statyw z głowicą kulową Neewer N284+G0

Posttowarzysz | 02 Maj 2021, 23:10

Czołem. Zastanawiałem się nad statywem z głowicą do lornetek 10x50 i 15x70, jakie posiadam. Oczywiście najbardziej pożądany byłby Orion Paragon, jednak jego cena (nowy 1.300 zł, używanego na sprzedaż nie spotkałem jak dotąd) oraz waga (9 kg statyw, ramię + przeciwwaga) odstręczają. Mieszkam w bloku, ze sprzętem zasadniczo poruszam się pieszo, więc priorytety to niska waga i mobilność, z drugiej strony pamiętając o stabilności. Po przegrzebaniu polskich internetów swoje kroki skierowałem na Aliexpress, gdzie wpadł mi w oko statyw Neewer N284+G0, który zakupiłem i zamieszczam tu jako ciekawostkę wartą rozważenia:
- nogi aluminiowe, 4 sekcje, największa średnica 28 mm
- waga 2,2 kg, złożony długość 67 cm
- maksymalna nośność podawana przez chińskiego producenta to 15 kg (więc myślę, że 7 kg będzie bliższe prawdy)
- głowica kulowa z odchyłem 90 stopni
- dwie poziomice, płytka mocowania w komplecie
- możliwy obrót całości 360 stopni
- centralna kolumna wysuwana, można ją wysunąć częściowo i odchylać pod kątem 0-90 stopni, można ją też wyjąć i zamontować od spodu (zdjęcia makro)
- jednej nogi można użyć jako monopodu
- maksymalna wysokość 184 cm, co przy moim wzroście 180 cm umożliwia komfortowe obserwacje prawie w zenicie
- dodają karabińczyk, na którym można powiesić dodatkowy obciążnik do stabilizacji (ja stosuję przeciwwagę 3,5 kg z montażu w torbie), jest też gniazdo z gwintem 3/8''
Szczerze mówiąc, z zakupu jestem na razie bardzo zadowolony (cena 270 zł z dostawą), oczywiście pożyjemy zobaczymy, jak będzie się sprawował na dłuższą metę (również pod względem trwałości).
Tu link do zakupu na Ali: https://pl.aliexpress.com/item/32986733997.html
Tu link do recenzji: https://www.youtube.com/watch?v=4mCOEvK4OFQ

statyw z głowicą kulową Neewer N284+G0: IMG_20210427_172024.jpg
SCT Celestron 8'' | Maksutov Meade 7'' | Skytee 2
Vixen HF2-BT81S-A | Nikon Action EX 10x50 CF | Pentax Papilio II 6,5x21 | ATM Nikon TC-E2 2x53

odrobina muzyki mojego autorstwa: towarzystwoelektryczne.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 209
Rejestracja: 27 Lip 2018, 08:24
Miejscowość: Siemianowice Śląskie

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

AstroChat

Wejdź na chat