TRYPLET APO WO 98 FLT.

PostKrzysztof_P | 07 Cze 2019, 03:29

Cześć.

Jako że od dość dawna chciałem posiadać dość mobilny "Trawellerek" około D-100mm i bardzo dobry optycznie to kupiłem dzisiaj Refraktor WO FLT 98 APO.W wersji tubusa ALU , biały i wyciągiem Crayforda 3,5" z 2" i 1,25" Focuser Trawel Lenght 100mm , Rotating 360*, Micro Focuser 1:10:
https://williamoptics.com/download/supp ... _flt98.pdf
https://www.amazon.co.uk/William-Optics ... B00UJU8Q1G
https://www.astroshop.eu/telescopes/wil ... r_1_select
https://www.365astronomy.com/William-Op ... -TUBE.html
Obiektyw to projekt rosyjski By Andrey A.Strakhov , nie chiński , wykonanie obiektywu też zacne w Rosji firma ASTREYA , bardzo dobrze znana na zachodzie i jakość podobna jak LZOS. Refraktor do niedawna kosztował około 10K w DE a że trafiła mi się okazja , to kupiłem bez większego zastanawiania.Czekam na dostawę z U.K. , będzie wisiał na montażu EQ3-2 zamiast Maka 127mm.
Refraktor kupiłem z walizką , obejmami CNC i Crayfordem jak w linku , czytałem o nim same bardzo dobre opisy i recenzje na CN.Na pewno nie będzie AC to jakość LZOS , miałem kupić jakiś Refraktor APO-ED TS 4" , ale ostatecznie wybrałem WO ze względu na mobilniejsze parametry i jakość obiektywu trypletu na szkle FPL 53 , oraz pewną jakość optyczną wyrobów i projektów optycznych firmy ASTREYA.Brałem też pod uwagę coś z OMEGON 100/600mm , ale jednak są widocznie słabsze ponoć optycznie , to jednak Dublety i przy tym F dają na niebiesko AC.Parametry WO 98 FLT: D-98mm , F-618mm F-6,3 , Tryplet APO na szkle FPL53 , waga około 4,7kg , więc nie jest długi , ekstra pola z Naglerem N31 , ponad 4* , tak że jestem w domku.To 4" Ekstra Sprzętu na szybciutkie zapakowanie do samochodu i szybkie wypady.Przy okazji to też Świetny Astrograf z dedykowanym Flattenerem , jest masa zdjęć z tego APO w sieci.Napiszę więcej jak otrzymam przesyłkę.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postastrofan | 09 Cze 2019, 23:37

Cześć. To ten z astrobuysell? Cena £850? Jak w dobrym stanie to ok. Ale zaraz- przecież 100mm to zabawka 8) . Nie chcę łapać za słówka ale chyba tak mówiłeś. Do dsów za małe do planet za małe. A na szerokie kadry i małe powery to i achromat wystarczy. :wink: A tak poważnie to gratulacje. Zapewne zacna maszyna warta tej kasy. Tylko swoje waży. Ale mamy za to pancerne wykonanie. Sam miałem dwa małe szkraby zenithstara 70mm i triplet 81mm na fpl 53. Ten pierwszy był ok mimo fpl51. Drugi sprzedałem z racji koszmarnego wyważenia tuby. Przód ciążył tak bardzo, że 2" kątowka i pentax 40mm nie były w stanie nawet w zadawalajacym stopniu wyważyc tuby. Swego czasu WO robiło dobre refraktory na ruskiej optyce. Obecnie to loteria i jak się trafi. Chyba sky watcher robi bardziej powtarzalne edki. Pozdrawiam i czekamy na pierwsze światlo.
 
Posty: 534
Rejestracja: 30 Cze 2007, 03:21
Miejscowość: Starogard Gdański

PostKrzysztof_P | 10 Cze 2019, 00:49

Cześć.

