Montaż iOptron CEM40 LiteRoc iPolar

Zablokowany temat

PostVirus | 22 Mar 2023, 23:02

Mam do sprzedania montaż iOptron CEM40. Stan praktycznie sklepowy.
Sprzedaję ponieważ nie doceniłem jego rozmiarów i wagi. Zamierzam jednak kupić coś bardziej mobilnego, co może działać bez przeciwwag: ZWO AM5 albo iOptron HAE29.

Sprzęt kupiony w Delta Optical 15 grudnia 2022 czyli na gwarancji do 15.12.2024r.
Statyw (trójnóg) nieużywany, wyciągnięty z kartonu tylko do zdjęć, metalowy talerz-rozpórka nawet nie wyciągnięty z folii.
Głowica, którą zamocowałem na tri-piera była tylko ze trzy razy na balkonie. Jak wiadomo obserwacyjnego nieba tej zimy praktycznie nie było (a przynajmniej w Gdańsku).

W zestawie:
1)Głowica CEM40
- 6-calowe siodło z podwójnym jaskółczym ogonem - można mocować teleskopy z szynami Losmandy i Vixen
- ładowność 18 kg przy masie samej głowicy 7,9 kg.
- integrowana elektroniczna lunetka biegunowa iPolar z kamerką
- zintegrowany port autoguidingu ST-4
- port USB do aktualizacji oprogramowania głowicy i sterowaniem z komputera (poprzez sterowniki ASCOM)
- 2x USB 2.0
2) Pilot Go2Nova 8407+ (z portem do aktualizowania oprogramowania pilota i dodatkowo zamontowanym podtrzymaniem bateryjnym)
3) Odbiornik GPS 32 kanałowy
4) Statyw LiteRoc - stabilny z podkładkami antywibracyjnymi, nogi ze stali nierdzewnej 1,75 cala,
5) Pręt przeciwwagi (Φ28 x 280mm, 1.2kg ) i przeciwwaga 5kg
6) Zasilacz 12V/5A
7) Firmowe opakowania i kartony
8 ) Instrukcja obsługi
9) Dodatkowo (czego nie ma na wyposażeniu sklepowym) kabelek RS232 do aktualizacji firmowego oprogramowania.

Cena: 9200 zł
Preferuję odbiór osobisty ale istnieje możliwość wysyłki kurierem - wtedy trzeba doliczyć jeszcze koszty transportu. Są trzy solidne opakowania (na głowicę, trójnóg i przeciwwagę) także nic nie powinno stać się w transporcie.

Pełna specyfikacja na stronie producenta, tutaj albo tutaj.
Montaż iOptron CEM40 LiteRoc iPolar: CEM40_a1.jpg

Montaż iOptron CEM40 LiteRoc iPolar: CEM40_a2.jpg

Montaż iOptron CEM40 LiteRoc iPolar: CEM40_a3.jpg

Montaż iOptron CEM40 LiteRoc iPolar: CEM40_a4.jpg

Montaż iOptron CEM40 LiteRoc iPolar: kabelek_RS232_2.jpg

Do montażu miałem podpięte ZWO ASIAIR Plus. Współpracuje z nią bardzo dobrze. Montaż guidowany jak na załączonym zdjęciu, prowadzi wyśmienicie RMS ~0,5" (mimo w tym czasie dość słabego seeingu i balkonowej sesji).
Montaż iOptron CEM40 LiteRoc iPolar: CEM40_a5.jpg
W trakcie zmian...
 
Posty: 31
Rejestracja: 01 Kwi 2014, 06:53

 

PostVirus | 01 Maj 2023, 21:27

Zrezygnowałem ze sprzedaży montażu - zostaje jednak u mnie.
W trakcie zmian...
 
Posty: 31
Rejestracja: 01 Kwi 2014, 06:53

 
Zablokowany temat

Użytkownicy przeglądający to forum: anatol1, astronomb, biedronek, maciekstargard79, sonork, wujek_p oraz 114 gości

AstroChat

Wejdź na chat