Przelatujące satelity

Szkice, inspiracje, relacje z obserwacji, zlotów i podróży astronomicznych

Postgojin | 26 Mar 2012, 08:25

Wczoraj, przy obserwacjach miałem prawdziwą kumulację przelatujących satelit przez moje pole widzenia. Najpierw oglądając chihotki około godziny 21.40 widziałem przelot satelity w prawo (patrząc przez newtona) Parę minut później znowu satelitka tym razem w lewo. Potem przeglądając gwiazdozbiór bliźniąt przeleciała następna. W sumie przez 1.5 godziny obserwacji widziałem ich około 4. I teraz pytanie - jak mogę sprawdzić co widziałem, tzn. czy jest jakiś program, strona internetowa która by mi powiedziała co wczoraj widziałem?

P.s z dziwniejszych spraw - tylko proszę się nie śmiać, nie szukam żadnej sensacjii po prostu chcę się czegoś dowiedzieć. Widziałem wczoraj dość duży obiekt lecący z zachodu na wschód, niestety nie potrafię podać dokładnych namiarów kątowych ale bylo to około godziny 22.15, nie jestem w stanie ocenić wysokości ale był na tyle nisko abym mógł zobaczyć mniej więcej zarys kształtu - do tego nie było słychać żadnego dźwięku silnika ani świateł sygnalizacyjnych. Nie mówię, przypadkiem że widziałem UFO czy coś w tym stylu ale wiem, że coś widziałem - czy samoloty podczas lotu muszą mieć załączone światła sygnalizacyjne (te na skrzydłach i ogonie)? Czy tak samo jak w przypadku satelit polecacie jakąś stronę gdzie można sprawdzić co o tej godzinie oficjalnie przelatywało w tej okolicy?
Załączniki
Przelatujące satelity: przelot.JPG
LB 12", Maxvision 24mm 82", ES 18 mm 82", ES 11 mm 82", GSO 2x 2'', Zhummel 9mm 100", BGSZ 2,3x40, Kamakura Ecotone wp2 10x50, bino Nikon TC-E2
Awatar użytkownika
 
Posty: 122
Rejestracja: 05 Paź 2011, 13:28
Miejscowość: Bobrowniki k.Będzina

 

PostKawaii | 26 Mar 2012, 16:23

Synta 8" + niezastąpione, wieczne kitowce

Dualizm ludzkiej natury - kochaj długo spać i kochaj astronomię ...
Awatar użytkownika
 
Posty: 34
Rejestracja: 07 Lip 2011, 12:58
Miejscowość: Łącznica

 

PostLesioQ | 10 Kwi 2012, 18:40

Noo, a dla skrzydlatych to:

http://www.flightradar24.com/

Piotr.K
SCT8, SiTech:GEM_ATM, Pyxis6M
Awatar użytkownika
 
Posty: 273
Rejestracja: 09 Lis 2005, 11:26
Miejscowość: Kraków

Postekolog | 01 Lis 2021, 22:18

Amazon uruchomi pierwsze dwa satelity internetowe w 2022 r.

Konkurując ze SpaceX, OneWeb i innymi, tytan handlu elektronicznego będzie polegał na małych rakietach, aby uzyskać prototypy swojej konstelacji satelitów w kosmos.

Federalna Komisja Łączności, która reguluje komunikację satelitarną z ziemią, zatwierdziła sieć Amazona w 2020 roku i wyznaczyła firmie termin wystrzelenia połowy z 3236 satelitów do połowy 2026 roku.

Amazon kupił dziewięć startów od firmy rakietowej United Launch Alliance za transakcję wartą prawdopodobnie setki milionów dolarów.

Pierwsze dwa prototypowe satelity, KuiperSat-1 i KuiperSat-2, zostaną wystrzelone oddzielnie na rakietach ABL Space Systems,
jednego z nielicznych start-upów budujących mniejsze pojazdy nośne w celu zaspokojenia popytu ze strony firm zajmujących się satelitami.

Coraz więcej kłód pod nogi astronomów :) :(

Siema
https://www.nytimes.com/2021/11/01/scie ... aunch.html
Załączniki
Przelatujące satelity: nytamazon.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6171
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 65 gości

AstroChat

Wejdź na chat