* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Temat postu: Re: Częściowe zaćmienie Słońca - czerwiec 2021
PostWysłany: Czw Cze 10, 2021 11:08 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.
Nikt z Was nie ma pojęcia ile dla mnie znaczą zaćmienia! Dziś wstałem po godzinie ósmej. Piękna pogoda od tygodnia napawała optymizmem. Ale czar prysł. Około 9:00 przyszły chmurwiska. Zastanawiałem się czy zostać na miejscu czy ruszyć za zaćmieniem?
Wybrałem opcję nr 2. Po śniadaniu i kawie lał deszcz! Znaleźliśmy się pod strefą chmur. W całej Polsce pogoda dopisała. Wolałem nie ryzykować. Wystarczyło odjechać jak na ironię około 60km. Niebo było czysciutkie a jeśli już pojawiły się chmurwiska to tylko dodawały uroku.
Ogólnie cieszę się bo zobaczyłem zaćmienie w całości. Z drugiej strony czuję niesmak, bo chciałem zobaczyć to zaćmienie ze swojego ogródka, którego od dwóch lat urządzam.
Wczoraj byłem u spowiedzi a chmurwiska spowodowały, że puściłem wiązankę przekleństw pomimo iż z natury nie przeklinam.
Cieszę się, że się udało ale nerwowa atmosfera sprawiła, że niesmak pozostał.

Załączniki:

Tel 517 738 856
 Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Cze 11, 2021 9:09 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin
daniel napisał(a):
Nikt z Was nie ma pojęcia ile dla mnie znaczą zaćmienia! Dziś wstałem po godzinie ósmej. Piękna pogoda od tygodnia napawała optymizmem. Ale czar prysł. Około 9:00 przyszły chmurwiska. Zastanawiałem się czy zostać na miejscu czy ruszyć za zaćmieniem?
Wybrałem opcję nr 2. Po śniadaniu i kawie lał deszcz! Znaleźliśmy się pod strefą chmur. W całej Polsce pogoda dopisała. Wolałem nie ryzykować. Wystarczyło odjechać jak na ironię około 60km. Niebo było czysciutkie a jeśli już pojawiły się chmurwiska to tylko dodawały uroku.
Ogólnie cieszę się bo zobaczyłem zaćmienie w całości. Z drugiej strony czuję niesmak, bo chciałem zobaczyć to zaćmienie ze swojego ogródka, którego od dwóch lat urządzam.
Wczoraj byłem u spowiedzi a chmurwiska spowodowały, że puściłem wiązankę przekleństw pomimo iż z natury nie przeklinam.
Cieszę się, że się udało ale nerwowa atmosfera sprawiła, że niesmak pozostał.

Danielu, taka to już jest Astronomia.
Uczy cierpliwości i pokory. Kiedyś też się denerwowałem na pogodę, na brak czasu. Ale teraz już nie robi to na mnie wrażenia
i po prostu przyjmuję fakty jakimi są i czekam na kolejną szansę.
Cieszę się, że Ci się udało bo pamiętam Twoje relacje z Ameryki Południowej.
Ja miałem 15 minut w pracy żeby zerknąć przez kawałek folii Baadera, którą na całe szczęście zupełnie przypadkiem miałem w plecaku :wink:
Słoneczko pięknie nadgryzione, w zasadzie na wszystkich zdjęciach tutaj widać kształt pasm górskich na Księżycu.

Dlaczego w nocy niebo jest ciemne, skoro patrząc w każdym kierunku, patrzę na jakąś gwiazdę? Heinrich Wilhelm Olbers

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Cze 11, 2021 9:40 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.
Maćku,
po prostu emocje wzięły górę :lol:
Ale w głębi jestem bardzo zadowolony. Ktoś powie- nie musiałeś czekać 6 lat, tylko dwa ale dla mnie głód zaćmieniowy wciąż jest trudny do zaspokojenia. To jest uzależnienie mocniejsze od jakichkolwiek używek. Aczkolwiek tego nie wiem, bo jestem uzależniony tylko od kofeiny ale i kawę jestem w stanie odłożyć bok :lol:
Natomiast zaćmienie to jest coś znacznie więcej niż zasłonięty fragment Słońca. To coś znacznie więcej niż dwa ciała niebieskiej ustawione w jednej linii. :wink:

Tel 517 738 856

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 12, 2021 10:42 am 
Awatar użytkownika

Moje dwa strzały

Załączniki:

PostWysłany: Sob Cze 12, 2021 11:47 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: spod Krakowa
Widok ze wsi podkrakowskiej...

Załączniki:

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości