Refraktor Dublet APO-ED MEADE 127mm , F-9.

PostKrzysztof_P | 27 Wrz 2022, 00:47

Lukacz napisał(a):Super inicjatywa!
Co za problem, załóż nowy temat w obserwacjach, myślę ze warto bo to raz ze jedna miejscówka a dwa będzie lepiej widoczny na forum.
Pisz w nim kiedy są planowane obserwacje, trochę pasjonatów w KRK jest, powinni znaleźć się chętni, wszak sprzęty są zacne i mało spotykane :)
Sam bym przyjechał popatrzeć przez opisywane sprzęty ale za daleko :)


Marcinie zrobię to za jakiś czas jak odrobię się z zaległości serwisowych ze sprzętem.
Wtedy będę dysponował większą ilością wolnego czasu i założę temat z otwartym Obserwatorium dla wszystkich chętnych przyjechać i wspólnie pooglądać skarby nieba.
Pięknego Nieba!!!
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postmrjq | 27 Wrz 2022, 01:48

Krzysztof_P napisał(a):Marcinie APO LZOS 130 dając jaśniejszy obraz Planety od APO LZOS 115mm może dawać taki właśnie efekt. Tu koniecznie taka sama żrenica wyjściowa i warto wtedy je porównać. Może w LZOS 115mm przy trochę mniejszym powiększeniu niż z LZOS 130mm okazać się że obrazki będą niemal identyczne , tylko w LZOS 115mm w trochę mniejszej skali obrazu ze względu na mniejszą aperturę i adekwatnie użyte dla niego mniejsze powiększenie. :wink:


No przecież napisałem, że nie są identyczne i po której stronie jest lepiej. Odróżniam jaśniejszy obraz od lepszego optycznie.
Takisit
 
Posty: 451
Rejestracja: 18 Lut 2008, 16:02
Miejscowość: Polska

PostFranz | 27 Wrz 2022, 02:22

Jeśli chodzi o obserwacje wizualne i widoczne detale to dużo też zależy od wyobraźni. Są ludzie, którzy z roku na rok widzą coraz więcej nawet jeśli są już w średnim wieku. To zastanawiające :roll: Ja przyznaję się bez bicia, że u mnie jest odwrotnie, czyli z roku na rok widzę coraz mniej szczegółowo. Dlatego podziwiam Krzysztofie Twoje bajeczne opisy, coraz lepsze z biegiem lat. Kiedyś widziałem pewien program w telewizji dotyczący słuchu. Prowadzący pytał zebranych jaki zakres dźwięków według własnej oceny są w stanie usłyszeć. Większość, niezależnie od wieku sądziła, że słyszą pełny zakres 20 - 20000 Hz a conajmniej 18000. W związku z tym kupując sprzęt audio bacznie studiują dane techniczne pod tym względem. Po tej całej dyskusji puszczono na sali dźwięk o częstotliwości 16000 Hz i zapytano czy kto coś usłyszał. Zgłosił się jeden osiemnastolatek. Było tam wiele ludzi w wieku 20 - 60 lat i nikt nic nie usłyszał. Prowadzący wyjaśnił, że badania naukowe jednoznacznie stwierdziły, iż od 20 roku życia słuch tylko się pogarsza z upływem lat. Większość ludzi w wieku 50 lat nie słyszy świerszczy lub słabo je słyszy. To jest częstotliwość 8000 Hz. Nie ma więc sensu studiować w tym wieku parametrów technicznych wzmacniaczy audio i dbać o to czy mają 20000 Hz.
Podobnie może być ze wzrokiem. Z wiekiem zdolność rozdzielcza oka może spadać. Dlatego te bajeczne opisy ze wzrastającą ilością detali z roku na rok traktuję z przymróżeniem oka :wink:
 
Posty: 979
Rejestracja: 17 Paź 2009, 04:24
Miejscowość: Zabrze, Brenna

 

PostKrzysztof_P | 27 Wrz 2022, 03:23

Tak też może być i jest zapewne z tym wzrokiem. Natomiast co do okulisty , to byłem około sześć tygodni temu na badaniach u siebie w pracy w szpitalu. Wyobrażnia w ogóle nie dotyczy tego tematu. Gdyż albo widzimy piękny ostry obraz z całą masą wszelakiego detalu , albo nie ma warunków i wszystko nam się zaciera czy pływa. Jeżeli mamy do dyspozycji bardzo dobry optycznie sprzęt , to wyczekujemy tylko na dobre warunki i jest w wizualu to co nas cieszy i co potrzeba. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwampum | 27 Wrz 2022, 08:55

Franz napisał(a):Przecież to nie jest 10 piętro :D Do gleby jest blisko.


Sory Franz ale przerabiałem takie rozwiązanie u siebie a mam z lekka szerzy balkon (wszystkie nogi stały na posadzce). Ale porażką jest obserwacja samym Newtonem z wyciągiem umieszczonym z przodu. Ty masz chyba drzewa blisko, ale jakbyś ich nie miał i chciał obserwować np. Satiurna teraz to wyciągf wylądowałby z 1m za barierką (no chyba że być cofał się ze statuwem w głąb balkonu), poza tym wyciąg Newtona na paralaktyyku co chwilę laduje w innej pozycji kątowej i czasami trzeba obracać tubę w pierścieniach. Już na zdjeciu to wygląda tak jakby wyciąg był poza barierką.....kurdę szacun za wytrwałość, ja nie mam takiej spokojnej duszy - chyba zrzuciłbym to z balkonu po chwili.
Refraktor "ZEN_Ottiche" 120 F8 /Zen Ottiche 150 F6,6/ Sky Tee/ ATM-Uniwersal 150/2800/ Vortex Kaibab 18x56/okulary i dodatki
 
Posty: 1196
Rejestracja: 04 Cze 2016, 00:47
Miejscowość: Nowe Skalmierzcye

 

PostFranz | 27 Wrz 2022, 12:24

wampum napisał(a):
Franz napisał(a):Przecież to nie jest 10 piętro :D Do gleby jest blisko.


Sory Franz ale przerabiałem takie rozwiązanie u siebie a mam z lekka szerzy balkon (wszystkie nogi stały na posadzce). Ale porażką jest obserwacja samym Newtonem z wyciągiem umieszczonym z przodu. Ty masz chyba drzewa blisko, ale jakbyś ich nie miał i chciał obserwować np. Satiurna teraz to wyciągf wylądowałby z 1m za barierką (no chyba że być cofał się ze statuwem w głąb balkonu), poza tym wyciąg Newtona na paralaktyyku co chwilę laduje w innej pozycji kątowej i czasami trzeba obracać tubę w pierścieniach. Już na zdjeciu to wygląda tak jakby wyciąg był poza barierką.....kurdę szacun za wytrwałość, ja nie mam takiej spokojnej duszy - chyba zrzuciłbym to z balkonu po chwili.

Tuba newtona jest obrotowa i wyciąg mogę mieć z przodu. Wtedy nie ma problemu żeby oglądać z krzesełka.
Przeważnie jest to Księżyc albo planety kiedy są wysoko i wyciąg nie wystaje poza barierkę. Z reguły wkładam kamerkę i nie obserwuję wizualnie. Poza tym mam Equinoxa 120 i z nim wyciąg jest w bardzo wygodnym miejscu, wtedy mogę obserwować wizualnie bez problemu. Ja tam naprawdę nie mogę poszaleć bo widać tylko kawałek nieba.
Pozdrawiam
 
Posty: 979
Rejestracja: 17 Paź 2009, 04:24
Miejscowość: Zabrze, Brenna

 

PostVroobel | 27 Wrz 2022, 12:31

Franz napisał(a):... Ja tam naprawdę nie mogę poszaleć bo widać tylko kawałek nieba.
Pozdrawiam


A mnie się wydawało, że mam ograniczoną widoczność... :shock:

Szanujmy to, co mamy i cieszmy się.
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

PostFranz | 27 Wrz 2022, 23:23

Mam też lepsze miejsca. Z prawej jest to wychwalane tutaj APO f9. Binonewton to stare dzieje kiedy byłem młodszy i sam robiłem sprzęt. Wtedy jeszcze nie latało 20 samolotów na godzinę i coś było widać
poza smugami spalin.
Załączniki
Refraktor Dublet APO-ED MEADE 127mm , F-9.: obserwatorium.jpg
Refraktor Dublet APO-ED MEADE 127mm , F-9.: bino1.jpg
 
Posty: 979
Rejestracja: 17 Paź 2009, 04:24
Miejscowość: Zabrze, Brenna

 

