* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Temat postu: Re: Dziwna burza.
PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 10:40 pm 

Hawkeye napisał(a):
Też takie coś widziałem. W sierpniu minionego roku (błysk bez piorunów co kilka-kilkanaście sekund i absolutnie żadnych huków). Niektórzy nazywają to "suchą burzą" bo nawet kropla deszczu nie spadła. :D

Sucha burza nie ma nic do rzeczy z odległością, jaka dzieli Ciebie od obserwowanej burzy.
Po prostu nie słyszaleś grzmotów, gdyż burza jest bardzo daleko (grzmoty słychac bodajże do odl. 25 - 30 km) a pomiędzy Tobą a komórką burzową nie było chmur, które by zasłoniły widok. Nieraz w takich warunkach widać błyski burzy oddalonej o ponad 100 km.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Dziwna burza.
PostWysłany: Nie Sie 02, 2020 3:30 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraśnik
Kilka lat temu byłem wieczorem na szczerym polu i było cicho.W okolice Lublina nadeszła burza dając pojedyncze wyładowania doziemne. Mając kieszonkowy stoper usłyszałem odległy krótki pomruk po 120 sekundach wyszło że było to 40km. To był mój najbardziej odległy pomruk groma. Najbliżej piorun uderzył 40m od domu u sąsiadów w linie energetyczne spalił im wszystko co mieli w gniazdkach podłączone ,huk był krótki jak wystrzał z pistoletu. aż w uszach dzwoniło. A burze zapisuje sobie od 1994 roku a mamy teraz 2020 czyli jest trochę statystyk w tym temacie. Zresztą na forum płb też tam swoje 3 grosze napisze

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości