REGULAMIN GIEŁDY

Zablokowany temat

Administrator | 27 Maj 2024, 17:00

Na Giełdzie obowiązują wszystkie zapisy Regulaminu Astromaniak.pl, w szczególności w części dotyczącej zamieszczania ofert:

1. Giełda służy zamieszczaniu prywatnych ofert, niemających związku z działalnością zarobkową lub gospodarczą.
2. Wyjątkiem od tej reguły jest dział "Oferty komercyjne", do którego zapraszamy dostawców i dystrybutorów.
3. Przedmiot oferty musi być zgodny z tematyką Astromaniak.pl. W dziale "Oferty nieastronomiczne" użytkownicy mogą zamieszczać dowolne oferty prywatne.
4. Oferta sprzedaży musi zawierać cenę. Oferty produktów muszą zawierać opis obejmujący stan techniczny przedmiotów.
5. Zabronione jest zamieszczanie linków do poszerzonej (również o grafikę) wersji ogłoszenia, znajdującej się na zewnętrznych serwisach ogłoszeniowych lub aukcyjnych, giełdach, forach, w serwisach społecznościowych itp.
6. Zabroniona jest sprzedaż w formie licytacji.
7. Autor nieaktualnej oferty ma obowiązek oznaczyć ją jako przeznaczoną do zamknięcia poprzez zamieszczenie wpisu "Ogłoszenie do zamknięcia/nieaktualne". Zachęcamy do samodzielnego zamykania nieaktualnych tematów (opcja dostępna na dole strony, pod ostatnim wpisem).
8. Zabronione jest komentowanie i ocenianie cudzych ofert.
9. Dozwolone jest zamieszczenie pod ogłoszeniem pytań dotyczących oferty, jednak nie może to służyć ocenianiu jej lub dyskutowaniu warunków. W dziale "Kupię" dozwolone jest wskazanie okazji do zakupu poszukiwanego produktu - również w zewnętrznych serwisach internetowych.
10. Zabronione jest wielokrotne publikowanie tej samej oferty - równocześnie w kilku działach lub co pewien czas. Stylistyczne zmiany w treści nie dają prawa do powtarzania oferty jeśli nie uległa ona istotnej zmianie merytorycznej. Ograniczenie to dotyczy także sytuacji, gdy oferty publikowane są przez różnych Użytkowników, lecz w imieniu tej samej osoby, firmy lub instytucji.
11. Podejrzenia nadużycia należy zgłaszać Moderatorowi (guzik ze znakiem wykrzyknika znajduje się pod wpisem).
12. Moderator może usuwać ogłoszenia naruszające prawo lub zasady Regulamin Astromaniak.pl.
13. Moderator może korygować błędy literowe w tytułach ogłoszeń bez powiadamiania Autora oferty.
14. Zasady i przebieg transakcji, w tym zasady ew. rezerwacji zależą od indywidualnych ustaleń między użytkownikami Giełdy.
15. Użytkownicy korzystają z Giełdy na własną odpowiedzialność. Astromaniak.pl nie weryfikuje wiarygodności ofert ani ogłoszeniodawców, nie jest stroną transakcji zawieranych za pośrednictwem Giełdy i nie odpowiada za ich przebieg oraz ewentualne szkody.
16. Komercyjne ogłoszenia należy zamieszczać wyłącznie w dziale "Oferty komercyjne". Produkty i usługi muszą mieć bezpośredni związek z tematyką Astromaniak.pl.
17. Zabronione jest wykorzystywanie ogłoszeń jako pretekstu do wysyłki spamu lub niezamówionych ofert handlowych.
18. Użytkownik wysyłający za pośrednictwem Giełdy listy do ogłoszeniodawców ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść, w tym również z tytułu naruszenia przepisów o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
19. Użytkownik zamieszczając ogłoszenie zgadza się na otrzymywanie odpowiedzi od użytkowników Giełdy i przyjmuje do wiadomości, że Usługodawca nie odpowiada za ich formę, treść i ewentualne naruszenia Regulaminu przez użytkowników.
20. "Podbijanie" oferty dozwolone jest raz na 10 dni. Przez "podbijanie" rozumie się wpisy niewnoszące nowych informacji (dodatkowe zdjęcia, korekta ceny, informacje o sprzedanych elementach zestawu itp.), niebędące odpowiedzią na zadane pod ogłoszeniem pytania, mające na celu jedynie wydźwignięcie ogłoszenia na liście nowości (wpisy typu "aktualne" itp.). Próby sztucznego podbijania pozycji ogłoszenia częściej niż raz na 10 dni mogą skutkować usunięciem oferty bez powiadamiania autora.

PORADY

1. Zanim dodasz ogłoszenie zapoznaj się uważnie z regulaminem Giełdy, ogłoszenia nie spełniające wymogów będą usuwane.
2. Status "Nowy użytkownik" obowiązuje do osiągnięcia progu 5 wpisów na Forum.
3. Aby zapobiec manipulowaniu treścią ofert, możliwość ich edycji jest ograniczona. W uzasadnionych wypadkach możesz zgłosić taką potrzebę korzystając z guzika ze znakiem wykrzyknika (wybierz opcję "Inny - Raportowana wiadomość nie pasuje do żadnej kategorii, użyj pola opisu"). Zalecamy skorzystać z tej opcji również w przypadku potrzeby ponownego otwarcia ogłoszenia.
4. Szanuj innych użytkowników - zamieszczaj informacje pozwalające rzetelnie ocenić ofertę, pisz poprawną polszczyzną, z użyciem polskich znaków.
5. Jeżeli masz wątpliwości czy Twoja oferta nadaje się do działu "Oferty komercyjne", skonsultuj się z nami zanim ją zamieścisz.
 
Posty: 19
Rejestracja: 29 Mar 2005, 22:45

Użytkownicy przeglądający to forum: wimmer oraz 127 gości