PostFranz | 28 Wrz 2022, 00:41

Krzysztof_P napisał(a):Cześć.
Dla mnie taka sytuacja z telepem to: NO LIMITS.
Ale da się , da się...
Pięknego Nieba!!!
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Da się nawet zrobić z tego balkonu jakieś zdjęcia :wink:
Załączniki
Refraktor Dublet APO-ED MEADE 127mm , F-9.: kopernik2.jpg
Refraktor Dublet APO-ED MEADE 127mm , F-9.: Mare Frigoris .jpg
Refraktor Dublet APO-ED MEADE 127mm , F-9.: Mons Wolff.jpg
Refraktor Dublet APO-ED MEADE 127mm , F-9.: Clavius.jpg
Refraktor Dublet APO-ED MEADE 127mm , F-9.: Jowisz 2.jpg
Refraktor Dublet APO-ED MEADE 127mm , F-9.: jowisz - fin GIF.gif
 
Posty: 979
Rejestracja: 17 Paź 2009, 04:24
Miejscowość: Zabrze, Brenna

 

Postmrjq | 28 Wrz 2022, 02:30

Franz to ostatnie poruszone ;)
Takisit
 
Posty: 451
Rejestracja: 18 Lut 2008, 16:02
Miejscowość: Polska

Postwfifiak | 28 Wrz 2022, 07:58

:shock: Franz to kozak. Bez dwóch zdań. SZACUN!!!!!
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostKrzysztof_P | 28 Wrz 2022, 16:39

Franz napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):Cześć.
Dla mnie taka sytuacja z telepem to: NO LIMITS.
Ale da się , da się...
Pięknego Nieba!!!
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Da się nawet zrobić z tego balkonu jakieś zdjęcia :wink:


Widać zdjęcia nie jakieś , tylko całkiem Ekstra!!! :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 14 Paź 2022, 14:09

Witajcie.
Kupiłem do testów i porównań nowe okulary ORTO. Do porównań z moimi Orciakami Takahashi Abbe ORTO MC , okulary Kitakaru RPL ORTO: 18mm , 25mm i 30mm.
Czekam też na dostawę szkiełka TOE 4mm Takahashi aby porównać go w praktyce z moim TV DE LITE 4mm i Orciakiem 4mm.
Orciaki Kitakaru są z przyjemnym większym polem własnym od Orto Taka Abbe MC.
Dobre szkiełka najlepiej porównywać w bardzo dobry optycznie sprzęcie , wtedy najlepiej widać różnice pomiędzy poszczególnymi okularami. Porównam szkiełka w Edku Meade 127mm jak i w Taku FS102mm jak i w Makach z długą ogniskową przy większych tym samym na Księżycu i Planetach powiększeniu.
Pięknego Nieba!!!
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 19 Mar 2024, 06:47

Witajcie.
Po redukcji nadmiaru sprzętu, Refraktor jest u naszego dobrego kolegi z Forum Wojciecha.
Z tego co rozmawialiśmy po odebraniu Refraktora i oglądaniu Jowisza, to Wojtek jest zadowolony z Refraktora.
Niech dobrze mu służy.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwfifiak | 19 Mar 2024, 11:18

Hej!!!
To prawda. Stałem się nowym posiadaczem tego teleskopu. Co mogę o nim powiedzieć? Jest to solidny kawał tuby :-). Piękny klasyk w amerykańskim wydaniu. Ogólny stan jest bardzo przyzwoity, jak na ten wiek. Posiada fajny wyciąg 2,7" firmy Lacerta (obecnie sprzedawany pod brandem TechnoSky) https://www.astroshop.pl/wyciag-okularo ... m_content= . Wyciąg ma prowadzenie na czterech roleczkach, bardzo solidna listwę zębatą, i rotator na końcu rury. Po nasmarowaniu i wyregulowaniu wyciąg pracuje perfekcyjnie. Soczewki obiektywu w bardzo dobrym stanie. Purysta świecąc mocnym ledem może by się dopatrzył kilku mikrorysek. Dla mnie bez znaczenia. Dzięki brakowi pogody dopieściłem tubę do perfekcji. Przeprowadziłem kilka testów naziemnych i porównałem z maczkiem 127 Bressera, Espritem 120 i moim ulubionym SW100 ED. Wypadł naprawdę nieźle. Maczka rozwałkował pod względem klarowności obrazów. Różnica była widoczna na pierwszy rzut oka (choć maczek ogólnie nie jest zły). W przypadku Esprita i Edzia różnica w kontraście, kolorach i klarowności była praktycznie niezauważalna. Test na lampie ledowej (taki ultra led oddalony ok 2km), przy powiększeniach powyżej 250x, wykazał odrobinkę zafarbu w obrazie u Meade. Taki bardzo delikatny niebieski poblask. Nie był on nachalny, wręcz trzeba się było go dopatrywać. Edzio i Esprit pokazywały obrazy zupełnie wolne od zafarbu. Jednak trzeba brać pod uwagę to, że Esprit to sprzęt klasy premium, a Edzio ma apreturę mniejszą o cal. Poza tym obrazy z Meade bomba. Na ultra ledzie widoczna wyraznie ramka z kupami ptasimi w różnych odcieniach :-). Trafiła się jedna pogodna noc, podczas której wystawiłem Meade na balkon. O dziwo pomimo pokaźnych rozmiarów tuby, jakoś dałem radę. Warunki były niezłe jak na środek miasta. Meade spokojnie wytrzymywał na Łysym powiększenia do 300x. Piękny detal, ostrość i kontrast. Nie zauważyłem żadnych śladów zafarbu. Ani na terminatorze, ani na granicy glob - próżnia, ami w cieniach kraterów. Jowisz był w fajnym kremowym kolorze. WCP ewidentnie widoczna. Pociemnienia na biegunach, z których czasami wyłaniały się subtelniejsze detale.

