TMB APO LZOS 115/805 [RECENZJA]

PostJOKER1 | 09 Gru 2020, 09:58

 
Posty: 280
Rejestracja: 25 Lis 2020, 15:57

 

PostKrzysztof_P | 21 Sty 2021, 10:57

Witajcie.
Znalazłem takie można powiedzieć powierzchowne porównanie różnych Refraktorów o Aperturze 5":
https://www.cloudynights.com/articles/c ... -ugly-r495
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7916
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postekolog | 22 Sty 2021, 02:09

Ty, co to za j*ja tam na początku? :D

Translator powala na glebę:

'Rich Neuschaefer przyjął pogardliwą pozę, poncho zarzucone niedbale przez ramię, MaxBright po przekątnej wepchnięty do nisko wyciętej kabury przy pasie
i lubieżnie pieścił nowy sterowany głosem wierzchowiec, który kupił, aby uściślić porównanie.

Szydząc z Jaya Freemana i Dave'a Northa, którzy próbowali znaleźć Księżyc, ale nie udało mu się, ponieważ ta jasna rzecz na niebie
zrujnowała ich adaptację do ciemności, splunął i powiedział z pogardliwym spojrzeniem:

„Są dwa rodzaje ludzi na tym świecie - ci, którzy załadowali refraktory Astro-Physics i ci, którzy star-hop: Ty star-hop! "

Freeman powoli oderwał wzrok od szukacza i uniósł cynicznie brew, po czym Neuschaefer spojrzał w górę i zobaczył,
że niebo nagle pociemniało i zobaczył, że ogromny cień, który zatarł zanieczyszczenie światłem San Jose spadł z gigantycznego Celestrona 14,
kurz przykrył i napęd boczny płynnie śledzący, skierowany wprost na niego.
Kręcąc się nerwowo, nagle zdał sobie sprawę, że pas na naboje z garbowanej skóry, w którym trzymano jego cenną, sparowaną kolekcję Zeiss Abbe'


Siema
Awatar użytkownika
 
Posty: 6235
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

PostKrzysztof_P | 22 Sty 2021, 18:53

Cześć.
Nie wiesz , to standard jak to Amerykańce w każdy jaki to by nie był film , wlepią wątek miłosny. :D
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7916
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postdaniel | 06 Mar 2021, 10:54

Wczoraj wieczorem miałem przyjemność obserwować z kolegami na naszej względnie ciemnej miejscówce.
Standardowy przegląd DSów. Bardzo piękne obrazy. Ale gdy włożyłem nasadkę Baader BBHS Zeiss kolegi Wampuma to oniemiałem. Gwiazdy plejad lśniły. Idealne punkciki. Chihotki pokazały kolorki gwiazd. M42 pokazała ciut więcej słabych gwiazd.
Wiedziałem, że ten teleskop daje piękne obrazy ale nie zdawałem sobie sprawy z tego, że nasadka robi taką robotę!
LZOS 105/650
LZOS 130/1200

Zeiss Asiola 63/420

Tel 517 738 856

https://m.facebook.com/DanielStasiakPlanetariumPL/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2691
Rejestracja: 02 Lip 2009, 15:08
Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.

 

Postdaniel | 12 Mar 2021, 11:35

Pytałem APM o to przedziwne odbicie Wenus i napisali, że to nie może być od optyki LZOSa...
I trzeba chyba będzie poczekać za Wenus aby to sprawdzić...
Załączniki
TMB APO LZOS 115/805 [RECENZJA]: BD8E428D-49FA-4E16-A58A-F5B0C6D0DB84.jpeg
LZOS 105/650
LZOS 130/1200

Zeiss Asiola 63/420

Tel 517 738 856

https://m.facebook.com/DanielStasiakPlanetariumPL/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2691
Rejestracja: 02 Lip 2009, 15:08
Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.

 

Postbobitsu300 | 13 Mar 2021, 21:39

jestem bardzo ciekaw jak by wypadl moj vixen FL102S na tle waszych perelek ktory rowniez daje mi piekne widoki planeet z checia bym go porownal z lepszej klasy teleskopami. W tym roku jezeli tylko odbedzie sie zlot na kudlaczach napewno go nie pomine
 
Posty: 157
Rejestracja: 20 Lis 2018, 15:45

 

Postdaniel | 13 Mar 2021, 21:55

Będę w kwietniu miał zajęcia w Lublinie. Zawsze mogę odbić w kierunku Radomia. Ostatnio tak przejeżdżałem. :D
Aczkolwiek zlotu nie mogę się doczekać!
LZOS 105/650
LZOS 130/1200

Zeiss Asiola 63/420

Tel 517 738 856

https://m.facebook.com/DanielStasiakPlanetariumPL/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2691
Rejestracja: 02 Lip 2009, 15:08
Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.

 

Postbobitsu300 | 13 Mar 2021, 22:35

pewnie nie ma problemu zapraszam :wink: przy okazji kawke zaserwuje na podniesienie sil :D
 
Posty: 157
Rejestracja: 20 Lis 2018, 15:45

 

Postwitos | 13 Mar 2021, 23:18

bobitsu300 napisał(a):jestem bardzo ciekaw jak by wypadl moj vixen FL102S na tle waszych perelek ktory rowniez daje mi piekne widoki planeet z checia bym go porownal z lepszej klasy teleskopami. W tym roku jezeli tylko odbedzie sie zlot na kudlaczach napewno go nie pomine



Ja również nie pominę i zabiorę na zlot mój świeży nabytek, który przybędzie do mnie w przyszłym tyg. TMB 115mm F7 w wersji CNC, więc będzie co porównywać, ciekawe jak wypadnie porównanie z Daniela TMB :wink:
witos
 

Postdaniel | 13 Mar 2021, 23:35

Bardzo dziękuję bobitsu za zaproszenie :wink: Na pewno się skontaktuję bliżej terminu. :wink:

Witos. Czekam z niecierpliwością na Twoje wrażenia. :wink:

Wczoraj, jak kolwiek to zabrzmi przeleciałem całą Pannę :lol:
Najbardziej urzekła mnie gromada galaktyk w meade UWA 20 mm. Galaktyki wybijały się z tła nieba bardziej niż w ES30.
Doskonałe warunki wprawiły mnie w zachwyty. Choć było wietrznie i zimno to przejrzystość atmosfery zdecydowanie to wynagradzała.
To co najbardziej mi się podobało to to, że gwiazdy wyglądają jak malutkie kropeczki.
Mając newtony obawiałem się patrzenia na plejady i Żłobek bo to wymagające jasne gromady, które są doskonałym testem dla optyki. Ale LZOS zdał egzamin- giwazdy ostre jak szpilki i kolorowe, nasycone. Wyglądają jakby nie miały promyczków. Nasadka Baadera dodatkowo wzmacnia ten efekt. Nie zobaczyłem różnic między obrazem na wprost a z nasadką BBHS.
LZOS 105/650
LZOS 130/1200

Zeiss Asiola 63/420

Tel 517 738 856

https://m.facebook.com/DanielStasiakPlanetariumPL/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2691
Rejestracja: 02 Lip 2009, 15:08
Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.

 

Postwitos | 14 Mar 2021, 00:11

daniel napisał(a):Bardzo dziękuję bobitsu za zaproszenie :wink: Na pewno się skontaktuję bliżej terminu. :wink:

Witos. Czekam z niecierpliwością na Twoje wrażenia. :wink:

Wczoraj, jak kolwiek to zabrzmi przeleciałem całą Pannę :lol:
Najbardziej urzekła mnie gromada galaktyk w meade UWA 20 mm. Galaktyki wybijały się z tła nieba bardziej niż w ES30.
Doskonałe warunki wprawiły mnie w zachwyty. Choć było wietrznie i zimno to przejrzystość atmosfery zdecydowanie to wynagradzała.
To co najbardziej mi się podobało to to, że gwiazdy wyglądają jak malutkie kropeczki.
Mając newtony obawiałem się patrzenia na plejady i Żłobek bo to wymagające jasne gromady, które są doskonałym testem dla optyki. Ale LZOS zdał egzamin- giwazdy ostre jak szpilki i kolorowe, nasycone. Wyglądają jakby nie miały promyczków. Nasadka Baadera dodatkowo wzmacnia ten efekt. Nie zobaczyłem różnic między obrazem na wprost a z nasadką BBHS.


