Teleskop słoneczny H-alfa

Zablokowany temat

Postzp53 | 29 Mar 2023, 13:06

Hej :) ,
Sprzedam coś takiego jak na fotkach.
To teleskop Coronado H-alfa, z dwoma frontowymi etalonami po 60 mm i BF 10 mm, kompletowany przeze mnie przez długie lata (wybór dwóch spośród ok. 20 testowanych etalonów) na bazie elementów z pre-Meadowego SolarMaxa II, wszystko wyłącznie made in USA z dobrych czasów firmy Coronado Dave'a Lunta.
Stan excellent :!:
W BF-ie wymieniony niedawno ITF na nowy firmy Beloptik, dołożony krótki dovetail TeleVue, standardowa stopka szukacza i rotator mocujący drugi etalon do double stacka.
Oryginalne: walizka, dekle i zaślepki.

Ze względu na coraz gorszy wzrok rezygnuję z obserwacji Słońca, które prowadziłem od 1966 roku(!).
Cena za widoczny na fotkach zestaw to 9.850 zł + koszty wysyłki. Dokładny opis i informacje nt. zestawu podam poważnie zainteresowanym, najlepiej telefonicznie lub osobiście w Krakowie.
Pozdrawiam,
Zbyszek :)
Teleskop słoneczny H-alfa: Coronado-01.JPG

Teleskop słoneczny H-alfa: Coronado-02.JPG

Teleskop słoneczny H-alfa: Coronado-03.JPG

Teleskop słoneczny H-alfa: Coronado-04.JPG

Teleskop słoneczny H-alfa: Coronado-05.JPG
Sorki, za dużo sprzętu by pisać... Obserwatorium roll-off w Luborzycy k. Krakowa. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
 
Posty: 384
Rejestracja: 17 Mar 2011, 21:22
Miejscowość: Kraków

 

Postzp53 | 30 Mar 2023, 14:30

Zmieniam cenę na 9.350 zł za zestaw (+wysyłka), bo tyle zaoferował mi ktoś z zagranicy :)
Sorki, za dużo sprzętu by pisać... Obserwatorium roll-off w Luborzycy k. Krakowa. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
 
Posty: 384
Rejestracja: 17 Mar 2011, 21:22
Miejscowość: Kraków

 

Postzp53 | 05 Kwi 2023, 07:35

Sprzedany, niestety za granicę... Zamykam temat :!:
Sorki, za dużo sprzętu by pisać... Obserwatorium roll-off w Luborzycy k. Krakowa. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
 
Posty: 384
Rejestracja: 17 Mar 2011, 21:22
Miejscowość: Kraków

 
Zablokowany temat

Użytkownicy przeglądający to forum: Adrian92, Antvoll, astrodarek, Bartek, janush2605, JSC, Major256, Pawel83, Tomi oraz 276 gości

AstroChat

Wejdź na chat