Podsumowując, Meade to bardzo fajna tubka. Nie jest to może sprzęt klasy premium, ale daje bardzo dużo frajdy z obserwacji. Drzemie w nim spory potencjał.

Pozdrawiam.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostKrzysztof_P | 19 Mar 2024, 12:28

Cześć Wojciechu.
Dobry opis, twój Espirit to Tryplet 120 a Meade to dublet 127mm. Obiektyw tego MEADE nie jest klasycznym ED Fraunhofera, tylko ma poszerzoną szczelinę pomiędzy elementami, dla lepszej korekcji AC. Można wszystko doczytać w zachodnich opisach tego dubletu MEADE. Niemcy go cenią wysoko i stanowczo wyżej od np. SW 120ED. Widziałem opisy w tematach sprzedaży na Astronomie.de. Niemcy cenią wysoko te dublety i na pewno sporo wyżej niż, też aktualne w sprzedaży dublety np. ED-APO TS.
Tak czy siak jest to świetny jak pisałem tutaj na Forum Refraktor. I moim zdaniem lepszy od aktualnych Trypletów MEADE 127mm F-7,5 czy Omegona Tryplet 127mm, F-7,5, itp., które to też posiadałem dwa egzemplarze.
Warto też dodać że ten Dublet chłodzi się i jest gotowy do pracy stosunkowo szybko. W porównaniu do Trypletów o podobnej aperturze!!!
Bije jakością Edki 120ED, nie dając jak one zafarbu cieni gór na Księżycu na ciemny niebieski kolor, przy Pow. ponad 200X.
Kolorek Jowisza nie wpada też w ten szaro rdzawy zafarb jak w 120ED, Jowisz ma ładne kolorki i WCP, wygląda bardzo dobrze ze swoim pomarańczowym kolorkiem. Ten Refraktor na Jowiszu przebił APO FS102mm. Miałem je obok siebie i wiem co piszę.
Nie pomogła żadna magia Dubletu FL, większa o 1" cal apertura MEADE i dokładna jakość wykonania optyki tego obiektywu, zrobiła swoją pracę jak należy. Detalu było widać znacznie więcej na Jowiszu, niż w Taku FS102mm. A same obrazki Jowisza niewiele odbiegały swoimi walorami obrazu od TAKA FS102mm. Myślę większość z nas na Jupku wybrała by z tego względu Refraktor MEADE 127mm. Puryści i dociekliwi, wnikliwi, ceniący te lepsze i bardziej oczywiste wszelkie walory obrazu wybrali by zapewne TAKA FS102mm. Ja wtedy wybrałem tego MEADE 127mm, gdyż zobaczyłem, na Jupku też w ekstra wydaniu widocznie więcej wszelakiego na nim detalu. Dlatego w pierwszej kolejności poszedł do sprzedania Refraktor Taka FS102mm.
Wojciechu jak będziesz z nim na Kudłaczach w tym roku, to było by ekstra porównać go z Takiem TOA130mm.
Moim zdaniem właściciele TOA 130mm, mogli by być bardzo zaskoczeni. Jak blisko Refraktora TOA 130mm jest ten APO-ED Dublet Meade 127mm. I warto też dodać, co jest tu ważnym atutem, że za ułamek ceny Refraktora Premium APO TOA 130mm!!! Samą kolimację i dokładne czyszczenie optyki, wykonałem w przysłowiową dziesiątkę spędzając z nim dwa dni po około trzy godziny. Napracowałem się przy nim dość dużo, tak aby optycznie był jak należy. Obiektyw był dokładnie wyczyszczony jak i zadbałem o wzorową kolimację. Ale warto było, po spojrzeniu na Jowisza po wykonaniu tych prac, stał się całkiem innym Rewelacyjnym Refraktorem w porównaniu do tego jakie generował obrazy zanim został poprawiony.
Dobrze że posiadam ten fachowy zestaw do kolimacji od Catalina z CFF, inaczej trudno by mi było doprowadzić Refraktor do takiej perfekcji w kolimacji.
Aktualnie zakupiłem do testów i zabawy jak pisałem, SD ED-APO APM 140mm. To też naprawdę bardzo dobry optycznie Refraktor.
Te Refraktory ED-APO APM, jak wspominają użytkownicy są bardzo dobre o ile posiadamy dobrze wykonany optycznie obiektyw.
Ja nie narzekam, jest naprawdę bardzo dobrze, jak nacieszy oko, to też pójdzie myślę w dobre ręce.
Kto jedzie narzekając po dobrych Refraktorach APO-ED, to myślę tak naprawdę nie poznał ich dobrze w praktyce!!!
Są one myślę bardzo dobre i w praktyce, tak jak wspominają użytkownicy tych rurek.
Zapewniają nam w generowanych obrazach około 90% tego, co Refraktory Premium APO za około 3X większą cenę zakupu, przy tej samej aperturze. Walory obrazu w zależności od gustu, myślę mamy słabsze, ale... W tej cenie zakupu, możemy być naprawdę zadowoleni z tak dobrych generowanych przez nie w praktyce obrazów. Refraktory APO-ED APM optycznie, to moim zdaniem półeczka wyżej optyką od naszych lubianych i popularnych, stosunkowo tanich, Refraktorów SW ED: 80mm, 100mm i 120mm.
Moim zdaniem naprawdę za ułamek ceny drogiego Refraktora APO Premium, kupiłeś również świetny optycznie Refraktor 5".
Resztę, myślę na pewno, pooglądamy wspólnie z kolegami na Zlocie na Kudłaczach w tym roku.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwfifiak | 19 Mar 2024, 16:23

Jeśli tylko uda mi się dotrzeć na Kudłacze w tym roku (a taki mam plan), to Meade na pewno dotrze tam ze mną :-).
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostKrzysztof_P | 21 Mar 2024, 02:12

Wojtku musisz z nami być. Koniecznie, będzie w tym roku jak dobrze pójdzie, cała masa świetnych nowych Refraktorów jak i dobrych nowych Maków na zlocie Kudłacze. Bowiem koledzy z którymi mam kontakt telefoniczny i tu na Forum. Zakupili całą masę świetnego sprzętu. Więc tegoroczny nasz zlot i spotkanie na Kudłaczach, będzie myślę, jeszcze lepsze niż w zeszłym roku.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwfifiak | 21 Mar 2024, 10:09

Hej!!!
Wybieram się na całego, ale życie płata różne figle :-). W zeszłym roku przed zlotem, miałem poważny wypadek i na zlot przyjechałem z połamanym mostkiem :? . Kto wie co zdarzy się w tym roku :-) ?

Pozdrawiam.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostKrzysztof_P | 21 Mar 2024, 14:04

Wojciechu wszystko będzie dobrze.
Koledzy już pytają mnie o zlot.
Termin ustalimy raczej pod koniec Sierpnia, zahaczając o Wrzesień.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwfifiak | 21 Mar 2024, 17:27

No właśnie...... A ja w pierwszy tydzień września mam wykupione wczasy nad morzem :-(.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

Postwitos1 | 21 Mar 2024, 18:23

wfifiak napisał(a):No właśnie...... A ja w pierwszy tydzień września mam wykupione wczasy nad morzem :-(.


W Polsce ? bo wiesz na Kudłaczach jest basen ;)
LUNT60, T.M.B 115, INTES 203, SW 8" 14".
 
Posty: 254
Rejestracja: 06 Lut 2023, 21:28

 

PostKrzysztof_P | 21 Mar 2024, 18:52

wfifiak napisał(a):No właśnie...... A ja w pierwszy tydzień września mam wykupione wczasy nad morzem :-(.


Mamy jeszcze czas na dogodny dla większości termin zlotu.
Więc na spokojnie, tak aby każdy chętny mógł z tego czasu w którym będzie trwał zlot skorzystać.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwfifiak | 22 Mar 2024, 11:35

witos1 napisał(a): W Polsce ? bo wiesz na Kudłaczach jest basen ;)


Wiem :-). Regularnie z niego korzystam :-)
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 791
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

AstroChat

Wejdź na chat