Świetnie że cały czas jesteś zadowolony z LZOS, to mnie tylko uświadomiło, że warto było kupić TMB115APO. Cały opis z zakupu niebawem.
Ostatnio edytowany przez witos 14 Mar 2021, 15:25, edytowano w sumie 2 razy
witos
 

Postwfifiak | 14 Mar 2021, 00:25

daniel napisał(a):Będę w kwietniu miał zajęcia w Lublinie. Zawsze mogę odbić w kierunku Radomia. Ostatnio tak przejeżdżałem. :D
Aczkolwiek zlotu nie mogę się doczekać!


Hej!!!
Będziemy w kontakcie. Chętnie do Was dołączę.

Pozdrawiam.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 800
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

Postbobitsu300 | 14 Mar 2021, 13:30

ŁAŁ !!!! brawo Tomku kolejny koń na wypasie w twojej stajni jestem ciekaw twoich spostrzezen tymbardziej ze miales vixena ktory jest teraz w moich rekach i z ktorego jestem bardzo zadowolony
 
Posty: 157
Rejestracja: 20 Lis 2018, 15:45

 

Postwitos | 14 Mar 2021, 13:50

bobitsu300 napisał(a):ŁAŁ !!!! brawo Tomku kolejny koń na wypasie w twojej stajni jestem ciekaw twoich spostrzezen tymbardziej ze miales vixena ktory jest teraz w moich rekach i z ktorego jestem bardzo zadowolony


Dzięki :)

Napewno opiszę swoje spostrzeżenia gdy tylko otrzymam TMB. Twój Vixen102FL generuję piękny obraz czysty jak kryształ, księżyc jest niesamowicie biały z różnymi odcieniami szarości, z niesamowitym kontrastem, widok Marsa zostanie na długo w mojej pamięci :), taki sam jaki widziałem w Takahashi FC76DCU, z tym że w Vixenie obraz był jaśniejszy..
Ostatnio edytowany przez witos, 14 Mar 2021, 19:52, edytowano w sumie 1 raz
witos
 

Postwitos | 14 Mar 2021, 19:57

Moja przygoda związana z zakupem TMB APO LZOS 115/805, oj działo się działo dużo dobrego.

Spełnienie marzenia sprzed kilkunastu lat :)

W 2003r. gdy pierwszy raz zakupiłem czasopismo ,, SKY & TELESCOPE ", przeglądając ogłoszenia szukałem swojego wymarzonego APO i nie wiem dlaczego ale zawsze teleskopy TMB przykuwały moją uwagę i pewnie dlatego mam taki sentyment do wersji CNC.

Historia zakupu jest niesamowita podobnie zresztą jak niesamowity jest sprzedający. Jest to bardzo życzliwy, szczery Pan mieszkający w Niemczech, który bardzo kocha astronomię, dlatego przez cały czas kompletował sprzęt astro. Teraz przyszedł czas na przekazanie go komuś, kto godnie zaopiekuje się nim. Raz w życiu będę trochę nieskromny i powiem że tą osobą jestem właśnie JA :) Dla tego pana wyższą wartością było to, żeby sprzęt trafił w dobre ręce niż wielki zysk (cena za TMB nie była wygórowana, a gratisy jeszcze dodatkowo zmniejszyły cenę :)

A teraz szczegóły :)

Zamieściłem ogłoszenie na różnych stronach, portalach ogłoszeniowych i trochę nie wierzyłem w powodzenie sukcesu, ale po kilku dnach zgłosiło się do mnie parę osób z różnych stron świata z chęcią sprzedaży TMB. Do wyboru miałem chyba z 4 sztuki z wyposażeniem i cenach :shock: które nie odbiegały specjalnie od nowych teleskopów oferowanych przez Markusa Ludesa. Zdecydowałem się jednak i wybrałem najtańszą opcję, ale warunek był tylko jeden, odbiór osobisty. Na szczęście szybko okazało się że przemiły Pan, który sprzedaje TMB mieszka 10km od mojego kuzyna. Wykonałem szybki telefon do kuzyna, który bez najmniejszych oporów zgodził się, że zakupi TMB i dostarczy do Polski. Tak naprawdę bez jego pomocy musiałbym zrezygnować z w/w zakupu, ponieważ to on był pośrednikiem między mną a sprzedającym.
Po rozmowie okazało się że przemiły Pan ma jeszcze na sprzedaż kolejny sprzęt, montaż z prowadzeniem. Dziwiłem się, że mocno zachwalał i nalegał żebym za dodatkową opłatą jednak zakupił od niego ten montaż, ale byłem niezdecydowany i po zasięgnięciu kilku informacji od kolegów zrezygnowałem :( Sprzedający nadal jednak nalegał i stwierdził, że do montażu dołoży dobrej klasy okular Tele Vue, zgodziłem się :)

To co wydarzyło się przez kolejnych parę dni przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Dostałem e-mail od przemiłego Pana, że postanowił mi przekazać kolejny astro sprzęt. Było to dla mnie jak sen, ale na tym nie koniec, kolejny e-mail powalił mnie na kolana, Pan w kolejnym e-mailu zrobił mi kolejna piękną niespodziankę, przekazując kolejny sprzęt :shock:

Podczas odbioru sprzętu połączyłem się z kuzynem na WhatsApp i mogłem chwilę porozmawiać z przemiłym Panem, tzn. kuzyn był naszym wspólnym tłumaczem.

Tak się rozpoczęła przygoda z TMB APO i mam nadzieje że po otrzymaniu sprzętu, będę mógł się podzielić kolejnymi wrażeniami, tym razem podczas obserwacji :)

Chciałem też bardzo serdecznie podziękować kilku osobom, którzy pomagali i doradzali przy tym zakupie min. podziękowania dla Marka, Daniela i KrzysztofaP :)

Czystego nieba :wink:
Ostatnio edytowany przez witos 16 Mar 2021, 16:19, edytowano w sumie 4 razy
witos
 

Postdaniel | 14 Mar 2021, 20:41

Wow! To jest niezwykła historia. Wrecz wzruszająca.
LZOS 105/650
LZOS 130/1200

Zeiss Asiola 63/420

Tel 517 738 856

https://m.facebook.com/DanielStasiakPlanetariumPL/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2691
Rejestracja: 02 Lip 2009, 15:08
Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.

 

Postarek_ol | 14 Mar 2021, 23:57

Tomek,
uważaj to może być podstęp.
Mam nadzieję, że niczego nie podpisywałeś ;)
T.M.B. LZOS APO 115/F7
APM 12x50ED
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Rejestracja: 05 Lut 2014, 15:54
Miejscowość: Olsztyn

 

Postwitos | 15 Mar 2021, 00:05

arek_ol napisał(a):Tomek,
uważaj to może być podstęp.
Mam nadzieję, że niczego nie podpisywałeś ;)


:D

Arku, może powinieneś pracować w konspiracji :wink:
witos
 

Postarek_ol | 15 Mar 2021, 00:11

zwykło się mówić: "Niemiec płakał jak sprzedawał" a tu wzruszenie było po stronie kupującego :)

gratulacje!
T.M.B. LZOS APO 115/F7
APM 12x50ED
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Rejestracja: 05 Lut 2014, 15:54
Miejscowość: Olsztyn

 

PostKrzysztof_P | 15 Mar 2021, 00:51

Witajcie.
Tomaszu moje Gratulki Świetnego Sprzętu. :D
Czekamy na więcej zdjęć.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7916
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwitos | 16 Mar 2021, 17:58

Pierwsze zdjęcia i teraz czekam na transport TMB do Polski.
Ostatnio edytowany przez witos 27 Mar 2021, 16:08, edytowano w sumie 2 razy
witos
 

Postkrzysiek.p | 17 Mar 2021, 00:06

Aj ! Jest piękny .
Zawsze chorowałem na wersję TMB CNC 105/650mm.

Gratuluję szczęścia w poszukiwaniach ! Niesamowite.
Vixen Ultima 8x42 , WO 10X50 ED, Nikon Monarch 16x56
R 102/600, Meade SP 26, Vixen LV 7, Vixen LV 5, Bino WO
Manfrotto 055 XPROB / 701HDV
 
Posty: 195
Rejestracja: 04 Lis 2005, 14:48
Miejscowość: Nowa Słupia / Kielce

Użytkownicy przeglądający to forum: Marek_N oraz 40 gości

AstroChat

Wejdź na chat