WO ZENITHSTAR 66mm

Postmkowalik | 20 Lis 2022, 14:25

wydzielone z viewtopic.php?f=31&t=66225
Moderator


Flaytec1 napisał(a):Sprzedam Williams Optics Zenithstar 66 dublet APO SD , sprzet optycznie i mechanicznie w stanie idealnym, jedyne ryski sa na dovetailu .W komplecie jest mocowanie szukacza. Orygnialna walizka. teleskop jakosciowo jak dzielo sztuki,nieporownywalny do SW itp. Mechanika na najwyzszym poziomie, wyciag mozna dowolnie obracać i blokować.Oczywiscie wysuwany odrośnik nie jak w 72 evostar.Teleskop b malych gabarytów po zlożeniu..


Nie przesadzałbym z określeniami, że jest to dzieło sztuki. Sam mam ten teleskop (wersja niebieksa) jak i ED100 i nie widzę wielkiej różnicy w wyciągach i wykonaniu całośi, no może z wyjątkiem tego, że w WO zepsuły się mikroruchy, a wieszałem tam tylko okulary 1,25 do wizuala. Ten Twój bardziej jest "ozłocony". Ponoć w tym WO to standard. Wyjście z wyciągu wymaga dołożenia jednej śrubki dociskowej, bo w oryginalnym rozwiązaniu kątówka lubiła się obrócić przy wsadzeniu większego okularu.

Ostatnio udało mi się zaoserwować tym teleskopem (ledwie ledwie ale jednak) kolor WCP na Jowiszu. Plamy na Słoncu teleskop ładnie pokazuje, granulacja też, ale nie jest ona oczywista na pierwszy rzut oka (brakuje średnicy) i tutaj być może 72 evostar, który był chwalony na jakimś zagranicznym forum za dobre szkło w soczewkach (lepsze od tego FPL51 użytego w WO) pokazałby ją lepiej ze względu na większą średnicę. Rozmiar tego teleskopu po rozłożeniu jest dosyć mały i chowany odrośnik wiele tego nie zmienia. :oops:
 
Posty: 571
Rejestracja: 28 Gru 2013, 21:46
Miejscowość: delokalizacja...

 

PostFlaytec1 | 19 Lut 2023, 19:25

Ja go użylem tylko kilka razy, nie wpisal sie w moje preferencje ultra lekkiego sprzetu w góry . Kupujac go wiele przeczytalem z zagranicznych forów i tam wtedy miał pewną grupę zwolenników.
Sam mogę jedynie powiedzieć ze przeprowadziłem porownanie z centrum Krakowa obserwacje na księzyc porownujac go do popularnego SW 80/400 i to takiego wybranego z kilku egz po w domu mamy 2szt, wiec wziąlem ta lepsza do testu.

O ile pamietam była kątowka SV bony, oraz kilka okularów planetarnych ,miedzy innymi Vixen LVW 5mm (ten uwazany z a jeden z najlepszych planetarnych) . No i to powrównanie gdzis tu chyba opisalem na forum. W SW 80/400 obraz był lekko zamglony,troche nie ostry. Przy WO 66 ,obraz był jak zyleta i mozna by powerowac dalej ale nie mialem już lepszego okularu. Róznica była wyrazna na tyle ze nie chcialem już uzywacsw 80.... Oczywiscie jest tez wyrazna roznica w cenie . Na innych obiektach tez porownywalem z kilkoma wiekszymi teleskopami ale wiadomo ze za mała apertura i można było go użyc tylko pogladowo zeby odnalesc obiekt a nie go podziwiać i był on malutki po prostu .
Bresser 130/650, SW 102/500 ,SW 80/400 , celestron Travel 70/400 ,APO 66mm/388, wiaderko okularów, oczy wyraka NIKON TC 2x,mini mono okular ,.Lunetka ATM 50mm z wymiennymi okularami na 1,25.
 
Posty: 355
Rejestracja: 07 Mar 2021, 09:26
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

AstroChat

Wejdź na chat