw. "teorie spiskowe" z założenia wymykają się takiej weryfikacji usprawiedliwiając się tłumaczeniem, że fakty są rzekomo "ukrywane" przez jakieś "siły", albo uciekając się do manipulowania faktami bądź ich uzasadnieniem. Czy każda "teoria spiskowa" obarczona jest takim dyskwalifikującym ją naukowo defektem? Owszem - każda. Hipoteza, która znajduje uzasadnienie na drodze uczciwego, zgodnego z metodologią nauki i logiką wnioskowania, nie potrzebuje spiskowej aureoli. Utraciłaby z definicji spiskowy wymiar, stając się - po prostu - pełnoprawną teorią naukową.

Szukanie dla hipotezy alibi i usprawiedliwienia pod płaszczykiem spiskowości oznacza, że jej autorzy nie chcą poddać jej normalnej naukowej weryfikacji. To oszustwo podsuwane ludziom, którzy nie dysponują warsztatem naukowym pozwalającym na samodzielną ocenę jego wiarygodności. Zawsze jest wśród nich grupa chętnych do sięgania po takie intelektualne wytrychy - statystycznie wystarczająco liczna, by móc na rozpowszechnianiu tego typu kłamstw robić rozmaite interesy oraz manipulować komunikacją i świadomością społeczną.

Moja odpowiedź na pytanie czy tego typu treści i teorie powinny być dyskutowane na forum brzmi: złodzieja, któremu z kieszeni wystaje wytrych, nie wpuszcza się do domu - pod ŻADNYM pretekstem. Forum skupiające ludzi zafascynowanych nauką powinno być ostatnim miejscem, w którym toleruje się plucie w twarz nauce i naukowcom. To moja prywatna opinia, co zaznaczam ze względu na pełnioną obecnie role opiekuna technicznego. Nie zamierzam jej forsować korzystając z prerogatyw tej funkcji - wypowiadam się jak każdy użytkownik.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postwfifiak | 18 Sty 2022, 14:51

Hej!!!
Trochę zbyt mocne słowa moim zdaniem. To znaczy co? Jak nie zgadzam się z naukowcem to obrażam go i pluję mu w twarz? I jestem szkodnikiem, który chce doprowadzić do upadku całą ludzkość? Pogrążyć to forum naukowców (może ze trzech się znajdzie) w ciemności i zatraceniu? LITOŚCI. Przecież my mamy pozyskiwać nowych forumowiczów. Gdzie znajdziemy ludzi nauki, którzy będą warci tego zaszczytu? KAŻDY MA PRAWO DO SWOJEGO ZDANIA I WYGŁASZANIA SWOICH PRZEKONAŃ. A to forum nie jest forum naukowym, tylko miejscem spotkań ludzi którzy pasjonują się niebem. Trochę szacunku dla inteligencji forumowiczów. Jeśli ktoś wyrazi swoja kontrowersyjną opinię lub tezę, zawsze można ją merytorycznie skrytykować. Forumowicze (ci mniej naukowi) zrozumieją. Kasowanie postów, narzucanie "poprawności" zamieszczanych wypowiedzi zalatuje komuną.

Pozdrawiam.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostLukacz | 18 Sty 2022, 15:10

Panowie tylko sie nie podpalcie za mocno :)
Z jednej strony złodzieje z drugiej komuna - przyganiał kocioł garnkowi :D
Widać długi staż na tym łez padole :)

Łukasz, to z troski o użytkowników forum piszesz o zlodziejach itp? Czy ktoś tu coś kradnie? Moim zdaniem Twój wpis jako "użytkownika" bedącego administratorem to gruba przesada w stylu, pisze to jako moderator :wink:

To forum dla hobbystów, nie naukowe, z luźniejszą atmosferą co oczywiście nie znaczy że można na nim mieszać ludzi z błotem czy notorycznie pisać bzdety.

Albo offtopować na potęgę - i tu pełna zgoda z wififakiem że, w takich przypadkach, posty są usuwane (nie kasowane), i przyznawane ostrzeżenia.

Panowie, mniej zadęcia a wiecej dystansu, "napinka" nie sprzyja rzeczowej dyskusji, tylko przysparza pracy moderatorowi.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postszuu | 18 Sty 2022, 15:25

chyba troche za ostre kryteria, bo okazuje się że teraz na miano teorii nie zasługują nawet teoria newtona i teoria darwina 8)
to tylko hipotezy...
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

Postlulu | 18 Sty 2022, 15:27

Dlaczego? Obie doskonale mieszczą się w kryteriach teorii naukowej.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 18 Sty 2022, 15:53

lulu napisał(a):Moja odpowiedź na pytanie czy tego typu treści i teorie powinny być dyskutowane na forum brzmi: złodzieja, któremu z kieszeni wystaje wytrych, nie wpuszcza się do domu - pod ŻADNYM pretekstem


Ale jak ma wytrych to nie trzeba wpuszczać - sam wejdzie :lol:
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postlulu | 18 Sty 2022, 15:55

Lukacz napisał(a):
Łukasz, to z troski o użytkowników forum piszesz o zlodziejach itp? Czy ktoś tu coś kradnie? Moim zdaniem Twój wpis jako "użytkownika" bedącego administratorem to gruba przesada w stylu, pisze to jako moderator :wink:
.


Zadałeś mi pytanie, ale usunąłeś odpowiedź. Z troski o użytkowników?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLukacz | 18 Sty 2022, 16:20

Tak, ponieważ moim zdaniem mocno offtopujesz, jednoczesnie prowokując do tego użytkowników swoim wpisem.

