Meade LB 12" Sprzedam

Zablokowany temat

PostZjebur | 06 Lip 2021, 23:08

Cześć,

po mojej dłuższej nieobecności, powracam z tematem sprzedaży teleskopu.

Mam go od 3 lat, kupiłem go od kolegi z forum. Lustra są w dobrym stanie, nie mają żadnych przebarwień ale są już "przykurzone" co widać na zdjęciach. Moim zdaniem nie ma ich co myć bo nic to nie da, obraz dawany przez teleskop lepszy nie będzie. W realu wyglądają lepiej niż na fotkach. LG ma dwie małe ryski które widać na jednym ze zdjęć. Zapewniam że nie ma to żadnego wpływu na obrazy z teleskopu i ryski te są na lustrze odkąd go kupiłem.
Teleskop ma kilka przeróbek. W dolnej części tuby zrobione są dodatkowe otwory dla lepszego chłodzenia. Na tej samej wysokości ale po przeciwnej stronie tuby zamontowane są dodatkowe dwa wentylatory. W sumie wentylatory są trzy, jeden pod LG (seria) i dwa dodatkowe na dole, po bokach. Wszystkie są spięte razem i obsługuje je jeden koszyk z bateriami - ten standardowy. Jako że seryjny hamulec tubusu w tych modelach nie był zachwycający to poprzedni właściciel zrobił system hamujący za pomocą dwóch sprężyn montowanych na "blaszkach" u dołu dobsona. Widać je na zdjęciach. Ten system się sprawdza i tuba nie opada nawet wtedy gdy jest prawie w poziomie. Wyciąg nie jest oryginalny i ktoś go kiedyś wymienił (po starym zostały dziurki w górnej klatce). Aktualny wyciąg to GSO z microfocuserem 10:1. Chodzi płynnie i gładko.
Wszystkie modyfikacje robił poprzedni właściciel (ten od którego później kupił teleskop nasz kolega z forum a od którego finalnie kupiłem go ja). Ja jedynie dołożyłem grzałkę na LW. Grzałkę tą montował też nasz forumowy kolega z Krakowa i zrobił to świetnie. Zasilanie puścił po jednym z ramion pająka, tak cienkim przewodem że prawie go nie widać. Też jest to na jednym ze zdjęć. Dobson posiada kilka obić które starałem się jak najlepiej pokazać. Zapewniam że poza tymi obtarciami chodzi płynnie i nic mu nie jest. Nie jest popuchnięty od wilgoci gdyż trzymam go w domu a nie w jakimś garażu czy innej szopie :) W deklu górnej klatki jest wycięty otwór o mniejszej aperturze do obserwacji słońca. Jednak folia jest do wymiany bo jest dziurawa. Na plastikowej osłonce LG (tej transportowej, zdejmowanej) jest małe pęknięcie ale nigdy tego nie naprawiałem... To też jest na fotce.W komplecie jest szukacz z dwoma zaślepkami, blaszki i sprężynki (hamulec), dekiel na górną klatkę, koszyk z bateriami, osłonka na LG, oryginalna osłona (ubranko) na rurki - nazywa się to Lightshroud (chyba) i sterownik na dwie grzałki wykonany również przez naszego forumowego kolegę z Krakowa. Teleskop daje świetne obrazy i wszystko jest z nim OK. Patrzyła przez niego wiele razy cała nasza "krakowska" ekipa i nikt nigdy nie miał zastrzeżeń.

Cena: 2900 złotych.
Odbiór jedynie osobisty w północnej części Krakowa.
W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt.
Jeżeli ktoś chce to w każdej chwili może podjechać i zobaczyć teleskop na żywo.
Załączniki
Meade LB 12" Sprzedam: 01.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 02.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 03.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 04.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 05.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 06.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 07.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 08.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 09.JPG
LB 12", TAL100R-ATM EQ5, BST ED (3,2/5/8/12/15/18/25mm), Scopos 30mm 2", GSO SV30, UB 2", OIII 2", Беркут-7 7x35 Made in USSR
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Rejestracja: 21 Sie 2017, 08:43
Miejscowość: Kraków

 

PostZjebur | 06 Lip 2021, 23:11

Dodatkowe zdjęcia:
Załączniki
Meade LB 12" Sprzedam: 10.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 11.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 12.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 13.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 14.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 15.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 16.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 17.JPG
Meade LB 12" Sprzedam: 18.JPG
LB 12", TAL100R-ATM EQ5, BST ED (3,2/5/8/12/15/18/25mm), Scopos 30mm 2", GSO SV30, UB 2", OIII 2", Беркут-7 7x35 Made in USSR
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Rejestracja: 21 Sie 2017, 08:43
Miejscowość: Kraków

 

PostZjebur | 24 Wrz 2021, 19:26

Teleskop znalazł nowego właściciela.
Temat zamykam.
LB 12", TAL100R-ATM EQ5, BST ED (3,2/5/8/12/15/18/25mm), Scopos 30mm 2", GSO SV30, UB 2", OIII 2", Беркут-7 7x35 Made in USSR
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Rejestracja: 21 Sie 2017, 08:43
Miejscowość: Kraków

 
Zablokowany temat

Użytkownicy przeglądający to forum: anatol1, dario, dobrychemik, Orion 1967, patrrickoo, PTL, saddam, zbyszekzz oraz 64 gości

AstroChat

Wejdź na chat