Działanie mózgu i dieta keto

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

Postalabama | 06 Cze 2022, 14:14

Czydieta ketogeniczna obniża lub zwiększa efektywność działanai mózgu? Jak wpływa niedomiar lub nadmiar węglowodanów na np. zdolności analityczne?
Bo od kiedy przeszedłem na keto jakoś cały czas jestem zamulony...
Ostatnio edytowany przez alabama, 07 Cze 2022, 08:17, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 Lut 2022, 11:59

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 06 Cze 2022, 15:21

A jak dawno przeszedłeś? Sprawdzałeś czy jesteś już w ketozie?
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

Postekolog | 06 Cze 2022, 15:40

alabama napisał(a):Czy dieta ketogeniczna obniża lub zwiększa efektywność działanai mózgu? Jak wpływa niedomiar lub nadmiar węglowodanów na np. zdolności analityczne?
Bo od kiedy przeszedłem na keto jakoś cały czas jestem zamulony...


I rekomenduję natychmiastową rezygnację. Wątrobę można (i znane są takie sytuacje) zniszczyć sobie nawet nadmiarem soku marchewkowego, piciem naparu z dziurawca, a tym bardziej dietą sprzeczną z naturalnymi cechami człowieka.

Człowiek wyewoluował, całkiem niedawno, z małp, które tłuszczu na pewno dużo nie spożywały.
Potem jakaś mutacja ułatwiła mu wszystkożerność ale na pewno nie tłuszczo-preferencję.

Eskimosi, którzy w pewnych czasach preferowali mięso i tłuszcz (z konieczności) znani też byli z bardzo małej średniej długości życia
oraz z tego, że osoby lat 45 wydawały się z wyglądu dużo starsze.

Z wszystkich znanych substancji lekkie usprawnienie mózgu powoduje kawa (testy "Galileo").
Inne są wątpliwe lub niebezpieczne !

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Ostatnio edytowany przez ekolog, 06 Cze 2022, 16:26, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6168
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 06 Cze 2022, 15:42

:) Zrób lepiej jakiegoś "mema" :)
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

Postekolog | 06 Cze 2022, 15:46

fjsdhfosdhfdhsfhsd napisał(a)::) Zrób lepiej jakiegoś "mema" :)


Dziękuję ale może tym razem Ty zrób jakiegoś mema i daj na przykład w tym wątku:

viewtopic.php?p=586270#p586270

Zdravim
Awatar użytkownika
 
Posty: 6168
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postwinio | 06 Cze 2022, 20:01

fjsdhfosdhfdhsfhsd napisał(a)::) Zrób lepiej jakiegoś "mema" :)

Akurat z sensem napisał, oby jak najwięcej takich wpisów tego autora.
Ekolog, masz gdzieś link do tej informacji o kawie?
team SW 90/900 :)
 
Posty: 483
Rejestracja: 15 Paź 2019, 15:16
Miejscowość: Warszawa-Szczęśliwice

 

Postekolog | 06 Cze 2022, 21:09

winio napisał(a): Ekolog, masz gdzieś link do tej informacji o kawie?


Nie ale program (Galileo) pamiętam dokładnie. Polepsza trochę refleks lepiej niż znane, konkurencyjne substancje.
Jeździli po lotnisku i musieli hamować na niespodziewane wodotryski.
Natomiast z jakiegoś wiarygodnego źródła wiem (o ile dobrze pamiętam), że picie kawy ma ponoć drobny wpływ (albo koreluje)
z wolniejszym narastaniem jakichś niekorzystnych zmian mózgowych z wiekiem.

Kawa w nadmiarze albo na goły żołądek zapewne szkodzi więc ... wszystko trzeba robić z głową ;)

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Awatar użytkownika
 
Posty: 6168
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postwampum | 07 Cze 2022, 10:13

ekolog napisał(a):
alabama napisał(a):Czy dieta ketogeniczna obniża lub zwiększa efektywność działanai mózgu? Jak wpływa niedomiar lub nadmiar węglowodanów na np. zdolności analityczne?
Bo od kiedy przeszedłem na keto jakoś cały czas jestem zamulony...


I rekomenduję natychmiastową rezygnację. Wątrobę można (i znane są takie sytuacje) zniszczyć sobie nawet nadmiarem soku marchewkowego, piciem naparu z dziurawca, a tym bardziej dietą sprzeczną z naturalnymi cechami człowieka.

Człowiek wyewoluował, całkiem niedawno, z małp, które tłuszczu na pewno dużo nie spożywały.
Potem jakaś mutacja ułatwiła mu wszystkożerność ale na pewno nie tłuszczo-preferencję.

Eskimosi, którzy w pewnych czasach preferowali mięso i tłuszcz (z konieczności) znani też byli z bardzo małej średniej długości życia
oraz z tego, że osoby lat 45 wydawały się z wyglądu dużo starsze.

Z wszystkich znanych substancji lekkie usprawnienie mózgu powoduje kawa (testy "Galileo").
Inne są wątpliwe lub niebezpieczne !

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne


Ale że co?, bez kiełbaski, wędlinki, rosołu bez kury?. A nie daj Boże bez letniego grilla z lekko przyczernioną karkówką!!!!???.
NIGDY, wolę żyć krócej ale szczęśliwie.
Refraktor "ZEN_Ottiche" 120 F8 /Zen Ottiche 150 F6,6/ Sky Tee/ ATM-Uniwersal 150/2800/ Vortex Kaibab 18x56/okulary i dodatki
 
Posty: 1196
Rejestracja: 04 Cze 2016, 00:47
Miejscowość: Nowe Skalmierzcye

 

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 07 Cze 2022, 12:32

wampum napisał(a):...
Ale że co?, bez kiełbaski, wędlinki, rosołu bez kury?. A nie daj Boże bez letniego grilla z lekko przyczernioną karkówką!!!!???.
NIGDY, wolę żyć krócej ale szczęśliwie.


