AWI stają się coraz słynne

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

PostPaweł Baran | 07 Lip 2022, 10:01

2007-09-20 Wpadł mi pomysł wyszukiwaniu i zebraniu wiadomości astronomicznych w jednym miejscu, zacząłem, więc działalność szukania i robienia wszystkich napotkanych artykułów na temat astronomii, by nie grzebać po całym świecie w Internecie tylko mieć na wyciągnięcie ręki. Nie wiedziałem, że będą cieszyć się tak wielkim zainteresowaniem, jeszcze jak żył mój kolega Ś.P Janusz Płeszka zmienił na nazwę Astronomiczne Wiadomości z Internetu, czytało wtedy ponad 80 ludzi nawet więcej, bo prawie 100 osób na dzień, niestety dnia 31 stycznia 2019 roku zmarł Janusz Płeszka, założyciel znanej chyba każdemu związanemu z astronomią firmy Astrokrak. Wielu z nas znało Janusza od ponad 30 lat, od czasów wspólnych wyjazdów na obozy astronomiczne na stokach Lubomira w Beskidzie Wyspowym. Będziemy pamiętali wspólne obserwacje gwiazd, górskie wyprawy na fotografowanie wschodów i zachodów Słońca, Twoje porady, zaskakujące pomysły, dyskusje i opowieści przy ognisku, Twoje kultowe powiedzenia i inne historie, które do dziś przypominamy sobie z uśmiechem.
Astromaniak Forum groziło upadłość miało być zamknięte jak i Sklep, Astrokrak którym robiłem zakupy za pomocą kuriera, który dostarczał mi następnego dnia prosto do domu, zamawiałem dużo rzeczy, Forum objął Dominik, Woś kolejny mój kolega. AWI dalej działały, było wszystko super, aż do 2022-03-21 o godzinie 10:26 pojawiła się smutna wiadomość, że nasz Kolega Dominik Woś odszedł do gwiazd. Teraz Forum Astromaniak nosi nazwę nowa Astromaniak Forum Imienia Janusza Płeszki, przeszło modernizacje, zmienił się wygląd, AWI zostały przeniesione do Działu Astrowiedza, spadła czytelność, najwięcej osób czytających jest 11 gości, mam nadzieję, że powrócą i będzie coraz więcej, chociaż 20 gości czytających, A ja nadal będę wyszukiwał i dodawał na Fora AWI dla nas wszystkich, chociaż by na wzgląd moich dwóch fajnych Wielkich Kolegów Janusza i Dominika. AWI mają już 15 lat na Astromaniaku jeszcze z pięć lat i będą mieli 20 lat. Mam nadzieję, że i ja i AWI dożyjemy i będziemy dla miłych koleżanek i kolegów działać na Forach jak do tej pory. Dziękuje za miłe słowa pod adresem AWI i każdej stronie internetowej, co korzystam i wyszukuję a szczególnie Uranii i wiele innym. :wink:
Załączniki
AWI stają się coraz słynne: AWI opis na Wykop 2022-07-06.jpg
AWI stają się coraz słynne: Image 15.jpg
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33366
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

Postekolog | 07 Lip 2022, 10:33

Paweł Baran napisał(a):Będziemy pamiętali wspólne obserwacje gwiazd, górskie wyprawy na fotografowanie wschodów i zachodów Słońca


Tu warto dodać, że Paweł nie tylko wyszukuje teksty ale też praktykuje astronomię amatorską. Ma różne sprzęty.
Nawet zmierzył się kiedyś z astrofotografią co akurat jest nie takie proste (mnie zawsze albo brakowało kasy na wstępną inwestycję
albo coś innego odwracało uwagę; np. teraz zdrowie).

Paweł prezentuje też informacje dotyczące astronautyki i misji kosmicznych. I dobrze.

Warto wskazać wprost jego AWI - mamy je tutaj - choćby ta jest super:

https://astromaniak.pl/viewtopic.php?p=589688#p589688

Trzymaj się i pozdrawiam
Awatar użytkownika
 
Posty: 6168
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postlulu | 03 Sie 2022, 23:46

Paweł, pozwól że odniosę się do Twoich obserwacji dotyczących statystyk i liczby czytających. Nie sugeruj się tym, bo to kompletna fikcja. Nie da się powiedzieć ile osób rzeczywiście czyta, bo serwer ma do dyspozycji jedynie informację że ktoś załadował stronę. Pół minuty, 10 minut, godzinę temu. Nie mamy nic więcej.

Liczba użytkowników on-line podawana na stronie głównej i na stronach poszczególnych forów to właśnie liczba odnotowanych wejść na stronę - w ustalonym arbitralnie przedziale czasu. Ja ten przedział ostatnio mocno skróciłem, bo było ustawione chyba z pół godziny i moim zdaniem nie miało to już żadnego związku z rzeczywistością. Jest teraz ustawione na 15 minut. To znaczy że liczba osób widoczna na dole przewinęła się przez stronę w czasie ostatnich 15 minut - tylko tyle.

Robisz fantastyczną robotę i jestem pewien że każdy, kto interesuje się astronomią nie tylko od strony czysto obserwacyjnej, korzysta chętnie z Twoich materiałów. Inną rzeczą jest ogólna oglądalność forum, która ucierpiała głównie z powodu przedłużającego się braku wersji mobilnej - choć odnoszę wrażenie, że spadek dotyka też inne fora tradycyjne, które niestety przegrywają coraz częściej z konkurencją ze strony mediów społecznościowych, fejsbukowych grup tematycznych itp. Na szczęście różnica między nami a Facebookiem jest taka, że to co tu opublikujesz nie znika w czarnej dziurze i po latach stanowi wartościowe archiwum ilustrujące jak zmieniał się stan wiedzy naukowej i co działo się w astro-świecie 2, 5 czy 10 lat temu. To dodatkowa wartość Twojej pracy, której fejsbuki nigdy by nie uszanowały i nie zachowały :-)
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości

AstroChat

Wejdź na chat