[S] Asterion GoTo upgrade kit do EQ3-2

PostPiotr K. | 15 Lis 2022, 13:05

Sprzedam napęd do montażu EQ3-2 firmy Asterion, dodający funkcję GoTo. W skład wchodzą silniki krokowe, kółka zębate i paski, sterownik, pilot podłączany do portu ST-4, papierologia, oraz wszystko inne, co daje producent. Dodatkowo dorzucam dwa bardzo miękkie kable komunikacyjne (te żółte), bo oryginalne dość mocno sztywnieją na zimnie. Ponadto do sterownika od spodu przykleiłem gumowe podkładki, żeby się nie ślizgał po aluminiowej nodze statywu LT-1.

Szczerze polecam - wygoda użytkowania jest niesamowita, sterownik łączymy np. z ASIair dołączonym kabelkiem USB, w ustawieniach wybieramy "EQmod mount", i już można śmigać po niebie z GoTo i robić plate solve. Dla mnie to było jak przejście do nowego wymiaru - upierałem się przez lata, że nie będę używał GoTo w astrofotografii, bo sam bez problemu umiem trafić w obiekty. I to jest prawda - umiem, ale oszczędność czasu, jaką daje GoTo i plate solve, jest nieporównywalna chyba z żadnym innym usprawnieniem, jakie przez te lata wdrożyłem w swojej metodyce i sprzęcie. Jedyna wada to taka, że silniki piszczą jak zadyszany chomik biegający w zardzewiałym kołowrotku, no ale to nie jest wielki problem ;)

Zakupiony w teleskopy.pl w marcu tego roku, więc jeszcze bardzo długo na gwarancji. Cena wywoławcza 1100 PLN, wysłyka paczkomatem InPost oczywiście w cenie :)

[S] Asterion GoTo upgrade kit do EQ3-2: 20221115_111824.jpg

[S] Asterion GoTo upgrade kit do EQ3-2: 20221115_111901.jpg

[S] Asterion GoTo upgrade kit do EQ3-2: 20221115_111805.jpg
Newton 150/750 + Nikon D5100
Samyang 135 mm + Canon 4000D / 7D MkII + ASIair
EQ3-2 z napędem Asterion EQ3 DriveKit Pro
EQ5 z napędem OnStep
Awatar użytkownika
 
Posty: 2860
Rejestracja: 27 Wrz 2014, 16:02

 

Użytkownicy przeglądający to forum: anatol1, Angh, bernis21, bigzbig63, doorsiarz, jerzej, Lazarus, Michał N., Shuwar, sonork, stratoglider oraz 31 gości

AstroChat

Wejdź na chat