Tak faktycznie zażartowałem w jednym z tematów na Forum , zabawki 60-100mm , ale w sumie to myślę że takie są fakty.Ja do Planet uważam co najmniej 5" Dobrego Refraktora lub około 6"-7" Dobrego Maka.Także do obiektów DS to co najmniej Refraktor 5" , aby chociaż jako tako było widać gwiazdki w kulkach , przynajmniej tych jaśniejszych.Ceny dobrego sprzętu są jakie są i nie mamy specjalnie na to wpływu.
Kupiłem go jako trawellerek na montaż EQ3-2 zamiast Maka 127mm. To świetne APO z rosyjskim obiektywem ASTREYA.Refraktor ma parę lat , ale ponoć sklepowy stan.
Czekam na dostawę , oczywiście opisze wrażenia , jego zaleta to mała długość co przeważyło o decyzji zakupu i jakość optyczna.
Owszem teraz WO się też popsuło i już nie trzyma tej jakości co kiedyś , chiny rządzą i z tą jakością jak w loterii , choć też dochodzą słuchy że coraz lepiej.SW ma przyzwoitą kontrolę i wypuszcza dobre EDKI jak i np. Refraktory: AC 90/900mm , AC 102/1000mm , AC 152/1200mm.Jak otrzymam Refraktor to wstawię fotki i opis.Myślę że Refraktor sprawdzi się dobrze do oglądania krajobrazów , szerokich pól przy tym F i D jak i Planetki z Łysym też trochę ucieszą.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 15 Cze 2019, 00:21

Cześć.

Refraktor APO w domku wygląda pięknie , optyka jak nówka na tubce parę maleńkich punktowych śladów to nic , wyciąg 3,5" klasa z red na 2" CL Ring z dwiema śrubkami , jest Twist Lock 1,25 Antaresa.Zbudowany jest faktycznie pancernie i solidnie ale i też Pięknie.Chowany odrośnik , mechanika klasa i świetny ogólny wygląd.Walizka oryginalna WO , też prezentuje się znakomicie.Refraktor dostał mój pełny dovetail około 10cm w standardzie Vixen , kolor srebrny i dostanie niebawem rączkę do przenoszenia.
Czas na testy i pierwsze światło.
Niebawem opis i fotki.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P 15 Cze 2019, 02:35, edytowano w sumie 3 razy
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 15 Cze 2019, 01:30

Cześć.

Jowisz zaliczony przed chwileczką , Refraktor akceptowalnie pracuje na montażu EQ3-2 i drgania są dość szybko tłumione , dla mnie może być.Obydwie oryginalne przeciw wagi 1,9 kg i 3,5 kg są mniej więcej w połowie pręta montażu.Seeng kiepskawy , ale ujdzie w tłumie.Wyciąg pracuje jak po masełku , bardzo dobra jakość ostrzenia w praktyce , mikro focuser to podstawa i sprawdza się znakomicie.
Kolimacja obiektywu bardzo dobra , obrazy Świetne.TV Delos 6mm-103X , , Pentax XW 5mm-123,6X , TV DE LITE 4mm-154,5X , Jowisz wygląda Pięknie , kolorki , kontrast ostrość.Super Trawelerek i nawet sporo już widać na Jowiszu jak na Aperturę prawie pełne 4" , D-98mm , F-618mm , F-6,3.Jestem zadowolony z zakupu. Refraktor nie jest długi i przez to przyjemnie poręczny.To zadecydowało o jego zakupie jak i zacny obiektyw świetnej jakość Tryplet APO ASTREYA.Myślę że spokojnie na Księżycu pociągnę 2D i będzie bardzo dobra jakość obrazu.Gromadki otwarte w okularach:TV Nagler 31mm i Pentax XW 40mm będą też zacne w szerokim polu widzenia.Nie ma potrzeby montażu szukacza , wypadkowe pola widzenia z tymi okularami są stosunkowo bardzo duże.Z TV Naglerem 31mm , 4,11* przy około 20X powiększenia a z Pentaxem XW 40mm przy 15,45X powiększenia ponad 4,5*.Rewelacja na "Żłóbek" w Raku i inne szerokie gromadki gwiazd.Tak samo mgławice Cirrusowe w Łabędziu z filtrami: UB i OIII. Może nawet zacznę coś focić jak dokupię Flattener TV 0,8X , Canona 450D Modyfikowanego filtrem Baadera.To zacny ASTROGRAF i mój montaż SW HEQ5 GO-TO spokojnie go do tego celu dobrze obsłuży.
Mogłem kupić tańszy Refraktor 100ED też bardzo dobry optycznie , ale to długa rurka , mało mobilna , mechanika i użyte materiały to znacznie niższa półka jakościowa , brak zsuwanego odrośnika jak i ogólne piękne wykończenie , tym samym DESIGN.Cieszę się że Markowe APO Premium potaniały i to nawet sporo te z drugiej ręki , więc można okazyjnie dużo taniej teraz kupić bardzo dobry sprzęt.Bardzo Dobre Refraktory APO-ED APM zamieszały tu znacznie na rynku bardzo dobrych Refraktorów APO Premium , znanych i szanowanych zachodnich i japońskich marek.
Refraktor to Klasa Sprzęt , Śmiało mogę Polecić każdemu , dla mnie osobiście bardzo trafiony zakup.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 15 Cze 2019, 15:22

Cześć.

Proszę parę fotek Refrakrora.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Załączniki
TRYPLET APO WO 98 FLT.: IMG_0067.JPG
TRYPLET APO WO 98 FLT.: IMG_0066.JPG
TRYPLET APO WO 98 FLT.: IMG_0065.JPG
TRYPLET APO WO 98 FLT.: IMG_0062.JPG
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 23 Wrz 2019, 19:17

Witajcie.

W końcu APO WO 98 FLT doczekało się Premiery pod ciemnym niebem Kudłaczy.
Napiszę osobiste i myślę uczestników naszego spotkania doznania.Refraktor to Super sprzęt , odniesieniem będzie porównanie do Refraktora SW 100ED w moim przypadku , które to posiadałem w dwóch egzemplarzach a trzeci u nas w obserwatorium marki ORION USA 100ED.
Obrazy Planet Księżyca w WO są piękne , ostre do bólu i z wyśmienitym kontrastem , piękny kolor Planet jak i Księżyc Bieluteńki ostry do bólu a czarne cienie gór są tak czarne jak chyba tylko się da.
Gwiazdy też Bajka , piękne żywe kolory , Gwiazdy Płoną Kolorem , piękne czarne do bólu tło nieba , widoki jakie mieliśmy z niego teraz na Kudłaczach były Rewelacyjne i Bardzo Satysfakcjonujące.Ogólnie przebija Refraktor 100ED przede wszystkim , ładniejszym i żywszym kolorem detalu Planet i kolorem Gwiazd.Tło nieba jest całkowicie czarne co też jest zaletą Refraktorów APO , które pod tym względem są lepsze od Refraktorów AC i ED , wystarczy poczytać zachodnie fora gdzie się o tym szeroko też pisze.Kolorki maleńkich gwiazd iskiereczek w Chichotkach sa oczywiste i lepiej wykrywalne niż w Refraktorze 100ED.Refraktor SW 100ED wprowadza trochę jakby brązu na Planetach przez co sam kolor detalu Planet nie jest tak satysfakcjonujący.Kolory gwiazd w 100ED też są mniej żywe.Generalnie WO to Świetne APO bez dwóch zdań.Miałem tylko okular TV DE LITE 4mm i około 155X jako max. powiększenia na Planetach i Księżycu z Wzorowym Obrazem.Refraktor podejrzewam wytrzyma na Księżycu co najmniej 2D a na Planetach powinno być nadal bardzo ładnie bez większej utraty kolorystyki i kontrastu , słabszego subtelnego detalu Jowisza , tak myślę do około 180X.To wyśmienity sprzęt , zero jakiegokolwiek zafarbu , obrazy bielutkie za i przed ogniskiem , idealna kolimacja i obrazy ostre do bólu.Jak byłem pod wrażeniem Refraktorów Taków Kolegi Łukasza "Luk99" FS 102 mm i TSA 120mm na naszym Sierpniowym zlocie na Kudłaczach to jestem teraz równie zadowolony po szerszym przeglądzie możliwości tego APO WO FLT 98 pod ciemnym i nie zanieczyszczonym niebem.Saturn był piękny tak ostry , kolorowy i pas koło równika Planety od razu rzucał się w oczy kolorki i odcienie samej Planety Pastelowe , miód malina , Cassini ciągnął się wokół Planety czarny i kontrastowy , Jowisz też piękny choć niżej i już bardziej przez to pływał.Mechanika Refraktora to Pierwsza Klasa , chowany odrośnik , wyciąg z Micro 1:10 , 3,5" podwójnie rotowany.Refraktor jest pancernie i zarazem pięknie zbudowany , jest solidna oryginalna walizka WO.Na montażu klasy EQ3-2 z napędem w jednej osi pracuje przyzwoicie i może być używany to taka moim zdaniem górna jeszcze do przyjęcia granica.Jest to myślę , mobilny sprzęt , pola widzenia z okularem N31 , 4,1* i pow 20X są REWELACYJNE z pięknymi kolorowymi Gwiazdami , do przeglądu nieba Rewelacja , gwiazdki piękne punkciki płonące kolorem iskierki w całym szerokim polu 4,1* Naglera N31.Generalnie obrazy każdego obiektu dla mnie są widocznie ładniejsze od Refraktora 100ED.Refraktor posiada doskonałej jakości Tryplet produkcji firmy ASTREYA Rosja , jest to jeden z najlepszych Refraktorów Optycznie z którym miałem do tej pory do czynienia.Znam też Refraktory Takahashi , CFF i LOMO , więc rozeznanie jakieś tam posiadam.
Osobiście każdemu POLECAM zakup Satysfakcja i Zadowolenie Gwarantowane na Bank.Niby tylko 4" a naprawdę teraz czuję że cieszy.Używane z drugiej ręki te Refraktory można kupić na giełdach UE w okolicy 5,5-6 tys.zł. Powiem tak nie jest to mało , ale za te obrazy jakie generuje , myślę że warto.Mieszkając w mieście teraz widzę jak czyste i nie zanieczyszczone oraz wolne od świateł niebo ma wpływ na generowane obrazy nawet w tak stosunkowo niewielkim szkiełku jakim jest 4" APO.
Refraktor doczekał się konkretnego przeglądu , oglądaliśmy nim w parę osób i wszyscy byli zadowoleni.Szczerze nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń do Wyśmienitych obrazów jakie generuje ten Refraktor , myślę że tylko jedynym minusem może być stosunkowo nie mała waga tego Refraktora , około 6kg z kątówką 2" , obejmami CNC , pełnym dovetailem i okularem.Są to tylko 4" , ale APO i mnie osobiście widocznie te obrazy bardziej cieszą niż z też bardzo dobrego Refraktora 100ED.