Po raz enty - to nie jest temat na dyskusje o roli naukowców i podejscia do nich. Tylko temat na umieszczaniu w niej prostej opinii - chcę/nie chce "teori spiskowych" czy spamu na forum.
Ja nie chcę, zarówno na całym forum jak i w tym temacie.
Dlatego posty nie trzymajace sie sciśle tematu wątku będę usuwał.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postekolog | 18 Sty 2022, 17:39

Jestem przeciwny wpuszczaniu teorii spiskowych na forum.
Jest ich sporo. Z przeróżnych (niekiedy smutnych) przyczyn rozsiewają je ludzie i jakby wlatywały jako nowe wątki to mielibyśmy w końcu zalew.
Znakomitym przykładem było snucie przez P.K. insynuacji, że coś jest nie tak z geograficznym opisem Ziemi.

Spam zaś to pisanie ostro nie na temat wątku (albo pisanie sto razy tego samego tylko z drobną kosmetyką ... P.K. też takie chwyty odpalał)
więc tu chyba nic nie trzeba dyskutować.

Wydaje mi się, że temat warto zamknąć bo może (znowu) się ktoś rozkręci i ...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
 
Posty: 6169
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

PostCharon X | 18 Sty 2022, 17:53

lulu napisał(a):Uporządkujmy kwestie pojęciowe.

Teorią można nazywać wyłącznie hipotezę, która została ZWERYFIKOWANA i uprawdopodobniona poprzez silne oparcie w faktach, uzasadnienie logiczne itp. Hipotezy Newtona na temat grawitacji zyskały status teorii w momencie gdy okazało się, że tworzą spójną logicznie konstrukcję zdolną tłumaczyć i co ważniejsze - skutecznie przewidywać - fakty obserwacyjne, także te, które nie były dostępne nauce w momencie jej powstawania.

Tzw. "teorie spiskowe" z założenia wymykają się takiej weryfikacji usprawiedliwiając się tłumaczeniem, że fakty są rzekomo "ukrywane" przez jakieś "siły", albo uciekając się do manipulowania faktami bądź ich uzasadnieniem. Czy każda "teoria spiskowa" obarczona jest takim dyskwalifikującym ją naukowo defektem? Owszem - każda. Hipoteza, która znajduje uzasadnienie na drodze uczciwego, zgodnego z metodologią nauki i logiką wnioskowania, nie potrzebuje spiskowej aureoli. Utraciłaby z definicji spiskowy wymiar, stając się - po prostu - pełnoprawną teorią naukową.

Szukanie dla hipotezy alibi i usprawiedliwienia pod płaszczykiem spiskowości oznacza, że jej autorzy nie chcą poddać jej normalnej naukowej weryfikacji. To oszustwo podsuwane ludziom, którzy nie dysponują warsztatem naukowym pozwalającym na samodzielną ocenę jego wiarygodności. Zawsze jest wśród nich grupa chętnych do sięgania po takie intelektualne wytrychy - statystycznie wystarczająco liczna, by móc na rozpowszechnianiu tego typu kłamstw robić rozmaite interesy oraz manipulować komunikacją i świadomością społeczną.

.


Teorie to miałeś na mysli chyba teorię naukową, a to różnica.

A tzw teorie spiskowe są różne, nie można wszystkiego sprowadzać do "płaskiej Ziemi" . W historii czy polityce jest dużo teorii spiskowych, z których część może być prawdziwych. Np. to, że samobóstwo Hitlera zostało sfałszowane. Czasem w ściślejsza naukę np. medycynę też wchodzi świat wielkiej polityki i wielkiego biznesu, co też staje się nośnikiem wielu teorii spiskowych. Wystarczy spojrzeć na aktualną pandemię koronawirusa.

Jesli hcodzi o forum, jak ktoś pisze totalne łatwe do zweryfikowania bzdury, i brnie z zaparte nie słuchając żadnych agrumentów to wtedy wątki są do zamknięcia.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1420
Rejestracja: 02 Lip 2006, 18:21

Postekolog | 02 Paź 2023, 17:38

W Świat Nauki czytałem że jest zauważalna korelacja statystyczna pewnych cech osobowości i wiary w teorie spiskowe.

Oznacza to że, w pewnym sensie, niektórym, należenie do grona osób wiedzących o "odkrytym spisku" polepsza nastrój. Niestety kosztem prawdy o rzeczywistości.

Moim zdaniem obecnie potężne media informacyjne rywalizują ostro o nowy super materiał, dlatego dziennikarze śledczy obrodzili i prawdziwy spisek by wykryli i opublikowano w poważnym miejscu (z licznymi "przedrukami" w innych takich).

Dlatego szkoda czasu na staranną analizę takich doniesień jak spisek lub tajne cele twórców szczepionki lub aktywny udział Amerykanów w zamachu na WTC, itp.

To bajki lub fotomontaż, często publikowany dla kasy (za reklamy - przy okazji - "w prawym górnym rogu"). :)

No niestety znam osobiście ludzi sprawnych i sprytnych w technicznych sprawach (budowlanka, stolarka, itd), a wątpiących w lądowanie na Łysym.
Może po rozmowach ze mną: "dlaczego nie ma śladu opon łazika" (bo go ręcznie raz przenieśli gdyż tam ten pojazd był lekki) taki jeden już w ten spisek nie wierzy.
Mam nadzieję. :)

Siema
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Załączniki
Teorie spiskowe. spam  etc. - czy są mile widziane na forum?: Ignis_inspiruje.png
Awatar użytkownika
 
Posty: 6169
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 65 gości

AstroChat

Wejdź na chat