Na diecie keto masz spore szanse żyć nie tylko przyjemnie ale i dłużej i zdrowiej :)
To jest właśnie dieta naturalna dla człowieka, a nie to co współcześni dietetycy wciskają...
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

PostAsterek82 | 07 Sie 2022, 13:10

alabama napisał(a):Czydieta ketogeniczna obniża lub zwiększa efektywność działanai mózgu? Jak wpływa niedomiar lub nadmiar węglowodanów na np. zdolności analityczne?
Bo od kiedy przeszedłem na keto jakoś cały czas jestem zamulony...


Najważniejsze jak się czujesz, jeśli złe samopoczucie się utrzymuje to lepiej zrezygnować niż pogarszać sobie jakość życia. Mi też tłuszczówka nigdy nie służyła. Co do zdolności analityczych mózgu to można to ćwiczyć :-) i warto czy na diecie czy nie.
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 Sie 2022, 12:55

 

PostKoszy89 | 19 Wrz 2022, 09:37

Polecam post przerywany i zroznicowaną dietę , choc odrazu zaznaczam ze na keto nie bylem i nie zamierzam gdyz wydaje mi sie naturalne ,że potzrebujemy do zdrowia wszelkich składników , węgli tez oczywiscie nie wszystkich nie za duzo ,batoniki sobie darujmy, a tak na marginesie to na nic wszelkie diety zdrowotne jesli z diety nie wyeliminujemy szkodliwych substancji , a tych wiele , wszystkich tez wyeliminowac nie damy rady, takie czasy ...

W grudniu bedzie rok jak jestem na poscie przerywanym 16/8 i jest rewelacja , czuje się bardzo dobrze , znaczny wzrost energi szczegolnie z rana , zas jako stymulant polecam yerba mate zamiast kawy z ktorej jednak nie zrezygnowałem zupełnie , espresso po obiedzie i ciasto które upiekła żona -bezcenne, kawa działa bardziej skokowo , zas yerba bardziej liniowo i dłuzej , podstawowa roznica,

to tak ogolnie ...

oczywiscie wszystko bez aptekarstwa , nie licze kalorii nie odmierzam czasu co do minuty , słuchaj swojego organizmu.

pozdrawiem
GSO 10''/Dob*Mak127/EQ*SW120/600/AZ
Swan33,NPL30,LET28,ES24,BCO18,MV14,FHD-OR12,5,BCO10,OEII10,UOO9,LVW8,ES6,7/4,7,GSOEDx2,
SvbOIII7nm,Op-L-enh, SvbUHC
Grab&Go Zrt457na1,25'',statywFoto
Revue7x35/Pallas7x35-11*/DOe7x50/DOs10x50/Newcon10x50, 8x32
 
Posty: 897
Rejestracja: 31 Gru 2020, 13:11
Miejscowość: Szczecin

 

PostAnka_U | 06 Paź 2022, 21:07

fjsdhfosdhfdhsfhsd napisał(a):Na diecie keto masz spore szanse żyć nie tylko przyjemnie ale i dłużej i zdrowiej :)
To jest właśnie dieta naturalna dla człowieka, a nie to co współcześni dietetycy wciskają...

Oczywiście, że tak.
Parę hmm... bzdur tu wyczytałam, ale nie zamierzam jakoś szczególnie ze bzdurami polemizować.
Wcale nie chodzi o "zalewanie się" tłuszczem. Takie jajka są bardzo keto, a jakby tłuszczem nie ociekają.
Od 10 miesięcy stosuję tę dietę, minus 20 kg, bardzo dobre wyniki badań, nic mi się nie zniszczyło, mózg pracuje nawet o północy.
Mam nadzieję @alabama, że Twoje zamulenie już się wyjaśniło. Być może był to czas adaptacji albo po prostu się nie wysypiałeś.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
"Nie ma znaczenia, ile zaćmień widziałeś, nigdy nie masz ich dosyć."
Turcja 2006, Syberia 2008, Chiny 2009, Australia 2012, Szkocja 2015, Idaho 2017, przede mną Meksyk 2024
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

PostAgatnik | 07 Paź 2022, 10:03

Myślę, że żadna z mono diet nie jest dla nas optymalna, potrzebujemy zróżnicowanej żywności, a ketogeniczny sposób żywienia może potrafi zredukować wiele problemów zdrowotnych, ale czy nie generuje innych? np. tych wynikających z nadmiaru puryn?.
Niewątpliwą zaletą więkoszości z tych prozdrowotnych diet jest to, że eliminujemy triadę zła;) czyli: cukier i mąkę pszenną, czasem też mleko:).
https://www.youtube.com/watch?v=Do-lLVqBxps polecam filmiki tego człowieka, fajna dawka cennej wiedzy:)
 
Posty: 56
Rejestracja: 08 Wrz 2014, 15:15
Miejscowość: Shangri-La ;)

 

Postszuu | 07 Paź 2022, 21:07

najbardziej niezdrowa jest dieta "astro"...
Działanie mózgu i dieta keto: astro.jpg


a najlepsza - "dieta ŻP" (żryj połowę) :wink:
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 60 gości

AstroChat

Wejdź na chat