https://williamoptics.com/download/supp ... _flt98.pdf

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Załączniki
TRYPLET APO WO 98 FLT.: K5.jpeg
TRYPLET APO WO 98 FLT.: K2.jpeg
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postokroj | 23 Lis 2019, 09:15

To napisz co się działo z Saturnem przy 3D albo 4D.Bo 2D to ciągną na luzaku Chińskie Dziadostwa.Cieszę się z Tobą Krzsiu ale ile wytrzyma ten obiektyw przy powiększeniach powyżej 2D.Miganie się że powyżej 2D nic nie wnosi jest miganiem się.Oraz się zamarze czy będzie ostry bez dodatkowego detalu.I tu się odnajduję jakość układu obiektywu.Taki Roial Astro 60/1200 f-20 piszą że jest ostry przy 300x Ciemne ale nie zamazane planety.
2 D to każdy Chinol ciągnie.
Bez urazy proszę o rzetelność na księżycu.
Pozdrawiam
Krzychu
Polarex 102/1500 f-15,,Unitron 75/1200 f-16, Vixen 50/800 f-16, GSO-12" .Lunt 50 Bino Nikon .Vixen SilverTop -5mm,7.5-,10.15,26,TV Ploosl- 10,5 .U Konig- 32 Celestron Ultima 30 42mm.Yashica 7x50.
 
Posty: 1342
Rejestracja: 03 Mar 2008, 21:49
Miejscowość: Tuszyn [pod Łodzią]

PostKrzysztof_P | 23 Lis 2019, 11:29

Cześć Krzysztof.

