* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Temat postu: Dąbrowa Górnicza i okolice !
PostWysłany: Czw Cze 10, 2021 12:18 pm 

Cześc ,

przejrzałem fora i nie znalazłem nigdzie miejscówek polecanych w okolicach zagłebia dąbrowskiego. Wiem, wiem , że Śląsk dużo jeździ na południe w góry (żywiec, zwardoń itd) ale jdnak do np. sopotni wielkiej jest około 120km czyli prawie 2h jazdy co w sumie daje 4h za samym kółkiem plus jeszcze rozstawienie się itd... Dlatego pytam czy ktoś w tej okolicy zna jakieś miejscówki, zdaje sobie sprawe ,że położenie miasta jest dosyć kiepskie jeśli nie najgorsze w Polsce pod kątem lp...

A więc od rzeczy , jeśli jest ktoś taki kto zna miejscówki w okolicy (do np 40km-50km - nie więcej.Powyżej tego kilometrażu to już warto jechać w okolice miechowa, tam sporo gmin gasi na wsiach laternie po 22...natomiast nie opłaca się taka podróż w np czerwcu bo noce jdnak krótkie a kilometrów troszke jest...) to prosiłbym o podpowiedzenie. Możemy też umówić się na wspólne obserwacje w tych okolicach...

POZDRO !

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Dąbrowa Górnicza i okolice !
PostWysłany: Nie Cze 20, 2021 12:10 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Witaj. Zobacz temat okolice Olkusza, Miechowa, Krakowa - jest tam miejscówka Sułoszowa. Masz tam ok 45 km. 5 km dalej, lepszy Glanów. Szału tam nie ma ale bliżej będziesz miał ciężko.
Miechów, a dokładnie Trzonów to już bardzo dobre niebo. Ostatnio SQML zmierzyłem tam 21,57 (uśrednione wyniki 21,52) co jest najlepszym wynikiem w szeroko pojętej okolicy Krakowa.

ESy 8,8, 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości