Seria Vixen SLV

Postthorgal | 14 Paź 2015, 22:55

Witam wszystkich forumowiczow. Jestem świeżym obserwatorem i mam wiele pytań i niejasności na początek czy ktoś mógłby opisać trochę serie Vixen SLV widzę że sa trochę tańsze od NLV a za bardzo nie wiem czym się różnią :D z góry dzięki za odpowiedzi :lol: pozdrawiam Thorgal :twisted:
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 Paź 2015, 12:02

 

PostJanusz_P. | 16 Paź 2015, 08:59

Optyka wygląda na identyczna z serią NLV a jedyne różnice widzę w obudowach i ich wykończeniu.
Czyli to wygląda na lifting wizerunkowy bo środek jest ten sam , tak samo wysokiej jakości jak w NLV a pewnie z nowszymi warstwami MC :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postthorgal | 17 Paź 2015, 08:38

Czyli mozna zaryzykowac kupno.jezeli szkla tej samej klasy a nawet ciut wyzszej a cena nizsza :D .Moze ktos ma juz takie szkielka i moglby o nich cos powiedziec.
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 Paź 2015, 12:02

 

PostKrzysztof_P | 07 Mar 2016, 01:17

Witam.

Czytałem zachodnie Recenzje i często powtarza się stwierdzenie iż nowsza seria SLV ma lepsze warstwy i przez to okulary dają lepsze obrazy na planetach od serii NLV , chodzi o kontrast i ostrość obrazu.
Może tak być , technika cały czas posuwa się do przodu a rywalizacja między firmami produkującymi sprzęt astro to jak "Zimna Wojna" , każdy chce być wiodący na rynku jak i w każdej braznży.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postkurp | 16 Kwi 2018, 17:29

Posiadam Vixeny LV 6mm i LV 7mm oraz ostatnio zakupionego NLV 5mm. Są to jeszcze Japończyki bo następne modele są produkowane w Chinach ( chyba - pewien nie jestem ). Mogę tylko wypowiedzieć sie w samych superlatywach o lantanach Vixena. W zakresie dużych powiększeń ( od x120 i w górę ) dają doskonale skorygowany i ostry obraz bez żadnych zakłóceń. Okulary Ortho dają chyba ociupinę czystszy obraz ale te lantany praktycznie wiele im nie ustępują. Dodam jeszcze (tu polegam na zdaniu innych ), że Vixeny LV i chyba NLV pomimo mniejszego pola lepiej grają od Vixenów LVW. Jak jest nie wiem ale do planet i obiektów US polecam w zakresach dużych powiększeń.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1573
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

AstroChat

Wejdź na chat