A sprawdzę przy okazji , ale raczej w przyszłym roku jak znowu pojawią się Planety.Choć to już Puste powiększenia które nie wnoszą już nic nowego do obrazu a wręcz go degradują.W sumie to jestem nawet pewien że przy tej jakości obrazu jaką widzę przy około 155X to ten obiektyw spokojnie wytrzyma takie krotności z nadal ostrym ale ciemnym już obrazem.Tak samo jak poprzedni Refraktor WO APO 80mm którego mieliśmy w Obserwatorium i który wytrzymywał spokojnie takie powiększenia na Jowiszu z ciemnym ale ostrym obrazem.Krzychu Twój AC długoogniskowy wcale pod tym względem nie jest jakimś odosobnionym Rarytasem , gdyż nasz WO APO 80mm , też wytrzymywał ponad 300X z ostrym obrazem Planet , ale już ciemnawym.Znam doskonale takie obrazy i jak mamy dobre optycznie APO czy ED to wcale nie potrzebujemy tak długiego Refraktora AC aby mieć taki Efekt lub podobny w praktyce.Księżyc oglądany w Refraktorze 120ED też spokojnie wytrzymuje 300X a nawet więcej , tyle tylko że Detalu nam nie przybywa a obraz widocznie ciemnieje , jest nadal ostry i trzyma się , tyle że nic nowego nie wnosi i dla mnie szkoda babrać się.Wolę stanowczo np. 300X-400X ale z Maka Intesa 8" jak jest dobry Seeing , gdzie raz że mam ostro , kolorowo i kontrastowo lepiej to jeszcze na dodatek widzę Detal Planet.Dokładnie to co was cieszy w długich Refraktorach AC , mieliśmy w bardzo dobrym optycznie egzemplarzu Refraktora WO APO 80mm , którego posiadaczem jest teraz Kolega Joachim. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 25 Kwi 2020, 23:06

Cześć.

Jakiś czas mój WO 98FLT APO Refraktor był własnością Kolegi , ale jednak powrócił szczęśliwie do naszego Obserwatorium i posiadamy go nadal na stanie.Wytrzymuje na Wenus spokojnie 3D z czystym bez jakiejkolwiek domieszki AC obrazem.To Klasa sama w sobie , Świetne APO z Rosyjskim Obiektywem Firmy Astreya.Kolega Zbyszek doszedł do Pow.ponad 500X na Gwiazdach podwójnych i APO wytrzymało bez degradacji obrazu składników Gwiazd.Krążki Airy są Książkowe , taki mały Tak za połowę ceny Taka.Planety i Księżyc są w nim przepiękne , kontrastowe , ostre i bajecznie kolorowe.Dla porównania Edek 100mm jest słabszy pod każdym względem.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 26 Kwi 2020, 04:08, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwitos | 25 Kwi 2020, 23:49

Szkło fajne i trochę się pospieszyłem ze sprzedażą APO WO 98 FLT :( ale nie ma tego złego... WO poszło w dobre ręce, a jego miejsce godnie zajął Takahashi FS 102 8)
Ostatnio edytowany przez witos 04 Maj 2020, 18:08, edytowano w sumie 2 razy
witos
 

PostKrzysztof_P | 26 Kwi 2020, 00:17

Tomku FS to FS moje WO było u Ciebie Gościem i poznałeś jego jakość , WO jest godnym konkurentem do szukania różnic w obrazie pomiędzy WO FLT 98mm a Takiem FS 102mm. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwitos | 10 Wrz 2020, 23:47

Jak się sprawuje APO WO98FLT na planetach ?
witos
 

PostKrzysztof_P | 11 Wrz 2020, 10:11

Cześć Tomaszu.

Dawno nie oglądałem Planet tym Refraktorem z Kolegą Zbyszkiem ZP53.Aktualnie posiada go Kolega Zbyszek ZP53 , ale obrazki Planet z Kudłaczy z zeszłego roku jak Refraktor był wtedy moją własnością podobały się wszystkim.Byłem z nim wtedy na Kudłaczach dwa razy po Zlocie , raz sam a raz w większym gronie Miłośników ze Zlotu.Miałem go na Zlocie ze sobą w zeszłym roku , ale cały Zlot przeleżał w pokoju , gdyż było tyle sprzętu że nawet wypadło mi z głowy że go zabrałem ze sobą z domu. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: wfifiak oraz 13 gości

AstroChat

Wejdź na chat